Pytania o zasady

"Battlegroup Kursk", "Battlegroup Normandy" i kolejne części systemu.

Re: Pytania o zasady

Postby Profes79 » Saturday, 18 November 2017, 18:41

Nie; to oznacza, że obrońca nie może uzyskać zwycięstwa poprzez zajęcie wszystkich celów. Zwycięstwo w scenariuszu osiągasz poprzez przekroczenie Battle Rating przeciwnika.
Profes79
General

Postby nexus6 » Sunday, 26 November 2017, 21:35

Samolot zawsze atakuje z zasięgu 20-30 cali, ale czy mogę postawić go na planszy w odległości większej od celu, tak, aby wroga piechota i AA go nie sięgnęły?
nexus6
Lieutenant

Postby Przemos19 » Monday, 27 November 2017, 18:52

Nie. Zgodnie z zasadami ogień AA zawsze jest obszarowy na maksymnalnym zasięgu i nie jest istotne gdzie jest samolot na stole, gdyż przyjmuje się że jest ciągle w ruchu. To nie Wh40k i fliersy :D
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Przemos19
General der Panzertruppen

Postby nexus6 » Wednesday, 29 November 2017, 15:05

Jeżeli mam do działka zakupiony dodatkowy team ładowniczych (powiedzmy 3+3), to biorąc pod uwagę straty jak długo mogę korzystać z opcji 3 strzału - przy 6, 5 i 4 ludziach, a poniżej już nie?
nexus6
Lieutenant

Postby DKDK » Thursday, 30 November 2017, 15:04

Dokładniej dotąd dopóki został choć jeden z teamu ładowniczych którzy liczą się jako dodatkowa obsługa czyli jak napisałeś przy 6, 5 i 4. Poniżej przestaje działać.
DKDK
Appointé

Postby nexus6 » Thursday, 30 November 2017, 17:52

Już się dowiedziałem na forum Battlegroupa, ze to są dwa oddzielne teamy (a ja myślałem, że się łączy w jeden wielki) i tak długo jak jest choć jeden człowiek to jest opcja dodatkowego strzału. Czyli może być tak, że z podstawowego teamu został tylko jeden i z teamu ładowaczy też jeden i dalej będzie opcja dodatkowego strzału. Tylko niewygoda z figurkami, bo trzeba trzymać je osobno.
nexus6
Lieutenant

Postby nexus6 » Thursday, 30 November 2017, 20:10

A jak policzyć siłę ogniową obrońcy w przypadku szturmu, gdy obrońca to team MG ? Normalnie wliczamy w to MG, czy uznajemy, że dystans jest tak bliski, że każdy używa tylko rifla.
nexus6
Lieutenant

Postby MaaX » Friday, 1 December 2017, 20:51

nexus6 wrote:A jak policzyć siłę ogniową obrońcy w przypadku szturmu, gdy obrońca to team MG ? Normalnie wliczamy w to MG, czy uznajemy, że dystans jest tak bliski, że każdy używa tylko rifla.

Gdzieś na forum The Guild było napisane że nie wilcza się MG. Jeśli w Twoim teamie MG dowódca na modelu ma pistolet maszynowy(sten itp) to spokojnie możesz go doliczyć moim zdaniem.
MaaX
Adjudant

Postby Profes79 » Friday, 1 December 2017, 23:03

Według mnie i na zdrowy rozsądek oraz zgodnie z zasadami stosowanymi w wielu innych grach taktycznych - MG dolicza siłę ognia do walki stricte ogniowej. W momencie, gdy dochodzi do walki wręcz lub na bezpośredni dystans, to traktowany jest jak zwykła piechota - przy czym oczywiście jeżeli dowódca ma osobistą broń maszynową - czy to pepeszkę, czy Thompsona czy MP40 to spokojnie może jej wtedy użyć.
Profes79
General

Postby nexus6 » Saturday, 2 December 2017, 01:59

O pistolecie maszynowym, to wiedziałem.

W niedziele jak dobrze pójdzie, to uda mi się w końcu rozegrać pierwszą potyczkę - niby wydaje mi się, ze wszystkie zasady mam opanowane, ale co chwila przychodzi mi do głowy coś nowego. Na przykład to - czy snajper i spoter są traktowani jako dwa teamy? Analogicznie jak w przypadku obsługi działka i teamu loaderów, którzy są traktowani jako oddzielne jednostki.
nexus6
Lieutenant

Postby MaaX » Saturday, 2 December 2017, 09:47

nexus6 wrote:Na przykład to - czy snajper i spoter są traktowani jako dwa teamy? Analogicznie jak w przypadku obsługi działka i teamu loaderów, którzy są traktowani jako oddzielne jednostki.

Nie, to jest jeden team, jak zginie spoter to zasieg snajpera wraca o 30".
MaaX
Adjudant

Postby nexus6 » Saturday, 2 December 2017, 21:52

Przeglądam tak sobie drugie wydanie zasad i widzę, że jest tam więcej przykładów niż w oficjalnym pdf który mam po polsku. Niektóre przykłady opisują sytuacje, o które tutaj pytałem np. szturm na team MG - jest normalnie policzona tylko szybkostrzelność MG i nic więcej.

Ale jest jeden przykład (zarówno w drugim wydaniu i polskiej wersji, choć minimalnie zmieniony), przy którym zastanawiam się czy nie popełniono błąd. Wg drugiego wydania, str.28, (Damage to transported troops), psażerowie przyjmują nadwyżkę hitów, które zniszczyły pojazd, ale w następnym akapicie pisze też, że jednostka w zniszczonym pojeżdzie przyjmuje D3 ofiar bez rzutów obronnych. Na mój rozum to wszystko powino się sumować - tzn. nadwyżka hitów plus D3 ofiar dodatkowo.
nexus6
Lieutenant

Postby MaaX » Saturday, 2 December 2017, 23:33

Tak, sumuje się.
MaaX
Adjudant

Postby Wiciu » Wednesday, 13 December 2017, 21:54

Czy strzelanie z Off-table artillery request do Pre-registered point również nie wymaga rzutu na komunikację? Innymi słowy, czy po rzucie na priorytet mogę od razu przejść do rzutu wskazującego które działa są dostępne?
Wiciu
Adjudant

Postby MaaX » Thursday, 14 December 2017, 09:34

Ja bym to interpretował że nie możesz użyć go na pre-registered target, bo w jego opisie jest napisane ze Artylery spoter(albo mortar) musi wezwać te działa. No i communication test zależy od tego jakie chcesz wsparcie więc zdawanie go automatycznie było by bez sensu.
MaaX
Adjudant

PreviousNext

Return to Battlegroup