XXIII edycja

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Awatar użytkownika
McJakub
Caporal
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 5 września 2016, 17:37
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 53 times

Re: XXIII edycja

Post autor: McJakub »

Bardzo chętnie zobaczyłbym rozdział kategorii po 6mm i 15mm, ale wiem że jestem raczej w mniejszości ;)
Majbach
Adjudant-Major
Posty: 322
Rejestracja: środa, 6 stycznia 2021, 14:16
Has thanked: 370 times
Been thanked: 168 times

Re: XXIII edycja

Post autor: Majbach »

McJakub pisze: niedziela, 6 listopada 2022, 14:06 Bardzo chętnie zobaczyłbym rozdział kategorii po 6mm i 15mm, ale wiem że jestem raczej w mniejszości ;)
Oczywiście modele 6mm i 15mm dzieli przepaść. Ale w poprzedniej edycji w skalę 6mm poszły zaledwie 3 osoby... To byłoby jeszcze mniej niż w 20mm :(
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6210
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: XXIII edycja

Post autor: Torgill »

Majbach pisze: poniedziałek, 7 listopada 2022, 16:21
McJakub pisze: niedziela, 6 listopada 2022, 14:06 Bardzo chętnie zobaczyłbym rozdział kategorii po 6mm i 15mm, ale wiem że jestem raczej w mniejszości ;)
Oczywiście modele 6mm i 15mm dzieli przepaść. Ale w poprzedniej edycji w skalę 6mm poszły zaledwie 3 osoby... To byłoby jeszcze mniej niż w 20mm :(
A 6mm potrafiło wygrywać już ten konkurs z 15mm :)
Majbach
Adjudant-Major
Posty: 322
Rejestracja: środa, 6 stycznia 2021, 14:16
Has thanked: 370 times
Been thanked: 168 times

Re: XXIII edycja

Post autor: Majbach »

Torgill pisze: wtorek, 8 listopada 2022, 09:02
Majbach pisze: poniedziałek, 7 listopada 2022, 16:21
McJakub pisze: niedziela, 6 listopada 2022, 14:06 Bardzo chętnie zobaczyłbym rozdział kategorii po 6mm i 15mm, ale wiem że jestem raczej w mniejszości ;)
Oczywiście modele 6mm i 15mm dzieli przepaść. Ale w poprzedniej edycji w skalę 6mm poszły zaledwie 3 osoby... To byłoby jeszcze mniej niż w 20mm :(
A 6mm potrafiło wygrywać już ten konkurs z 15mm :)
Jasne! Pewnie sędziowie potrafią podejść do tematu na zasadzie: na ile dobrze wygląda oddział/model w ramach możliwości swojej skali. I jak wypadają konkurencyjne modele jak na możliwości własne. I wtedy mamy w miarę uczciwe warunki. I bardzo dobrze :)
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: XXIII edycja

Post autor: rilian »

Ja tam zawsze jestem pod ogromnym wrażeniem, co Wy (uczestnicy) potraficie zrobić z modelami wielkości główki od szpilki :D
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43385
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3946 times
Been thanked: 2512 times
Kontakt:

Re: XXIII edycja

Post autor: Raleen »

Co do wydzielania nowej kategorii, tradycyjnie problemy są zawsze dwa. Po pierwsze ilu będzie uczestników malujących prace w tej kategorii, a po drugie trzeba skądś wziąć dodatkowe nagrody. Jeśli ma być niewielu uczestników i nie mamy nagród, to raczej w to nie pójdę, żeby tworzyć dodatkową kategorię.

Negocjacje ze sponsorami trwają i przeciągają się trochę, więc możemy wystartować po połowie miesiąca. Tak czy inaczej, nagrody muszę mieć uzgodnione w momencie startu, przynajmniej w zarysie.

Gdyby ktoś z doświadczonych uczestników, którzy odnosili sukcesy i już trochę postartowali w konkursie chciał przejść do jury, jestem otwarty na propozycje, chociaż domyślam się, że dla wielu może nie jest to zbyt atrakcyjne, bo wtedy nie można startować.

Z rzeczy do zmiany w regulaminie, z mojej strony będzie najprawdopodobniej zasada, że przy przyznawaniu nagród specjalnych, jak ktoś dostanie taką nagrodę i będzie ona wyraźnie więcej warta niż nagroda za miejsce na podium, to nagroda za miejsce przechodzi na kolejnego uczestnika, który zajął najwyższą lokatę. Chciałbym, żeby możliwie najwięcej osób dostało nagrody i o tyle ich kumulacja w rękach jednej osoby nie jest pożądana. Dotyczyłoby to tylko nagród specjalnych, głównie startera dla nowego uczestnika od Warlord Games.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Aspirant
Adjudant
Posty: 260
Rejestracja: sobota, 14 listopada 2020, 21:16
Has thanked: 221 times
Been thanked: 207 times

Re: XXIII edycja

Post autor: Aspirant »

Majbach pisze: poniedziałek, 7 listopada 2022, 16:21
McJakub pisze: niedziela, 6 listopada 2022, 14:06 Bardzo chętnie zobaczyłbym rozdział kategorii po 6mm i 15mm, ale wiem że jestem raczej w mniejszości ;)
Oczywiście modele 6mm i 15mm dzieli przepaść. Ale w poprzedniej edycji w skalę 6mm poszły zaledwie 3 osoby... To byłoby jeszcze mniej niż w 20mm :(
Jak dotąd miałem spory dylemat co wybrać. Czy 6 mam do Lee czy 15 do FoW. Dwa razy wybrałem 6 mm i raz 15 mm. W najbliższej edycji zamierzam znów wrócić do 6 mm.
Awatar użytkownika
psborsuk
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 687
Rejestracja: czwartek, 8 września 2011, 22:43
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 49 times
Been thanked: 32 times

Re: XXIII edycja

Post autor: psborsuk »

Gusła pisze: piątek, 4 listopada 2022, 10:20
Raleen pisze: poniedziałek, 31 października 2022, 13:04 Poszły wici do sponsorów (jeszcze nie wszystkich, ale prawie...).

Mam takie pytanie, ilu byłoby chętnych na pomalowanie okrętów do BW: Togo?
Jeszcze nie było oficjalnego wydawnictwa w XXII edycji konkursu, a były dwie prace, to myślę, że teraz można się BW: Togo spodziewać bardzo na bogato, zresztą od jakiegoś czasu marynistyka dość mocno zdominowała IV kategorię, może warto by było przemyśleć wprowadzenie nowej kategorii, okrętowej. W XXII edycji na pierwsze cztery miejsca, trzy były marynistyczne. Co do terminu, start, około połowy listopada, to nie za szybko :D?
Osobna kategoria okrętowa byłaby super, ale prosiłbym o rozważenie nieograniczania się jedynie do skali BW:T. Dopuśćcie również np. 1:2400.
Majbach
Adjudant-Major
Posty: 322
Rejestracja: środa, 6 stycznia 2021, 14:16
Has thanked: 370 times
Been thanked: 168 times

Re: XXIII edycja

Post autor: Majbach »

Gusła pisze: piątek, 4 listopada 2022, 10:20
Raleen pisze: poniedziałek, 31 października 2022, 13:04 Poszły wici do sponsorów (jeszcze nie wszystkich, ale prawie...).

Mam takie pytanie, ilu byłoby chętnych na pomalowanie okrętów do BW: Togo?
Jeszcze nie było oficjalnego wydawnictwa w XXII edycji konkursu, a były dwie prace, to myślę, że teraz można się BW: Togo spodziewać bardzo na bogato, zresztą od jakiegoś czasu marynistyka dość mocno zdominowała IV kategorię, może warto by było przemyśleć wprowadzenie nowej kategorii, okrętowej. W XXII edycji na pierwsze cztery miejsca, trzy były marynistyczne. Co do terminu, start, około połowy listopada, to nie za szybko :D?
Nie robiłbym zasady z precedensu. Okręty są efektowne ale to nie jest tak, że mają jakąś szczególną przewagę nad innymi tematami.
Awatar użytkownika
Młody Wojownik
Sergent
Posty: 144
Rejestracja: wtorek, 8 września 2020, 21:56
Has thanked: 89 times
Been thanked: 27 times

Re: XXIII edycja

Post autor: Młody Wojownik »

Teraz zrobią okręty a za chwilę co, samoloty, pociągi ciekawszym rozwiązaniem było by jednorazowe zrobienie konkursu dla wodniaków z uwzględnieniem każdej kategorii bądź może coś od wl w postaci tego bitewniaka statkowego czy też Blood Red Skies, taką oto mam sugestię.
Przeboż
Caporal
Posty: 64
Rejestracja: niedziela, 29 maja 2022, 07:31
Has thanked: 76 times
Been thanked: 22 times

Re: XXIII edycja

Post autor: Przeboż »

Młody Wojownik pisze: piątek, 11 listopada 2022, 16:32 Teraz zrobią okręty a za chwilę co, samoloty, pociągi ciekawszym rozwiązaniem było by jednorazowe zrobienie konkursu dla wodniaków z uwzględnieniem każdej kategorii bądź może coś od wl w postaci tego bitewniaka statkowego czy też Blood Red Skies, taką oto mam sugestię.
"Jedni lubią golonko drudzy jak im stopy śmierdzą". Podejrzewam, że właśnie dlatego jest taka różnorodność w "wargamingu" i nie tylko. Osobiście nie mam nic do powstania strategicznych gier kolejowych np. w skali H0 :)
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: XXIII edycja

Post autor: rilian »

Ważniejsze pytanie brzmi: jakie jest hasło nowej edycji, bo już zacząłem sklejać ;)
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: XXIII edycja

Post autor: rilian »

Jedna rzecz mi przyszła do głowy. Może za późno na ewentualne zmiany zapisów w regulaminie, ale podzielę się przemyśleniami, które chodzą za mną już od kilku edycji a jakoś zawsze zapominałem się uzewnętrznić z nimi.

Fajnie, jakby był kładziony większy nacisk na określenie zakresu swojej pracy. Każdy chwali się ewentualnymi konwersjami, czy tym, co zrobił sam, ale drażni mnie, przyznam szczerze, milczenie na temat naklejek na tarczach, czy papierowych żagli z nadrukiem. Nie mam nic naprzeciw nim, wyglądają super i sam też przecież używam kalkomanii i się tego nie wstydzę. Jednak w konkursie, w którym oceniają ludzie nie znający każdego systemu, każdego modelu, ich niewiedza może być owym przemilczeniem wykorzystywana. Sam dwie, czy trzy edycje temu podniosłem ocenę jednego z okrętów, bo doceniłem, że autor przemalował żagle na inny odcień, a dopiero po konkursie zostałem uświadomiony, że w zestawach są dwa egzemplarze żagli, w różnych odcieniach. Bardzo wiele prac z okresów antyku i średniowiecza opiera 80% pierwszego wrażenia na prześlicznych tarczach, tylko, że owe tarcze nie są efektem malarskiej pracy autora, a jedynie naklejkami, o czym nie każdy musi wiedzieć.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43385
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3946 times
Been thanked: 2512 times
Kontakt:

Re: XXIII edycja

Post autor: Raleen »

Nadal czekam na wieści od części sponsorów, tak że start opóźni się jeszcze o tydzień. Myślę, że ruszymy po następnym weekendzie w pon-wt.

Póki co możecie podkład nakładać, bo to i tak możecie przed konkursem, przygotujcie sobie też figurki albo przynajmniej przemyślcie co chcecie wystawić w konkursie i za tydzień ruszymy z kopyta.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Aspirant
Adjudant
Posty: 260
Rejestracja: sobota, 14 listopada 2020, 21:16
Has thanked: 221 times
Been thanked: 207 times

Re: XXIII edycja

Post autor: Aspirant »

Wybrane jest :D. Oddziały konne Unii 6 mm, statki to Togo z marynarki Carskiej. Czekam jeszcze na pielgrzymów 15 mm do Sagi. Jak będę miał jeszcze chęci to chcę zrobić i sprawdzić jak moje umiejętności się rozwinęły robiąc jeden duży czołg.
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”