[XX] [7] Ruiny zamieszkane przez pająka [GOTOWE]

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Awatar użytkownika
War Elephant
Sergent
Posty: 133
Rejestracja: sobota, 13 września 2014, 22:54
Lokalizacja: Warszawa - Nowe Włochy
Has thanked: 18 times
Been thanked: 38 times
Kontakt:

[XX] [7] Ruiny zamieszkane przez pająka [GOTOWE]

Post autor: War Elephant »

Witam - wiem że mam już 3 prace ale syn namówił mnie na kolejną - kupiłem mu figurkę pająka ale obejrzeliśmy na YT jak pomalować a tam piękne sceniczne podstawki. Wpadłem na pomysł żeby wykorzystać ruiny (zestaw Italeri Himelsdorf diorama) i spróbuję z tego zrobić resztki jakiegoś zamku. Dodatkowo ozdobione będą ścieżką do ruin i pajęczą siecią

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 6 września 2021, 20:18 przez War Elephant, łącznie zmieniany 1 raz.
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [XX] [7] Ruiny zamieszkane przez pająka

Post autor: Umpapa »

OK, powodzenia.

Duży ten pająk. :)
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
War Elephant
Sergent
Posty: 133
Rejestracja: sobota, 13 września 2014, 22:54
Lokalizacja: Warszawa - Nowe Włochy
Has thanked: 18 times
Been thanked: 38 times
Kontakt:

Re: [XX] [7] Ruiny zamieszkane przez pająka

Post autor: War Elephant »

Nad ruinami trwa praca - na początek poszedł wikol i piasek. po jakichś 3 godzinach kolejna warstwa wikolu (1:3 z wodą)

Obrazek

Następnie poszedł podkład - wpadłem też na pomysł żeby wykorzystać te okna i zrobić jakiś witraż lub coś takiego - mam farby witrażowe - kiedyż żona się bawiła. Pomyśłałem więc że spróbuję - najwyżej porzucę jak nie wyjdzie. Oczywiście nie robie szkła - jakieś pudełko plastikowe po modelach z tanks dociąłem

Obrazek

Obrazek

Na koniec zrobiłem trochę washowania przed malowaniem, kolory na murach (mur będzie następnie drybrushowany do jasności i wtedy znowu washowany - więc kolorowe elementy (kamienie) nie będą tak bardzo się wyróżniały, ale będą się odróżniać.tam gdzie będzie pająk i pajęczyna zrobiłem wash taki bardziej "mroczny" - używając fioletu jaki miałem jeszcze z czasów gdy malowałem mroczne elfy w młotku :)

Obrazek
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XX] [7] Ruiny zamieszkane przez pająka

Post autor: rilian »

Kura robi mega grę na tym zdjęciu :D
Awatar użytkownika
War Elephant
Sergent
Posty: 133
Rejestracja: sobota, 13 września 2014, 22:54
Lokalizacja: Warszawa - Nowe Włochy
Has thanked: 18 times
Been thanked: 38 times
Kontakt:

Re: [XX] [7] Ruiny zamieszkane przez pająka

Post autor: War Elephant »

Żeby było ciekawiej to pająk będzie wisiał i będzie strzegł skrzyni

Znalazłem takie i już nałożyłem podkład - super zestaw bo za psie pieniądze będę miał od razu znaczniki do różnych scenariuszy
Obrazek
Obrazek

Waham się jak robić pajęczynę - gotowce są fajne ale trzeba mieć aero, mogę z kleju ale mam obawy - myślę jeszcze o jakichś nitkach - jeszcze nie podjąłem decyzji i trochę boję się, że pajęczyna zepsuje efekt końcowy. ale coś wymyślę - czas na kilka testów.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: [XX] [7] Ruiny zamieszkane przez pająka

Post autor: Raleen »

Nie zapominaj o kartkach z magicznym napisem.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
War Elephant
Sergent
Posty: 133
Rejestracja: sobota, 13 września 2014, 22:54
Lokalizacja: Warszawa - Nowe Włochy
Has thanked: 18 times
Been thanked: 38 times
Kontakt:

Re: [XX] [7] Ruiny zamieszkane przez pająka

Post autor: War Elephant »

Raleen pisze: wtorek, 27 lipca 2021, 16:20 Nie zapominaj o kartkach z magicznym napisem.
Przyznam, że zakładałem że to tylko element i nie muszę - metal i drewno już pomalowane - złoto zostało na deser.
Najwyżej to będzie element nie przyklejony i bez skrzyń finalna praca będzie.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: [XX] [7] Ruiny zamieszkane przez pająka

Post autor: Raleen »

Mnie chodzi raczej o kolejne zdjęcia pierwotnej pracy, chociaż co do złota to też się przyda.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XX] [7] Ruiny zamieszkane przez pająka

Post autor: rilian »

Za bardzo dawnych czasów (czyt, jak byłem mały), to tego typu elementy, jak potrzebowałem, to rozciągałem plastikową ramkę po modelu nad świeczką. Powstają sztywne nitki o grubości zależnej od prędkości rozciągania. Może to pomoże...?
Awatar użytkownika
War Elephant
Sergent
Posty: 133
Rejestracja: sobota, 13 września 2014, 22:54
Lokalizacja: Warszawa - Nowe Włochy
Has thanked: 18 times
Been thanked: 38 times
Kontakt:

Re: [XX] [7] Ruiny zamieszkane przez pająka

Post autor: War Elephant »

rilian pisze: wtorek, 27 lipca 2021, 19:49 Za bardzo dawnych czasów (czyt, jak byłem mały), to tego typu elementy, jak potrzebowałem, to rozciągałem plastikową ramkę po modelu nad świeczką. Powstają sztywne nitki o grubości zależnej od prędkości rozciągania. Może to pomoże...?
Mały i ogień? ;) To technika którą będę musiał spróbować. Może nawet od niej zacznę. Na YT ja też widziałem.
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XX] [7] Ruiny zamieszkane przez pająka

Post autor: rilian »

Jeszcze mi przyszło do głowy, gdybyś chciał robić takie rzeczy z nitek, to gorąco polecam kupić nitki elastyczne. Do wszelkiego rodzaju olinowania, takielunku statków, anten samolotowych itp nie ma nic lepszego moim zdaniem. Zwykłej nitki w tej skali nigdy nie uda się tak dokładnie naciągnąć, a tutaj ten problem nie istnieje. W sklepach modelarskich można dostać dowolnej grubości (choć podejrzewam, że tutaj chodzi o rozwiązanie najprostsze, z tego, co jest w domu).

Co do bycia małym i zabawą ogniem, to przywilej posiadania starszego brata. Kiedy jedynacy uczyli się od taty jeździć bez bocznych kółek, ja dopracowywałem proporcje saletry do cukru, żeby bączek ze starej nakrętki fajnie latał :D ...to były czasy :)
Awatar użytkownika
War Elephant
Sergent
Posty: 133
Rejestracja: sobota, 13 września 2014, 22:54
Lokalizacja: Warszawa - Nowe Włochy
Has thanked: 18 times
Been thanked: 38 times
Kontakt:

Re: [XX] [7] Ruiny zamieszkane przez pająka

Post autor: War Elephant »

To wracając do tematu skrzyń to testowałem kolory na znacznikach.
Czułem że Balthazar Gold to nie będzie ten kolor - ale nie jest zły.
Retributior Armour jest jednak lepszy - testowałem też na ciemny podkładzie i jasnym. Lepszy kolor jest na jasnym.
Więc teraz złoto w skrzyni skarbów pomaluję na złoty używając właśnie Retributior Armour.

Obrazek
Awatar użytkownika
War Elephant
Sergent
Posty: 133
Rejestracja: sobota, 13 września 2014, 22:54
Lokalizacja: Warszawa - Nowe Włochy
Has thanked: 18 times
Been thanked: 38 times
Kontakt:

Re: [XX] [7] Ruiny zamieszkane przez pająka

Post autor: War Elephant »

Może jeszcze zdążę. Testuję pajęczynę z kleju i farby.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: [XX] [7] Ruiny zamieszkane przez pająka

Post autor: Raleen »

Walczysz do końca... Szacunek :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
War Elephant
Sergent
Posty: 133
Rejestracja: sobota, 13 września 2014, 22:54
Lokalizacja: Warszawa - Nowe Włochy
Has thanked: 18 times
Been thanked: 38 times
Kontakt:

Re: [XX] [7] Ruiny zamieszkane przez pająka

Post autor: War Elephant »

No dobra to było szybkie ale kurka jestem zadowolony. Pająk jeszcze do poprawki. + Chyba będzie coś z krwią i bitsem ręki wikinga ;).
Jeszcze za witraż się zabiorę jak wszyscy usną.
Ps do 6.09 można zdjęcia robić czyli jeszcze jutro czy do dziś?

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”