[XXV] [6] XIII-wieczny mazowiecki kościółek [GOTOWE]

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
darekpwl
Caporal
Posty: 65
Rejestracja: sobota, 16 stycznia 2021, 23:54
Has thanked: 62 times
Been thanked: 72 times

Re: [XXV] [6] XIII-wieczny mazowiecki kościółek

Post autor: darekpwl »

Ostatnie ujęcia przedfinałowe :) Kościółek praktycznie skończony, doszły drewniane lica wieży i dach. Do poprawy jeszcze tylko może krzyż na wieży i to tyle jeśli chodzi o budynek, można otwierać parafię :D Oczywiście w planach jeszcze sadzenie trawki i dołożenie kilku grobów dla ozdoby.

Nie byłem do końca zadowolony z okien, lekko je rozjasnilem i jest już ok. Deski malowane dwa razy - za pierwszym razem trochę przekonbinowalem, w przypływie emocji zamalowalem je do stanu wyjsciowego :evil:

Miało dojść jeszcze jakieś drzewko ale nie zdążę z nim. Liczę że będzie jak z bunkrami w "Chłopaki nie płaczą" - drzewka nie ma ale też jest za.......e 8-)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
darekpwl
Caporal
Posty: 65
Rejestracja: sobota, 16 stycznia 2021, 23:54
Has thanked: 62 times
Been thanked: 72 times

Re: [XXV] [6] XIII-wieczny mazowiecki kościółek

Post autor: darekpwl »

Kościółek skończony, gotowy do oddania :) Skorzystają z niego zarówno obrońcy prawdziwej wiary jak i pogańscy Prusowie, Litwini i Jaćwingowie jeśli tylko wpadną z wizytą do mazowieckiej wioski (którą kiedyś zrobię...).

Obrazek

Jak do tej pory była to największa kobyła z jaką się figurkowo i modelarsko zmierzyłem ale jestem bardzo zadowolony z ostatecznego efektu. Gdzieniegdzie można by jeszcze zrobić lekkie poprawki ale w pewnym momencie trzeba powiedzieć sobie - koniec (zanim powie mi to żona ;)).

W projektowaniu kościółka wziąłem pod uwagę wnioski z moich poprzednich prac i zaowocowało to dużym ułatwieniem procesu składania budyneczku w całość. Mimo to zrobiłem dość obszerne notatki co należy jeszcze poprawić w przyszłości. Zastanawiam się nad przejściem na inny materiał - kościółek jest cały ze sklejki 3mm i 1,5mm. Ta cieńsza bywa dość giętka i czasem zbyt delikatna (przy sadzeniu trawki nawet nie wiem kiedy ułamałem krzyż :shock: ). Alternatywą jest MDF ale on też ma swoje wady.

Fotki z pracy poniżej, podzielone na trzy kategorie - fotki ogólne, fotki z perpektywy "figurkowej" oraz detale. Kościółek okazał się zbyt duży na mojego dotychczasowego lightboxa i trzeba było kupić większy 8-)

I. FOTKI OGÓLNE
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


II. PERSPEKTYWA FIGURKOWA
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


III. DETALE

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ZDJĘCIE DO GALERII

Obrazek

Dzięki za możliwość uczestnictwa w konkursie, bez kopa motywacyjnego w postaci zgłoszenia pewnie jeszcze długo ta praca byłaby jedynie w sferze planów ;)
Awatar użytkownika
Ritter
Sergent-Major
Posty: 159
Rejestracja: sobota, 21 sierpnia 2021, 22:33
Has thanked: 121 times
Been thanked: 94 times

Re: [XXV] [6] XIII-wieczny mazowiecki kościółek [GOTOWE]

Post autor: Ritter »

Cudeńko !
Aspirant
Adjudant
Posty: 260
Rejestracja: sobota, 14 listopada 2020, 21:16
Has thanked: 221 times
Been thanked: 207 times

Re: [XXV] [6] XIII-wieczny mazowiecki kościółek [GOTOWE]

Post autor: Aspirant »

Cudo.
Zmiotłes konkurencję tym modelem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”