Wrzesień 1939

Forum systemu bitewnego "Wrzesień 1939".
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kampania 1939

Post autor: AWu »

Wątpię by ktoś czytał tylko ten.

No i nie będzie w 2 numerze..
Goldi
Sous-lieutenant
Posty: 362
Rejestracja: piątek, 27 września 2013, 14:22
Lokalizacja: Kraków

Re: Kampania 1939

Post autor: Goldi »

Hmmm z oficjalnej strony FB wynika ze jednak tak...
Uwaga !
W Zeszytach nr 2, 3 i 4 ukażą się: PzKpfw IA, ciągnik C2P oraz klPzBefWg I.
https://www.facebook.com/pages/Wrzesie% ... 4836144546
Ma Anglia Nelsona i Francja Villeneuve'a,
Medina-Sidonia w Hiszpanii żył.
A kto dziś pamięta Arenda Dickmanna?
To polski admirał, co z Szwedem się bił.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Kampania 1939

Post autor: Sarmor »

Ale to wiadomo od pewnego czasu, pisałem o tym w temacie z zapowiedziami.
Oczywiście w drugim Panzer I A, w trzecim C2P, AWu się pomylił.

Ciekawe, czy taki dobór wynika z pokrewieństwa konstrukcji i możliwości zmiany istniejących modeli zamiast projektowania od nowa... Panzerbefehlswagen jeszcze rozumiem, ale ciągniki w grach wojennych to raczej rzeczy drugorzędne, zwłaszcza, jak nie mają co ciągnąć.
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kampania 1939

Post autor: AWu »

A to przepraszam. Pz to zdecydowanie lepszy wybór na 2 numer..
Takie kolekcje mają to do siebie, że się rozmywają w rzeczy mało interesujące (jak ten ciągnik - ale im dłużej są atrakcyjne modele tym większa szansa na utrzymanie bazy sprzedażowej).
Z tej perspektywy uważam, że to błąd, że zasady będą online a nie w gazetce.

Podejrzewam, że to jest spadek po wydawaniu kolekcji modeli z września.
Taki rejrowy pojazd może zainteresować wrześniowych zbieraczy, wargamerom średnio przydatny, ale jak armylist wymaga to wystawiają :>
(No i do przeróbek na sci-fi ciągnik byłby lepszy :>)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: Kampania 1939

Post autor: Raleen »

Panowie, odnośnie podawania informacji o serii (i systemie) mam takie ogólne ogłoszenie.

Otóż od czasu do czasu pojawiały się wieści tego typu, że Tomek Kowalczyk coś komuś powiedział, np. na Polach Chwały albo gdzieś indziej i ta osoba podaje to jako informacje oficjalne. Rozmawiałem w ciągu tego tygodnia telefonicznie z Tomkiem Kowalczykiem i jasno stwierdził, że nie upoważniał nikogo do zamieszczania tego typu informacji w internecie i że pewne sprawy po prostu w międzyczasie ulegają zmianom, tak że to, że komuś coś powiedział jakiś czas temu nie musi się do końca pokrywać z prawdą. Poproszony zostałem także o to, by na naszym forum takie informacje bez autoryzacji się nie pojawiały. Dotyczy to także innych materiałów (niektórzy wiedzą o co chodzi). Oczywiście, wszystko to co jest zamieszczone na stronie serii (i systemu) wrześniowego jest oficjalną informacją wydawcy. Piszę to by nie było niejasności odnośnie polityki informacyjnej firmy, a z drugiej strony proszę o zrozumienie mojej w tym wszystkim roli (czy jak to nazwiemy). Jako że mamy współpracować z wydawcą przy promocji tego systemu, staram się by nie pojawiały się tutaj między nami niepotrzebne zgrzyty.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kampania 1939

Post autor: czaki »

Widzę, że tu sie do mnie pije, więc chciałem jeszcze raz zaznaczyć, że wszystko to usłyszałem w prywatnej rozmowie, więc się podzieliłem na forum. Tak, jak np. niektórzy publikują informacje, jakie uzyskają od twórców takich gier jak Battlegroup Kursk. Z resztą napisałem, że była to prywatna rozmowa, ale widzę, że post usunięto.
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Kampania 1939

Post autor: Przemos19 »

Kluczowy w poście Raleena jest ten element:

Rozmawiałem w ciągu tego tygodnia telefonicznie z Tomkiem Kowalczykiem i jasno stwierdził, że nie upoważniał nikogo do zamieszczania tego typu informacji w internecie i że pewne sprawy po prostu w międzyczasie ulegają zmianom, tak że to, że komuś coś powiedział jakiś czas temu nie musi się do końca pokrywać z prawdą. Poproszony zostałem także o to, by na naszym forum takie informacje bez autoryzacji się nie pojawiały.

Nie masz autoryzacji twórcy projektu = liczysz się z konsekwencjami wypowiedzi. I nie jest to widzimisię administratora tylko prośba jednego z uczestników rozmowy, której streszczenie zamieszczasz. Także wycieczki osobiste do przychylającego się prośbie są nie na miejscu. Powinni sobie to wyjaśnić bezpośrednio czaki i osoba, z którą rozmawiał.
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: Kampania 1939

Post autor: Raleen »

czaki pisze:Widzę, że tu sie do mnie pije, więc chciałem jeszcze raz zaznaczyć, że wszystko to usłyszałem w prywatnej rozmowie, więc się podzieliłem na forum. Tak, jak np. niektórzy publikują informacje, jakie uzyskają od twórców takich gier jak Battlegroup Kursk. Z resztą napisałem, że była to prywatna rozmowa, ale widzę, że post usunięto.
Nie tylko do Ciebie się pije, ale między innymi również. Z tego co mi powiedziano, te udzielane prywatnie informacje miały (i mają) nie być zamieszczane w internecie, przynajmniej takie było założenie osoby je udzielającej. Dalej to już sobie ewentualnie będziecie wyjaśniać sami. Nie zamierzam w to wnikać. Oczywiście najlepiej by było jak by firma ogłaszała wszelkie informacje oficjalnie, a nie udzielała ich w prywatnych rozmowach, ale to też nie moja sprawa. Inna rzecz, że gdybym chciał zamieszczać na forum wszystko co usłyszałem w prywatnych rozmowach, miałbym co zamieszczać, i to lekko licząc od marca.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Kampania 1939

Post autor: Sarmor »

Ja tej polityki nie rozumiem, przecież przecieki nakręcają zainteresowanie, a na podstawie rozmów nikt zasad nie odtworzy, a tym bardziej nie zbuduje TKSa. Rozumiem, że osoby zaangażowane w projekt nie powinny mówić wszystkiego, ale to od nich należy tego wymagać, a nie "oj, coś powiedziałem, zabronię tego powtarzać".
A z oficjalnymi materiałami się nie spieszą... W czerwcu na Grenadierze można było zagrać w jakąś wersję zasad, wczesną czy nie, a oficjalne informacje pojawiły się kiedy? We wrześniu? Mogliby choć odrobinę powiedzieć o zasadach, choćby po to, żeby ludzie wiedzieli, ile tych TKSów będzie im potrzebnych. Bo jak np. pluton, to przecież pierwszy numer rozejdzie się wśród wargamingowców jak świeże bułeczki.

No ale nie mój cyrk, nie moje małpy.

Żeby nie było - uwagi mam do twórców i rozumiem, że Raleen jako osoba jakoś powiązana z projektem robi, czego od niego wymagają.
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: Kampania 1939

Post autor: Raleen »

Do premiery zostało mniej niż miesiąc. Mam nadzieję, że wtedy ostatecznie to zamieszanie informacyjne się skończy.
W międzyczasie postaram się trochę przybliżyć temat.

Co do zasad - tutaj najlepiej pytać Xardasa. W końcu on jest autorem.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Goldi
Sous-lieutenant
Posty: 362
Rejestracja: piątek, 27 września 2013, 14:22
Lokalizacja: Kraków

Re: Kampania 1939

Post autor: Goldi »

Ojojojojojoj ale WIELKA tajemnica....straszne
A jak jest każdy widzi, czyli typowo po polsku :] ale TAJEMNICA jest....
Ma Anglia Nelsona i Francja Villeneuve'a,
Medina-Sidonia w Hiszpanii żył.
A kto dziś pamięta Arenda Dickmanna?
To polski admirał, co z Szwedem się bił.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kampania 1939

Post autor: AWu »

Goldi, nie oczerniaj zasad gry zanim się z nimi nie zapoznasz..

Xardasowi należy się kredyt zaufania pewien jako doświadczonemu graczowi.

A że wydawca marny medialnie i marketingowo to zupełnie inna sprawa, bez związku z samą grą..
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: Kampania 1939

Post autor: Raleen »

Goldi pisze:Ojojojojojoj ale WIELKA tajemnica....straszne
A jak jest każdy widzi, czyli typowo po polsku :] ale TAJEMNICA jest....
Tą i inne podobne uwagi proszę kierować do wydawcy :).
Jest tam podany na jego stronie jakiś mail do kontaktu, można się wyżalić, czy kto tam na co ma ochotę.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Goldi
Sous-lieutenant
Posty: 362
Rejestracja: piątek, 27 września 2013, 14:22
Lokalizacja: Kraków

Re: Kampania 1939

Post autor: Goldi »

AWu pisze:Goldi, nie oczerniaj zasad gry zanim się z nimi nie zapoznasz..
.
Zaraz zaraz....a gdzie to wyczytałeś? Mnie tylko śmieszy robienie wielkiej TAJEMNICY nie wiadomo z czego...
Na zachodzie nikt nie robi wielkiego halo jesli ktoś cos powie o jakimś systemie "in development" a u nas? Wielka tajemnica, a opóźnienia i obsuwy sa....
Zamiast robic wielka tajemnice z niczego powinni bardziej sie skupić na projekcie żeby nie łapać więcej obsuw.
Ma Anglia Nelsona i Francja Villeneuve'a,
Medina-Sidonia w Hiszpanii żył.
A kto dziś pamięta Arenda Dickmanna?
To polski admirał, co z Szwedem się bił.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: Kampania 1939

Post autor: Raleen »

No właśnie, dlatego dajmy im się skupić na projekcie, bo z tego informowania i samego gadania o nim niewiele wyniknie jak sama seria będzie słaba. I prawdopodobnie z tego względu, że skupiają się na projekcie, polityka informacyjna trochę kulała.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zablokowany

Wróć do „Wrzesień 1939”