Kolejne numery kolekcji

Forum systemu bitewnego "Wrzesień 1939".
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Kolejne numery kolekcji

Post autor: Sarmor »

skala72 pisze:Tylko jedno pytanie, gdzie i w co Ty będziesz grał tymi figurami z HATa, bo we wrzesien od FTF na pewno nie.
Nie będzie grać figurkami HATa we Wrzesień, bo jak spróbuje ich wystawić, to aresztuje go figurkowa policja? Czy tajni agenci FtF go "znikną"?
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Kolejne numery kolekcji

Post autor: Przemos19 »

Kod: Zaznacz cały

...............___@@@__
......_____//____?_____\______
----o--------FTF-POLICE------@)
-----`----(@)=====+====(@)-- 
Ktoś wzywał?
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Re: Kolejne numery kolekcji

Post autor: Jarek »

I jak by agenci nie wiedzieli, to są też ładne modele Ścibora, kilka wzorów oficerów mam i będą używani. Mam też kilka figurek z O8, w tym Maczka, i nie zawaham się go użyć.
Tak więc jak FtF bedzie działał opieszale w kwestii wznowienia piechoty, to też ja nie mam zamiaru czekać.
anonim
Sous-lieutenant
Posty: 364
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 40 times

Re: Kolejne numery kolekcji

Post autor: anonim »

skala72 pisze:Tylko jedno pytanie, gdzie i w co Ty będziesz grał tymi figurami z HATa, bo we wrzesien od FTF na pewno nie. Więc po co ta kalkulacja?
Nie rozumiem w czym problem: FtF skala 1:72 wysokość figurki 25mm, HaT skala 1:72 wysokość figurki 25mm.
Jedynie na turniejach mogą mi zakazać grania takimi figurkami ale nie wiadomo czy turnieje będą i nie wiadomo czy będzie zakaz. I nie każdy będzie w nich brał udział. Ogólnie klient ma wybór: ładniejsze ale w ostatecznym rachunku droższe figurki FtF
lub tańsze ale gorsze figurki Hat.
Ci oficerowie Ścibora to fajna sprawa bo Polacy nie mają odróżniającego się dowódcy kompanii.
Awatar użytkownika
sowabud
Lieutenant
Posty: 574
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2009, 18:50
Lokalizacja: Budapeszt-Warszawa na zmianę
Been thanked: 1 time

Re: Kolejne numery kolekcji

Post autor: sowabud »

Są jeszcze zupełnie przyzwoici artylerzyści z HAT-a, gdzie oprócz póz ładujących/celujących jest oficer, telefonista i kilka figurek z obsługi działa "w marszu". Te figurki sa dużo lepsze niż piechota HAT-a.
anonim
Sous-lieutenant
Posty: 364
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 40 times

Re: Kolejne numery kolekcji

Post autor: anonim »

Ja na razie nie pchałbym się w artylerzystów Hat. FtF może w jednym pudełku wsadzić różnych artylerzystów do różnych dział w tym przeciwlotniczych. Mogą być artylerzyści piechoty i kawalerii jest sporo możliwości. Cenowo wyjdzie podobnie więc dopóki nie wyjdzie zestaw FtF odradzam kupowanie Hat bo później może się okazać że i tak trzeba dokupić FtF.
Awatar użytkownika
sowabud
Lieutenant
Posty: 574
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2009, 18:50
Lokalizacja: Budapeszt-Warszawa na zmianę
Been thanked: 1 time

Re: Kolejne numery kolekcji

Post autor: sowabud »

A ja wręcz przeciwnie - zachęcam. Mamy 4 oficerów i 4 telefonistów dla urozmaicenia podstawek dowódczych oraz obsługę dział. Choćby dla tych figurek warto go nabyć, aby nie mieć samych klonów. Jak chcemy mieć w grze kompanię piechoty z plutonem ckm i plutonem dział (obojętnie czy ppanc czy art. piechoty), potrzeba 13 figurek oficerów/telefonistów. W zestawie FtF mamy ich raptem 9 (6 oficerów/3 telefonistów).

Razem w zestawie HAT-a są 32 figurki za 24 pln, oraz dodatkowo 4 głowy podchalańczyków i cztery duże gumowe koła. Sporo taniej niż FtF.

Nawet jak zestaw FtF wyjdzie kiedyś, to na dzień dzisiejszy go nie ma i nie wiadomo kiedy się pojawi, biorąc pod uwagę jakie FtF ma problemy z figurkami, choćby z reedycją zestawu polskiej piechoty.
Awatar użytkownika
rrober
Sous-lieutenant
Posty: 437
Rejestracja: piątek, 15 września 2006, 09:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kolejne numery kolekcji

Post autor: rrober »

anonim pisze:
skala72 pisze:Tylko jedno pytanie, gdzie i w co Ty będziesz grał tymi figurami z HATa, bo we wrzesien od FTF na pewno nie. Więc po co ta kalkulacja?
Nie rozumiem w czym problem: FtF skala 1:72 wysokość figurki 25mm, HaT skala 1:72 wysokość figurki 25mm.
Jedynie na turniejach mogą mi zakazać grania takimi figurkami ale nie wiadomo czy turnieje będą i nie wiadomo czy będzie zakaz. I nie każdy będzie w nich brał udział. Ogólnie klient ma wybór: ładniejsze ale w ostatecznym rachunku droższe figurki FtF
lub tańsze ale gorsze figurki Hat.
Ci oficerowie Ścibora to fajna sprawa bo Polacy nie mają odróżniającego się dowódcy kompanii.
Nie przypuszczam, żeby taki problem w ogóle wystąpił - w system WRZESIEŃ 1939 można grać figurkami i modelami różnych producentów, ważna jest tylko zgodność historyczna tzn. żeby nie używać uzbrojenia i wyposażenia, którego jeszcze nie było w 1939 roku. Oferta FtF jest sama w sobie na tyle ciekawa i atrakcyjna (jakość i cena), że nie potrzebuje takich obwarowań.
PS.
Figurki Ścibora są moim zdaniem ciekawe, ale lekko "przypakowane" - ale to kwestia gustu
Pozdrawiam,
rrober
anonim
Sous-lieutenant
Posty: 364
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 40 times

Re: Kolejne numery kolekcji

Post autor: anonim »

A ja napiszę że prawdopodobnie w następnym numerze będzie ciągnik artyleryjski C4P. Już na Facebooku jest zdjęcie plastikowego modelu.
szumigaj
Carabinier
Posty: 28
Rejestracja: sobota, 4 października 2014, 17:21

Re: Kolejne numery kolekcji

Post autor: szumigaj »

Rrober, jak zwykle rozsądnie - pełna zgoda.
Dear Mr sowabud! Oczywiście HAT Polish Arty-guys są piękniejsi, foremniejsi, hełmiejsi (wz.31) niż stare HAT-Paljaki wz.36. Ale ci panowie z dużym gumianym kołem ze Stryja (1 pamot dla 10BK - brawo!) nadają się generalnie tylko do ppanc-ów - chodzi o buty... Wszystkie bronie jezdne nosiły buty do konnej jazdy, w tym także plutony armat 75mm 02/26 (te ostatnie nosiły, jako jedyne w artylerii, hełmy wz. 31, z nielicznymi bardzo wyjątkami). Panowie w polówkach noszą takie buty (jezdny, "przodkowy" i oficer), i to przesądza o wysokiej wartości/autentyczności zestawu per saldo. Zestaw artylerzystów rumuńskich nie rozwiązuje sprawy na 1939 rok.
Ukłony dla obu Panów :)
Zablokowany

Wróć do „Wrzesień 1939”