XXIII edycja

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Majbach
Adjudant-Major
Posty: 322
Rejestracja: środa, 6 stycznia 2021, 14:16
Has thanked: 370 times
Been thanked: 168 times

Re: XXIII edycja

Post autor: Majbach »

Aspirant pisze: wtorek, 15 listopada 2022, 11:32 Wybrane jest :D. Oddziały konne Unii 6 mm, statki to Togo z marynarki Carskiej. Czekam jeszcze na pielgrzymów 15 mm do Sagi. Jak będę miał jeszcze chęci to chcę zrobić i sprawdzić jak moje umiejętności się rozwinęły robiąc jeden duży czołg.
Saga w 15mm?
Awatar użytkownika
Kretus
Baron
Posty: 1195
Rejestracja: niedziela, 31 grudnia 2006, 19:14
Lokalizacja: Lublin/Biłgoraj
Has thanked: 136 times
Been thanked: 77 times

Re: XXIII edycja

Post autor: Kretus »

Majbach pisze: wtorek, 15 listopada 2022, 13:56
Saga w 15mm?
Też mnie czasem kusi ta idea :)
Z czasem nowa z nas powstanie wodzów rota
Uzbrojona w historyczne argumenty...
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Re: XXIII edycja

Post autor: Jarek »

Aspirant pisze: wtorek, 15 listopada 2022, 11:32 Wybrane jest :D. Oddziały konne Unii 6 mm, statki to Togo z marynarki Carskiej. Czekam jeszcze na pielgrzymów 15 mm do Sagi. Jak będę miał jeszcze chęci to chcę zrobić i sprawdzić jak moje umiejętności się rozwinęły robiąc jeden duży czołg.
OKRĘTY!! ;)

Będziesz miał konkurencje w GMB :)
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 536 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: XXIII edycja

Post autor: Umpapa »

rilian pisze: sobota, 12 listopada 2022, 21:35 Jedna rzecz mi przyszła do głowy. Może za późno na ewentualne zmiany zapisów w regulaminie, ale podzielę się przemyśleniami, które chodzą za mną już od kilku edycji a jakoś zawsze zapominałem się uzewnętrznić z nimi.

Fajnie, jakby był kładziony większy nacisk na określenie zakresu swojej pracy. Każdy chwali się ewentualnymi konwersjami, czy tym, co zrobił sam, ale drażni mnie, przyznam szczerze, milczenie na temat naklejek na tarczach, czy papierowych żagli z nadrukiem. Nie mam nic naprzeciw nim, wyglądają super i sam też przecież używam kalkomanii i się tego nie wstydzę. Jednak w konkursie, w którym oceniają ludzie nie znający każdego systemu, każdego modelu, ich niewiedza może być owym przemilczeniem wykorzystywana. Sam dwie, czy trzy edycje temu podniosłem ocenę jednego z okrętów, bo doceniłem, że autor przemalował żagle na inny odcień, a dopiero po konkursie zostałem uświadomiony, że w zestawach są dwa egzemplarze żagli, w różnych odcieniach. Bardzo wiele prac z okresów antyku i średniowiecza opiera 80% pierwszego wrażenia na prześlicznych tarczach, tylko, że owe tarcze nie są efektem malarskiej pracy autora, a jedynie naklejkami, o czym nie każdy musi wiedzieć.
Bardzo trafne spostrzeżenie. Tylko jak to zinstytucjonalizować? Dawać extra punkty za szczere przyznanie się do kalkomani, wydruków czy naklejek?
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: XXIII edycja

Post autor: rilian »

Nie wiem co to są extra punkty, bo w konkursie oceny są uznaniowe:/

Powiedziałbym, że powinno się wpisać obowiązek zaznaczenia jakich materiałów "waloryzacyjnych" się użyło w pierwszym poście i sędzia, czy organizator w czasie trwania konkursu może upominać uczestnika tak samo, jak za brak karteczki, pod groźbą dyskwalifikacji pod koniec konkursu. Niestety nie mam stu procentowej pewności, że każdy sędzia czyta wszystkie wątki. Liczyłbym po prostu na koleżeńska uczciwość w tej kwestii. Jeśli zaczniemy upominać siebie nawzajem, niedługo po pierwsze głupio będzie tak milczeć, po drugie sędziowie w końcu nauczą się które efekty są zapożyczone, a które są dziełem autora, bo w końcu też takich rzeczy, jak naklejki na tarczach nie ma dużo (póki nie pojawi się coś nowego).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3966 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Re: XXIII edycja

Post autor: Raleen »

Jak dla mnie możemy wpisać obowiązek podawania elementów "waloryzacyjnych" tylko jak to ująć w regulaminie, żeby nie było wątpliwości?
Kalkomanie to niby prosta sprawa, ale mogą pojawić się jakieś inne elementy i trzeba to z góry przewidzieć.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Aspirant
Adjudant
Posty: 260
Rejestracja: sobota, 14 listopada 2020, 21:16
Has thanked: 221 times
Been thanked: 207 times

Re: XXIII edycja

Post autor: Aspirant »

Najłatwiej chyba po prostu wypisać w pierwszym poście wszystkie elementy które się dodaje i są już przed tym pomalowane lub wydrukowane.
Np chorągiew, kalki itp.
Awatar użytkownika
Młody Wojownik
Sergent
Posty: 144
Rejestracja: wtorek, 8 września 2020, 21:56
Has thanked: 89 times
Been thanked: 27 times

Re: XXIII edycja

Post autor: Młody Wojownik »

Umpapa pisze: wtorek, 15 listopada 2022, 23:46
rilian pisze: sobota, 12 listopada 2022, 21:35 Jedna rzecz mi przyszła do głowy. Może za późno na ewentualne zmiany zapisów w regulaminie, ale podzielę się przemyśleniami, które chodzą za mną już od kilku edycji a jakoś zawsze zapominałem się uzewnętrznić z nimi.

Fajnie, jakby był kładziony większy nacisk na określenie zakresu swojej pracy. Każdy chwali się ewentualnymi konwersjami, czy tym, co zrobił sam, ale drażni mnie, przyznam szczerze, milczenie na temat naklejek na tarczach, czy papierowych żagli z nadrukiem. Nie mam nic naprzeciw nim, wyglądają super i sam też przecież używam kalkomanii i się tego nie wstydzę. Jednak w konkursie, w którym oceniają ludzie nie znający każdego systemu, każdego modelu, ich niewiedza może być owym przemilczeniem wykorzystywana. Sam dwie, czy trzy edycje temu podniosłem ocenę jednego z okrętów, bo doceniłem, że autor przemalował żagle na inny odcień, a dopiero po konkursie zostałem uświadomiony, że w zestawach są dwa egzemplarze żagli, w różnych odcieniach. Bardzo wiele prac z okresów antyku i średniowiecza opiera 80% pierwszego wrażenia na prześlicznych tarczach, tylko, że owe tarcze nie są efektem malarskiej pracy autora, a jedynie naklejkami, o czym nie każdy musi wiedzieć.
Bardzo trafne spostrzeżenie. Tylko jak to zinstytucjonalizować? Dawać extra punkty za szczere przyznanie się do kalkomani, wydruków czy naklejek?
Ekstra punkty powinny być za wątek historyczny wpleciony w posta.
Majbach
Adjudant-Major
Posty: 322
Rejestracja: środa, 6 stycznia 2021, 14:16
Has thanked: 370 times
Been thanked: 168 times

Re: XXIII edycja

Post autor: Majbach »

Z jednej strony zgadzam się w pełni, że powinna zostać podana informacja o użytych elementach. To zarówno kwestia uczciwości jak i naturalna część procesu prezentacji. Z drugiej strony - zawsze można autora zapytać jak został zrobiony dany element - w razie wątpliwości. Moim zdaniem gotowce zazwyczaj po prostu widać, więc nie jestem zwolennikiem szczególnego penalizowania czy nagradzania. Wszak są już punkty uznaniowe za prowadzenie wątku. To jak najbardziej podpada właśnie pod prowadzenie wątku swojej pracy.
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 536 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: XXIII edycja

Post autor: Umpapa »

Młody Wojownik pisze: środa, 16 listopada 2022, 14:59
Umpapa pisze: wtorek, 15 listopada 2022, 23:46
rilian pisze: sobota, 12 listopada 2022, 21:35 Jedna rzecz mi przyszła do głowy. Może za późno na ewentualne zmiany zapisów w regulaminie, ale podzielę się przemyśleniami, które chodzą za mną już od kilku edycji a jakoś zawsze zapominałem się uzewnętrznić z nimi.

Fajnie, jakby był kładziony większy nacisk na określenie zakresu swojej pracy. Każdy chwali się ewentualnymi konwersjami, czy tym, co zrobił sam, ale drażni mnie, przyznam szczerze, milczenie na temat naklejek na tarczach, czy papierowych żagli z nadrukiem. Nie mam nic naprzeciw nim, wyglądają super i sam też przecież używam kalkomanii i się tego nie wstydzę. Jednak w konkursie, w którym oceniają ludzie nie znający każdego systemu, każdego modelu, ich niewiedza może być owym przemilczeniem wykorzystywana. Sam dwie, czy trzy edycje temu podniosłem ocenę jednego z okrętów, bo doceniłem, że autor przemalował żagle na inny odcień, a dopiero po konkursie zostałem uświadomiony, że w zestawach są dwa egzemplarze żagli, w różnych odcieniach. Bardzo wiele prac z okresów antyku i średniowiecza opiera 80% pierwszego wrażenia na prześlicznych tarczach, tylko, że owe tarcze nie są efektem malarskiej pracy autora, a jedynie naklejkami, o czym nie każdy musi wiedzieć.
Bardzo trafne spostrzeżenie. Tylko jak to zinstytucjonalizować? Dawać extra punkty za szczere przyznanie się do kalkomani, wydruków czy naklejek?
Ekstra punkty powinny być za wątek historyczny wpleciony w posta.
Są. My dodajemy z Raleenem extra punkty za komentarze historyczne i porady modelarskie, nie znając decyzji jurorów.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Aspirant
Adjudant
Posty: 260
Rejestracja: sobota, 14 listopada 2020, 21:16
Has thanked: 221 times
Been thanked: 207 times

Re: XXIII edycja

Post autor: Aspirant »

Wiadomo kiedy może już początek?
Podkład już schnie oczekując początku
Obrazek
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3966 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Re: XXIII edycja

Post autor: Raleen »

Jutro wieczorem albo pojutrze.

Z najnowszych wieści, wśród sponsorów będzie Spellcrow i Klaudia Pruszkowska. Będzie sporo terenów do wygrania :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6210
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: XXIII edycja

Post autor: Torgill »

Aspirant pisze: poniedziałek, 21 listopada 2022, 19:30 Podkład już schnie oczekując początku
Obrazek
Ale jaja ;)

Oczywiście żartuję z tego na czym są usadowione trzymacze modeli. Trzymam mocno kciuki w konkursie! :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3966 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Re: XXIII edycja

Post autor: Raleen »

Już prawie wszystko jest gotowe, zostało mi doprecyzować kwestię jednej z nagród specjalnych ze sponsorem.

Ostatnia zapowiedź przedpremierowa jest taka, że w konkurs mocniej zaangażuje się jako sponsor Rebel, więc będzie nowy typ nagród, do tej pory niewidziany w konkursie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Szafixx
Enfant de troupe
Posty: 2
Rejestracja: środa, 23 listopada 2022, 12:40
Been thanked: 5 times

Re: XXIII edycja

Post autor: Szafixx »

Witam serdecznie! Po namowach kolegi mam zamiar wziąć udział w konkursie z oddziałem "agnostycznych" wyspiarskich wojowników w skali 28mm (piktowie/wcześni szkoci). Czy na fotce zgłoszeniowej mogę umieścić ~20 pamprów których mam przygotowanych do tego przedsięwzięcia (oczywiście są tylko sklejeni), a już jako gotową pracę wystawić wybranych 8 z nich?
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”