[XXV] [2] Pancerniacy DAK (poza konkursem) [KONIEC]

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
zendurix
Appointé
Posty: 39
Rejestracja: wtorek, 7 marca 2023, 12:39
Been thanked: 11 times

[XXV] [2] Pancerniacy DAK (poza konkursem) [KONIEC]

Post autor: zendurix »

Po przeczytaniu w podręczniku Bolt Action Tank Wars zasad o przeżywalności załogi zamarzyli mi się pancerniacy DAK, niestety nie znalazłem satysfakcjonujących modeli na rynku w rozsądnej cenie...
Więc zrobię ich sobie sam!

BTW sporo informacji mam z tego filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=Y0DDfbozGm4
Pracę w tej kategorii już mam, ale spisze tutaj mój postęp dla innych / dla siebie do zapamiętania :).
DAK miało prawie taki sam mundur jak zwykła piechoty, lecz bez pasów do porządzenia (tylko ten zwykły pas w pasie :p i bez ładownic do karabinu).

Planuję zrobić 3 pancerniaków - 1 dowódca z mp40 i 2 zwykłych załogantów z pistoletami, póki co będę robił dowódcę i zobaczy się jak to wyjdzie.


Tak więc plan jest taki - wziąć zwykłego piechociarza (Od Warlord Games) z DAK i przerobić go:

1. biorę tors, odcinam nożykiem ładownice
Obrazek

2. Odcinam co się da i zalepiam green stufffem na gładko pasy od oporządzenia:
Obrazek
Obrazek

3. Po sklejeniu figsa dodaję mu z green stuffu / innych złomów słuchawki, mikrofon, kabelki itp

4. Maluję wsm jak normalnego piechociarza (ew czapka na czarno), ale kolory broni maluję na różowo

5. Profit?
Ostatnio zmieniony wtorek, 20 lutego 2024, 14:18 przez zendurix, łącznie zmieniany 1 raz.
zendurix
Appointé
Posty: 39
Rejestracja: wtorek, 7 marca 2023, 12:39
Been thanked: 11 times

Re: [XXV] [2] Pancerniacy DAK (poza konkursem)

Post autor: zendurix »

Pasy amunicyjne odcięte:
Obrazek

Green stuffem zapełniłem to co odciąłem robiąc pas:

Obrazek

Niestety zapomniałem robić resztę zdjęc, dlatego też tu już ukończony i w podkładzie.
Odciąłem tu też pasy z tyłu i zapełniłem gren stuffem, żeby miał gładkie plecy. Z green stuffu dorobiłem słuchawki na szyi i kabelki:
Obrazek

Tak się prezentuje skończony model (na tle Pz3 WIP).
Malowanie jak zwykła piechota DAK, ale dodatkowo pomalowałem czapkę na czarno i zrobiłem rózowe waffen farbe na pagonach, pas pomalowałem jako parciany, i duże plamy na mundurze od olejów/ smarów:


Obrazek

Obrazek

W miarę to wyszło, więc będę dorabiał jeszcze 2 załogantów z pistoletami
zendurix
Appointé
Posty: 39
Rejestracja: wtorek, 7 marca 2023, 12:39
Been thanked: 11 times

Re: [XXV] [2] Pancerniacy DAK (poza konkursem)

Post autor: zendurix »

Dopiero wczoraj dorobiłem 2 pozostałych typów, tak prezentuje się cała ekipa.
Do gościa z podwiniętymi rękawami użyłem rąk z brytyjskiej 8 armii.
Czarny mundur zrobiłem z Green stuffu (najpierw płaski kawałek, żeby zakryć kieszenie i pasy zwykłego munduru DAK, a potem też z GS dorobiłem szerokie klapy kołnierza)
PS wiem, że czarny mundur na Afrykę to średnio, ale uparłem się na pancerniaka w czarnym mundurze :P

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”