Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIX edycji

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIX edycji

Post autor: Raleen »

Cesarski pisze:Wielka szkoda, że oceniający nie brali pod uwagę waloru edukacyjnego prac i historyczności odwzorowania modeli a skupili się na warsztacie malarskim, mimo iż jest o tym zapis w regulaminie.
To na pewno nie jest tak, że całkiem nie brali pod uwagę. Musiałbyś natomiast trochę więcej tego rodzaju treści zawrzeć w swoim wątku, np. jak patrzę na wątek pracy o cesarskich kirasjerach, to powielenie paru informacji z Osprey'a czy z podręcznika do OiM aż tak wiele nie wnosi. Poza tym była duża konkurencja, a system oceniania koncentruje się na czterech najlepszych pracach, więc właściwie ta sama uwaga co do kolegi niżej.

Natomiast zgadzam się, że jest coś na rzeczy, iż te kwestie nie są aż tak bardzo brane pod uwagę jak mogłyby być. Póki co regulamin daje jednak jurorom swobodę decyzji jak bardzo to uwzględniać. Będę nad tym myślał przygotowując kolejną edycję.
rilian pisze:Miło mi, że moje prace zostały docenione (choć brak nawet jednego punkciku dla moich zwiadowców zabolał biedaków :P).
Zwiadowcy byli świetni, to jedna z prac, która najbardziej mi się podoba w tej edycji i nie piszę tego jedynie na potrzeby tej dyskusji. Natomiast w kategorii figurek 28 mm była mordercza konkurencja. O podium walczyło 21 prac. W tej sytuacji każdy kto dostał tam jakiekolwiek punkty może być z siebie dumny. Nie mówiąc już o tych, którzy ostatecznie znaleźli się na podium.

Generalnie system punktowania koncentruje się na wyłonieniu podium i był dostosowany do mniejszej liczby uczestników. W tej edycji spadła na nas w niektórych kategoriach klęska urodzaju. Będę starał się z tego wyciągnąć wnioski i już dziś mogę wstępnie zapowiedzieć, że planuję zmianę systemu punktowania tak by jurorzy mogli przyznawać punkty większej liczbie prac i docenić także tych, którzy znaleźli się na dalszych miejscach (poza ścisłą czołówką). Będziemy jeszcze o tym dyskutować jak będzie się zbliżać kolejna edycja.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
szeperd
Adjudant-Major
Posty: 344
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 16:30
Lokalizacja: Bielsko Biała
Been thanked: 8 times

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIX edycji

Post autor: szeperd »

Gratulacje dla uczestników i zwycięzców. Liczba uczestników faktycznie zjawiskowa. Podziękowania dla jurorów za głosy i komentarze.
Matwiej92
Appointé
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2020, 14:54
Has thanked: 9 times
Been thanked: 13 times

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIX edycji

Post autor: Matwiej92 »

Dziękuję za ocenę pracy oraz zaangażowanie organizatorów. Dzięki konkursowi czuję postęp w dziedzinie fotografii i detali.
Już na półce ostrzą zęby kolejne figurki :)

P.S. Wielkie są chęci na podium, ale bardzo ciężko je zrealizować. :)
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIX edycji

Post autor: Sarmor »

Gratulacje tak dla zwycięzców, jak i pozostałych uczestników! :)
Chciałbym odnieść się do komentarza sgra do mojej pracy, ale zrobię to w wątku o mojej pracy, żeby tu nie robić bałaganu.
Ostatnio zmieniony wtorek, 16 lutego 2021, 21:43 przez Sarmor, łącznie zmieniany 2 razy.
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
demi_morgana
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: środa, 21 grudnia 2016, 07:25
Has thanked: 12 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIX edycji

Post autor: demi_morgana »

Dzięki wszystkim za dobrą zabawę i komentarze sędziów :-)
darekpwl
Caporal
Posty: 65
Rejestracja: sobota, 16 stycznia 2021, 23:54
Has thanked: 62 times
Been thanked: 70 times

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIX edycji

Post autor: darekpwl »

Dzięki organizatorom i sponsorom za tą edycję konkursu. Będę o niej pamiętał bo moja pierwsza i dziewicza, ale z pewnością nie ostatnia :twisted:

Znalazłem się mniej więcej w połowie stawki w mojej kategorii i muszę przyznać że jak na pierwszą moją wystawioną do oceny pracę jest to dla mnie spory powód do zadowolenia, szczególnie na tle innych świetnie wykonanych prac. W konkursowe figurki włożyłem max swoich możliwości, ale liczę że te możliwości ciut wzrosły i kolejne prace jakie zaprezentuję będą lepsze.

Gratuluję jeszcze raz wszystkim uczestnikom i zwycięzcom, bo ogólnie poziom był bardzo wysoki. Przeglądając niektóre prace mogłem je skomentować w krótkich żołnierskich słowa - "o k...a rewelacja" ;)

Szczególnie dziękuję za wszystkie komentarze w wątku konkursowym oraz za uwagi jurorów. Właśnie z powodu komentarzy i ocen chciałem cokolwiek wystawić do konkursu bo to właśnie ich byłem bardzo ciekawy - subiektywnych ocen prosto w pysk, wskazania niedoróbek bez kurtuazyjnego klepania w plecy.

Ale najważniejsze dla mnie jest to, że konkurs dał mi motywacyjnego kopa do pomalowania kolejnych figurek, zbliżam się do momentu w którym będę w końcu mógł coś pograć :D

Jak święto to trzeba świętować :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Aaoth
Chasseur
Posty: 13
Rejestracja: środa, 13 stycznia 2021, 22:31
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIX edycji

Post autor: Aaoth »

Bardzo dziękuję za wszystkie uwagi i komentarze :D Konkurencja była na bardzo wysokim poziomie dlatego ogromnie się cieszę, że wygrałam w jednej kategorii (a w drugiej też poszło bardzo dobrze)!!! Teraz tym bardziej jestem zadowolona, że jednak wzięłam udział w dwóch kategoriach. Już nie mogę się doczekać następnej edycji ;) Jeszcze raz dzięki.
Ostatnio zmieniony wtorek, 16 lutego 2021, 21:52 przez Aaoth, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIX edycji

Post autor: Raleen »

darekpwl - ja już coraz częściej bezalkoholowo świętuję, ale tak zachęcony kto wie czy na jakiegoś małego kusztyczka się dziś nie skuszę :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIX edycji

Post autor: sgr »

Ja świętuje znalezionym niespodziewanie w oranżerii botanicznym cydrem o smaku dziwacznym - grejpfrut z rozmarynem :). Jeśli już więcej nic na forum nie napiszę to znaczy się, że ta mieszanka mnie pokonała ;). A tak serio też chciałem podziękować, bo to przyjemność była obcować z Waszymi dziełami, w dodatku mogłem się powymądrzać, co jest zawsze miłe ;).
Awatar użytkownika
Kretus
Baron
Posty: 1195
Rejestracja: niedziela, 31 grudnia 2006, 19:14
Lokalizacja: Lublin/Biłgoraj
Has thanked: 135 times
Been thanked: 75 times

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIX edycji

Post autor: Kretus »

Ze swojej strony chciałem podziękować na wstępie organizatorom, bo bez nich ta zabawa by się nie odbyła. Bardzo dziękuję też jurorom, rzetelne podejście do oceniania prac to spory trud wymagający poświęcenia dużej ilości czasu, a jest to często niedoceniane. Serdecznie dziękuję też uczestnikom za dobrą zabawę. Sponsorów szanuję i będę się starał pamiętać o nich przy zakupach.
Chciałem dodać, że ten konkurs to jednak konkurs artystyczny, gdzie ważny jest gust jurorów mających spory margines uznaniowości, stąd niektórzy mogą się czuć rozczarowani. Oceny tej samej pracy bywają skrajnie różne - nie powinniśmy się na to obrażać, przynajmniej dla mnie jest to zrozumiałe. Bywało, że czułem iż moja praca jest za nisko, a teraz czuję, że jest za wysoko na liście :) Myślę że emocje jutro opadną.
Jako że jurorzy oceniają nie mając modeli w rękach, ich jedyny kontakt z pracą to zdjęcie. Dlatego w tym aspekcie niestety trzeba się przyłożyć, dołożyć tło, w Internecie jest także sporo poradników jak zrobić przyzwoite zdjęcie nawet telefonem komórkowym. Jeśli uważamy że nasza praca jest niezła, to trzeba dać jury szansę ją obejrzeć.

Czekam na następną, jubileuszową edycję.
Ostatnio zmieniony wtorek, 16 lutego 2021, 22:41 przez Kretus, łącznie zmieniany 2 razy.
Z czasem nowa z nas powstanie wodzów rota
Uzbrojona w historyczne argumenty...
elt
Adjudant
Posty: 241
Rejestracja: czwartek, 9 sierpnia 2018, 20:11
Has thanked: 100 times
Been thanked: 119 times

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIX edycji

Post autor: elt »

A ja chciałbym każdemu podziękować (Organizatorowi, sędziom, uczestnikom). Tym, którym po prostu się chciało tak z dobrego serca, chcieli zrobić coś fajnego!
Awatar użytkownika
twhistoria
Capitaine
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 6 października 2014, 13:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 233 times
Been thanked: 138 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIX edycji

Post autor: twhistoria »

To ja może kilka słów od siebie.

To był już XIX konkurs, w tym mój piąty albo szósty. Ten wg mnie był wyjątkowy. Tak dużej liczby, tak dobrych i na tak wyrównanym poziomie prac chyba jeszcze nie było. To sukces organizatorów, dzięki wytrwałości których chyba mamy efekt kuli śniegowej, i bardzo Wam chciałbym za to podziękować, za ten Wasz wysiłek.

Podziwiam jurorów, że w ogóle im się chciało... i dziękuję za ich krytyczne uwagi - postaram się poprawić. ;-)

Wielkie gratulacje uczestnikom, bo w wielu wypadkach szczęka opada.

I na koniec bardzo dziękuję sponsorom, którzy dorzucają tu swoją cegiełkę, która rozpala pierwiastek rywalizacji.

A ogólnie pogratulujmy sobie wszyscy, bo wszyscy razem i organizatorzy i sponsorzy, i uczestnicy przeczyniamy się do popularyzowania naszego pięknego hobby.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Zapraszam do zapoznania się z moim blogiem http://twhistoria.blogspot.com
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIX edycji

Post autor: Raleen »

Dzięki za wszystkie dotychczasowe komentarze, pewnie niektórzy dziś rano dopiero tu trafią, to coś więcej napiszą.

Chciałem się jeszcze do jednej rzeczy odnieść, która mi wczoraj umknęła:
Telamon pisze:Ps. Liczę, że gdy Inkub wyzdrowieje to jednak znajdzie choć trochę siły na stworzenie krótkich komentarzy uzasadniających. ;)
Nie wspominałem o tym dotąd szczegółowo, bo to są kwestie dotyczące jego stanu zdrowia, ale jakiś czas temu pisał o tym na swoim blogu, więc nie jest to już tajemnica.

Otóż, gwoli wyjaśnienia, Inkub miał rok temu udar, przez co kilka miesięcy leżał w szpitalu, z początku nieprzytomny. Akurat nastąpiło to mniej więcej wtedy, gdy trwała XVII edycja naszego konkursu, a on jak zawsze był u nas jurorem. Nie miałem z nim wtedy żadnego kontaktu. Tamta edycja zakończyła się podobnie jak ta w lutym, a przedzwonił do mnie dopiero w kwietniu i wtedy dowiedziałem się co się stało. Miał wówczas pewne trudności z mówieniem. Po trwającej kilka miesięcy rehabilitacji dochodzi powoli do siebie, chociaż prawdopodobnie nie uda mu się powrócić do takiej sprawności jak wcześniej (trzymam oczywiście kciuki, żeby rehabilitacja udała się jak najlepiej...). Ma między innymi problemy z lewą ręką, którą póki co prawie w ogóle nie rusza. Dlatego zwalniamy go z komentowania i komentarzy z jego strony nie będzie, bo fizycznie nie bardzo jest w stanie to robić. Jurorem był od bardzo dawna i to jednym z lepszych i bardziej zaangażowanych. Był też świetnym malarzem. Parę jego prac z dawniejszych czasów:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=226
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=226
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=226
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=228
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=228
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=228
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=227
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=228
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=227
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=227

Jest tego u nas na portalu więcej w galerii figurkowej. Kto ciekawy, zajrzyjcie też na jego bloga: https://miniwojna.blogspot.com/
Tu zauważyłem np. jeszcze jedną piękną normańską jazdę (pomalowana w 2018): https://miniwojna.blogspot.com/2018/05/ ... -unit.html
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIX edycji

Post autor: Telamon »

Raleen pisze: środa, 17 lutego 2021, 09:11 Otóż, gwoli wyjaśnienia, Inkub miał rok temu udar, przez co kilka miesięcy leżał w szpitalu, z początku nieprzytomny. Akurat nastąpiło to mniej więcej wtedy, gdy trwała XVII edycja naszego konkursu, a on jak zawsze był u nas jurorem. Nie miałem z nim wtedy żadnego kontaktu. Tamta edycja zakończyła się podobnie jak ta w lutym, a przedzwonił do mnie dopiero w kwietniu i wtedy dowiedziałem się co się stało. Miał wówczas pewne trudności z mówieniem. Po trwającej kilka miesięcy rehabilitacji dochodzi powoli do siebie, chociaż prawdopodobnie nie uda mu się powrócić do takiej sprawności jak wcześniej (trzymam oczywiście kciuki, żeby rehabilitacja udała się jak najlepiej...). Ma między innymi problemy z lewą ręką, którą póki co prawie w ogóle nie rusza. Dlatego zwalniamy go z komentowania i komentarzy z jego strony nie będzie, bo fizycznie nie bardzo jest w stanie to robić. Jurorem był od bardzo dawna i to jednym z lepszych i bardziej zaangażowanych. Był też świetnym malarzem. Parę jego prac z dawniejszych czasów:
Wielki, wielki smutek zagościł właśnie w mym sercu. Rok temu miałem bardzo złe przeczucia... :cry:
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIX edycji

Post autor: Raleen »

Greebo dodał jeszcze późnym wieczorem wczoraj komentarze do prac de Morney (3 kategoria) i Jarka (5 kategoria) w ten sposób, że są z jego strony komentarze do wszystkich prac, którym przyznał punkty, i do wszystkich prac w kategoriach 1 i 2. Dodałem komentarze do wykazu komentarzy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”