Kolejny turniej w Krakowie

Kiedy następny turniej?

Czas głosowania minął piątek, 29 marca 2013, 13:17

06.04.2013
5
50%
13.04.2013
5
50%
 
Liczba głosów: 10
Robson
Sous-lieutenant
Posty: 399
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 17:22
Lokalizacja: Las k. Żywca/Kraków

Kolejny turniej w Krakowie

Post autor: Robson »

Zgodnie z sugestiami pozostałych uczestników, postanowiłem załozyć taki temat organizacyjny.

Wstepny termin to 6.04.2013, alternatywny to 13.04.2013. Proszę wszystkich zainteresowanych wpisywac swoje preferencje ponizej. Dla ułatwienia dodaje ankietę. Prosze zaznaczyc wszystkie pasujące opcje.
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...
Robson
Sous-lieutenant
Posty: 399
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 17:22
Lokalizacja: Las k. Żywca/Kraków

Re: Kolejny turniej w Krakowie

Post autor: Robson »

Dla mnie moze być obojetne.
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...
Awatar użytkownika
Cisza
Général de Brigade
Posty: 2180
Rejestracja: środa, 7 października 2009, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Kolejny turniej w Krakowie

Post autor: Cisza »

Szósty tak, trzynasty odpada.
Ba'tki Machny wspomnij czasy
Gdy do walki brak ci sił
Jak na stepach Ukrainy
Białych i czerwonych bił!
_____________________
www.polewalki.blogspot.com
Awatar użytkownika
Kretus
Baron
Posty: 1192
Rejestracja: niedziela, 31 grudnia 2006, 19:14
Lokalizacja: Lublin/Biłgoraj
Has thanked: 135 times
Been thanked: 73 times

Re: Kolejny turniej w Krakowie

Post autor: Kretus »

Dla mnie bez znaczenia. Spróbuję dojechać na dowolny termin.
Z czasem nowa z nas powstanie wodzów rota
Uzbrojona w historyczne argumenty...
Awatar użytkownika
szeperd
Adjudant-Major
Posty: 344
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 16:30
Lokalizacja: Bielsko Biała
Been thanked: 8 times

Re: Kolejny turniej w Krakowie

Post autor: szeperd »

Mogę być 6-ego.
Awatar użytkownika
MichałeK
Sergent
Posty: 108
Rejestracja: sobota, 3 października 2009, 17:12
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Kolejny turniej w Krakowie

Post autor: MichałeK »

Wolę 13
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Kolejny turniej w Krakowie

Post autor: Greebo »

Szeperd
Jeśli przyjedziesz chyba dostaniesz ode mnie specjalną nagrodę za powrót do Ligii!

Bardzo się będę cieszyć jeśli się znowu zobaczymy!

Jezu, jak się stęskniłem za Tobą kochany ;)!

Już szykuje pudełko z suszoną żurawiną!!
Awatar użytkownika
szeperd
Adjudant-Major
Posty: 344
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 16:30
Lokalizacja: Bielsko Biała
Been thanked: 8 times

Re: Kolejny turniej w Krakowie

Post autor: szeperd »

Hoh, no to nie mam chyba wyjścia, co? ;) 6-sty jest całkiem realny dla mnie, 13-sty pół na pół. Czekam na oficjalne ogłoszenie terminu. Może nawet zdążę pomalować nową armię na tę okoliczność!
Awatar użytkownika
MichałeK
Sergent
Posty: 108
Rejestracja: sobota, 3 października 2009, 17:12
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Kolejny turniej w Krakowie

Post autor: MichałeK »

Greebo pisze:Szeperd
Jeśli przyjedziesz chyba dostaniesz ode mnie specjalną nagrodę za powrót do Ligii!

Bardzo się będę cieszyć jeśli się znowu zobaczymy!

Jezu, jak się stęskniłem za Tobą kochany ;)!

Już szykuje pudełko z suszoną żurawiną!!
To mi nasunęło pomysł. Może jakąś nagrodę zrobimy za frekwencję, dla osoby co w danym sezonie zaliczy najwięcej turniejów? Pisząc nagrodę mam na myśli jakiś dyplom lub ciekawy drobiazg, jako docenienie najaktywniejszego/ych gracza/ów.
Robson
Sous-lieutenant
Posty: 399
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 17:22
Lokalizacja: Las k. Żywca/Kraków

Re: Kolejny turniej w Krakowie

Post autor: Robson »

W sumie za frekwencję dostaje sie dodatkowe punkty do ligi (bo zawsze sie cos dostanie, jak sie zagra). Dyplomy mozna przemysleć ;) Można tez wymyślić jakiś smiechowy tytuł ;)
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Kolejny turniej w Krakowie

Post autor: Greebo »

Mogę zastanowić się nawet nad nagrodą ale tylko jeśli będzie potrzebna, tzn jeśli taki gracz nic nie wygra.
Wydaje mi się to niestety mało prawdopodobne bo na razie dwóch graczy zagrało we wszystkich 3 turniejach tego sezonu i pierwszy z nich zajmuje pierwsze miejsce w Lidze a drugi jest czwarty :)!
Pamiętajmy też że w tym sezonie nagrody w postaci Armii są dla wszystkich graczy na podium (czyli dla trzech pierwszych ;)!)

Ale MichałeK podsunął mi jeszcze inny pomysł (inny bo jak napisałem popieram jego nawet do poziomu faktycznej nagrody, że o tytule czy dyplomie nie wspomnę).

Otóż pomyślałem właśnie że może jakaś nagroda mogłaby przypaść komuś z najlepszą średnią wyników z turniejów. Komuś kto zajmował najwyższe miejsca w poszczególnych turniejach ale oczywiście grał w więcej niż jednym! No i jeśli dwóch graczy byłoby z taką samą średnią nagroda byłaby dla tego kto brał udział w większej ilości turniejów. (Ktoś kto trzy razy zajmował II miejsce jest lepszy od tego który zajął II miejsce tylko dwa razy.)

Co prawda na razie największe szanse na taką nagrodę mają dwie osoby z pierwszej trójki (Robert (Robson) Szczelina i Michał (Michał312) Zawada) obaj ze średnia 3,5 z dwóch turniejów, ale blisko jest też Kaja (Kyina) Figarska (ze średnią 5) i Ryszard (Raleen) Kita (ze średnią 4,5).
Muszę się przyjrzeć wynikom z poprzednich Lig, jak to się kształtuje, bo to będzie chyba bardziej wiarygodne niż ocena z punktu obecnej sytuacji w trwającym sezonie gdzie dopiero minęliśmy półmetek.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Kolejny turniej w Krakowie

Post autor: Greebo »

Patrząc na wcześniejsze wyniki Lig wydaje mi się że propozycja MichałKa może to mieć sens.

Co prawda we wszystkich wcześniejszych sezonach zwycięzcami Ligi były osoby które najczęściej grały, ale w III sezonie mało brakowało żeby tak nie było ;).

Poza tym jeśli wyłączymy z takiej nagrody "pierwszą trójkę" czy też "osoby nagradzane" (patrząc z perspektywy lig gdzie nie było trzech nagród), to robi się już to zasadne.

W III sezonie np. Było tylko dwóch graczy którzy grali w 5 turniejach (zresztą w III sezonie nikt nie grał we wszystkich 6 turniejach i poza tą dwójką tylko 4 graczy grało jeszcze w trzech turniejach). Jeden wygrał ligę ale drugi był dopiero czwarty, a wiec poza podium!

Rozważę ten pomysł dokładniej ale wydaje się że warto to przemyśleć. Z taką modyfikacją jak wspomniałem tzn. że gracz nie zdobył dzięki frekwencji innej nagrody.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Kolejny turniej w Krakowie

Post autor: Raleen »

Mi ten pomysł jak najbardziej się podoba (nie tylko ze względu na moją wysoką średnią :)), wydaje mi się też bardziej wymierny czy naturalny, przy rozegraniu pewnej liczby turniejów (większej niż powiedzmy 1 czy 2 turnieje). Oczywiście gracze zawsze mogą kalkulować pod osiągnięcie pewnych rezultatów, ale jaki by nie był system - zawsze będzie to możliwe. Kwestią byłoby przyjęcie pewnego minimum rozegranych turniejów, żeby się liczyć do takiej klasyfikacji. Mimo wszystko sądzę, że większość z nas gra przede wszystkim, żeby się dobrze bawić.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Kolejny turniej w Krakowie

Post autor: Greebo »

A wracając do głównego tematu, bo z godnie z zasadami forum należy trzymać się tematu, a my w ostatnich wpisach nieco od niego odbiegliśmy :). Z przykrością informuje, że niestety w żaden sposób nie będę mógł być w Krakowie 6 kwietnia.
Nie chciałem o tym pisać dopóki nie miałem 120% pewności ale już taką niestety mam.

Z góry bardzo mi przykro jeśli ostatecznie termin turnieju zostanie ustalony na 6 kwietnia. W takim wypadku zrobię co w mojej mocy żeby chociaż nagrody do was dojechały :).
Robson
Sous-lieutenant
Posty: 399
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 17:22
Lokalizacja: Las k. Żywca/Kraków

Re: Kolejny turniej w Krakowie

Post autor: Robson »

Tak szczerze mówiąc, to wygląda na to, ze teraz i dla mnie 13 jest lepszym terminem (wyszły po drodze pewne sprawy których nie brałem pod uwagę... ). Szep? bardzo Ci nie w smak ten 13? Miałbys tydzień wiecej na malowanie ;)
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnopolska Liga DBA”