V Turniej Ligi DBA 2010/2011 - VI Pola Chwały (25.09.2011)

Robson
Sous-lieutenant
Posty: 399
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 17:22
Lokalizacja: Las k. Żywca/Kraków

V Turniej Ligi DBA 2010/2011 - VI Pola Chwały (25.09.2011)

Post autor: Robson »

Turniej kończący w ramach Ogólnopolskiej Ligi DBA na Polach Chwały - Niepołomice k. Krakowa.

Ogólnopolska Liga DBA działa dzięki pasjonatom gier bitewnych i „Forum Strategie” umożliwiającym graczom z całej Polski kontakt ze sobą.

Sponsorem nagrody dla Kilera Generałów i Łupieżcy jest Greebo - sędzia Turnieju.

Turniej na Polach Chwały jest tradycyjnie ostatnim turniejem zaliczanym do Ogólnopolskiej Ligi DBA (w tym roku obchodzimy II sezon).

TURNIEJ ODBĘDZIE SIĘ 25 Września 2011r (NIEDZIELA). W ZAMKU KRÓLEWSKIM W NIEPOŁOMICACH w ramach organizowanych otwartych spotkań Wargamingowych "Pola Chwały".

Turniej jest rozgrywany zgodnie z Regulaminem Ogólnopolskiej Ligi DBA obowiązującym w obecnym sezonie i poniższym regulaminem.

REGULAMIN TURNIEJU

Lokalizacja i zgłoszenia:
1. Turniej zostanie rozegrany 25 września 2011r. w sali Rycerskiej zamku Królewskiego w Niepołomicach k. Krakowa. Miejsce spotkania będzie oznaczone tablicą/plakatem. Od głównego wejścia sala rycerska znajduje się po prawej stronie.
2. Wstęp na Turniej jest bezpłatny.
3. Zgłoszenia należy składać poprzez „Forum Strategie” w tym temacie albo na pw Robson.


Armie:
1. Turniej jest turniejem otwartym. W turnieju mogą wziąć udział wszystkie armie z podręcznika DBA 2.2.
2. Gramy armiami w skali 15mm.
3. Armie do gry można wypożyczyć od organizatora (Robson) pod warunkiem zgłoszenia tego do 23 września do godz. 12.00 (przy zgłoszeniu do Gry). Niestety organizator ma ograniczone zapasy armii i może udostępnić tylko 3 armie: Fatymid Egiptian, Nikephorian Byzantine, Early Bulgar (lista c). W razie większej ilości zgłoszeń, obowiązuje zasada kto pierwsze ten lepszy.

Pomoce:
Każdy z graczy w miarę możliwości proszony jest o przyniesienie zestawu własnych miarek i kości. Do gry używamy miarek centymetrowych.

Pozostałe kwestie dopuszczone przez Regulamin Ogólnopolskiej Ligi do ustalenia przez organizatora:

1. Organizator nie weźmie udziału w turnieju jeśli okaże się to konieczne dla zapewnienia parzystej liczby graczy.
2. W turnieju zostaną rozegrane 4 bitwy.
3. Każda bitwa musi być zakończona w ciągu 1.10 h od rozpoczęcia.
4. Skład armii (jeśli ma ona możliwości opcjonalnego wystawienia) gracz ustala raz na cały turniej.
5. W turnieju nie będzie używana rzeka (jako teren możliwy do użycia przy rozstawianiu terenu.)
6. Na turnieju zabrania się podczas gry wystawiania BUA.
7. Spieszenie elementów (takich jak np. Cv//Bw) następuję tylko przy rozstawianiu wojska. (obrońca może o tym decydować do zakończenia swojego rozstawiania czyli do zamiany elementów po rozstawieniu armii przez atakującego).
8. Premia do ligi jest doliczana graczom dojeżdżającym na turniej ponad 100 km.
9. Nagroda na turnieju w klasyfikacji Kiler Generałów będzie przyznawana:
a) mała - za zabicie co najmniej 2 generałów,
b) duża - za zabicie co najmniej 3 generałów,
c) specjalna za Super Kilera Generałów (zabicie 4 generałów)
9. Nagroda na turnieju w klasyfikacji Łupieżca będzie przyznawana:
a) mała - za zdobycie 1 obozu.
b) duża - za zdobycie przynajmniej 2 obozów.

Harmonogram:
9:00-9:25 - Zbiórka uczestników i wydawanie kart.

Rozpoczęcie pierwszej gry ok. 9.30.
Miedzy poszczególnymi grami przewiduje się ok. 5min przerwy.
Ok.14:30 -14:40 Zakończenie turnieju, ogłoszenie wyników (rozdanie nagród w kategoriach Kiler Generałów i Łupieżca odbędzie się zapewne drogą mailową/na pierwszym turnieju Ligi DBA III)

Zgłoszenia:
Zgłoszenie proszę wysłać na pw Robson, podając imię, nazwisko, pseudo i miasto, które się reprezentuje.
Wszystkie armie są niejawne do momentu rozpoczęcia gier, byle spełniały warunki regulaminu Ligi.
Termin zgłaszania do turnieju mija 23 września o godz. 22:00.

Plansze i tereny:
Plansze i tereny zapienia organizator. Jeśli jednak któryś z graczy ma możliwość przywiezienia planszy do gry lub terenów do gry, proszę zaznaczyć to w zgłoszeniu. Chętnie skorzystam z Waszej pomocy.





Zawczasu (a może nawet już zbyt późno) zapraszam do zgłaszania swojego udziału w turnieju Ligi DBA planowanego na Pola Chwały. Proszę o wstępne zgłaszanie chęci udziału, bo chcę wiedzieć jaka będzie frekwencja. Turniej planowany jest na 24 września 2011 (sobota).

Widziałem, że w innym temacie pisaliście że może nie być tak dużego zainteresowania jak być powinno i zanim zacznę cokolwiek na poważnie organizować chciałbym wiedzieć na jaką frekwencję mogę liczyć z waszej strony.

Do osób które znalazłem w temacie "Świat graczy DBA" i tych których kojarzyłem że grywają/grywali rozesłałem pytanie w prywatnej waidomości. Z góry przepraszam za spam, ale może tak uda się uzyskac odpowiedź wcześniej.
Ostatnio zmieniony niedziela, 18 września 2011, 11:28 przez Robson, łącznie zmieniany 2 razy.
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...
Robson
Sous-lieutenant
Posty: 399
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 17:22
Lokalizacja: Las k. Żywca/Kraków

Re: Pola Chwały - Turniej ligi DBA - 24.09.2011

Post autor: Robson »

Wstępne zgłoszenia:

Na niedzielę:
1. Robson
2. Gobos
3. Corsarii
4. Pablo
5. Kadzik
6. MiSiO
7. QR
8. Cisza

9. Adam (? - bardzo niepewny) - wiadomość od Greebo

Zaktualizowałem zgodnie z aktualnym stanem wiedzy. W każdym razie turniej jest na najlepszej drodze do udanej realizacji :)
Ostatnio zmieniony środa, 14 września 2011, 23:54 przez Robson, łącznie zmieniany 3 razy.
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...
Awatar użytkownika
szeperd
Adjudant-Major
Posty: 344
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 16:30
Lokalizacja: Bielsko Biała
Been thanked: 8 times

Re: Pola Chwały - Turniej ligi DBA - 24.09.2011

Post autor: szeperd »

Z rozmowy z MiSiem wynika, że powinien się pojawić. Ale na razie mało nas. Po pierwszym turnieju tego sezonu w Warszawie, który nota bene był świetny, zażartowałem niecnie, że to tylko jednorazowy zryw i nic się nie uda. Gdybym wiedział, że mam taką moc jasnowidzenia... pozostaje mi pluć sobie w brodę za takie proroctwa. Tfu.
Kadzik

Re: Pola Chwały - Turniej ligi DBA - 24.09.2011

Post autor: Kadzik »

Ja się wstępnie deklaruję :)
Robson
Sous-lieutenant
Posty: 399
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 17:22
Lokalizacja: Las k. Żywca/Kraków

Re: Pola Chwały - Turniej ligi DBA - 24.09.2011

Post autor: Robson »

Uwaga: jesli osoby które zgłosiły się na sobotę, a nie są w liście na niedzielę zgodziłyby się na turniej w sobotę, to najprawdopodobiej turniej odbyłby się bez problemy - mielibyśmy 7 chętnych. Zatem czekam na deklarację: Szeperda, MiSiA i Kadzika. Czy turniej może być w niedzielę?
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...
Robson
Sous-lieutenant
Posty: 399
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 17:22
Lokalizacja: Las k. Żywca/Kraków

Re: Pola Chwały - Turniej ligi DBA - 24.09.2011

Post autor: Robson »

Kadzik został przekabacony ;) Czekam jeszcze na szeperda i MiSiA, jesli się uda turniej będzie w niedzielę i mamy zapisanych wstępnie 7 osób, z których 6 jest pewnych na 99%. Od Greebo dowiedziałem się że może być jeszcze jedna osoba - chłopak, który brał udział w nauce gry organizowanej przez Greeba rok temu - więc jest szansa na 8 osób.
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Pola Chwały - Turniej ligi DBA - 24.09.2011

Post autor: Greebo »

Jedno sprostowanie Adam o którym pisalem uczyl sie grac w DBA na wczesniejszych PCh gdzie robilem pokazy-nauki a w ubieglorocznym turnieju namowilem go do gry bo nie robilem nauk.
Awatar użytkownika
MiSiO
Chef de bataillon
Posty: 1040
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 14:20
Lokalizacja: Babilon
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Pola Chwały - Turniej ligi DBA - 24.09.2011

Post autor: MiSiO »

Ktoś wie w jaki dzień jest turniej OiM? W sumie niedziela nie powinna sprawiać kłopotu.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Pola Chwały - Turniej ligi DBA - 24.09.2011

Post autor: Raleen »

Tu jest ogłoszenie, które dostałem do wklejenia od Wargamera:
http://www.strategie.net.pl/viewtopic.p ... 3&start=30
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Re: Pola Chwały - Turniej ligi DBA - 24.09.2011

Post autor: Pablo »

Potwierdzam wstępnie udział w niedzielę z zastrzeżeniem, bo nie wiem jeszcze jak będzie z powrotem.

Kolega QR wstępnie też potwierdził udział w niedzielę z podobnym zastrzeżeniem dotyczącym możliwości powrotu.
Kolega Cisza pewnikiem będzie, ale obecnie się chyba urlopuje bo nie ma z nim kontaktu.

Podaję do ewentualnego przemyślenia co by nie zacząć o 9.00 i zagrać po 4 bitwy (dotyczy niedzieli).
Robson
Sous-lieutenant
Posty: 399
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 17:22
Lokalizacja: Las k. Żywca/Kraków

Re: Pola Chwały - Turniej ligi DBA - 24.09.2011

Post autor: Robson »

Do przemyślenia. Jeśli by komuś nie pasowała 9:00 proszę o pilny kontakt! Wstępnie przyjmujemy 4 bitwy w turnieju po 1h 10min i 5 min przerwy między bitwami. Przy opcji 9:00 kończymy o 14:00. Do rozważenia jeszcze opcje 9:30 i 10:00.
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...
Kadzik

Re: Pola Chwały - Turniej ligi DBA - 24.09.2011

Post autor: Kadzik »

Ktoś będzie się zabierał samochodem? Z chęcią podepnę się do transportu i do benzynki dukatów dołożę :)
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Re: V Turniej ligi DBA 2010/2011 - Pola Chwały - 25.09.2011

Post autor: Pablo »

Do Niepołomic miałem zaklepany komplet w aucie, ale wygląda na to to, że w drodze powrotnej będę miał dwie miejscówki wolne.

Będę miał też dodatkową armię jak by byli ewentualni chętni bez zaciągu.
Robson
Sous-lieutenant
Posty: 399
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 17:22
Lokalizacja: Las k. Żywca/Kraków

Re: V Turniej ligi DBA 2010/2011 - Pola Chwały - 25.09.2011

Post autor: Robson »

Przypominam, że turniej jest w niedzielę - żeby ktoś sobie omyłkowo jutro nie przyjechał ;) Chociaż jutro też zapraszam - na naukę grania :)
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...
Robson
Sous-lieutenant
Posty: 399
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 17:22
Lokalizacja: Las k. Żywca/Kraków

Re: V Turniej ligi DBA 2010/2011 - Pola Chwały - 25.09.2011

Post autor: Robson »

1. Michał "MiSiO" Ciemniewski
2. Piotr "Cisza" Cieszewski
3. [Robert "Robson" Szczelina]
4. Konrad "Kadzik" Brzozowski
5. Paweł "Pablo" Rybak
6. [unknown] (new)
7. Szymon "Corsarii" Ruśkowski
8. [unknown] (new)
9. Paweł "QR" Kur
10. Jakub "Gobos" Gowin (new)

Przedstawiam teoretyczną listę par. Możliwe że będziemy mieli dwie dodatkowe osoby, które "namówiłem" dzisiaj podczas pokazów na to aby zagrały. To jak się rozłożą pary zależy czy obaj przyjdą, czy nie i czy ja będę grał czy nie (przy nieparzystej liczbie zgłoszeń).
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnopolska Liga DBA”