Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest wtorek, 18 grudnia 2018, 21:32

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Konkurs na najładniejszą armię DBA - dyskusja
PostNapisane: wtorek, 29 stycznia 2013, 21:54 
Colonel Général
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 22 grudnia 2005, 15:40
Posty: 34306
Lokalizacja: Warszawa
Niżej propozycja regulaminu dla konkursu armijnego, który ruszy w połowie MARCA. Zakładam, że pewne rzeczy ulegną zmianie, bo pewnie będziecie mieć swoje uwagi. Jest też parę punktów do rozwinięcia. Regulamin będzie bliźniaczo podobny do tego z konkursu na podstawkę.

***

Regulamin konkursu modelarskiego na najładniejszą armię DBA (wersja zaktualizowana na dzień rozpoczęcia konkursu)

1. Konkurs modelarski na najładniejszą armię DBA (zwany dalej konkursem) organizowany jest przez Forum Strategie (strategie.net.pl), reprezentowane przez Głównego Administratora Forum – Ryszarda Kitę (Raleen), i Stowarzyszenie Miłośników Historii Wojskowości „Pola Chwały” (zwane dalej Stowarzyszeniem „Pola Chwały”), reprezentowane przez Prezesa Stowarzyszenia – Roberta Kowalskiego. Sponsorami nagród w konkursie są: Stowarzyszenie „Pola Chwały”, firma WARGAMER oraz wydawnictwo ERICA.

2. Konkurs ma na celu promocję wargamingu, w szczególności jego aspektu modelarskiego, i systemu De Bellis Antiquitatis (DBA).

3. W konkursie mogą brać udział wszyscy użytkownicy Forum Strategie, posiadający na nim aktywne konta, w tym także osoby, które założą konta po rozpoczęciu konkursu.

4. Konkurs trwa od 8.IV.2013 do 15.IX.2013 r. Po tym czasie nastąpi ocena prac, wyłonienie zwycięzców i przyznanie nagród. Zakończenie konkursu i wręczenie nagród będzie miało miejsce na imprezie Pola Chwały, odbywającej się w dniach 27-29.IX.2013 r. w Niepołomicach.

5. Jako pracę w konkursie można zgłosić dowolny zespół historycznych figurek, stanowiący armię w myśl przepisów systemu DBA i nadający się do prowadzenia rozgrywek w tym systemie. Obowiązkowym elementem armii jest obóz. W przypadku armii, które występują w kilku wariantach, nie jest wymagane by praca zawierała figurki pozwalające na wystawienie armii w każdym z wariantów, pomalowanie figurek pozwalające na wystawienie armii w więcej niż jednym wariancie jest fakultatywne.

6. W konkursie można zgłosić nie więcej niż 2 prace. Możliwe jest, że więcej niż jedna praca tego samego uczestnika zostanie nagrodzona.

7. Konkurs przeprowadzany jest za pośrednictwem Forum Strategie. Uczestnicy zamieszczają na nim zdjęcia swoich prac, w tym zdjęcia z przebiegu malowania, tak by były widoczne dla wszystkich. Zdjęcia te są podstawą oceny prac.

8. Ocena prac przeprowadzana jest po upływie okresu wskazanego w pkt. 4. Polega ona na tym, że każdy z uczestników konkursu, który wystawił w nim ukończoną pracę, przyznaje punkty ukończonym pracom biorącym udział w konkursie, dając najlepszej w jego ocenie pracy 3 punkty, drugiej w kolejności – 2 punkty, i trzeciej w kolejności – 1 punkt, z tym, że nie można przyznawać punktów swojej pracy. Poza uczestnikami konkursu w taki sam sposób oceniają prace dodatkowe osoby powołane przez organizatorów. Osób tych nie może być więcej niż uczestników konkursu. Wszyscy oceniający przesyłają swoje oceny jednocześnie organizatorom i osobie wybranej przez uczestników konkursu. Oceny pozostają utajnione do czasu aż wszyscy oceniający prześlą swoje oceny. Gdy to nastąpi, wszystkie oceny zostają zsumowane i ujawnione wraz z ogłoszeniem wyników.

9. Ocena każdego z oceniających ma taką samą wartość.

10. Zwycięzcą konkursu zostaje uczestnik, którego praca uzyskała najwięcej punktów. Drugie miejsce zyskuje uczestnik, którego praca uzyskała drugą w kolejności najwyższą łączną liczbę punktów. Trzecie miejsce zyskuje uczestnik, którego praca uzyskała trzecią w kolejności najwyższą łączną liczbę punktów.

11. W konkursie dla uczestników przewidziano następujące nagrody:
- I miejsce: 3 blistry figurek do DBA firm Xyston Miniatures lub Corvus Belli (sponsor: Stowarzyszenie „Pola Chwały”)
- II miejsce: 2 blistry figurek do DBA firm Xyston Miniatures lub Corvus Belli (sponsor: Stowarzyszenie „Pola Chwały”)
- III miejsce: 1 blister figurek do DBA firm Xyston Miniatures lub Corvus Belli (sponsor: Stowarzyszenie „Pola Chwały”)
Dodatkową nagrodą rozlosowywaną wśród wszystkich uczestników, którzy ukończą swoje prace, będzie jedna z książek wydawnictwa Erica (sponsor: wydawnictwo ERICA).

12. Prace konkursowe powinny być wykonane od początku do końca wyłącznie przez uczestnika konkursu.

13. Uczestnik może wystawić do 5 elementów armii (jako element armii liczony jest także obóz) pomalowanych przez niego przed rozpoczęciem konkursu.

14. Uczestnicy konkursu zobowiązani są do nieusuwania z Forum Strategie zdjęć swoich prac biorących udział w konkursie bądź linków do nich oraz postów dotyczących konkursu, także po jego zakończeniu.

15. Uczestnicy konkursu, przystępując do niego wyrażają zgodę na to, że zdjęcie (zdjęcia) ich prac biorących udział w konkursie będą mogły zostać opublikowane przez organizatorów na Portalu Strategie (portal.strategie.net.pl) oraz na stronie imprezy Pola Chwały (polachwaly.pl).

16. Zamieszczenie pierwszego zdjęcia swojej pracy w dziale konkursu bądź postu, z którego treści wynika, że osoba przystępuje do konkursu, oznacza przystąpienie do konkursu. Od tej chwili niniejszy regulamin staje się dla niej wiążący.

17. Na imprezie Pola Chwały, odbywającej się w dniach 27-29.IX.2013 r. w Niepołomicach, przewidziana jest bezpośrednia prezentacja prac biorących udział w konkursie oraz ich ocena przez publiczność zgromadzoną na imprezie (nagrody publiczności). Dla trzech najlepiej ocenionych prac przewidziano następujące nagrody:
- 1 blister figurek do DBA firm Xyston Miniatures lub Corvus Belli (sponsor: firma WARGAMER)
- 1 blister figurek do DBA firmy QR Miniatures (sponsor: Stowarzyszenie „Pola Chwały”)
- jedna z książek wydawnictwa Erica (sponsor: wydawnictwo ERICA)
Uczestnicy konkursu, którzy zajmą trzy pierwsze miejsca, w kolejności zajętych miejsc wybierają sobie po jednej nagrodzie, spośród wyżej wymienionych. Szczegółowe zasady przyznawania nagród publiczności określą organizatorzy, najpóźniej w dniu rozpoczęcia imprezy.

18. Organizatorzy dopuszczają możliwość zwiększenia puli nagród bądź ustanowienia nowych nagród dla uczestników konkursu w trakcie jego trwania, co wiązało się będzie z odpowiednią zmianą niniejszego regulaminu.

19. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatorów.

20. W sprawach nieuregulowanych w regulaminie ostateczne decyzje podejmują organizatorzy.

_________________
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Konkurs na najładniejszą armię DBA - dyskusja
PostNapisane: wtorek, 29 stycznia 2013, 22:29 
Colonel Général
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 22 grudnia 2005, 15:40
Posty: 34306
Lokalizacja: Warszawa
Jak widać do ustalenia jest głównie:

1. Przydział dalszych nagród poza tymi za 3 pierwsze miejsca (nie wiem ile dokładnie ich będzie w tej chwili). Można tu pomyśleć o promowaniu "nowych" graczy, można pomyśleć o uwzględnieniu w jakiś sposób aspektów historycznych (coś a la nagroda Fromholda?).

2. Pozostała kwestia włączania do malowanych armii figurek pomalowanych z początkiem tego roku. Moja główna wątpliwość dot. tego, że nie będzie zdjęć z ich malowania, więc nie wiem na ile ma to sens. Z konkursu na podstawkę przynajmniej mamy zdjęcia. Do dyskusji co z tym zrobić. Zawsze jakąś pojedynczą podstawkę pomalowaną wcześniej (tzn. od początku roku) możemy w ramach armii dopuścić, ew. obóz.

3. W związku z tym, że konkurs będzie miał finał na Polach Chwały, jest sugestia by jakoś wyraźniej połączyć go z imprezą. Najlepiej gdyby zwycięzcy pojawili się, ale przecież nie mogę ich do tego zmuszać, zawsze może też coś komuś wypaść. Robert sugerował zrobienie wystawy wszystkich prac na imprezie i w ten sposób zwieńczenia konkursu. Myśleliśmy także o innych.

Wreszcie pozostaje kwestia promocji konkursu. Zakładamy także możliwość włączenia się (od strony, że tak powiem organizacyjnej) innych podmiotów.

_________________
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Konkurs na najładniejszą armię DBA - dyskusja
PostNapisane: środa, 30 stycznia 2013, 13:52 
Général de Division Commandant de place
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 30 maja 2012, 17:27
Posty: 4709
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Cytuj:
można pomyśleć o uwzględnieniu w jakiś sposób aspektów historycznych


Jestem zdecydowanie za, to da szanse tym których armie nie mają np. pięknych, żywych kolorów i malunków na tarcze bo robili wszystko historycznie na zaistnienie.

_________________
http://vaevictis15mm.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Konkurs na najładniejszą armię DBA - dyskusja
PostNapisane: piątek, 22 marca 2013, 09:15 
Colonel Général
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 22 grudnia 2005, 15:40
Posty: 34306
Lokalizacja: Warszawa
Wracamy do tematu, pojawiła się kwestia frekwencji - tzn. żeby nie była zbyt mała, wydaje mi się, że stawiając sprawy najprościej, są dwa rozwiązania:

1) Osobny konkurs "armijny" DBA, jak było planowane, ale przydałoby się, żeby wszyscy malujący w konkursie na podstawkę wzięli w nim udział plus jeszcze ktoś nowy doszedł, i co ważne - żeby w miarę możliwości dociągnąć do końca.

2) Druga opcja, zwłaszcza jak by chętnych ewidentnie brakowało, jest taka, że zrobilibyśmy ogólny konkurs modelarski, do którego włączylibyśmy konkurs DBA, najlepiej do kategorii "Oddział", zapisali w regulaminie, że oddziałem może być armia DBA, i przewidzieli dodatkowe nagrody dla tych, którzy będą malować armię DBA.

Tak ja to widzę, chętnie zapoznam się z Waszym zdaniem, i trzeba się zdecydować, myślę, że święta i okolice to dobra pora, żeby podjąć ostateczną decyzję. Parę osób, których ostatnio nie było, pewnie zawita na forum, tak że prędzej się wszyscy będą mieli szanse wypowiedzieć.

_________________
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Konkurs na najładniejszą armię DBA - dyskusja
PostNapisane: piątek, 29 marca 2013, 08:41 
Colonel Général
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 22 grudnia 2005, 15:40
Posty: 34306
Lokalizacja: Warszawa
Panowie, to kto chętny na wzięcie udziału w konkursie na malowanie armii?

I miałbym prośbę o realne deklaracje, tzn. że rzeczywiście będziecie te armie malować i pomalujecie. Tak żebyśmy na koniec nie mieli dużej ilości niedokończonych prac, a do oceny będzie ich niewiele.

Weźcie to pod rozwagę i czekam na deklaracje i Wasze opinie co do konkursu. Jeśli nie, to robimy kolejną edycję konkursu ogólnego.

Mam nadzieję, że przez nadchodzące święta wszyscy znajdą chwilę czasu na przemyślenie tematu.

_________________
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Konkurs na najładniejszą armię DBA - dyskusja
PostNapisane: piątek, 29 marca 2013, 09:20 
Baron
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 31 grudnia 2006, 20:14
Posty: 1057
Lokalizacja: Lublin/Biłgoraj
Dam radę.

_________________
Z czasem nowa z nas powstanie wodzów rota
Uzbrojona w historyczne argumenty...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Konkurs na najładniejszą armię DBA - dyskusja
PostNapisane: piątek, 29 marca 2013, 09:23 
Praefectus Castorium
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 15 października 2012, 11:11
Posty: 538
Lokalizacja: Biłgoraj
Mam kilka armii , które czekają na pomalowanie więc również będę mógł wziąć udział w konkursie.

_________________
Tyle figurek do malowania, a tak mało czasu :).
Mój wyrób blogo-podobny: http://maciejus.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Konkurs na najładniejszą armię DBA - dyskusja
PostNapisane: piątek, 29 marca 2013, 10:30 
Colonel

Dołączył(a): czwartek, 24 grudnia 2009, 02:32
Posty: 1693
Takoż i ja :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Konkurs na najładniejszą armię DBA - dyskusja
PostNapisane: piątek, 29 marca 2013, 10:33 
Général de Division Commandant de place
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 30 maja 2012, 17:27
Posty: 4709
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Też mogę. Figurki wszystkie już mam, farby mam, tylko czas muszę znaleźć i informacje jak wygląda aktualny skład takiej (Late Imperial Roman) armii.

_________________
http://vaevictis15mm.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Konkurs na najładniejszą armię DBA - dyskusja
PostNapisane: piątek, 29 marca 2013, 13:04 
Major
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 28 listopada 2010, 15:16
Posty: 1226
Lokalizacja: Biłgoraj/Lublin
Wezmę udział z armią wikingów lub jeśli wyjdzie wcześniej to któraś z armii wojny trzynastoletniej

_________________
Necessitas in loco, spes in virtute, salus in victoria
https://picasaweb.google.com/104530186517955728265
http://stelkerowyblog.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Konkurs na najładniejszą armię DBA - dyskusja
PostNapisane: piątek, 29 marca 2013, 13:10 
Colonel en second
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 3 marca 2010, 12:26
Posty: 1442
Lokalizacja: Wawa
Jeśli do końca roku termin, to wezmę udział z całkiem nową armią. Akurat zdążę dokończyć jedną w miesiąc, jak przypuszczam.
Wstępnie deklaruję Tesalię albo Romano-British.

_________________
http://miniwojna.blogspot.com/

http://polskiefigurki.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Konkurs na najładniejszą armię DBA - dyskusja
PostNapisane: piątek, 29 marca 2013, 13:15 
Général de Division Commandant de place
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 7 lutego 2007, 11:48
Posty: 4526
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Zgłaszam się.

_________________
http://wargamingowo.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Konkurs na najładniejszą armię DBA - dyskusja
PostNapisane: piątek, 29 marca 2013, 14:48 
Chef de bataillon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 1 października 2009, 00:28
Posty: 1037
Lokalizacja: Warszawa
Też wstępnie sie zgłaszam, mam nadzieję, że uda mi się wystawić kompletną armię Scytów do DBA.

_________________
http://hieros-lochos.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Konkurs na najładniejszą armię DBA - dyskusja
PostNapisane: piątek, 29 marca 2013, 15:54 
Colonel Général
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 22 grudnia 2005, 15:40
Posty: 34306
Lokalizacja: Warszawa
Koniec konkursu planowany jest na 10-15 września, tak jak już wstępnie o tym była mowa wcześniej. Musi być w każdym razie przed Polami Chwały. Tak, że jeśli dla kogoś termin jest ważny, to niniejszym podaję.

Dzięki za dotychczasowy odzew, wszystko zmierza w dobrym kierunku. Mam nadzieję, że dobijemy jeszcze chociaż do 10 uczestników.

_________________
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Konkurs na najładniejszą armię DBA - dyskusja
PostNapisane: piątek, 29 marca 2013, 17:06 
Sous-lieutenant

Dołączył(a): środa, 30 września 2009, 17:22
Posty: 400
Lokalizacja: Las k. Żywca/Kraków
To może ja tez sie niesmiało zgłoszę. Z moimi filistynami. Termin jest więcej niż osiągalny.

_________________
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group. Color scheme by ColorizeIt!
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL


Informacja o ciasteczkach
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji świadczonych usług. Jeśli nie akceptujesz tego faktu prosimy o opuszczenie tej strony.