Wrzesień 1939

Forum systemu bitewnego "Wrzesień 1939".
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Kampania 1939

Post autor: Sarmor »

To jak to tak, że premiera serii na połowę listopada, a tu ruszają:
- strona internetowa: http://www.wrzesien1939.pl/
- facebook: https://www.facebook.com/pages/Wrzesie% ... 4836144546

A na nich:
Wkrótce w sprzedaży ukaże się Zeszyt Nr 1 serii “Wrzesień 1939″, do którego będzie dołączony w prezencie model czołgu rozpoznawczego TKS z działkiem 20mm.
I nawet tutorial o malowaniu: http://www.wrzesien1939.pl/?p=65
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
SAMURAJ
Adjudant
Posty: 215
Rejestracja: środa, 23 listopada 2011, 20:25
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times

Re: Kampania 1939

Post autor: SAMURAJ »

No doczekałem w końcu czegoś naszego, aż mi się gęba sama śmieje i widzę że będzie konkret czekam już tylko na figurki. Makiety już robię i pograć też będę miał z kim :D Warto mieć marzenia, moment ich spełnienia to jedna z niewielu chwil, które sprawiają, że chce się żyć na tym padole zmartwień dnia codziennego w tym ciężkim kraju :D .
"Mądry dowódca przede wszystkim dąży do zwycięstwa, a dopiero potem do bitwy."
Awatar użytkownika
Kretus
Baron
Posty: 1195
Rejestracja: niedziela, 31 grudnia 2006, 19:14
Lokalizacja: Lublin/Biłgoraj
Has thanked: 136 times
Been thanked: 78 times

Re: Kampania 1939

Post autor: Kretus »

W końcu dobra wiadomość.
Trzy pierwsze numery to pojazdy ? Ciekawe jak będzie wyglądała piechota i kiedy się pojawi ?
Z czasem nowa z nas powstanie wodzów rota
Uzbrojona w historyczne argumenty...
Awatar użytkownika
brathac
Colonel en second
Posty: 1469
Rejestracja: wtorek, 17 października 2006, 12:19
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 62 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Kampania 1939

Post autor: brathac »

A kto prócz HaTa robił jeszcze Polaków'39 w tej skali?
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Kampania 1939

Post autor: Sarmor »

W plastiku nikt.
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43399
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: Kampania 1939

Post autor: Raleen »

Sarmor pisze:To jak to tak, że premiera serii na połowę listopada, a tu ruszają:
- strona internetowa: http://www.wrzesien1939.pl/
- facebook: https://www.facebook.com/pages/Wrzesie% ... 4836144546
Strona internetowa i promocja miały ruszyć wcześniej, z końcem sierpnia wspominano mi o wrześniu, ale bez konkretnych dat. Premiera miała być w listopadzie. Tak mnie oficjalnie poinformowano i tak podałem.

To, że strona ruszyła nie jest dla mnie zaskoczeniem, natomiast co do premiery, kluczowe jest słowo "wkrótce", które może oznaczać, że za tydzień, za miesiąc, a może oznaczać, że za dwa. Być może wcześniej figurki dotarły, to i będzie wcześniej. Tak, że jak już się dowiedzieliście o pojawieniu się strony sami, to zaglądajcie. Polityka informacyjna wydawcy jest trochę specyficzna, nie mam na to wpływu. Wszelkie informacje, które do mnie dotrą (albo o których sam się dowiem), będę zamieszczał.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Kampania 1939

Post autor: Sarmor »

Według profilu na FB premiera ma być w listopadzie, więc wychodzi, że miałeś rację.
Dostrzegłem tę informację później, po napisaniu tamtego postu.
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43399
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: Kampania 1939

Post autor: Raleen »

Czyli jednak miałem rację z listopadem. Cóż, może to tak wyszło, że uruchamiali stronę na razie testowo, nie wnikam. Natomiast co do listopada, wiem, że zamiar jest taki by wykorzystać święto niepodległości 11 listopada, żeby było patriotycznie itd. więc spodziewajcie się premiery raczej w tych okolicach czasowych.

Jednak przede wszystkim powinniśmy się cieszyć, że w ogóle taki system się ukazuje: polski wydawca, polski autor, z własnymi oryginalnymi figurkami, i że będzie to seria wychodząca w dość dużym nakładzie. Bo poza tym co mamy obecnie całkowicie polskiego z popularnych systemów? Tylko "Ogniem i Mieczem", reszta to są gry zachodnie albo tłumaczenia gier z zachodu. Przez tyle lat praktycznie nic nie było historycznego rdzennie polskiego, więc teraz czy to się ukaże tydzień czy dwa tygodnie wcześniej czy później, chyba nie ma większego znaczenia.

Cieszę się, że dołożyłem do projektu swoją skromną cegiełkę. Na początku roku, zimą poproszono mnie o polecenie kogoś, kto by zrobił zasady do takiego systemu, i zaproponowałem Xardasa. Nie ukrywam, że w tym roku postanowiłem, iż skupimy się głównie na dwóch projektach: "Kampanii 1939" i mojej "Ostrołęce 1831". I dociągamy powoli sprawę do końca.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Goldi
Sous-lieutenant
Posty: 362
Rejestracja: piątek, 27 września 2013, 14:22
Lokalizacja: Kraków

Re: Kampania 1939

Post autor: Goldi »

Swoja droga pierwszy nr dyszka...ile drugi? Średnio czołgus w tej skali od Mirage (normalny model - tzn więcej niż 20 części) około 30zł
Z Italeri 2 modele (Sherman) Fast Assambley to tez cena koło 30zł - wiec jak?
15? Dołączone będą kalki? Jeśli tak, to jakie?
Ma Anglia Nelsona i Francja Villeneuve'a,
Medina-Sidonia w Hiszpanii żył.
A kto dziś pamięta Arenda Dickmanna?
To polski admirał, co z Szwedem się bił.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43399
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: Kampania 1939

Post autor: Raleen »

Żeby nie wprowadzać nikogo w błąd i nie pisać rzeczy, z których potem musiałbym się wycofywać, przewrotnie odpowiem na Twoje pytania: też chciałbym wiedzieć ;).
Ale już niedługo do premiery i tym razem ma być bez przesunięć.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Goldi
Sous-lieutenant
Posty: 362
Rejestracja: piątek, 27 września 2013, 14:22
Lokalizacja: Kraków

Re: Kampania 1939

Post autor: Goldi »

Mam nadzieje bo kilka TKS`ów by sie na makietę przydało, a za taka kaskę...to bedzie na makiecie mozna ich kilka postawic
Obrazek
Ma Anglia Nelsona i Francja Villeneuve'a,
Medina-Sidonia w Hiszpanii żył.
A kto dziś pamięta Arenda Dickmanna?
To polski admirał, co z Szwedem się bił.
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Kampania 1939

Post autor: Przemos19 »

Będzie to TKS z nKM 20mm więc wersja wyprodukowana raptem w kilkudziesięciu egzemplarzach. Mając na uwadze że zwykły TKS miał wartość bojową niższą niż Carrier, to jest jakiś postęp :)
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kampania 1939

Post autor: czaki »

Kolejne zestawy mają kosztować 20zł/szt. TKS z działkiem 20mm będzie się składał z 12 części, miałem ramki w ręce, ładnie i czysto odlane. Pozostałe wersje tankietki wyjdą za jakiś czas (czyli nie będzie trzeba przerabiać modelu z działkiem 20mm). Figurki będą pakowane po 24 szt., plastik (a nie jak ktoś pisał metal), też 20zł/szt. [Wszystkie te informacje pochodzą od Tomka Kowalczyka, rozmawiałem z nim na Polach Chwały.]
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43399
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: Kampania 1939

Post autor: Raleen »

czaki pisze:Kolejne zestawy mają kosztować 20zł/szt. TKS z działkiem 20mm będzie się składał z 12 części, miałem ramki w ręce, ładnie i czysto odlane. Pozostałe wersje tankietki wyjdą za jakiś czas (czyli nie będzie trzeba przerabiać modelu z działkiem 20mm). Figurki będą pakowane po 24 szt., plastik (a nie jak ktoś pisał metal), też 20zł/szt. [Wszystkie te informacje pochodzą od Tomka Kowalczyka, rozmawiałem z nim na Polach Chwały.]
My też rozmawialiśmy i to wielokrotnie, co do szczegółów to bywa jednak, że się zmieniają tak, że proponowałbym, żebyś nie zamieszczał tutaj wiążących informacji. Zwłaszcza bez konsultacji ze mną i Xardasem.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Goldi
Sous-lieutenant
Posty: 362
Rejestracja: piątek, 27 września 2013, 14:22
Lokalizacja: Kraków

Re: Kampania 1939

Post autor: Goldi »

Hmmmm 20zl za model? Nie wypowiem sie dopóty dopóki nie zobaczę wyprasek, jak będą ok to cena znośna...
20zl za 24 modele w plastiku? :roll: Nie wiem... Tez chciałbym je zobaczyć
Ma Anglia Nelsona i Francja Villeneuve'a,
Medina-Sidonia w Hiszpanii żył.
A kto dziś pamięta Arenda Dickmanna?
To polski admirał, co z Szwedem się bił.
Zablokowany

Wróć do „Wrzesień 1939”