OWW vs. Battlegroup

"Battlegroup Kursk", "Battlegroup Normandy" i kolejne części systemu.
misiek82
Adjudant-Major
Posty: 323
Rejestracja: wtorek, 26 sierpnia 2014, 11:08
Lokalizacja: Tu i ówdzie

OWW vs. Battlegroup

Post autor: misiek82 »

Mam parę pytań. Np. Podstawki zacząłem robić pod OWW 2cm, czy takie same są pod Battle?
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: oww vs. battle

Post autor: Przemos19 »

Tak, takie same mogą być pod Battlegroup Kursk. Nawet lepiej bo można liczyć straty usuwając figurki dowolnie.
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
misiek82
Adjudant-Major
Posty: 323
Rejestracja: wtorek, 26 sierpnia 2014, 11:08
Lokalizacja: Tu i ówdzie

Re: oww vs. battle

Post autor: misiek82 »

Widzisz, zapomniałem ci wyjaśnić. Zasady dostałem niestety jedyne urządzenie to komórka. Da się pisać ale nie mogę podejrzec. Jak np wygląda rozpisja piechoty? A dwa te podstawki to jakie było zalozenie początkowe, jak napisałeś że tak lepiej jak mam podstawki
misiek82
Adjudant-Major
Posty: 323
Rejestracja: wtorek, 26 sierpnia 2014, 11:08
Lokalizacja: Tu i ówdzie

Re: oww vs. battle

Post autor: misiek82 »

Bo oww mnie zmuszało do przeróbek a tu widzę dowódców z pistoletami w oww było ich brak em tego wie wiedziałem czy mogę wystawić jednocześnie i tygryska i królewskiego tygrysa jako osobne plutony
misiek82
Adjudant-Major
Posty: 323
Rejestracja: wtorek, 26 sierpnia 2014, 11:08
Lokalizacja: Tu i ówdzie

Re: oww vs. battle

Post autor: misiek82 »

Jeśli dobrze zrozumiałem wielkość podstawki nie na znaczenia byleby to nie była nakrętka od słoika? Czyli zamiast 2cm mogę użyć 2groszówek
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: oww vs. battle

Post autor: Przemos19 »

Wpisz w jednym poście pytania jak możesz :)
Tak, 2gr też może być. Aczkolwiek 2cm to uniwersalny rozmiar. 5gr ma dokładnie 19mm z hakiem i takie stosuję.
Uzbrojenie drużyn jest jednolite - np. cała drużyna ma MP40 albo Kar98k, u rosjan podobnie wszyscy mają Mosina albo PPSh. Nie ma tutaj większego nacisku na WYSWIG, zasady to upraszczają.
W BGK Tygrysy i Tygrysy królewskie to bardzo drogie i ekskluzywne wsparcie, czytaj ma często Unique i na dodatek Reserved, czyli np. po jednym plutonie na armię i jeszcze schodzi Ci jeden wybór z liczby dozwolonych opcji "reserved".
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
misiek82
Adjudant-Major
Posty: 323
Rejestracja: wtorek, 26 sierpnia 2014, 11:08
Lokalizacja: Tu i ówdzie

Re: oww vs. battle

Post autor: misiek82 »

To dlatego że przypominam sobie w międzyczasie w OWW była rozpiska na n.
Coś co przypominało dywizję panc. Fajnie, że nie ma takiego nacisku co kto ma na figurce bo w OWW jest przynajmniej takie odnoszę wrażenie. W zestawie Italeri są goście z samymi pistoletami i nie wiedziałem co z tym zrobić a np. Caesar ma figurki z panzerfaustem bez broni a OWW zakłada że gość ma mp 40 już miałem Italeri odcinać łapkę z mp.
Awatar użytkownika
MaaX
Adjudant
Posty: 230
Rejestracja: poniedziałek, 6 stycznia 2014, 13:56
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 4 times

Re: oww vs. battle

Post autor: MaaX »

Nie ma żadnego znaczenia jaki rozmiar maja podstawki, możesz tez ustawić dowolna ilość figurek na podstawce(oczywiście wygodniej jest po jednej).
Jeśli chodzi o uzbrojenie(karabiny/pistolety maszynowe) to możesz dowolnie mieszać ale tylko Rosjanie mogą mieć całe squady z SMG.
misiek82
Adjudant-Major
Posty: 323
Rejestracja: wtorek, 26 sierpnia 2014, 11:08
Lokalizacja: Tu i ówdzie

Re: oww vs. battle

Post autor: misiek82 »

Jak rozumiem squad może mieć mieszana broń czy to kar czy mp najważniejsze by nie było tak by cały nie miał mp a jak to rozliczane?
Awatar użytkownika
MaaX
Adjudant
Posty: 230
Rejestracja: poniedziałek, 6 stycznia 2014, 13:56
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 4 times

Re: OWW vs. Battlegroup

Post autor: MaaX »

Tak jak napisałem wcześniej można dowolnie mieszać ale tylko Ruscy mogą mieć sqady z samymi smg. Ja osobiście używam smg tylko na dowódcach sqadów.
Oczywiście wszystko musi być przedstawione na modelu, jeśli model nie ma doczepionej broni uznaje się ze ma karabin. Karabiny maja 30" zasięgu Pistolety maszynowe 10" dodatkowo pistolety maszynowe dostają +1 ROf w Close assault. Jeśli masz mieszana broń w sqadzie i tylko karabiny maja zasięg, wtedy smg nie strzelają.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Battlegroup”