Praca Konkursowa Queen Boudicca in chariot 15mm Corvus Belli

Re: Praca Konkursowa Queen Boudicca in chariot 15mm Corvus B

Postby Telamon » Monday, 28 January 2013, 11:21

Brak im krat lub nawet zwykłych pasów na strojach. Dziwi mnie purpurowy płaszcz... raz rzymscy urzędnicy zabrali królowej cały majątek (przy okazji bijąc ją i gwałcąc córki) dwa reakcja skrajnie rzymskich brytów, palących i mordujących rzymskich kolonistów, na widok płaszcza pochodzącego (a przynajmniej barwnik) od znienawidzonego najeźdźcy mogłaby być mało przychylna.
Oczy nie wyglądają fajnie. Przy bejcowaniu: jeżeli mamy dobre figurki to te mają wyrzeźbione gałki oczne. Po pomalowaniu (rozjaśnianie twarzy) ich na jaśniejszy kolor, a następnie po zabejcowaniu i zebraniu nadmiaru dipu będziemy mieli taki efekt jak u perskiego generała Yoriego.

http://yori-hobby.blogspot.com/2013/01/ ... ander.html

Podstawka fajna, pasuje do deszczowej wyspy.
Telamon
Général de Division Commandant de place

Postby szeperd » Monday, 28 January 2013, 21:08

Błotna podstawka to śmiały pomysł, jednak jest nieco za dużo na niej kontrastów - mam na myśli te żółte kępki. Skoro poszedłeś w taki deseń, można było dla spójności przybrudzić konie (wiem, żal niszczyć przyzwoity efekt uzyskany po bejcy). Kolorystyka jest surowa i podobnie, jak Telamonowi, brakuje mi nieco kratki (choć to ciężki temat do zrobienia). Jestem również zdania, że oczy psują tu sporo efektu. Gdybym miał użyć szkolnej oceny, dałbym -4.
szeperd
Adjudant-Major

Postby Maciejus_exe » Tuesday, 29 January 2013, 09:15

Ok, następną podstawkę zrobię bez oczu ;P.
Tyle figurek do malowania, a tak mało czasu :).
Mój wyrób blogo-podobny: http://maciejus.blogspot.com/
Maciejus_exe
Praefectus Castorium

Postby stelker » Tuesday, 29 January 2013, 17:41

Ech muszę się wtrącić co do krat i pasów to pamiętajcie że autor pracy maluje raptem od 3 miesięcy więc jak na tak krótki okres to poziom jest nader przyzwoity. Co do purpury od znienawidzonych rzymian to pewnie jest to trofeum wojenne dowód zwycięstwa nad znienawidzonym okupantem
stelker
Major

Postby Telamon » Tuesday, 29 January 2013, 18:05

Myślę iż w takim wypadku rzymska głowa na włóczni byłaby lepszym trofeum - brytowie zrównali z ziemią trzy kolonie, wymordowali z 50 tysięcy (lub więcej) rzymian, w wyjątkowo okrutny sposób (np. przyszywanie odciętych piersi do ust kobiet, że niby je zjadały), to oprócz walki fizycznej była walka z obcą, agresywną kulturą - obnoszenie się z płaszczem purpurowym pasowałoby do innej królowej brytów, Kartymandui, która była sprzymierzeńcem Rzymian i której takie dobra dawano jako podarki... ale anty-rzymska Boudika... w każdym razie nie łatwo mi to sobie wyobrazić.
Zresztą źródła mówią nam o jej wielobarwnym stroju - czyli krata (aczkolwiek rozumiem iż mogła stanowić trudność to jednak mi jej brakuje i liczę iż w przyszłych brytach się pojawi... tak jak tatuaże. :P)
Telamon
Général de Division Commandant de place

Postby szeperd » Thursday, 31 January 2013, 17:36

stelker wrote: pamiętajcie że autor pracy maluje raptem od 3 miesięcy więc jak na tak krótki okres to poziom jest nader przyzwoity.

Powiedziałbym, że więcej niż nader przyzwoity! Ale poprzeczkę sobie trzeba podnosić ;)
szeperd
Adjudant-Major

Postby Kadzik » Thursday, 31 January 2013, 17:45

Aaa! Mniej zdjęć proszę. Nie każdy ma takie szybkie internety :(

Całość bardzo, bardzo fajna! Podstawka wygląda cudnie, ale na mój gust odwraca uwagę od figurek. Moim zdaniem powinna być tylko dodatkiem, a nie rewelacją samą w sobie :)
Kadzik
Colonel

Postby Robson » Thursday, 31 January 2013, 19:16

Pierwszy raz chyba na tym forum ktoś zjechał podstawkę za to ze jest za ładna :D ;)

PS. Podstawka trochę odwraca uwagę, bo koniki są w podobnej tonacji. W tym przypadku białe/szare byłyby chyba bardziej kontrastowe i lepiej się komponowały. Możesz przemyśleć, czy przy kolejnej podstawce rydwanu tego nie zrobić (jeśli to są Brytowie, to chyba mają standardowo 2 x LCh).
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...
Robson
Sous-lieutenant

Postby GRZ » Thursday, 31 January 2013, 22:27

Jeśli mogę dodać 3 grosze: pracę poprawiłoby dodanie koniom znaków szczególnych (biała strzała/chrapy/skarpetki/etc) kiedyś był fajny artykuł na stronie GW o malowaniu koni ale był za darmo i go zdjęli buce.
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
GRZ
Général de Brigade

Postby Raleen » Thursday, 31 January 2013, 23:15

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Raleen
Colonel Général

Postby Maciejus_exe » Friday, 1 February 2013, 01:10

Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Mam jeszcze jeden rydwan i postaram się pomalować go według zaleceń ;)
Tyle figurek do malowania, a tak mało czasu :).
Mój wyrób blogo-podobny: http://maciejus.blogspot.com/
Maciejus_exe
Praefectus Castorium

Previous

Return to Konkursy modelarskie DBA