[XX] [7] Krechor - Kościół Św. Wacława 1/72 [GOTOWE]

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
wargame_terrain
Tambour
Posty: 5
Rejestracja: środa, 25 sierpnia 2021, 12:23
Been thanked: 11 times

[XX] [7] Krechor - Kościół Św. Wacława 1/72 [GOTOWE]

Post autor: wargame_terrain »

Cześć,

jest to mój pierwszy post, więc witam wszystkich serdecznie. Od dawna obserwuję konkurs jednak teraz pojawiła się okazja by wziąć w nim udział ponieważ pojawiła się kategoria dla mnie.
Tematem mojej pracy jest kościół Św. Wacława w Krechowie, ważny element w bitwie pod Kolinem w trakcie trwania wojny siedmioletniej. Wykorzystamy go do naszych bitew przy użyciu systemu Honours of War. Planowany rozmiar podstawki 40cmx50cm. Czekam na zatwierdzenie pracy.

Pozdrawiam

Obrazek
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 6 września 2021, 22:03 przez wargame_terrain, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Re: [XX] [7] Krechor - Kościół Św. Wacława 1/72

Post autor: Raleen »

Witaj na Forum!

Bardzo ciekawie zapowiadający się temat pracy.

Od strony tematycznej i technicznej nie mam żadnych wątpliwości, więc zatwierdzam. Możesz zaczynać.

Nie zapomnij o kartce z hasłem na pierwszym zdjęciu i co najmniej jednym zdjęciu w trakcie prac (bo jak ktoś zapomni to potem są nieszczęścia ;)).

Powodzenia!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 535 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [XX] [7] Krechor - Kościół Św. Wacława 1/72

Post autor: Umpapa »

Gratulacje oryginalnej tematyki. Powodzenia!
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
wargame_terrain
Tambour
Posty: 5
Rejestracja: środa, 25 sierpnia 2021, 12:23
Been thanked: 11 times

Re: [XX] [7] Krechor - Kościół Św. Wacława 1/72

Post autor: wargame_terrain »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
unicorn
Capitaine
Posty: 844
Rejestracja: sobota, 22 lipca 2006, 10:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 307 times
Been thanked: 165 times

Re: [XX] [7] Krechor - Kościół Św. Wacława 1/72

Post autor: unicorn »

Zapowiada sie super.

Z tego co widze to balsa (jakiej grubości? 3mm?), jak z wytrzymałością takiej konstrukcji? (zwłaszcza w transporcie, ale też przy grze)
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XX] [7] Krechor - Kościół Św. Wacława 1/72

Post autor: rilian »

Zdradzisz może czym podkładujesz ten materiał? Kiedyś, jak próbowałem cos z balsy robić, to chłonęła farbę, jak gąbka, nawet nie tylko trudno to było malować, ale potem też schła po kilka dni...
wargame_terrain
Tambour
Posty: 5
Rejestracja: środa, 25 sierpnia 2021, 12:23
Been thanked: 11 times

Re: [XX] [7] Krechor - Kościół Św. Wacława 1/72

Post autor: wargame_terrain »

Z tego co widze to balsa (jakiej grubości? 3mm?), jak z wytrzymałością takiej konstrukcji? (zwłaszcza w transporcie, ale też przy grze)
Akurat grubości różne zastosowane bo trochę tu recycling uprawiam ze względu na słabą dostępność materiału "na już".
Trzeba by internetowo zamawiać a czasu mało. grubości od 4mm do 0,5mm ale większość konstrukcji to 2,5mm. Dach będzie z 1,5.
Ogólnie z wytrzymałością nie ma większy problemów, bo całość i tak jest "otynkowana" co dodatkowo wzmacnia konstrukcje. Warto jednak zadbać, żeby w przypadku wystających i cieńszych elementów, jak np. wieża czy choćby sama kopuła, była możliwość demontażu.
Zdradzisz może czym podkładujesz ten materiał? Kiedyś, jak próbowałem cos z balsy robić, to chłonęła farbę, jak gąbka, nawet nie tylko trudno to było malować, ale potem też schła po kilka dni...
Akurat tu będzie podkładowany "tynk" a nie balsa bezpośrednio. Ale samą balsę też się zdarzało i najlepiej sprawdzają się dedykowane do terenów podkłady z Army Painter.
Balsę czy hdf można nimi psikać bez problemu. Materiał aż tak ich nie pije i chyba też zamykają pory w strukturze, także polecam.

Tymczasem praca wre:

Obrazek

Obrazek
wargame_terrain
Tambour
Posty: 5
Rejestracja: środa, 25 sierpnia 2021, 12:23
Been thanked: 11 times

Re: [XX] [7] Krechor - Kościół Św. Wacława 1/72

Post autor: wargame_terrain »

Obrazek

Obrazek
wargame_terrain
Tambour
Posty: 5
Rejestracja: środa, 25 sierpnia 2021, 12:23
Been thanked: 11 times

Re: [XX] [7] Krechor - Kościół Św. Wacława 1/72 [GOTOWE]

Post autor: wargame_terrain »

Rzutem na taśmę udało się skończyć, łatwo nie było.
Niestety ze zdjęć nie jestem do końca zadowolona. Nie mogłam złapać właściwego światła, jednak budynek sporo za duży na namiot bezcieniowy.
Postaram się jutro zrobić jeszcze kilka w świetle dziennym, może wyjdą trochę lepsze.
Niemniej okazało się, że kosztowało mnie to więcej pracy niż się spodziewałam, ale chyba było warto.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Re: [XX] [7] Krechor - Kościół Św. Wacława 1/72 [GOTOWE]

Post autor: Raleen »

Zdjęcia są moim zdaniem dobre, natomiast jedna rzecz jest zła - na wszystkich jest kartka, której na końcowych zdjęciach nie musisz zamieszczać, a jedno zdjęcie przydałoby się właśnie bez niej. No nic, jakoś sobie poradzę z tym fantem, bo na szczęście nie zasłania zbyt wiele pracy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”