Halftracki i przewożona piechota

"Battlegroup Kursk", "Battlegroup Normandy" i kolejne części systemu.

Halftracki i przewożona piechota

Postby Biały Vilk » Tuesday, 14 November 2017, 10:18

Mam pytanie z gatunku: "nie masz większych problemów"?

Zarówno w odniesieniu do Amerykanów, jak i Niemców używam/będę używał halftracków z PSC. Chciałbym, żeby wjeżdżające na pole bitwy pojazdy miały na ławkach desant siedzących żołnierzy. W pewnej chwili chłopaki jednak wyskoczą i wtedy najlepiej byłoby usunąć siedzących a w ich miejsce postawić obok modele stojące na własnych podstawkach. Takie wizualnie klimatyczne podejście wymagałoby, żeby siedzące figurki nie były przyklejane do ławek halftracków. Będą jednak wypadać, przewracać się, ich częste miętolenie też nie pomoże.
Macie jakieś rozwiązania tej kwestii? Czy nie pieprzycie się w drobiazgi, chłopaki siedzą przyklejeni albo ich w ogóle nie ma na ławkach, albo kładzie się jakieś kostki czy znaczniki, że pojazd jest pełny/pusty? W sumie przy krytych ciężarówkach pozostają tylko znaczniki...
"Zjeżdżaj z drogi, ty gnojku!" - adm. Andrew B. Cunningham z pokładu "Warspite" do dowódcy HMS "Griffin", będącego na linii strzału
Biały Vilk
Adjudant-Major

Re: Halftracki i przewożona piechota

Postby nexus6 » Tuesday, 14 November 2017, 17:21

Mam taką samą koncepcję i taki sam problem. Jeszcze tego nie wcieliłem w życie, ale tak myślę, aby posklejać siedzących żołnierzy do siebie i wyciągać ich razem za jednym pociągnięciem, a i siedzieć w halftrucku powinni bardziej stabilnie.
nexus6
Lieutenant

Postby MaaX » Tuesday, 14 November 2017, 19:36

Ja robie siedzacych na stale.
Jak chcesz wyjmowanych to polecam magnesy albo tak jak Nexus napisal przyklejonych do siebie z tym ze ja bym ich nie wkladal na wcisk bo bedzie farba odpadac tylko np. na spinacze wklejone w tylek pierwszego i ostatniego.
MaaX
Adjudant

Postby Mirek1939 » Friday, 17 November 2017, 13:38

Moga miec plastelinowe rozwolnienie :lol:
Mirek1939
Caporal

Postby Umpapa » Wednesday, 13 December 2017, 21:09

Ja też mam ten dylemat.

Albo zrobię wkładkę z ławeczkami z żołnierzami, albo ew. będę nakładał dach (plandekę) z maskowaniem celem zasygnalizowania pustego halftracka.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Umpapa
Général de Division

Return to Battlegroup