[XXI] [3] Hazmat squad (poza konkursem) [GOTOWE]

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

[XXI] [3] Hazmat squad (poza konkursem) [GOTOWE]

Post autor: rilian »

W tej edycji niestety mogę nie mieć tyle czasu, co w poprzedniej, żeby wyrobić się ze zobowiązaniami sędziowania i jeszcze skończyć jakieś prace, ale tych chłopaczków chciałbym zrobić. Pytanie, czy pasują do konkursu, czy ich "historyczność" nie jest zbyt naciągana. Jest to oddział z grubsza nieokreślonego wojska w strojach chemicznych. Uzbrojeni w pistolety maszynowe (nie bardzo umiem rozpoznać co to, G-36..?), dwóch z nich ma miotacze płomieni. Planuję, natchniony mnóstwem horrorów kategorii B, pomalować ich na żółto jako to "złe wojsko, czy inne służby ochrony wielkiej korporacji farmaceutycznej", które zawsze w filmach niby stara się opanować epidemię, ale na końcu okazuje się, że armia planuje zrzucić bombę na miasteczko, a korporacja tylko czeka na efekty wielkiego eksperymentu :D

Modele są w skali 28mm i są produktem Hasslefree Miniatures

Obrazek

Czekam na decyzję, czy to się nadaje. Praca oczywiście będzie i tak poza konkursem, ale uważam, że powinny jej dotyczyć takie same zasady, jak resztę.
Ostatnio zmieniony wtorek, 4 stycznia 2022, 18:01 przez rilian, łącznie zmieniany 1 raz.
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 535 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [XXI] [3] Hazmat squad

Post autor: Umpapa »

To są figurki niefantastyczne. W realnie stosowanych kombinezonach.
Zgadzam się.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XXI] [3] Hazmat squad

Post autor: rilian »

No, to działam. Żółty kolorek zrobiony. Powinienem chyba zrobić zdjęcie jak wszyscy są jednolicie żółci, bo to właśnie był kolor podkładu jaki używałem, ale jakoś mi się zapomniało, mam nadzieję, że to przejdzie w pracy 'poza konkursem'... ostatecznie po prostu będę wrzucał zdjęcia tych pięciu koleżków, bez czterech pozostałych

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XXI] [3] Hazmat squad

Post autor: rilian »

Prace trwają dalej. Dodałem plexi w kapturach i jestem w trakcie robienia czarnego koloru. G-36 ma półprzezroczysty magazynek, ale nie wiem, czy podejmę wyzwanie, wydaje mi się to dość trudny efekt do uzyskania, zwłaszcza przy tak miniaturowych elementach...

Obrazek
Awatar użytkownika
ink
Sergent-Major
Posty: 183
Rejestracja: niedziela, 21 sierpnia 2011, 13:23
Been thanked: 25 times

Re: [XXI] [3] Hazmat squad

Post autor: ink »

Absolutnie uwielbiam. Nawet na tym poziomie wygladają świetnie. Jeśli kiedyś zrobię stół do Spectre bardziej w klimatach miejskich to zdecydowanie taki skład musiałbym kupić.
"Kto nie potrafi żyć bez honoru, niech umiera z honorem..."
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XXI] [3] Hazmat squad

Post autor: rilian »

Dziękuję Ci bardzo :) Modele od zawsze mi się podobały, ale czekały u mnie chyba z 15 lat na pomalowanie, bo nie pasowały mi do żadnego systemu w jaki grywam, ale teraz naszła mnie wena na nich a sposób użycia pewnie wymyślę później :D
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XXI] [3] Hazmat squad

Post autor: rilian »

Prace trwają, a nawet zbliżają się powoli ku końcowi (głównie ze względu na prostotę tematu).
Wczoraj zabrałem się za podstawki:
Obrazek
Jakby ktoś miał problem z przyklejaniem metalowych figurek do żywicznych podstawek, to cały sekret tkwi w sposobie odcinania tej beleczki pomiędzy nogami (zwanej przez niektórych bobrem). Oczywiście najskuteczniej i najlepiej jest nawiercić model i go spinować, ale często stopa figurki jest zbyt mała, lub model jest w jakiejś dziwnej pozycji, która utrudnia nawiercenie na pożądaną głębokość. Wtedy stosuję metodę widoczną na zdjęciu i używam resztek owej beleczki jako swego rodzaju pina i nawiercam podstawkę. Nigdy jeszcze figurka w ten sposób zamocowana mi nie odpadła od podstawki, a nie zawsze traktuję je z należytym szacunkiem podczas transportu.
Obrazek

Efekt dzisiejszych starań, czyli modele na podstawkach. Dodałem też trochę kurzu na butach i zacząłem malować butle z tlenem na plecach.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Śpieszę też z wyjaśnieniem tych białych linii na podstawkach. W systemie, w którym występować będą modele trzeba oznaczyć 180-stopniowe pole widzenia modelu. To, że model czasem nie logicznie patrzy, nie do końca w "przód" również wynika z mechaniki systemu. Otóż tutaj bonus za osłonę dostaje się jedynie będąc w 'base contakcie' z osłoną i wówczas lufa broni wystająca poza obrys podstawki czasem zmusza nas do manipulowania polem widzenia, dlatego figurki czasem patrzą trochę pod skosem do linii pola widzenia, żeby dało się model dostawić do osłony i mógł on patrzeć za równo w swoje lewo i prawo.
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XXI] [3] Hazmat squad

Post autor: rilian »

Skończone. Zastanawiam się, czy jeszcze nie pogłębić trochę cieni w żółtym kolorze, ale, że jestem leniwy, to pewnie już do tego tematu nie wrócę :P Zdjęcia konkursowe mają odrobinkę podbitą 'ekspozycję' w fotoszopie, różnicę widać po zdjęciu z karteczką, które jest nieruszane (choć to chyba nie ma wszystko znaczenia, skoro praca nie podlega ocenie...?)
Obrazek

To zdjęcie chyba najbardziej nadaje się do galerii:
Obrazek
reszta dla zainteresowanych efektem moich prac:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Re: [XXI] [3] Hazmat squad (poza konkursem) [GOTOWE]

Post autor: Raleen »

Jako że praca nie podlega ocenie jako dzieło jurora, nie ma problemu z minimalnym podrasowaniem komputerowo.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XXI] [3] Hazmat squad (poza konkursem) [GOTOWE]

Post autor: rilian »

Efekt jest przez konkurs dopuszczany, z tego, co rozumiem. To komputerowa symulacja tego, że w pokoju miałem jaśniej niż w rzeczywistości, jakbym dostawił jedną lampę więcej, lub raczej zwiększył moc żarówek w tych, które mam. Jak startowałem w konkursie też stosowałem ten efekt. Chodziło mi jedynie o to, że ewentualną różnicę przed i po widać na pierwszym zdjęciu. Zdjęcia na pewno nie są obrobione więcej niż niektóre inne z poprzednich edycji :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Re: [XXI] [3] Hazmat squad (poza konkursem) [GOTOWE]

Post autor: Raleen »

Zawsze dopuszczalne były opcje typu auto kontrast i auto color correction, więc jeśli to jest to, nie ma problemu.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XXI] [3] Hazmat squad (poza konkursem) [GOTOWE]

Post autor: rilian »

Nie jestem grafikiem komputerowym, więc nie wiem dokładnie co to są te auto tony i auto kontrast. Obie operacje mają kilka składowych i 'ekspozycja' pewnie jest jednym z nich.

Niezależnie od mojego braku wiedzy komputerowej, to zwiększenie 'ekspozycji' w manualnym aparacie fotograficznym załatwiłbym zwiększając czas naświetlania zdjęcia, także da się ten efekt uzyskać nie tylko cyfrowo.
Awatar użytkownika
twhistoria
Capitaine
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 6 października 2014, 13:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 233 times
Been thanked: 138 times
Kontakt:

Re: [XXI] [3] Hazmat squad (poza konkursem) [GOTOWE]

Post autor: twhistoria »

Śliczni są!
Zapraszam do zapoznania się z moim blogiem http://twhistoria.blogspot.com
Awatar użytkownika
Młody Wojownik
Sergent
Posty: 144
Rejestracja: wtorek, 8 września 2020, 21:56
Has thanked: 89 times
Been thanked: 27 times

Re: [XXI] [3] Hazmat squad (poza konkursem) [GOTOWE]

Post autor: Młody Wojownik »

I cyk samoocena w dół, pinknę ludki :)
Awatar użytkownika
Młody Wojownik
Sergent
Posty: 144
Rejestracja: wtorek, 8 września 2020, 21:56
Has thanked: 89 times
Been thanked: 27 times

Re: [XXI] [3] Hazmat squad (poza konkursem) [GOTOWE]

Post autor: Młody Wojownik »

(nie bardzo umiem rozpoznać co to, G-36..?),
Dam sobie rękę uciąć że to g36c.
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”