3 turniej IV sezonu Ligi DBA - XI WRL Warszawa 9.02.2013

Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: 3 turniej IV sezonu Ligi DBA - XI WRL Warszawa 9.02.2013

Post autor: Greebo »

Aż tak nie mylę bitew ;) . Poza tym o Farsalos rozmawialiśmy wcześniej a o Kannach w ostatni czwartek.

Po prostu się nie zrozumieliśmy.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: 3 turniej IV sezonu Ligi DBA - XI WRL Warszawa 9.02.2013

Post autor: Greebo »

UWAGA!

Ważna informacja dla wszystkich graczy w turnieju w dniu 9 lutego.

W związku z tym, że możliwy jest udział aż 14 graczy przenosimy imprezę do:

KLUBU „AGRESOR” w WARSZAWIE PRZY UL. NOWOWIEJSKIEJ 20 (Politechnika - Inżynieria Środowiska sala na V piętrze).

Przesuwamy też trochę godzinę rozpoczęcia turnieju.

W Agresorze zaczynamy o 10.30!!!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: 3 turniej IV sezonu Ligi DBA - XI WRL Warszawa 9.02.2013

Post autor: Raleen »

Uwaga!

Po turnieju DBA w sobotę, ewentualnie dodatkowo w niedzielę, Darek Korcala będzie prezentował swój system do krótkich rozgrywek w realiach Dzikiego Zachodu (o ile będą chętni). System opiera się na figurkach 28 mm i podobno jest łatwy, szybki i przyjemny.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Robson
Sous-lieutenant
Posty: 399
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 17:22
Lokalizacja: Las k. Żywca/Kraków

Re: 3 turniej IV sezonu Ligi DBA - XI WRL Warszawa 9.02.2013

Post autor: Robson »

Ja bym jeszcze prosił o informacje na temat komunikacji miejskiej do politechniki. No i mam (spóźnioną) poprawkę do zgłoszenia pod debatę: czy nie moglibyśmy zacząć jednak o 11:00? Sprawa wygląda tak, że teraz patrze na rozkłady pociągów do Wawy i polikwidowali ich trochę, no i mam dwie opcje: albo pojadę TLK z przesiadkami we włoszczowej, przy czym jesli pociagi sie pospóxniają, to mogę utknąć we włoszczowej i wogole nie dojechać, albo intercity, który w warszawie jest zgodnie z rozkładem o 10:30.... Czy to by był jakis wielki problem żeby zostac przy 11:00?...
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...
Robson
Sous-lieutenant
Posty: 399
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 17:22
Lokalizacja: Las k. Żywca/Kraków

Re: 3 turniej IV sezonu Ligi DBA - XI WRL Warszawa 9.02.2013

Post autor: Robson »

Wynalazłem tramwaje: 10, 16, 17 w kierunku "Koszykowa", 2 przystanki. Zgadza się?
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...
Awatar użytkownika
Kretus
Baron
Posty: 1192
Rejestracja: niedziela, 31 grudnia 2006, 19:14
Lokalizacja: Lublin/Biłgoraj
Has thanked: 135 times
Been thanked: 73 times

Re: 3 turniej IV sezonu Ligi DBA - XI WRL Warszawa 9.02.2013

Post autor: Kretus »

Robsonie my tez planowo przyjeżdżamy o 10.30 a ryzyko spóźnienia busikiem mamy większe. Greebo obiecał to uwzględnić i nie zaczynać bez nas ;)
Z czasem nowa z nas powstanie wodzów rota
Uzbrojona w historyczne argumenty...
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: 3 turniej IV sezonu Ligi DBA - XI WRL Warszawa 9.02.2013

Post autor: Raleen »

Powinno być ok, generalnie na południe tą dużą ulicą, która jest na zachód od Centralnego. Wsiadasz w tramwaj pod wiaduktami.

Albo - idziesz do metra w centrum i podjeżdżasz jedną stację na południe. Wysiadasz na stacji Politechnika. Wychodzić w kierunku przeciwnym do ruchu metra i w lewo. I po tym jak wyjdziesz na górę też skręcasz w lewo, i idziesz prosto. Po wyjściu na górę jak się spojrzy w lewo widać Plac Politechniki, przed głównym budynkiem.

Co do ścisłego trzymania się czasu - ja jestem za tolerancją czasową i zawsze Greebo do tego namawiam.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Michal312
Enfant de troupe
Posty: 2
Rejestracja: środa, 22 sierpnia 2012, 15:27

Re: 3 turniej IV sezonu Ligi DBA - XI WRL Warszawa 9.02.2013

Post autor: Michal312 »

Też się zgłaszam.

Michał Zawada
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: 3 turniej IV sezonu Ligi DBA - XI WRL Warszawa 9.02.2013

Post autor: Raleen »

Turniej już za nami.

Grało (razem z Greebo) 14 graczy, więc był to najliczniejszy turniej, przynajmniej w ciągu ostatnich lat, odkąd liga jest na forum.

Więcej szczegółów wkrótce. Po turnieju, zgodnie z planem, miał jeszcze miejsce pokaz systemu Darka Korcali.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Maciejus_exe
Praefectus Castorium
Posty: 545
Rejestracja: poniedziałek, 15 października 2012, 11:11
Lokalizacja: Biłgoraj
Been thanked: 9 times

Re: 3 turniej IV sezonu Ligi DBA - XI WRL Warszawa 9.02.2013

Post autor: Maciejus_exe »

Uff nareszcie w domu to mogę coś napisać. Turniej bardzo fajny, atmosfera super. Jak człowiek jeszcze nie rozumie wszystkich zasad to zawsze ktoś pomoże i wyjaśni, nie było problemu.
Dzięki za grę i za książkę :D. Chyba pierwszy raz w dorosłym życiu coś wygrałem i dodatkowo moje klimaty więc radość podwójna.
Tyle figurek do malowania, a tak mało czasu :).
Po tylu latach w końcu dorobiłem się instagrama : https://www.instagram.com/maciejus_miniature_painter/
a tutaj mój wyrób blogo-podobny: http://maciejus.blogspot.com/
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: 3 turniej IV sezonu Ligi DBA - XI WRL Warszawa 9.02.2013

Post autor: GRZ »

No to przynajmniej za ten bilet tak nie boli ;)
Dzięki wszystkim za grę!
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
Awatar użytkownika
Cisza
Général de Brigade
Posty: 2180
Rejestracja: środa, 7 października 2009, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: 3 turniej IV sezonu Ligi DBA - XI WRL Warszawa 9.02.2013

Post autor: Cisza »

Bardzo udany turniej i w dodatku w formule historycznej, która bardzo mi się podoba.

Pozostaje tylko zaapelować do uczestników
- Malujcie armie!!!
Ba'tki Machny wspomnij czasy
Gdy do walki brak ci sił
Jak na stepach Ukrainy
Białych i czerwonych bił!
_____________________
www.polewalki.blogspot.com
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: 3 turniej IV sezonu Ligi DBA - XI WRL Warszawa 9.02.2013

Post autor: Greebo »

Bardzo dziękuję wszystkim graczom!

Mogę chyba śmiał napisać, że to był naprawdę wielki turniej. Ale nie byłoby go bez Was!!!

Po raz pierwszy od początku tej Ligi tj. od października 2010r na jednym turnieju zagrało 14 graczy!!

W związku z tym w ostatniej chwili zdecydowałem o dwóch zmianach dotyczących nagród.

Pierwszą nagrodą w tym turnieju była cała armia do DBA a nagrody w postaci blistrów z figurkami dostali gracze aż do 10 miejsca.


A teraz już pełne wyniki naszego turnieju:

1. Jarek "Greebo" Kocznur 39 pkt, (4 bitwy, 3 wygrane, 1 przegrana) – (24) 0 pkt do Ligi
2. Robert (Robson) Szczelina 34 pkt, (4 bitwy, 3 wygrane, 1 przegrana) – 18 pkt do Ligi - zdobywca specjalnej nagrody Turnieju w postaci Armii do DBA
3. (NG) Michał (Michał312) Zawada 34 pkt, (4 bitwy, 3 wygrane, 1 przegrana) – 15 pkt do Ligi
4. Ryszard (Raleen) Kita 33 pkt, (4 bitwy, 3 wygrane, 1 przegrana) – 13 pkt do Ligi
5. (NG) Andrzej (Kretus) Kręt 29 pkt, (4 bitwy, 2 wygrane, 2 przegrane) – 11 pkt do Ligi
6. Piotr (Cisza) Ciszewski 28 pkt, (4 bitwy, 2 wygrane, 2 przegrane) – 9 pkt do Ligi
7. Grzegorz (GRZ) Rząca 26 pkt, (4 bitwy, 2 wygrane, 1 przegrana, 1 remis) – 8 pkt do Ligi
8. Paweł (QR) Kur 22 pkt, (4 bitwy, 1 wygrana, 1 przegrana, 2 remisy) – 7 pkt do Ligi
9. (NG) Leszek (Lestek) Tarwacki 20 pkt, (4 bitwy, 1 wygrana, 2 przegrane, 1 remis) – 6 pkt do Ligi
10. (NG) Dariusz (Pastor) Korcala 18 pkt, (4 bitwy, 2 wygrane, 2 przegrane) – 5 pkt do Ligi
11. (NG) Tomek Świderski 18 pkt, (4 bitwy, 1 wygrana, 2 przegrane, 1 remis) – 4 pkt do Ligi
12. Konrad (Kadzik) Brzozowski 17 pkt, (4 bitwy, 1 wygrana, 3 przegrane) – 3 pkt do Ligi
13. (NG) Maciek (Maciejus) Kwieciński 15 pkt, (4 bitwy, 1 wygrana, 2 przegrane, 1 remis) – 2 pkt do Ligi
14. (NG) Adam (Wasil) Wasilewski 8 pkt, (4 bitwy, 4 przegrane) – 1 pkt do Ligi


Przy pierwszym remisie (po 34 pkt Robson i Michał Zawada) o zajęciu 3 miejsca przez Michała Zawadę zadecydowała jego przegrana w bitwie z Robsonem.
Przy drugim remisie (Pastor i Tomek świderski po 18 pkt) o lepszym miejscu Pastora zadecydowała większa liczba jego zwycięstw.

Maciek (Maciejus) Kwieciński został zdobywcą nagrody książkowej ufundowanej przez wydawnictwo Erica rozlosowanej po zakończeniu turnieju wśród wszystkich jego uczestników.

W klasyfikacji Kilerów Generałów ten turniej można uznać prawie za turniej polowania na generałów :twisted: W sumie we wszystkich bitwach 9 graczy wyeliminowało 12 generałów (!) z czego aż 3 graczy zdjęło przeciwnikom po dwóch generałów:

1. (NG) Michał (Michał312) Zawada - 2pkt +1pkt premii za dwóch generałów (Zdobywca tytułu Kilera Generałów na Turnieju i nagrody z tym związanej)
2. (NG) Leszek (Lestek) Tarwacki - 2pkt +1pkt premii za dwóch generałów
3. Robert (Robson) Szczelina - 1pkt
4. Ryszard (Raleen) Kita - 1pkt
5. (NG) Andrzej (Kretus) Kręt - 1pkt
6. Piotr (Cisza) Ciszewski - 1pkt
7. Grzegorz (GRZ) Rząca - 1pkt
8. Konrad (Kadzik) Brzozowski - 1pkt

Jarek "Greebo" Kocznur – 0 pkt w klasyfikacji (dwóch generałów)

Klasyfikacja Łupieżców jak zwykle jest zdecydowanie bardziej elitarna ale i w niej na tym turnieju pojawił się zdobywca tego tytułu. Tym bardziej należy go wyróżnić że w całym turnieju niestety nie za dobrze mu poszło.

(NG) Adam (Wasil) Wasilewski - 1pkt (Zdobywca tytułu Łupieżcy na Turnieju i związanej z tym nagrody)[/b]

Na turnieju było i zagrało 18 armii.

Swoimi armiami wsparli turniej:

Kadzik – 3 amia (II/20a. Ptolemaic. 274-167BC, II/32. Later Carthaginian. 275BC-146BC i II/49 Marian Roman 105-25BC do dodatkowej rezerwowej bitwy)
QR – 2 armie do bitwy pod Cedynią (III/52. East Frankish. 888AD-1106AD. i III/62a. Early Polish. 960-1200AD)
Robson - 1 armię (III/75. Konstantinian Byzantine. 1042AD-1071AD) i 11 elementów do dwóch innych :)
Kretus – 1 armię (IV/68a. Medieval Spanish 1340AD-1485AD)
Wielkie podziękowania im za to!!!

Poza bitwami/armiami zapowiedzianymi wcześniej na forum mieliśmy też jedną parę armii rezerwową. Była to para do bitwy pod Taurus z 39 r. p.n.e. czyli II/37 Parthian 250BC-225AD i II/49 Marian Roman 105-25BC. Para ta przydała się w ostatniej IV serii bitew umożliwiając zachowanie zasady że żaden gracz nie gra na turnieju dwa razy tą sama parą armii ;)

Użycie poszczególnych bitew wyglądało następująco:

Bitwy z okresu rydwanów
Kadesz 1288r. p.n.e – 3 razy
P’ing-yin 554r. p.n.e. – 3 razy

Bitwy z okresu klasycznej starożytności
Rafia 217r. p.n.e. – 4 raz
Kanny 216r. p.n.e. – 3 razy
Taurus z 39 r. p.n.e. - 1 raz

Bitwy z okresu wieków ciemnych
Cedynia 972r. – 3 razy
Manzikert 1071r. – 4 razy

Bitwy z okresu średniowiecza
Rzeka Indus 1221r. – 4 razy
Aljubarrota 1385r. – 3 razy
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: 3 turniej IV sezonu Ligi DBA - XI WRL Warszawa 9.02.2013

Post autor: Greebo »

Warto też chyba zauważyć ze aż 4 graczy w tym turnieju było graczami z poza Warszawy którzy musieli dojechać z dalszych miejscowości.

Przepraszam przy tym wszystkich którzy nie mieszkają w samej Warszawie lecz tylko w jej okolicach, a których nie zaliczam do osób dojeżdżających na nasz turniej :oops: Myślę jednak że osoby mieszkające nawet 30-40 km od Warszawy to przecież właściwie Warszawiacy ;).
Awatar użytkownika
Kretus
Baron
Posty: 1192
Rejestracja: niedziela, 31 grudnia 2006, 19:14
Lokalizacja: Lublin/Biłgoraj
Has thanked: 135 times
Been thanked: 73 times

Re: 3 turniej IV sezonu Ligi DBA - XI WRL Warszawa 9.02.2013

Post autor: Kretus »

Dziękuję wszystkim za świetną zabawę. Warto było wstać o 5 rano. ;)
Turniej w formule historycznej to moim zdaniem optymalna forma rozgrywki. Dojazd do Warszawy mam już przetestowany, więc postaram się pojawiać nieco częściej.
Gwoli sprostowania, Kastylia którą przywiozłem stanowi obecnie własność Kamila (Stelkera), oddałem mu ją za inną armię. Zatem podziękowania przekazuję właśnie jemu.
Z czasem nowa z nas powstanie wodzów rota
Uzbrojona w historyczne argumenty...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnopolska Liga DBA”