[XXII] [6] Józef Stalin II [GOTOWE]

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Hubertw
Caporal-Fourrier
Posty: 81
Rejestracja: niedziela, 12 listopada 2017, 18:44
Has thanked: 26 times
Been thanked: 59 times

[XXII] [6] Józef Stalin II [GOTOWE]

Post autor: Hubertw »

Towarzysz Stalin we własnej osobie. No prawie. Plan to wybrać jedno z kilku malowań, które już mam w głowie i upodobnić model do pojazdu ze zdjęć dodając drobne detale i inne bambetle.
skala: 1:56
producent: Italeri
Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela, 4 września 2022, 20:02 przez Hubertw, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Re: [XXII] [6] Józef Stalin drugi

Post autor: Raleen »

Niech żyje nam towarzysz Stalin co usta słodsze ma od malin!

Powodzenia!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 535 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [XXII] [6] Józef Stalin II

Post autor: Umpapa »

Nr 2 czyli klon tow. Dżugaszwiliego.

Powodzenia!
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Hubertw
Caporal-Fourrier
Posty: 81
Rejestracja: niedziela, 12 listopada 2017, 18:44
Has thanked: 26 times
Been thanked: 59 times

Re: [XXII] [6] Józef Stalin II

Post autor: Hubertw »

Mało mam ostatnio czasu i ochoty na modelarstwo, ale wreszcie go skleiłem. Padło na wóz porucznika Prokopienki, dowódcy pierwszej kompanii 5 Pułku Czołgów Ciężkich. Nazwisko nieszczególnie polskie, co nie powinno dziwić, skoro wszystkie stanowiska dowódcze od początku obsadzali wyłącznie oficerowie radzieccy. Oficerowie radzieccy, którzy nie znając języka polskiego tworzyli mieszane załogi (w skład każdej załogi wchodziło aż dwóch oficerów) z Polakami pochodzącymi głównie z 30 pułku piechoty, którzy to posiadali minimalne przeszkolenie wojskowe. Fenomenalne połączenie :) W modelu powyginałem błotniki, chociaż "Tadeusz" ma je wyjątkowo mało zniszczone. Dorobiłem też puste uchwyty na zbiorniki paliwa i dodałem dwójkę załogantów, którzy próbując się ze sobą dogadać nieco ożywią model. Zostało dodać linę holowniczą, zaszpachlować co nieco i można się brać za malowanie.

Obrazek

Obrazek
Hubertw
Caporal-Fourrier
Posty: 81
Rejestracja: niedziela, 12 listopada 2017, 18:44
Has thanked: 26 times
Been thanked: 59 times

Re: [XXII] [6] Józef Stalin II

Post autor: Hubertw »

IS-122 (gdyż właśnie tak zwykle nazywano ów czołg w meldunkach zarówno polskich, jak i radzieckich) nabrał nieco kolorów. Zrobiłem modulację aerografem używając dedykowanego zestawu farb od Ammo.
Obrazek
Hubertw
Caporal-Fourrier
Posty: 81
Rejestracja: niedziela, 12 listopada 2017, 18:44
Has thanked: 26 times
Been thanked: 59 times

Re: [XXII] [6] Józef Stalin II

Post autor: Hubertw »

Szybki update po farbach olejnych i washu

Obrazek
Hubertw
Caporal-Fourrier
Posty: 81
Rejestracja: niedziela, 12 listopada 2017, 18:44
Has thanked: 26 times
Been thanked: 59 times

Re: [XXII] [6] Józef Stalin II

Post autor: Hubertw »

A oto i towarzysz Stalin w całej swej okazałości. Dawno nie pomalowałem modelu w jakieś 4-5 dni (wyłączając miesięczną przerwę :P ). Przy bambetlach postawiłem na minimalizm, ponieważ Tadeusz nie miał ich za dużo, a poza tym mój drugi IS jest już obwieszony jak choinka. Linę holowniczą wyrzuciłem bo była brzydka i psułaby tył pojazdu. Gdybym miał czas przemalowałbym jeszcze skórzaną kurtkę dowódcy, ale już trudno :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”