Uwagi do nowego regulaminu Ligi - na szybko

Re: Uwagi do nowego regulaminu Ligi - na szybko

Postby Pablo » Thursday, 29 September 2011, 15:47

A co myślicie o turniejach historycznych w lidze.

Przydałyby się chociaż dwa jeden na Grenadierze drugi na Polach Chwały :D .
Mogą być to turnieje gdzie pary historyczne są stałe ustalone przed turniejem, albo każdy przynosi armię z jednego ustalonego okresu np. z czasów wojny diadochów albo czasów Mieszka i Chrobrego czy jeszcze inne.
Pablo
Chef de bataillon

Postby Robson » Thursday, 29 September 2011, 16:03

Ciężko to zrobić, bo chyba mamy tylko jedną osobę, która ma na tyle par armii - Greebo. A cięzko zmuszać graczy żeby wspomogli organizatora, nie każdy też ma armie dobrane po przeciwnikach... Choć sam chętnie zagrałbym w takim turnieju :)
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...
Robson
Sous-lieutenant

Postby Raleen » Thursday, 29 September 2011, 16:07

Wydaje mi się, że to dobry pomysł. Co więcej, można utworzyć historyczne pary armii zbliżone także pod względem geograficznym i dokładnego okresu średniowiecza. Daje to również możliwość balansowania grywalnościowo armii. W takim układzie zorganizowanych byłoby z góry 8 armii, którymi grają gracze, i gracze przechodziliby od stołu do stołu, przy których byłyby już gotowe określone pary armii. Bez Greebo oczywiście raczej nie damy rady :) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Raleen
Colonel Général

Postby Greebo » Friday, 30 September 2011, 09:07

Cieszę się MiSiO że jest szansa na jakiś turniej w Poznaniu.

Jeśli chodzi o kalendarz imprez imprez to wstępny mas dwie wiadomości wyżej (nad przedostatnim twoim wpisem)

Ale skoro go nie zauważyłeś to podaje jeszcze raz:

"dwa turnieje nowej ligi w 2011 (22.X i 26.XI) i co najmniej 5 plus Pola Chwały w 2012 (28.I, 25.II, 24.III, 28.IV i 26. V - prawdopodobnie na Grenadierze)"

Jestem teraz zajęty doczyszczaniem regulaminu i ustalaniem nagród ze sponsorami ale mam nadzieje że do poniedziałku uda mi się wszystko na temat nowej Ligi umieścić na forum.

Co do turnieju Historycznego nie ma problemu z mojej strony z dostarczeniem armii. (Jak może Pablo pamięta - bo grał w jednym takim turnieju - takie turnieje robiłem wcześniej przynosząc nawet 24 armie a miałem ich wtedy mniej;))
Są natomiast dwie inne kwestie:

I: terminy - Pola Chwały to finał, a na Grenadierze w tym roku nie udało nam się zebrać wystarczającej liczby graczy na turniej :twisted:
II: Skoro Pablo rzuciłeś taki pomysł to może zajmiesz się jego realizacją? (chwilowo jestem zajęty organizowaniem całej Ligi i nagród do niej)
Greebo
Colonel

Postby Raleen » Friday, 30 September 2011, 09:41

To może w tym roku zrobić formułę na mieszaną i co drugi turniej w lidze mógłby być historyczny, a co drugi po staremu. Zobaczylibyśmy jak sprawdzają się oba rozwiązania, i każdy prędzej znajdzie coś dla siebie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Raleen
Colonel Général

Postby Greebo » Friday, 30 September 2011, 10:00

Nie wiem czy co drugi to nie za często skoro do tej pory nie było nic.
Nie dam też rady wozić wojska po kraju, a nie chciałbym aby wszystkie turnieje Warszawskie były historyczne. Chcę natomaist zmobilizować inne miasta do robienia turniejów.
Greebo
Colonel

Postby Raleen » Friday, 30 September 2011, 12:03

Ja miałem na myśli właśnie głównie turnieje warszawskie - taka zmiana, chociażby częściowa, pozwoliłaby wyjść poza pewne kręgi potencjalnych zainteresowanych.

Raleen
Colonel Général

Postby Pablo » Friday, 30 September 2011, 15:47

Ja oczywiście swoje uwagi prezentuję z punktu widzenia gracza, ale jak trzeba będzie to pomogę, a co tam. :roll:
Pablo
Chef de bataillon

Postby Raleen » Friday, 30 September 2011, 15:50

Słusznie Towarzysze, jeśli pomożecie, to Greebo nie będzie miał wyjścia i się zgodzi, przyjmując ten kierunek rozwoju ligi z dobrodziejstwem inwentarza :)

Raleen
Colonel Général

Postby Greebo » Saturday, 1 October 2011, 10:13

Greebo wprowadził już turnieje historyczne do regulaminu Ligi na rok 2010/11 tyle tylko że nikt nie był chętny do zrobienia takiego turnieju :P
Greebo
Colonel

Postby Greebo » Saturday, 1 October 2011, 10:25

A teraz jeszcze jedna sprawa:

Zmodyfikowałem jeszcze trochę wcześniejszą propozycje punktacji w Lidze (nie w turnieju) opierając się na punktacji w skokach narciarskich.

Gdzie I miejsce dostaje 100pkr, II 80, III 60, IV 50, V 45, i tak dalej punktacja zniejsza się skokowo do bodajże 14 miejsca stawki 30 punktowanych miejsc.
Dalej od 15 miejsca jest już tylko o 1 pkt mniej tak że na 30 miejscu dostaje 1 pkt.

Jak widać duże różnice w punktach są do IV miejsca, a mało znaczace ale jednak do połowy stawki.

W związku z powyższym mam następujacą propozycje dla naszej Ligi:

"9.3 Drugim elementem Punktów Ligowych jest stała „Premia za miejsce w turnieju” która wynosi:
I miejsce +20
II miejsce +10
III miejsce +5
IV miejsce +2
V miejsce +1

9.4 Punkty Ligowe uzyskiwane za każdy turniej są sumą „Wartość za miejsce” i „Premii”.

Przykład:
W turnieju z 10 uczestnikami gracze otrzymują następujące punkty do Ligi:
za I miejsce – 30 (10+20)
za II miejsce – 19 (9+10)
za III miejsce – 13 (8+5)
za IV miejsce – 9 (7+2)
za V miejsce – 7 (6+1)
za VI miejsce – 5 (tylko „Wartość za miejsce”)
za VII miejsce – 4 (tylko „Wartość za miejsce”)
za VIII miejsce – 3 (tylko „Wartość za miejsce”)
za IX miejsce – 2 (tylko „Wartość za miejsce”)
za X miejsce – 1 (tylko „Wartość za miejsce”)"

Tak jak już pisałem nie byłoby żadnych dodatkowych punktów za mniejsze turnieje.

Proszę o szybkie uwagi bo chce do niedzieli powiessić na stronie nowy regulamin Ligi na 2011/2012
Greebo
Colonel

Postby GRZ » Saturday, 1 October 2011, 19:58

Mam pytanie jakie warunki musi turniej spełnić aby zaliczyć się do ligi. Czy jest jakaś dolna granica ilości graczy? bo jak nie to małe turnieje są faworyzowane. Poza tym punkty za miejsca powinny mieć mniejszy rozstrzał. Takie moje 3 grosze.
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
GRZ
Général de Brigade

Postby Raleen » Saturday, 1 October 2011, 20:24

Minimum 6 graczy - tak było do tej pory.

Raleen
Colonel Général

Postby Greebo » Sunday, 2 October 2011, 10:34

Wydaje mi się GRZ że nie masz racji.

Mniejsze turnieje będą słabiej punktowane (pisaliśmy już o tym wcześniej)

Oto punktacja za miejsca w turniejach z 10, 8 i 6 graczami.

10 graczy
za I miejsce – 30 (10+20)
za II miejsce – 19 (9+10)
za III miejsce – 13 (8+5)
za IV miejsce – 9 (7+2)
za V miejsce – 7 (6+1)
za VI miejsce – 5 (tylko „Wartość za miejsce”)
za VII miejsce – 4 (tylko „Wartość za miejsce”)
za VIII miejsce – 3 (tylko „Wartość za miejsce”)
za IX miejsce – 2 (tylko „Wartość za miejsce”)
za X miejsce – 1 (tylko „Wartość za miejsce”)"

8 graczy
za I miejsce – 28 (8+20)
za II miejsce – 17 (7+10)
za III miejsce – 11 (6+5)
za IV miejsce – 7 (5+2)
za V miejsce – 5 (4+1)
za VI miejsce – 3 (tylko „Wartość za miejsce”)
za VII miejsce – 2 (tylko „Wartość za miejsce”)
za VIII miejsce – 1 (tylko „Wartość za miejsce”)

6 graczy
za I miejsce – 26 (6+20)
za II miejsce – 15 (5+10)
za III miejsce – 9 (4+5)
za IV miejsce – 5 (3+2)
za V miejsce – 3 (2+1)
za VI miejsce – 1 (tylko „Wartość za miejsce”)

Teoretycznie jest możliwy turniej nawet z 5 graczami jeśli organizator się nie wyłącza żeby była parzysta liczba graczy (taka możliwość była i jest w regulaminie).

Turniejów z więcej niż 10 graczami w dotychczasowej Lidze nie udało się zrobić (ale był taki turniej w Warszawie tylko z Warszawskimi graczami - 13 graczy - który zorganizowałem w 2005r na Bazyliszku)
Greebo
Colonel

Postby Robson » Sunday, 2 October 2011, 11:35

Oni się chyba martwią, że ktos zrobi sobie lokalnie 4 turnieje w jednym miesiącu takie po 6 osób i nabije punktów ;)

To sie oczywiście nie zdarzy, bo planujemy rozpiskę na cały rok, 7-8 turniejów i koniec.

Możemy zacząć proponować terminy.

Ja proponuję ze swojej strony 2 do organizacji:
1. De Bellis Cracoviensis: Kraków, 10 grudnia 2011
2. Bielsko Biała: 11 lutego 2012 (czy jest ktoś chętny?)

Pola Chwały zostawiam Greebowi tym razem zgodnie z tradycją.

Do tych dwóch dochodziłyby Pola Chwały we wrześniu przyszłego roku i Grenadier w maju. MiSiO coś wspominał o Poznaniu. Do tego 3 turnieje w Warszawie i mamy 8 zaplanowanych. Nawet jakby odpukać dwa wypadły, to i tak jesteśmy lepsi od tegorocznej ligi :)
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...
Robson
Sous-lieutenant

PreviousNext

Return to Ogólnopolska Liga DBA