Pz.Kpfw. 35t (nr 38)

Forum systemu bitewnego "Wrzesień 1939".
Awatar użytkownika
sowabud
Lieutenant
Posty: 574
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2009, 18:50
Lokalizacja: Budapeszt-Warszawa na zmianę
Been thanked: 1 time

Pz.Kpfw. 35t (nr 38)

Post autor: sowabud »

Recenzja modelu na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=130
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Pz.Kpfw 35t (nr 38)

Post autor: Raleen »

W najbliższym czasie uzupełnimy jeszcze recenzję o zdjęcia wyprasek, ale póki co Marcin zrobił tak dobre zdjęcia złożonych modeli, że myślę, że każdy w oparciu o nie jest w stanie ocenić jakość modelu.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Adjoint
Posty: 763
Rejestracja: środa, 23 września 2015, 18:06
Lokalizacja: Warszawa, Warszawa Warszawa

Re: Pz.Kpfw. 35t (nr 38)

Post autor: LordDisneyland »

Miałem nie kupować już modeli, ale się skusiłem - zawsze mi się ten pokrak podobał, ale od wypustów innych producentów odstraszało mnie to koszmarnie skomplikowane podwozie.
Awatar użytkownika
Mirek1939
Adjudant-Major
Posty: 285
Rejestracja: środa, 9 lipca 2014, 23:18
Has thanked: 94 times
Been thanked: 54 times

Re: Pz.Kpfw. 35t (nr 38)

Post autor: Mirek1939 »

"przyszła kolej na model czeskiego czołgu lekkiego Panzer 35(t). W tej skali to unikatowy model, [...], który o ile jest dostępny, to w cenie prawie trzy razy większej niż model FtF. Powtarza się więc na szczęście sytuacja, że modele pojazdów naszego producenta są bardzo konkurencyjne cenowo"

Wlasnie! Nie zastanwia was dlaczego ten typ jest tak slabo reprezentowany w modelarstwie?
Czolg ten moze i piekny nie byl, ale na standardy poczatku wojny, a wrzesnia tym bardziej, byl to dobry i w pelni uzyteczny sprzet. Nie rewelacyjny ale przyzwoity.
W rankingu niemieckich czolgow roku 1939 plasuje sie dokladnie w polowie - miedzy Pz II a 38(t).

Tymczasem mozna dostrzec pewien popkulturowy ostracyzm wobec tej konstrukcji. Niemal nie ma go w modelarstwie, filmach i grach komputerowych.
Np. w "CP" czy "Blitzkriegu". WoT pomijam bo tam rozne dziwactwa sie pojawiaja.

I wlasnie kwestia komputerowych potyczek nasunela mi pewna mysl.
Mianowicie wlasnie to Panzer 35(t) pojawia sie jako czolg do prowadzenia w grze "Wilczy Szaniec".
Gry nie bede tu opisywal bo to nie ten dzial. Przypomne tylko ze jest to dosc slynny slabiak, wrecz traktowany reprezentatwnie.
Moim zdnaiem produkcja ta nie zasluguje na taka krytyke, jezeli wziasc pod uwage co uzyskano, produkujac ja doslownie w garazu :shock: oraz ile kosztowala :D .
Natulalnie poziomy sa durnowacie zaprojektowane (wykonanie lepsze) a dubbing wola o pomste do nieba. Natomiast czolgowe etapy z udzialem wspomnianego czolgu sa zrobione przyzwoicie i moga konkurowac z pierwszymi CoD-ami i MoH-ami (mozna wysiadac z czolgu!).
Dodam ze pojazd pojawia sie w prawidlowym historycznym kontekscie (sluzba tylowa).

Podsumowujac jestem przekonany ze wlasnie poprzez ten wystep w slabym produkcie czolg ten dostal bardzo zla prase. I tak jak wspomnialem cieszy sie w popkulturze niezasluzenie bardzo zla slawa i jest tak nielubiany.

Na zakonczenie dodam ze w 1939 roku stanowil godnego przeciwnika dla kazdego polskiego pojazdu pancernego z 7TP wlacznie.
anonim
Sous-lieutenant
Posty: 364
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 40 times

Re: Pz.Kpfw. 35t (nr 38)

Post autor: anonim »

Po pierwsze dla większości firm produkujących modele, wojna zaczęła się dopiero w 42 roku gdzie Panzer 35(t) już dawno został wycofany z frontu stąd wcześniejszych konstrukcji jest bardzo niewiele.
Po drugie tych czołgów nie było wcale tak dużo: co prawda 200 w kampanii wrześniowej ale już w kampanii francuskiej i na początku Barbarossy tylko 100.
Awatar użytkownika
rrober
Sous-lieutenant
Posty: 437
Rejestracja: piątek, 15 września 2006, 09:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pz.Kpfw. 35t (nr 38)

Post autor: rrober »

Nie zapominajcie, że jest to podstawowy czołg rumuński w Operacji Barbarossa
Obrazek
Pozdrawiam,
rrober
Awatar użytkownika
Mirek1939
Adjudant-Major
Posty: 285
Rejestracja: środa, 9 lipca 2014, 23:18
Has thanked: 94 times
Been thanked: 54 times

Re: Pz.Kpfw. 35t (nr 38)

Post autor: Mirek1939 »

Tutaj w akcji :D :

najlepiej od 3:30 do 6:45 (na kodach) :oops:
https://www.youtube.com/watch?v=l3c4uYhNuW8
albo tu:
https://www.youtube.com/watch?v=4UM90D9Edys
Zablokowany

Wróć do „Wrzesień 1939”