O serii i systemie "Wrzesień 1939"

Recenzje przepisów, relacje z rozgrywek (After Action Reports), zasady domowe.
krajarek
Sergent-Major

Re: Ogólnie o serii i systemie "Wrzesień 1939"

Post autor: krajarek » poniedziałek, 3 października 2016, 12:27

I ja słyszałem, i to nawet z deklaracją daty wydania dość optymistyczną, bo jeszcze październikową.

A przy okazji, Sowabud, jakoś tak nie zaskoczyłem że grasz w turnieju na PCh. Byłem w niedzielę wśród nielicznych chyba gapiów, aż szkoda, że nie poznaliśmy się wreszcie osobiście.
Awatar użytkownika
sowabud
Lieutenant

Post autor: sowabud » wtorek, 4 października 2016, 06:05

Też nie wiedziałem, że będziesz, to bym cię wypatrywał. Za rok pewnie nie będę grał turniejowo, tylko jak Yori, będę stał ze swoją planszą na górze. Zawsze żałuję jak gram turniejowo, że nie mam czasu na pogawędki i luźne gierki.

Ale może do tej pory, to i na Śląsk i Zagłębia dojadę.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Has thanked: 135 times
Been thanked: 93 times
Kontakt:

Post autor: Raleen » wtorek, 4 października 2016, 08:37

Trochę najświeższych wiadomości o wydaniu zasad i kart do systemu.

Wczoraj miałem okazję widzieć się z wydawcą (czy mówiąc precyzyjniej - jednym z wydawców) i widzieć zarówno karty, jak i złożone już dwa pierwsze zeszyty z zasadami. Tak jak już było pisane tutaj parę dni wcześniej, zeszyty z zasadami mają się ukazywać począwszy od przełomu października i listopada, w zamierzeniu co 2 tygodnie. Cena będzie taka jak zeszytów z modelami (20 zł) albo zbliżona. Do pierwszych dwóch numerów mają być dołączone talie kart polska i niemiecka.

Jeśli chodzi o karty, z tego co widziałem, mogę powiedzieć, że wyglądają naprawdę ładnie. Grafiki w większości pozostały te same, ogólny layout chyba ciut się zmienił. Widziałem już wydrukowane końcowe wersje obu talii. Co do materiału - mają być wydrukowane na takim papierze, na jakim są karty do "Zimnej wojny" (dość znana planszówka, mam nadzieję, że kojarzycie). Rogi kart są zaokrąglone.

O pierwszych dwóch zeszytach mogę powiedzieć, że z tego co widziałem, zawierają już wszystkie potrzebne grafiki, z czym do tej pory był ponoć problem.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Been thanked: 3 times

Post autor: GRZ » wtorek, 4 października 2016, 08:48

A ile będzie tych zeszytów łącznie? Bo jak przez 2 lata chcą wydawać zasady to powodzenia. :P
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Kontakt:

Post autor: Raleen » wtorek, 4 października 2016, 08:55

Zeszytów ma być łącznie 5, z czego zasady mają się zmieścić w 4, a w ostatnim listy armii itp. Karty mają wyjść razem z dwoma pierwszymi zeszytami, tzn. będą do nich dołączone. Mają wychodzić co 2 tygodnie, więc dość szybko wszyscy mieliby komplet.

Osobiście obstawiam, że pierwszy zeszyt pojawi się pewnie z drobnym poślizgiem, koło 11 listopada, na rocznicę odzyskania niepodległości, bo święto zmarłych to nie jest dobra pora żeby zaczynać ;)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Profes79
General

Post autor: Profes79 » wtorek, 4 października 2016, 09:02

Ja w zasadzie w tym momencie mogę sobie pogratulować, że po drugim zeszycie modeli zarzuciłem myśli o zbieraniu tego systemu. Różne rzeczy już widziałem ale zasad do gry wydawanych w odcinkach chyba jeszcze nie...

Wyobraźcie sobie dajmy na to Tannenberg Dragona - w pierwszym zeszycie karty i część instrukcji; w drugim żetony Niemców i część instrukcji; w trzecim 1. Armia rosyjska a w czwartym druga po czym na dokładkę w piątym 10 armia i żetony maskowania...
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Kontakt:

Post autor: Raleen » wtorek, 4 października 2016, 09:12

W sumie to także delikatnie sugerowałem, że lepiej byłoby w całości puścić zasady, ale z tego co się orientuję, decyzja zapadła, chcą to chyba klientom jakoś "rozłożyć cenowo", żeby nie uderzyła ich nagle konieczność wydania 100 zł czy czegoś koło tej kwoty.

Wszystko zależy moim zdaniem od tego, czy rzeczywiście te zeszyty zostaną sprawnie wydane w odstępach dwutygodniowych.

Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Has thanked: 7 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

Post autor: Sarmor » wtorek, 4 października 2016, 09:19

Ile stron będzie liczyć taki zeszyt z zasadami? Będą w nim jakieś scenariusze?
Cenowo "podręcznik" nie wychodzi jakoś szczególnie atrakcyjnie: za 100 zł normalnie dostajemy solidną, klejoną około 100-stronicową książkę... Nie wspominając o mini podręczniku do BGK za 50 zł (za Wargamerem).
"For when countries are in conflict, then we find the soldier's part
Is to clean up all the troubles that the politicians start."

The Node / Sturmovik Commander PL Zapraszam!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Kontakt:

Post autor: Raleen » wtorek, 4 października 2016, 09:25

Wolę się nie wypowiadać o szczegółach, żeby niczego nie pomylić ani nikogo nie wprowadzić w błąd, ale jak liczysz cenę to dolicz jeszcze dwie talie kart, które będą w ramach pierwszych dwóch numerów.

Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Kontakt:

Post autor: Przemos19 » wtorek, 4 października 2016, 09:31

Czyli zasady zostaną wydane w osobnych zeszytach niż modele, tak? Rozumiem, że koncepcja darmowego produktu do promocji modeli upadła, przynajmniej tak w 2013 to było przedstawiane.
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Kontakt:

Post autor: Raleen » wtorek, 4 października 2016, 09:33

Tak, w dodatkowych zeszytach. Koncepcja udostępnienia zasad za darmo upadła, podobnie jak koncepcja wydania ich w formie jednej książki w twardej okładce.

Awatar użytkownika
Indar
Błędny rycerz
Kontakt:

Post autor: Indar » wtorek, 4 października 2016, 09:34

To kontynuacja strzelania sobie w kolano przez wydawnictwo. W/g mnie to decyzja która ma zmusić do zakupienia kolejnych numerów gazetki.
O ile będą to faktycznie krótkie odstępy a cena gazetki nie wzrośnie z uwagi na zawartość to jeszcze jestem w stanie rozważyć zakup.
http://www.freha.pl - Forum Rekreacji Historycznych
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Kontakt:

Post autor: Raleen » wtorek, 4 października 2016, 09:37

Jeszcze jedna rzecz: do tych dalszych numerów zasad mają być dołączane podstawki, ale tutaj chyba koncepcja wydawcy jeszcze się nie wyklarowała.

Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Kontakt:

Post autor: Przemos19 » wtorek, 4 października 2016, 09:40

Indar - nie wzrośnie bo będą to... inne gazetki niż te z modelami.
W takim razie mamy podręcznik w odcinkach (miękkich zapewne) za 100 zł.
Konkurencyjny produkt w bundlu (po polsku zasady podstawowe) w twardej oprawie Blitzkrieg, ze scenariuszami, poradami malarskimi itp czyli Battlegroup Blitzkrieg za 27 funtów - około 135 złotych według dzisiejszego kursu.
Sądziłem, że zasady do Września gdyby miały nie być za darmo powinny kosztować jednorazowo 50 zł. Pytanie jak objętościowo się kształtują, ilość stron itp.
Potwierdzam słowa Indara, strzał w kolano.
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Has thanked: 7 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

Post autor: Sarmor » wtorek, 4 października 2016, 09:45

Raleen pisze:jak liczysz cenę to dolicz jeszcze dwie talie kart, które będą w ramach pierwszych dwóch numerów.
To zawsze "coś więcej", ale te karty są niezbędne do grania, więc w sumie nie są żadnym dodatkiem (tyle dobrze, że nie chcą sprzedawać ich osobno ;) ).
Do pełnego porównania dobrze byłoby znać jeszcze ilość stron.
Indar pisze:W/g mnie to decyzja która ma zmusić do zakupienia kolejnych numerów gazetki.
I nie wymaga od wydawcy przygotowywania kolejnych modeli. ;)
Mam nadzieję, że mimo wszystko będą nad nimi pracować, żeby uniknąć przyszłych przestojów.
"For when countries are in conflict, then we find the soldier's part
Is to clean up all the troubles that the politicians start."

The Node / Sturmovik Commander PL Zapraszam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy historyczne - od początku XX w.”