Pytania o zasady

"Battlegroup Kursk", "Battlegroup Normandy" i kolejne części systemu.
Awatar użytkownika
nexus6
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 601
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 14:52
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 1 time

Re: Pytania o zasady

Post autor: nexus6 » czwartek, 8 marca 2018, 19:18

Człowiek ciagle coś nowego się dowiaduje, np że źle stosował zasady. Byłem całkowicie przekonany, że jeżeli tabelka na penetrację pokazuję myślnik, to ostrzeliwany czołg nie musi wykonywać testu na morale. Przecież to jest chore. Liczna armia małych dział jest w stanie pokonać w grze dobrze opancerzony czołg nawet go nie raniąc poprzez spinowanie go.
Profes79
Lieutenant General
Posty: 4500
Rejestracja: wtorek, 25 kwietnia 2006, 08:30

Re: Pytania o zasady

Post autor: Profes79 » czwartek, 8 marca 2018, 20:50

Byłem w załodze lejtnanta Prochina. A tego to sam dowódca musiał powstrzymywać. Najbardziej lubił wyjmować tylny km ustawić na wieży i do połowy przez nią zasłonięty polować na różne, podejrzane obiekty (…) pod Mirosławcem przechodziliśmy swój pierwszy chrzest ogniowy. Czołgi T-34 z brygady pancernej poszły przed nami (zgodnie z koncepcją użycia JS-2 szły w 2-ej linii) (…) jeden z nich się nagle zapalił. (…) Wybuch, dym i ten drugi (T-34) się pali. (…) – Naprotiw giermańskije tanki i samochodki (ruska nazwa dział pancernych – dop. saper) Rąbnąłem raz, drugi – oni też ale niecelnie (…) I nagle grzmot, błysk w środku czołgu jakby piorun walnął (…) jakbym na chwilę stracił przytomność. Ledwo ją odzyskałem, już mi się chce wyrywać z tego zamkniętego pudła. Aby tylko wydostać się na powietrze, na wolne! A tu znowu grzmot, wstrząs (…) Żurawski siedzi na dnie (…) coś tam niezrozumiale mamrocze. Wtedy Prachin skoczył na nas. Złapał ładowniczego za kark, potrząsnął i krzyczy:

– Czto z taboj… taki owaki! Nie módl się, nie klnij tylko ładuj i bij! Tam, gdzie jest Prachin, nic ci się nie stanie! (…) Rzeczywiście, czołg, choć trafiony kilka razy, nie miał przebicia, pancerz wytrzymał wszystko. Wzięliśmy się w kupę. (…)
Awatar użytkownika
nexus6
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 601
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 14:52
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 1 time

Re: Pytania o zasady

Post autor: nexus6 » czwartek, 8 marca 2018, 21:23

No tak, ale przy następnych trafieniach wspomniany żołnierz przekładając to na język gry nie będzie musiał robić testu na morale. A w grze jednak będzie musiał robić to za każdym razem. Wystarczy mieć parę lekkich czołgów i można wygrać z takim np. Ferdinandem. Pytanie więc czy Ferdinand jest wart swojej ceny. Gdzie balans gry?
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4976
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Pytania o zasady

Post autor: Przemos19 » niedziela, 11 marca 2018, 20:27

Żołnierz z wysokim morale, nazwijmy to doświadczony, przechodzi test morale na wyższym wyniku co do zasady :) Ponadto jeśli w okolic są własne jednostki to niezdanie testu morale nie oznacza bail out tylko pinned down. I jak wyżej, akcja ostrzeliwania KW-1 i T-34 w 1941 była stosowana nawet w Close Combat i Steel Panthers - gra odzwierciedlała nawet takie czynniki.
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Profes79
Lieutenant General
Posty: 4500
Rejestracja: wtorek, 25 kwietnia 2006, 08:30

Re: Pytania o zasady

Post autor: Profes79 » poniedziałek, 12 marca 2018, 09:29

Przemos19 pisze:Żołnierz z wysokim morale, nazwijmy to doświadczony, przechodzi test morale na wyższym wyniku co do zasady :) Ponadto jeśli w okolic są własne jednostki to niezdanie testu morale nie oznacza bail out tylko pinned down. I jak wyżej, akcja ostrzeliwania KW-1 i T-34 w 1941 była stosowana nawet w Close Combat i Steel Panthers - gra odzwierciedlała nawet takie czynniki.
W CC III można było w ten sposób wykurzyć załogę z KW-2 jak pamiętam, które miały załogi o strasznie niskim morale :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Battlegroup”