Pytania o zasady

"Battlegroup Kursk", "Battlegroup Normandy" i kolejne części systemu.
Awatar użytkownika
nexus6
Lieutenant
Posty: 586
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 14:52
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 1 time

Re: Pytania o zasady

Post autor: nexus6 »

Samolot zawsze atakuje z zasięgu 20-30 cali, ale czy mogę postawić go na planszy w odległości większej od celu, tak, aby wroga piechota i AA go nie sięgnęły?
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Pytania o zasady

Post autor: Przemos19 »

Nie. Zgodnie z zasadami ogień AA zawsze jest obszarowy na maksymnalnym zasięgu i nie jest istotne gdzie jest samolot na stole, gdyż przyjmuje się że jest ciągle w ruchu. To nie Wh40k i fliersy :D
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
nexus6
Lieutenant
Posty: 586
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 14:52
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 1 time

Re: Pytania o zasady

Post autor: nexus6 »

Jeżeli mam do działka zakupiony dodatkowy team ładowniczych (powiedzmy 3+3), to biorąc pod uwagę straty jak długo mogę korzystać z opcji 3 strzału - przy 6, 5 i 4 ludziach, a poniżej już nie?
DKDK
Carabinier
Posty: 29
Rejestracja: poniedziałek, 8 grudnia 2014, 13:46

Re: Pytania o zasady

Post autor: DKDK »

Dokładniej dotąd dopóki został choć jeden z teamu ładowniczych którzy liczą się jako dodatkowa obsługa czyli jak napisałeś przy 6, 5 i 4. Poniżej przestaje działać.
Awatar użytkownika
nexus6
Lieutenant
Posty: 586
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 14:52
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 1 time

Re: Pytania o zasady

Post autor: nexus6 »

Już się dowiedziałem na forum Battlegroupa, ze to są dwa oddzielne teamy (a ja myślałem, że się łączy w jeden wielki) i tak długo jak jest choć jeden człowiek to jest opcja dodatkowego strzału. Czyli może być tak, że z podstawowego teamu został tylko jeden i z teamu ładowaczy też jeden i dalej będzie opcja dodatkowego strzału. Tylko niewygoda z figurkami, bo trzeba trzymać je osobno.
Awatar użytkownika
nexus6
Lieutenant
Posty: 586
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 14:52
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 1 time

Re: Pytania o zasady

Post autor: nexus6 »

A jak policzyć siłę ogniową obrońcy w przypadku szturmu, gdy obrońca to team MG ? Normalnie wliczamy w to MG, czy uznajemy, że dystans jest tak bliski, że każdy używa tylko rifla.
Awatar użytkownika
MaaX
Adjudant
Posty: 230
Rejestracja: poniedziałek, 6 stycznia 2014, 13:56
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 4 times

Re: Pytania o zasady

Post autor: MaaX »

nexus6 pisze:A jak policzyć siłę ogniową obrońcy w przypadku szturmu, gdy obrońca to team MG ? Normalnie wliczamy w to MG, czy uznajemy, że dystans jest tak bliski, że każdy używa tylko rifla.
Gdzieś na forum The Guild było napisane że nie wilcza się MG. Jeśli w Twoim teamie MG dowódca na modelu ma pistolet maszynowy(sten itp) to spokojnie możesz go doliczyć moim zdaniem.
Awatar użytkownika
nexus6
Lieutenant
Posty: 586
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 14:52
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 1 time

Re: Pytania o zasady

Post autor: nexus6 »

W niedziele jak dobrze pójdzie, to uda mi się w końcu rozegrać pierwszą potyczkę - niby wydaje mi się, ze wszystkie zasady mam opanowane, ale co chwila przychodzi mi do głowy coś nowego. Na przykład to - czy snajper i spoter są traktowani jako dwa teamy? Analogicznie jak w przypadku obsługi działka i teamu loaderów, którzy są traktowani jako oddzielne jednostki.
Awatar użytkownika
MaaX
Adjudant
Posty: 230
Rejestracja: poniedziałek, 6 stycznia 2014, 13:56
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 4 times

Re: Pytania o zasady

Post autor: MaaX »

nexus6 pisze:Na przykład to - czy snajper i spoter są traktowani jako dwa teamy? Analogicznie jak w przypadku obsługi działka i teamu loaderów, którzy są traktowani jako oddzielne jednostki.
Nie, to jest jeden team, jak zginie spoter to zasieg snajpera wraca o 30".
Awatar użytkownika
nexus6
Lieutenant
Posty: 586
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 14:52
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 1 time

Re: Pytania o zasady

Post autor: nexus6 »

Przeglądam tak sobie drugie wydanie zasad i widzę, że jest tam więcej przykładów niż w oficjalnym pdf który mam po polsku. Niektóre przykłady opisują sytuacje, o które tutaj pytałem np. szturm na team MG - jest normalnie policzona tylko szybkostrzelność MG i nic więcej.

Ale jest jeden przykład (zarówno w drugim wydaniu i polskiej wersji, choć minimalnie zmieniony), przy którym zastanawiam się czy nie popełniono błąd. Wg drugiego wydania, str.28, (Damage to transported troops), psażerowie przyjmują nadwyżkę hitów, które zniszczyły pojazd, ale w następnym akapicie pisze też, że jednostka w zniszczonym pojeżdzie przyjmuje D3 ofiar bez rzutów obronnych. Na mój rozum to wszystko powino się sumować - tzn. nadwyżka hitów plus D3 ofiar dodatkowo.
Awatar użytkownika
MaaX
Adjudant
Posty: 230
Rejestracja: poniedziałek, 6 stycznia 2014, 13:56
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 4 times

Re: Pytania o zasady

Post autor: MaaX »

Tak, sumuje się.
Wiciu
Adjudant
Posty: 228
Rejestracja: niedziela, 19 października 2014, 22:18
Been thanked: 3 times

Re: Pytania o zasady

Post autor: Wiciu »

Czy strzelanie z Off-table artillery request do Pre-registered point również nie wymaga rzutu na komunikację? Innymi słowy, czy po rzucie na priorytet mogę od razu przejść do rzutu wskazującego które działa są dostępne?
Awatar użytkownika
MaaX
Adjudant
Posty: 230
Rejestracja: poniedziałek, 6 stycznia 2014, 13:56
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 4 times

Re: Pytania o zasady

Post autor: MaaX »

Ja bym to interpretował że nie możesz użyć go na pre-registered target, bo w jego opisie jest napisane ze Artylery spoter(albo mortar) musi wezwać te działa. No i communication test zależy od tego jakie chcesz wsparcie więc zdawanie go automatycznie było by bez sensu.
Awatar użytkownika
nexus6
Lieutenant
Posty: 586
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 14:52
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 1 time

Re: Pytania o zasady

Post autor: nexus6 »

Sytuacja jak na rysunku - większość jest schowana za budynkiem, ale trzech gostków jest widocznych.

http://i51.photobucket.com/albums/f389/ ... g~original

Jak to potraktować? Na zagranicznym forum jakoś tak niejasno mi odpowiedziano, że nadal nie wiem. Załóżmy że strzelam z mg. Wykonuję rzuty na hity, a druga stroną rzuty obronne z osłoną twardą?

A jak to wygląda gdy strzelamy z pocisku HE? Rzut na celność z modyfikatorem -1 za osłonę i dalej jak przy mg - rzuty na hity i rzuty obronne z osłoną twardą?
Awatar użytkownika
MaaX
Adjudant
Posty: 230
Rejestracja: poniedziałek, 6 stycznia 2014, 13:56
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 4 times

Re: Pytania o zasady

Post autor: MaaX »

Ja bym to traktował jako infantry in the open czyli 6+ i możesz zabić tylko tych co widzisz.
Jeśli to był by mur przez który widać to wtedy cały oddział traktował bym jako w coverze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Battlegroup”