[XXV] [4] ZIL-131 R140 [GOTOWE]

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Gingerhead18848
Carabinier
Posty: 20
Rejestracja: środa, 3 stycznia 2024, 07:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

[XXV] [4] ZIL-131 R140 [GOTOWE]

Post autor: Gingerhead18848 »

Cześć!

Jak już zarzuciłem w pierwszym temacie, kolejne moje słowo w tegorocznej edycji.
Tym razem kategoria nieco mniejsza bowiem 15mm, docelowo do Team Yankee (choć ja będę używał do 7 Days to the River Rhine).

Długo się łamałem ale wybór padł na wóz dowodzenia na Zile 131 z radiostacją R-140 w wersji rozstawionej.
Wydruk 3D własny, model od BobMack3d.
Urzekł mnie ile da się wcisnąć w coś tak małego a że poprzedni model niestety uszkodziłem (tak, mam drugi ;) ) to tym razem wrzucam proces na łamach konkursu :D

Sam druk dopiero po podstawowym oczyszczeniu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dodatkowo zbiorówka z drugim pojazdem w tej skali oraz małym spoilerem kolejnych wydań mojego podejścia do tegorocznej edycji ;)
(Jedna z ciężarówek wyląduje w kategorii specjalnej, po ukończeniu podejmę decyzje która)

Kolejne Part 1.5 dokładna obróbka, Part 2 wstępne malowanie!
Ostatnio zmieniony sobota, 17 lutego 2024, 02:09 przez Gingerhead18848, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: [XXV] [4] ZIL-131 R140

Post autor: Raleen »

OK, czyli część tej pracy albo całość to tak naprawdę do kategorii 7. Jeśli tak to w porządku tylko jak byś mógł nie zostawiać decyzji na ostatnią chwilę tzn. konkurs potrwa jeszcze do 17 lutego, więc czasu, żeby się zdecydować co jest pracą w której kategorii masz potencjalnie sporo.

Powodzenia!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Gingerhead18848
Carabinier
Posty: 20
Rejestracja: środa, 3 stycznia 2024, 07:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: [XXV] [4] ZIL-131 R140

Post autor: Gingerhead18848 »

Postaram się z nimi szybko uwinąć i wtedy przeniosę jeden z tematów. Wolałem tylko napisać od razu że są takie plany 😁
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 541 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [XXV] [4] ZIL-131 R140

Post autor: Umpapa »

Piękna sprawa. Powodzenia!
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Gingerhead18848
Carabinier
Posty: 20
Rejestracja: środa, 3 stycznia 2024, 07:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: [XXV] [4] ZIL-131 R140

Post autor: Gingerhead18848 »

Part 2 - Podstawowe malowanie i wstępny weathering!

Podstawowe kolory poszły z Aero przy użyciu sprawdzonego już zestawu (najpierw H512 z H309, potem czysty H512 a na koniec H512 z H81. Tym razem jednak H81 było więcej przez co highlighty wybijają się mocniej)

Po aero koła i szyby z Black SC-00 od Scale 75, opony z German Grey od Vallejo (i małej domieszki Blacka).
Następnie kalka żeby nie poprawiać chippingu (oznaczenie jednostek Gwardii, zapewne nie koniecznie historyczne w tym miejscu na tym wole, ale cóż - pasuje. Sama kalka z jednego z zestawów Rubicona do sowieckich pojazdów. Niestety mniejszej nie miałem a kalki Battlefronta do 15mm nie mają nawet podjazdu).
Pierwszy kolor chippingu zrobiony gąbką za pomocą US Army Tank Crew od Vallejo - kolor na pozór bardzo jasny, ale finalnie odpowiednio wybijający uszkodzenia.
Drugi kolor - 1:1 Black i Abyssal Blue od Scale75 - Przyznam że nie jestem zadowolony z efektu ale postaram się poprawić w późniejszych etapach.

Dodatkowo wóz dostał poprawki z Blacka na zderzaku, tyle i zbiornikach paliwa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolejny etap - brudzonko
Gingerhead18848
Carabinier
Posty: 20
Rejestracja: środa, 3 stycznia 2024, 07:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: [XXV] [4] ZIL-131 R140

Post autor: Gingerhead18848 »

Na tapecie - brudzonko.

Zajęło tyle bo niemal tydzień walczyłem z niechcącym schnąć washem i ze sobą jak uratować ten fant (prawdopodobnie moja głupota i jeszcze zbyt mało wymieszany wash).

Bazowy wash i wstępny pin z Dark Wash, potem poprawki i konkretne zacieki. Drugie w kolejce, pin for brown and green, najpierw pinując i dodatki jak fuel stains, engine oil i engine grime. Finalnie rain marks i po całości podwozia i dołach burt miks pin for brown and green i pin for black. Efekt bardzo błotnistej wody długo chlapiącej i zmywanej z pojazdu - imo wyszedł zadowalająco.

Kolejny etap - pigmenty!

PS. Można powiedzieć że jako etap 2.5 zrobiłem efekty odblasków na szybach- tym razem bez efektów typowo upraszczanych. Wyszło całkiem nieźle choć jak zwykle, im dłużej patrzę tym bardziej chce jeszcze coś poprawić.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Gingerhead18848
Carabinier
Posty: 20
Rejestracja: środa, 3 stycznia 2024, 07:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: [XXV] [4] ZIL-131 R140

Post autor: Gingerhead18848 »

Part 4 i finał- pigmenty i finito

Chyba największe wyzwanie dla mnie jak na razie jeśli chodzi o tą skale. Ale raczej dlatego że bardzo podoba mi się ten wóz.
Miał wyjść na nie oszczędzany i u%ebany od góry do dołu po działaniach i ćwiczeniach a na inspekcji stojący dalekoooo najlepiej po drugiej stronie bazy i to w krzakach.
Trochę przesadziłem z washami jednak efekt na zdjęciu podoba mi się mniej niż w rzeczywistości.

Więc - koniec!
Zil-131 z zabudową R140 jako wóz dowodzenia.
licznik urwania drabinki: 1

Czy zamknięty? Zostaje decyzja jak zgłosić prace ale to już na dniach.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 541 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [XXV] [4] ZIL-131 R140

Post autor: Umpapa »

Śliczności. Utrwalasz jakoś pigmenty czy to do gabloty?
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Gingerhead18848
Carabinier
Posty: 20
Rejestracja: środa, 3 stycznia 2024, 07:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: [XXV] [4] ZIL-131 R140

Post autor: Gingerhead18848 »

Umpapa pisze: wtorek, 6 lutego 2024, 22:46 Śliczności. Utrwalasz jakoś pigmenty czy to do gabloty?
Pigment fixer od ammo. Jest troche pierdzielenia sie żeby pigment nie popłynął ale efekt jaki jest- widać na załączonym obrazku 😁
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”