[XXII] [4] Szwedzka 6 funtówka (Wargamer) [Gotowe]

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Awatar użytkownika
Sigwald
Adjudant
Posty: 246
Rejestracja: czwartek, 4 października 2012, 00:05
Has thanked: 245 times
Been thanked: 106 times

[XXII] [4] Szwedzka 6 funtówka (Wargamer) [Gotowe]

Post autor: Sigwald »

Aby husaria nie czuła się zbytnio ''osamotniona'' dorzucam jeszcze szwedzkie działo z obsługą :) Raczej bez szans przy modelach pojazdów, ale przynajmniej będzie pomalowana, a to już coś :)
Metal + żywica:
Obrazek
Podkład:
Obrazek
Ostatnio zmieniony sobota, 6 sierpnia 2022, 22:16 przez Sigwald, łącznie zmieniany 1 raz.
''A real man makes his own luck, Archie. Right, Dawson?''
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [XXII] [4] Szwedzka 6 funtówka (Wargamer)

Post autor: Umpapa »

Powodzenia!
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: [XXII] [4] Szwedzka 6 funtówka (Wargamer)

Post autor: Raleen »

Powodzenia!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Sigwald
Adjudant
Posty: 246
Rejestracja: czwartek, 4 października 2012, 00:05
Has thanked: 245 times
Been thanked: 106 times

Re: [XXII] [4] Szwedzka 6 funtówka (Wargamer)

Post autor: Sigwald »

Mały poweekendowy update:
Obrazek
Obrazek
''A real man makes his own luck, Archie. Right, Dawson?''
Awatar użytkownika
Sigwald
Adjudant
Posty: 246
Rejestracja: czwartek, 4 października 2012, 00:05
Has thanked: 245 times
Been thanked: 106 times

Re: [XXII] [4] Szwedzka 6-funtówka (Wargamer) [Gotowe]

Post autor: Sigwald »

No, chyba już z z tego zestawiku nic więcej nie wyciągnę. Zatem zostawiam tak jak jest, coby nie ''przedobrzyć'' :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
''A real man makes his own luck, Archie. Right, Dawson?''
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XXII] [4] Szwedzka 6 funtówka (Wargamer) [Gotowe]

Post autor: rilian »

Pytanie do Raleena i Umpapy, czy mam przy ocenie brać pod uwagę gabiony (chyba tak to się nazywa), czy samą podstawkę z armatą?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: [XXII] [4] Szwedzka 6 funtówka (Wargamer) [Gotowe]

Post autor: Raleen »

Pytanie riliana niestety nie doczekało się odpowiedzi w lecie, natomiast niedawno kwestia wróciła rykoszetem w związku z innymi pracami (zwłaszcza jedną...). Generalnie trochę bardziej uważnie zaczynamy się temu przyglądać, więc do galerii konkursowej wziąłem wersję pracy bez tych koszy z ziemią osłaniających stanowisko artylerii (gabionów?) i przy ocenie prośba do jury, żeby skupić się na podstawce z armatą. Przedyskutujemy jeszcze temat, szerzej myślę, że już po zakończeniu tej edycji konkursu.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [XXII] [4] Szwedzka 6 funtówka (Wargamer) [Gotowe]

Post autor: Umpapa »

rilian pisze: poniedziałek, 15 sierpnia 2022, 11:51 Pytanie do Raleena i Umpapy, czy mam przy ocenie brać pod uwagę gabiony (chyba tak to się nazywa), czy samą podstawkę z armatą?
Jako rzecze Raleen, oczywiście oceniamy BEZ GABIONÓW.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
Sigwald
Adjudant
Posty: 246
Rejestracja: czwartek, 4 października 2012, 00:05
Has thanked: 245 times
Been thanked: 106 times

Re: [XXII] [4] Szwedzka 6 funtówka (Wargamer) [Gotowe]

Post autor: Sigwald »

Na spokojnie moi drodzy Panowie. Wątpię, aby przy sporej ilości ładnych prac skromna armatka z obsługą miała jakieś większe szanse na podjęcie równorzędnej walki o miejsce na podium, dlategoż nie zamierzam tutaj kruszyć kopii czy ma być oceniana li tylko podstawka czy też cały zestaw jaki oferuje Wargamer. Zdaję się na wasze doświadczenie. Malowałem husarię i przy okazji popełniłem dla dobrego Znajomego również ten secik, zaś kolejna edycja Konkursu stanowiła dla mnie dodatkową motywację, żeby pokolorować figurki wraz z akcesoriami w miarę szybko na nie rażącym oczu Odbiorcy poziomie. I oczywiście pochwalić się tym działem...dziełem przed Forumowiczami :) W XXIII Edycji postaram się wystawić jakiś dużo większy model.

PS. Jak to wargaming bawiąc uczy. Wcześniej mówiłem na te ''gabiony'' po prostu ''wiklinowe kosze wypełnione ziemią'', teraz już wiem jaka fachowa nazwa obowiązuję na ów rodzaj polowych umocnień :)
''A real man makes his own luck, Archie. Right, Dawson?''
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: [XXII] [4] Szwedzka 6 funtówka (Wargamer) [Gotowe]

Post autor: Raleen »

Wszyscy się uczymy, a poza tym dzięki za zrozumienie. Ja myślę, że na gobiony też jurorzy rzucą okiem przy okazji ;)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”