[XXII] [7] Gospodarstwo - front wschodni WWII [GOTOWE]

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

Re: [XXII] [7] Gospodarstwo - front wschodni WWII

Post autor: dawidsoon6 »

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Szopka prawie gotowa, jeszcze strzecha do dodania. Na drugim zdjęciu Gilotynka własnej roboty która pomogła mi w cięciu desek. Drzwi mają zatrzask na magnes jak w domu. Zrobiłem w niej taki podcień dla przełamania monotonii.
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

Re: [XXII] [7] Gospodarstwo - front wschodni WWII

Post autor: dawidsoon6 »

Obrazek
Druga szopka gotowa do podkładu. Mam nadzieję ze go starczy, nigdzie dziś nie mogłem dostać taniego sprayu z podkładem. Ewentualnie czarnym z aero psiknę.
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

Re: [XXII] [7] Gospodarstwo - front wschodni WWII

Post autor: dawidsoon6 »

Strzechy szopek schną więc się zabrałem za płotek.
Materiały to takie duże patyczki do lodów jako podstawki, patyczki do szaszłyków jako słupki i żerdzie, zapałki jako sztachety. Wszystko klejone na CA ale słupki bez klejenia tylko wcisnąłem w podstawki żeby potem zdjąć i posiać trawkę statyczną łatwiej.
ObrazekObrazekObrazek

Do równego przyklejenia żerdzi tak żeby potem się w miarę ze sobą zgadzały, użyłem takiego szablonu. Taśma malarska na krawędzi biurka z dwiema liniami i małe kowadło jako blokada z jednej strony.
ObrazekObrazek
Jedno przęsło gotowe, reszta jutro.
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

Re: [XXII] [7] Gospodarstwo - front wschodni WWII

Post autor: dawidsoon6 »

Obrazek
gilotynka jest świetną sprawą do większej produkcji.




Obrazek

A tutaj mini fototutek jak się na niej robi takie klasyczne sztachety. Bo do tego celu pierwotnie została ona zrobiona.



Obrazek
Kiedyś sobie zrobiłem zestaw takich płotków.
Ten nad którym teraz pracuję będzie biedniejszy.
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

Re: [XXII] [7] Gospodarstwo - front wschodni WWII

Post autor: dawidsoon6 »

Obrazek
Brama w trakcie powstawania. Jakoś zapomniałem fotek więcej robić. W każdym razie skleiłem żerdzie bramy z zawiasami w jednym kawałku a po dodaniu sztachet rozciąłem ją na pół.

Obrazek

Wszystkie płoty już gotowe, zaraz je na ciemnoszary zapodkłąduję z aerografu podkładami od green stuff world.
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

Re: [XXII] [7] Gospodarstwo - front wschodni WWII

Post autor: dawidsoon6 »

ObrazekObrazek
Obrazek

Wszystko w podkładzie gotowe do właściwego malowania. Głównie użyje drybrushu i różnych odcieni szarości. do tego jakiś zielony wash itp. Chatę mam zamiar pobielić i obramowania okien na niebiesko pomalować, ale zobaczymy w trakcie jak to wyjdzie.
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

Re: [XXII] [7] Gospodarstwo - front wschodni WWII

Post autor: dawidsoon6 »

Obrazek
farby jakich używam do malowania strzechy. Niestety efekt mnie na razie nie zadowala. Coś schrzaniłem, chyba ogólnie za dużo gęstej farby dałem i wszystkie włoski się posklejały. Kolor też nie za ciekawy. Jeszcze będę to męczył trochę.
Obrazek
Domek obielony wstępnie i poprawiona strzecha. ale chyba jeszcze gorzej wygląda. robi się z tego taka pulpa jednolita.
Obrazek
Trochę się tym obrazkiem inspiruję. Wiem że nie widać podobieństw za bardzo ale się inspiruje ;)
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

Re: [XXII] [7] Gospodarstwo - front wschodni WWII

Post autor: dawidsoon6 »

Obrazek
Wewnątrz podłogę zdrybrushowałem ochrą, i dodałem na ściany pastę teksturalną od vallejo - grey sand.

Obrazek
Domek trochę jak z Zalipia wyszedł. Dodałem folkowe malowanki dla przełamania monotonii ale nie za dużo. Poprawiłem strzechę, teraz kolor mi już w miarę odpowiada. Jeszcze sporo detali do dodania ale tak mniej więcej to już będzie wyglądało.
Awatar użytkownika
Ritter
Sergent-Major
Posty: 158
Rejestracja: sobota, 21 sierpnia 2021, 22:33
Has thanked: 121 times
Been thanked: 90 times

Re: [XXII] [7] Gospodarstwo - front wschodni WWII

Post autor: Ritter »

O wow! :shock: Genialnie to wygląda!
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

Re: [XXII] [7] Gospodarstwo - front wschodni WWII

Post autor: dawidsoon6 »

Dzięki. Lubię takie dłubanki ;)
Trochę przerwę miałem ale wracam do pracy.
ObrazekObrazek
Do domku dodałem ozdobne wiatrownice i pazdur(boczne deski i ten szpic) oraz czarną obwódkę na malowankach.



ObrazekObrazekObrazek
Podstawowe malowanie na szopkach skończone. Strzecha i ściany. Dół ścian psiknąłem szarym podkładem z aerografu a potem całość drybryshowałem ciemnym i jasnym szarym.
Obrazek
Farby użyte do tego malowania.
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

Re: [XXII] [7] Gospodarstwo - front wschodni WWII

Post autor: dawidsoon6 »

ObrazekObrazekObrazek
Zacząłem malowanie stodoły. Jak widać na zdjęciu poglądowym stodoły często mają dość ciekawą kolorystykę. Pomarańczowy, czarny i szary.
Malowałem to wielokrotne ale w końcu najlepszy efekt daje blendowanie na mokro. Odpuściłem tez sobie szary. na końcu pomalowałem dół aerografem mieszanką na bazie Iraqi sand od vallejo.

ObrazekObrazekObrazek
Wnętrze trochę popsułem. Zacząłem od drybrasha ochrą (antique gold), I tak to należało zostawić wyglądało dobrze. Potem poprawiłem kolorem jasnym(Linen) i tego już było za dużo. Żeby poprawić przemalowałem rozwodnioną brązową farbą, potem farbą new wood z vallejo i washem citadel- seraphim sepia. I wyszło tak sobie, ale na razie musi zostać jak jest

Obrazek
Pomalowałem tez strzechę i oto efekt na dziś, prawie skończone.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: [XXII] [7] Gospodarstwo - front wschodni WWII

Post autor: Raleen »

Napatrzyłem się na takie stodoły z bliska kiedyś i możliwości kolorystyczne tak jak piszesz są duże. Drewno, zwłaszcza po latach potrafi się mienić wszystkimi barwami. Tak że możesz nawet bardziej poszaleć niż póki co na modelu.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

Re: [XXII] [7] Gospodarstwo - front wschodni WWII

Post autor: dawidsoon6 »

Chyba faktycznie dodam więcej pomarańczowego i ochry zwłaszcza na tych ścianach z wrotami, bo jak się dach założy to niewiele tego koloru widać.

ObrazekObrazekObrazek

A tymczasem zweatheringowałem szopki. A w środku rozlałem wikol i posypałem przesianym pyłem zebranym z drogi. Taki piach z używanej drogi jest bardzo miałki i lepiej oddaje skalę niż zwykły żółty piasek który w skali jest raczej żwirkiem. Ja zebrałem mój materiał z drogi i spod stodoły gdzie od lat traktor jeździ i przemielił go mocno. Na ostatnim zdjęciu użyte materiały.
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

Re: [XXII] [7] Gospodarstwo - front wschodni WWII

Post autor: dawidsoon6 »

ObrazekObrazek
Zdjęcie z karteczką co by wymogi spełnić.
Malowanie w większości ukończone. Teraz dodatki, trochę zieleni i powoli koniec.
Ustawienie jest dość ciasne żeby mieściło się w zadeklarowanych wymiarach. Dwa płotki na 3 płotki co daje jakieś 30 na 45 cm. Można rozstawić to dużo luźniej używając jako krawędzi podwórza ścian budynków.

Obrazek
Chyba końcowe zdjęcia najlepiej będzie zrobić na dworze przy dobrej pogodzie.
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

Re: [XXII] [7] Gospodarstwo - front wschodni WWII

Post autor: dawidsoon6 »

ObrazekObrazekObrazek
Wziąłem się za roślinność. Tutaj z przesianych trocin a raczej pyłu(sawdust) zrobiłem posypki które posłużą do kwiatków. Żółtą już miałem kiedyś barwiłem pewnie akrylami albo bejcą z proszku nie pamiętam. Natomiast nowe zrobiłem za pomocą barwników do żywności z dodatkiem wody, ale minimalnym tylko tyle aby zabarwiło się w czasie mieszania. Po wyschnięciu kolory trochę zblakły. Pomarańcz i różowy jest ok natomiast czerwony i może niebieski chyba jeszcze raz zabarwię.


ObrazekObrazekObrazekObrazek
Postanowiłem dodać też kilka słoneczników. Zdecydowałem ze zrobię je z green stuffu. Na druciku zrobiłem oczko i zalałem klejem maczając w sodzie co dało mi bazę pod kwiat. Na końcu narzędzia jakich używałem. Wazelina i te sylikonowe pędzle są niezbędne, metalowe narzędzia można sobie samemu zrobić szlifując jakieś druty. Ale kiedyś w końcu sobie kupiłem i mam. Niektóre musiałem przerobić bo były powtarzalne i nie było kilku ważnych kształtów.
Plan jest taki żeby zrobić z nich sylikonową formę do odlewania w żywicy na przyszłe projekty.
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”