Konkurs Modelarski DBA - ogólna dyskusja

Re: Konkurs Modelarski DBA

Postby stelker » Saturday, 29 December 2012, 00:42

Telamon wrote:http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?f=162&t=11545&start=45

Suponuję w takim razie już teraz rozpocząć tenże konkurs. Więcej czasu na pomalowanie zawsze się przyda, niektórzy może nawet skorzystają z reszty świąt i ferii styczniowych/lutowych. W każdym razie myślę iż nikomu to nie będzie przeszkadzać. ;)

Popieram chętnie pomalowałbym coś jeszcze przed sesją . A chciałbym doprecyzować kwestie relacjonowania postępów prac czy pozostanie to do naszego uznania czy są jakieś elementy obowiązkowe.
stelker
Major

Postby Jarek » Saturday, 29 December 2012, 00:48

Relacja z postępów prac powinna być. Zawsze to ciekawe i pouczające podpatrywać innych przy robocie. Może niech każdy na początek przedstawi swoją armię (co maluje, jakie modele, jaka firma itp), a potem co jakiś czas wrzucać parę fotek z postępów prac. Bez jakiegoś ściśle ustalonego regulaminu, bo wiadomo, każdy ma inny styl pracy. Jedni malują od razu całość, inni po jednej lub kilka podstawek.
Ale co jakiś czas zdjęcie z warsztatu było by miło zobaczyć.
Jarek
Général de Division Commandant de place

Postby Raleen » Tuesday, 1 January 2013, 17:06

Mamy nowy rok, więc pora ruszyć z miejsca temat. W związku z tym, że idzie sesja na uczelniach, a jednocześnie przynajmniej część z Was chce coś pomalować, proponuję zrobić szybki konkurs z malowaniem jednej podstawki - tak jak było w planach. Jednocześnie zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce.

Tą podstawkę będzie można potem włączyć do armii malowanej na konkurs "armijny".
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Raleen
Colonel Général

Postby stelker » Tuesday, 1 January 2013, 19:02

Raleen wrote:Mamy nowy rok, więc pora ruszyć z miejsca temat. W związku z tym, że idzie sesja na uczelniach, a jednocześnie przynajmniej część z Was chce coś pomalować, proponuję zrobić szybki konkurs z malowaniem jednej podstawki - tak jak było w planach. Jednocześnie zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce.

Tą podstawkę będzie można potem włączyć do armii malowanej na konkurs "armijny".

Super będzie małą rozgrzewką, oby modele dotarły na czas?
stelker
Major

Postby Kadzik » Tuesday, 1 January 2013, 22:34

Jeszcze jedno pytanie mam: czy można wystawić do konkursu armię malowaną dla znajomego? Wszystkie elementy są jego i to on będzie nią grał, ja tylko maluję.
Kadzik
Colonel

Postby Przemos19 » Tuesday, 1 January 2013, 22:40

Mnie się wydaje że można, pod warunkiem że armia pojawi się tam gdzie się ma pojawić zgodnie z regulaminem :)
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Przemos19
General der Panzertruppen

Postby Raleen » Tuesday, 1 January 2013, 22:40

Tak, ja staram się być liberalny maksymalnie w takich sprawach. W innych konkursach z tego co kojarzę też zdarzały się takie prace. Kilku kolegów to stale coś maluje na zamówienie, to dla nich byłoby to chyba pewne utrudnienie :) .

Co do takich szczegółów - jestem zawsze otwarty na Wasze głosy (bierze się to najczęściej z prostej przyczyny - nie mam jakiegoś wyrobionego zdania ;)).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Raleen
Colonel Général

Postby Raleen » Tuesday, 8 January 2013, 22:27

Miło mi poinformować, że mamy kolejnego sponsora nagród w konkursie modelarskim.

Jest nim firma WARGAMER.

Jeśli zainteresowanie z Waszej strony będzie większe, nagród może być całkiem sporo. A przypominam, że mamy już obiecane nagrody od Stowarzyszenia "Pola Chwały" i wydawnictwa Erica.

Dziękuję Konradowi Sosińskiemu za wsparcie naszej inicjatywy. Zwłaszcza w trudnych, kryzysowych czasach, jakie ostatnio mówią, że mamy.

Raleen
Colonel Général

Postby nahar » Wednesday, 9 January 2013, 22:04

To ja też się zgłaszam. Szanse mam nikłe, ale co tam.
Albo Armenia Tigranesa, albo (o ile dojdzie do Wargamera) Fokida Onomarchusa.
nahar
Capitaine-Adjudant-Major

Re: Konkurs Modelarski DBA - ogólna dyskusja

Postby Raleen » Thursday, 10 January 2013, 19:07

Przeniosłem wątki z dyskusjami o konkursach z działu ogólnego DBA do działu konkursowego. Tam zostawię tylko informację, żeby nikt nie miał problemu z trafieniem (głównie ci najsłabiej poruszający się po forach).

Co do konkursu armijnego, startowalibyśmy 15 marca. Przynajmniej taka jest z mojej strony propozycja. Do końca weekendu bym się postarał przedstawić wstępną wersję regulaminu - nie będzie się różniła zbytnio od konkursu podstawkowego.

I jeszcze jedna ważna rzecz - jestem otwarty na współpracę, gdyby ktoś chciał się włączyć jakoś, np. medialnie. Tutaj zwłaszcza ukłon w stosunku do kolegów z "Bitewnego Zgiełku", których bardzo cenię i którzy zawsze współpracowali z forum jeśli chodzi o tematykę DBA.

Jeśli chodzi o dalszą przyszłość, w pierwszym punkcie regulaminu konkursu podstawkowego są zapisy o możliwości przekazania prowadzenia konkursu moderatorom działu, i myślę, że z tego z czasem skorzystam. Dział ten można też z czasem wykorzystać na jakieś inne konkursy, o innej formule.

Raleen
Colonel Général

Previous

Return to Konkursy modelarskie DBA