[XX] [7] Gospodarstwo (poza konkursem)

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

[XX] [7] Gospodarstwo (poza konkursem)

Post autor: rilian »

Plan jest ambitny, zrobić kompletną zagrodę, lub nawet dwie, jeśli się uda. Obiekty będą z różnych źródeł, większość samorobna, trochę od Kromlecha, trochę od Black Grom Studio.

Na początek drobiażdżek na rozgrzewkę, czyli lodownia/ziemianka. Wymiary podyktowane kawałkiem HDFu, który leżał na biurku, a stanie się podstawką. Na razie niewiele widać, ale na następnych zdjęciach powinno być widać więcej :)

Obrazek

Jak widać ogólny kształt chcę uzyskać wycinając go z kawałków styroduru. Wzór cegiełek uzyskałem odciskając w styrodurze za pomocą wałka od Green Stuff World.
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [XX] [7] Gospodarstwo (poza konkursem)

Post autor: Umpapa »

Ooo ciekawe! Powodzenia!
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Re: [XX] [7] Gospodarstwo (poza konkursem)

Post autor: Raleen »

Powodzenia! ;)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XX] [7] Gospodarstwo (poza konkursem)

Post autor: rilian »

Wczoraj wieczorkiem postrugałem styrodur, a dzisiaj oblałem wszystko cekolem i w ramach rozrywki pomalowałem drzwi. Drzwi to również śmieć, kawałek hdfu, który został po sklejaniu jakiegoś domku. Wszystko teraz będzie schło, pewnie jutro zacznę działać dalej.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XX] [7] Gospodarstwo (poza konkursem)

Post autor: rilian »

Do puli dochodzi szopa i klatka dla królików od Kromlech Historical. W zestawie jest jeszcze gołębnik i druga szopa. Ziemianka co prawda wstępnie zapodkładowana, ale nie jestem zadowolony z niej na razie i dodam raczej jeszcze ziemi, bo teraz wygląda to raczej kiepsko.

Obrazek
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XX] [7] Gospodarstwo (poza konkursem)

Post autor: rilian »

Szopy z grubsza skończone. Ziemianka na razie leży i czeka na kolejną dawkę weny.

Obrazek
Szopy zdecydowałem się malować w częściach. Malowanie słojów drewna najprostsze jest właśnie kiedy części są 'płaskie', nie mają niczego naklejonego.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XX] [7] Gospodarstwo (poza konkursem)

Post autor: rilian »

Do puli dochodzi budynek mieszkalny, jeden z dwóch, jeszcze nie wiem, który uda się skończyć, zależnie od weny. Budynek jest projektowany przeze mnie i wycinany laserem w zaprzyjaźnionej firmie. Jest to egzemplarz testowy przed wprowadzeniem poprawek, którego mi żal wyrzucać. Mam w domu kilka pudeł terenów do kilku systemów, moje tereny też jeżdżą na różne eventy itp. dlatego większość z nich jest wykonywana z HDFu, który po prostu wytrzyma taki brak szacunku i traktowanie. Poza tym cenię sobie fakt, że jak już raz coś się narysuje i jest fajne, to nie ma problemu, żeby zrobić kolejny i kolejny egzemplarz, bo, jak wiadomo, terenów nigdy za dużo :)
Obrazek
Obrazek

Ten konkretny domek jest inspirowany budynkiem w Normandii
Obrazek
Co ciekawe, jak robiłem rozeznanie (jak to się obecnie po polsku mówi: risercz;)), to we Francji jest dość rozpowszechniony taki typ architektoniczny na wsi. Po tym budynku może nie widać tego zbyt dobrze, ale jest to budynek obronny. Ta wysoka część ma grube ściany i niewielkie otwory. Można się domyślać, że w środku również łączą ją z częścią mieszkalną tylko wąskie drzwi i stanowi w ten sposób coś w rodzaju Gdaniska, stołpu, czy jak to tam zwali. Kształtami owe budynki się różnią, ale zawsze występuje ta wieża obronna z doklejoną wygodniejszą częścią budynku.
Obrazek
Tutaj jest przykład również z normandzkiej prowincji, z bardziej czytelną funkcją obronną. Taka ciekawostka architektoniczna, z której nie zdawałem sobie sprawy przed rozpoczęciem pracy nad tym projektem ;)
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XX] [7] Gospodarstwo (poza konkursem)

Post autor: rilian »

Zaczęła się żmudna praca nad malowaniem domku.
Obrazek
Obrazek
Poszedłem najgorszą możliwą drogą, czyli maluję kamyczki ręcznie. Na dwóch pierwszych ścianach kamyczki mają już pierwsze rozjaśnienie. Na razie wychodzi na to, że jeden mecz w tv to fugi na jednej ścianie, a rozjaśnienie, to dwa mecze. Jeśli utrzymam dyscyplinę, do końca Euro powinienem się wyrobić;) Nikomu nie polecam tej metody, postanowiłem po prostu skorzystać z okazji i potraktować to jako ćwiczenie i mały sprawdzian, na co dzień nie jestem takim masochistą;D
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XX] [7] Gospodarstwo (poza konkursem)

Post autor: rilian »

Pierwszy sprawdzian cierpliwości zaliczony. Kamyczki na ścianach skończone. Kolej na okna i drzwi
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XX] [7] Gospodarstwo (poza konkursem)

Post autor: rilian »

Natłok pracy i perspektywa jeszcze większej jej ilości skłania mnie do pogodzenia się z faktem, że za dużo to już nie zrobię w tym temacie. Wrzucam zdjęcie z obecnego stanu prac, może uda mi się skończyć w przyszłej edycji, bo w tej obawiam się, że mogę nie mieć już czasu do tego siąść:/
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”