Konkurs na najładniejszą armię DBA - dyskusja

Konkurs na najładniejszą armię DBA - dyskusja

Postby Raleen » Tuesday, 29 January 2013, 21:54

Niżej propozycja regulaminu dla konkursu armijnego, który ruszy w połowie MARCA. Zakładam, że pewne rzeczy ulegną zmianie, bo pewnie będziecie mieć swoje uwagi. Jest też parę punktów do rozwinięcia. Regulamin będzie bliźniaczo podobny do tego z konkursu na podstawkę.

***

Regulamin konkursu modelarskiego na najładniejszą armię DBA (wersja zaktualizowana na dzień rozpoczęcia konkursu)

1. Konkurs modelarski na najładniejszą armię DBA (zwany dalej konkursem) organizowany jest przez Forum Strategie (strategie.net.pl), reprezentowane przez Głównego Administratora Forum – Ryszarda Kitę (Raleen), i Stowarzyszenie Miłośników Historii Wojskowości „Pola Chwały” (zwane dalej Stowarzyszeniem „Pola Chwały”), reprezentowane przez Prezesa Stowarzyszenia – Roberta Kowalskiego. Sponsorami nagród w konkursie są: Stowarzyszenie „Pola Chwały”, firma WARGAMER oraz wydawnictwo ERICA.

2. Konkurs ma na celu promocję wargamingu, w szczególności jego aspektu modelarskiego, i systemu De Bellis Antiquitatis (DBA).

3. W konkursie mogą brać udział wszyscy użytkownicy Forum Strategie, posiadający na nim aktywne konta, w tym także osoby, które założą konta po rozpoczęciu konkursu.

4. Konkurs trwa od 8.IV.2013 do 15.IX.2013 r. Po tym czasie nastąpi ocena prac, wyłonienie zwycięzców i przyznanie nagród. Zakończenie konkursu i wręczenie nagród będzie miało miejsce na imprezie Pola Chwały, odbywającej się w dniach 27-29.IX.2013 r. w Niepołomicach.

5. Jako pracę w konkursie można zgłosić dowolny zespół historycznych figurek, stanowiący armię w myśl przepisów systemu DBA i nadający się do prowadzenia rozgrywek w tym systemie. Obowiązkowym elementem armii jest obóz. W przypadku armii, które występują w kilku wariantach, nie jest wymagane by praca zawierała figurki pozwalające na wystawienie armii w każdym z wariantów, pomalowanie figurek pozwalające na wystawienie armii w więcej niż jednym wariancie jest fakultatywne.

6. W konkursie można zgłosić nie więcej niż 2 prace. Możliwe jest, że więcej niż jedna praca tego samego uczestnika zostanie nagrodzona.

7. Konkurs przeprowadzany jest za pośrednictwem Forum Strategie. Uczestnicy zamieszczają na nim zdjęcia swoich prac, w tym zdjęcia z przebiegu malowania, tak by były widoczne dla wszystkich. Zdjęcia te są podstawą oceny prac.

8. Ocena prac przeprowadzana jest po upływie okresu wskazanego w pkt. 4. Polega ona na tym, że każdy z uczestników konkursu, który wystawił w nim ukończoną pracę, przyznaje punkty ukończonym pracom biorącym udział w konkursie, dając najlepszej w jego ocenie pracy 3 punkty, drugiej w kolejności – 2 punkty, i trzeciej w kolejności – 1 punkt, z tym, że nie można przyznawać punktów swojej pracy. Poza uczestnikami konkursu w taki sam sposób oceniają prace dodatkowe osoby powołane przez organizatorów. Osób tych nie może być więcej niż uczestników konkursu. Wszyscy oceniający przesyłają swoje oceny jednocześnie organizatorom i osobie wybranej przez uczestników konkursu. Oceny pozostają utajnione do czasu aż wszyscy oceniający prześlą swoje oceny. Gdy to nastąpi, wszystkie oceny zostają zsumowane i ujawnione wraz z ogłoszeniem wyników.

9. Ocena każdego z oceniających ma taką samą wartość.

10. Zwycięzcą konkursu zostaje uczestnik, którego praca uzyskała najwięcej punktów. Drugie miejsce zyskuje uczestnik, którego praca uzyskała drugą w kolejności najwyższą łączną liczbę punktów. Trzecie miejsce zyskuje uczestnik, którego praca uzyskała trzecią w kolejności najwyższą łączną liczbę punktów.

11. W konkursie dla uczestników przewidziano następujące nagrody:
- I miejsce: 3 blistry figurek do DBA firm Xyston Miniatures lub Corvus Belli (sponsor: Stowarzyszenie „Pola Chwały”)
- II miejsce: 2 blistry figurek do DBA firm Xyston Miniatures lub Corvus Belli (sponsor: Stowarzyszenie „Pola Chwały”)
- III miejsce: 1 blister figurek do DBA firm Xyston Miniatures lub Corvus Belli (sponsor: Stowarzyszenie „Pola Chwały”)
Dodatkową nagrodą rozlosowywaną wśród wszystkich uczestników, którzy ukończą swoje prace, będzie jedna z książek wydawnictwa Erica (sponsor: wydawnictwo ERICA).

12. Prace konkursowe powinny być wykonane od początku do końca wyłącznie przez uczestnika konkursu.

13. Uczestnik może wystawić do 5 elementów armii (jako element armii liczony jest także obóz) pomalowanych przez niego przed rozpoczęciem konkursu.

14. Uczestnicy konkursu zobowiązani są do nieusuwania z Forum Strategie zdjęć swoich prac biorących udział w konkursie bądź linków do nich oraz postów dotyczących konkursu, także po jego zakończeniu.

15. Uczestnicy konkursu, przystępując do niego wyrażają zgodę na to, że zdjęcie (zdjęcia) ich prac biorących udział w konkursie będą mogły zostać opublikowane przez organizatorów na Portalu Strategie (portal.strategie.net.pl) oraz na stronie imprezy Pola Chwały (polachwaly.pl).

16. Zamieszczenie pierwszego zdjęcia swojej pracy w dziale konkursu bądź postu, z którego treści wynika, że osoba przystępuje do konkursu, oznacza przystąpienie do konkursu. Od tej chwili niniejszy regulamin staje się dla niej wiążący.

17. Na imprezie Pola Chwały, odbywającej się w dniach 27-29.IX.2013 r. w Niepołomicach, przewidziana jest bezpośrednia prezentacja prac biorących udział w konkursie oraz ich ocena przez publiczność zgromadzoną na imprezie (nagrody publiczności). Dla trzech najlepiej ocenionych prac przewidziano następujące nagrody:
- 1 blister figurek do DBA firm Xyston Miniatures lub Corvus Belli (sponsor: firma WARGAMER)
- 1 blister figurek do DBA firmy QR Miniatures (sponsor: Stowarzyszenie „Pola Chwały”)
- jedna z książek wydawnictwa Erica (sponsor: wydawnictwo ERICA)
Uczestnicy konkursu, którzy zajmą trzy pierwsze miejsca, w kolejności zajętych miejsc wybierają sobie po jednej nagrodzie, spośród wyżej wymienionych. Szczegółowe zasady przyznawania nagród publiczności określą organizatorzy, najpóźniej w dniu rozpoczęcia imprezy.

18. Organizatorzy dopuszczają możliwość zwiększenia puli nagród bądź ustanowienia nowych nagród dla uczestników konkursu w trakcie jego trwania, co wiązało się będzie z odpowiednią zmianą niniejszego regulaminu.

19. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatorów.

20. W sprawach nieuregulowanych w regulaminie ostateczne decyzje podejmują organizatorzy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
User avatar
Raleen
Colonel Général
 
Posts: 34364
Joined: Thursday, 22 December 2005, 15:40
Location: Warszawa

Re: Konkurs na najładniejszą armię DBA - dyskusja

Postby Raleen » Tuesday, 29 January 2013, 22:29

Jak widać do ustalenia jest głównie:

1. Przydział dalszych nagród poza tymi za 3 pierwsze miejsca (nie wiem ile dokładnie ich będzie w tej chwili). Można tu pomyśleć o promowaniu "nowych" graczy, można pomyśleć o uwzględnieniu w jakiś sposób aspektów historycznych (coś a la nagroda Fromholda?).

2. Pozostała kwestia włączania do malowanych armii figurek pomalowanych z początkiem tego roku. Moja główna wątpliwość dot. tego, że nie będzie zdjęć z ich malowania, więc nie wiem na ile ma to sens. Z konkursu na podstawkę przynajmniej mamy zdjęcia. Do dyskusji co z tym zrobić. Zawsze jakąś pojedynczą podstawkę pomalowaną wcześniej (tzn. od początku roku) możemy w ramach armii dopuścić, ew. obóz.

3. W związku z tym, że konkurs będzie miał finał na Polach Chwały, jest sugestia by jakoś wyraźniej połączyć go z imprezą. Najlepiej gdyby zwycięzcy pojawili się, ale przecież nie mogę ich do tego zmuszać, zawsze może też coś komuś wypaść. Robert sugerował zrobienie wystawy wszystkich prac na imprezie i w ten sposób zwieńczenia konkursu. Myśleliśmy także o innych.

Wreszcie pozostaje kwestia promocji konkursu. Zakładamy także możliwość włączenia się (od strony, że tak powiem organizacyjnej) innych podmiotów.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
User avatar
Raleen
Colonel Général
 
Posts: 34364
Joined: Thursday, 22 December 2005, 15:40
Location: Warszawa

Re: Konkurs na najładniejszą armię DBA - dyskusja

Postby Telamon » Wednesday, 30 January 2013, 13:52

można pomyśleć o uwzględnieniu w jakiś sposób aspektów historycznych


Jestem zdecydowanie za, to da szanse tym których armie nie mają np. pięknych, żywych kolorów i malunków na tarcze bo robili wszystko historycznie na zaistnienie.
User avatar
Telamon
Général de Division Commandant de place
 
Posts: 4728
Joined: Wednesday, 30 May 2012, 17:27
Location: Kraków/Zakliczyn

Re: Konkurs na najładniejszą armię DBA - dyskusja

Postby Raleen » Friday, 22 March 2013, 09:15

Wracamy do tematu, pojawiła się kwestia frekwencji - tzn. żeby nie była zbyt mała, wydaje mi się, że stawiając sprawy najprościej, są dwa rozwiązania:

1) Osobny konkurs "armijny" DBA, jak było planowane, ale przydałoby się, żeby wszyscy malujący w konkursie na podstawkę wzięli w nim udział plus jeszcze ktoś nowy doszedł, i co ważne - żeby w miarę możliwości dociągnąć do końca.

2) Druga opcja, zwłaszcza jak by chętnych ewidentnie brakowało, jest taka, że zrobilibyśmy ogólny konkurs modelarski, do którego włączylibyśmy konkurs DBA, najlepiej do kategorii "Oddział", zapisali w regulaminie, że oddziałem może być armia DBA, i przewidzieli dodatkowe nagrody dla tych, którzy będą malować armię DBA.

Tak ja to widzę, chętnie zapoznam się z Waszym zdaniem, i trzeba się zdecydować, myślę, że święta i okolice to dobra pora, żeby podjąć ostateczną decyzję. Parę osób, których ostatnio nie było, pewnie zawita na forum, tak że prędzej się wszyscy będą mieli szanse wypowiedzieć.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
User avatar
Raleen
Colonel Général
 
Posts: 34364
Joined: Thursday, 22 December 2005, 15:40
Location: Warszawa

Re: Konkurs na najładniejszą armię DBA - dyskusja

Postby Raleen » Friday, 29 March 2013, 08:41

Panowie, to kto chętny na wzięcie udziału w konkursie na malowanie armii?

I miałbym prośbę o realne deklaracje, tzn. że rzeczywiście będziecie te armie malować i pomalujecie. Tak żebyśmy na koniec nie mieli dużej ilości niedokończonych prac, a do oceny będzie ich niewiele.

Weźcie to pod rozwagę i czekam na deklaracje i Wasze opinie co do konkursu. Jeśli nie, to robimy kolejną edycję konkursu ogólnego.

Mam nadzieję, że przez nadchodzące święta wszyscy znajdą chwilę czasu na przemyślenie tematu.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
User avatar
Raleen
Colonel Général
 
Posts: 34364
Joined: Thursday, 22 December 2005, 15:40
Location: Warszawa

Re: Konkurs na najładniejszą armię DBA - dyskusja

Postby Kretus » Friday, 29 March 2013, 09:20

Dam radę.
Z czasem nowa z nas powstanie wodzów rota
Uzbrojona w historyczne argumenty...
User avatar
Kretus
Baron
 
Posts: 1060
Joined: Sunday, 31 December 2006, 20:14
Location: Lublin/Biłgoraj

Re: Konkurs na najładniejszą armię DBA - dyskusja

Postby Maciejus_exe » Friday, 29 March 2013, 09:23

Mam kilka armii , które czekają na pomalowanie więc również będę mógł wziąć udział w konkursie.
Tyle figurek do malowania, a tak mało czasu :).
Mój wyrób blogo-podobny: http://maciejus.blogspot.com/
User avatar
Maciejus_exe
Praefectus Castorium
 
Posts: 538
Joined: Monday, 15 October 2012, 11:11
Location: Biłgoraj

Re: Konkurs na najładniejszą armię DBA - dyskusja

Postby Kadzik » Friday, 29 March 2013, 10:30

Takoż i ja :)
Kadzik
Colonel
 
Posts: 1693
Joined: Thursday, 24 December 2009, 02:32

Re: Konkurs na najładniejszą armię DBA - dyskusja

Postby Telamon » Friday, 29 March 2013, 10:33

Też mogę. Figurki wszystkie już mam, farby mam, tylko czas muszę znaleźć i informacje jak wygląda aktualny skład takiej (Late Imperial Roman) armii.
User avatar
Telamon
Général de Division Commandant de place
 
Posts: 4728
Joined: Wednesday, 30 May 2012, 17:27
Location: Kraków/Zakliczyn

Re: Konkurs na najładniejszą armię DBA - dyskusja

Postby stelker » Friday, 29 March 2013, 13:04

Wezmę udział z armią wikingów lub jeśli wyjdzie wcześniej to któraś z armii wojny trzynastoletniej
User avatar
stelker
Major
 
Posts: 1228
Joined: Sunday, 28 November 2010, 15:16
Location: Biłgoraj/Lublin

Re: Konkurs na najładniejszą armię DBA - dyskusja

Postby Inkub » Friday, 29 March 2013, 13:10

Jeśli do końca roku termin, to wezmę udział z całkiem nową armią. Akurat zdążę dokończyć jedną w miesiąc, jak przypuszczam.
Wstępnie deklaruję Tesalię albo Romano-British.
User avatar
Inkub
Colonel en second
 
Posts: 1442
Joined: Wednesday, 3 March 2010, 12:26
Location: Wawa

Re: Konkurs na najładniejszą armię DBA - dyskusja

Postby Jarek » Friday, 29 March 2013, 13:15

Zgłaszam się.
User avatar
Jarek
Général de Division Commandant de place
 
Posts: 4526
Joined: Wednesday, 7 February 2007, 11:48
Location: Gorzów Wlkp.

Re: Konkurs na najładniejszą armię DBA - dyskusja

Postby Pablo » Friday, 29 March 2013, 14:48

Też wstępnie sie zgłaszam, mam nadzieję, że uda mi się wystawić kompletną armię Scytów do DBA.
User avatar
Pablo
Chef de bataillon
 
Posts: 1037
Joined: Thursday, 1 October 2009, 00:28
Location: Warszawa

Re: Konkurs na najładniejszą armię DBA - dyskusja

Postby Raleen » Friday, 29 March 2013, 15:54

Koniec konkursu planowany jest na 10-15 września, tak jak już wstępnie o tym była mowa wcześniej. Musi być w każdym razie przed Polami Chwały. Tak, że jeśli dla kogoś termin jest ważny, to niniejszym podaję.

Dzięki za dotychczasowy odzew, wszystko zmierza w dobrym kierunku. Mam nadzieję, że dobijemy jeszcze chociaż do 10 uczestników.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
User avatar
Raleen
Colonel Général
 
Posts: 34364
Joined: Thursday, 22 December 2005, 15:40
Location: Warszawa

Re: Konkurs na najładniejszą armię DBA - dyskusja

Postby Robson » Friday, 29 March 2013, 17:06

To może ja tez sie niesmiało zgłoszę. Z moimi filistynami. Termin jest więcej niż osiągalny.
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...
Robson
Sous-lieutenant
 
Posts: 400
Joined: Wednesday, 30 September 2009, 17:22
Location: Las k. Żywca/Kraków

Next

Return to Konkursy modelarskie DBA

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest