Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIX edycji

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIX edycji

Post autor: Raleen »

rilian pisze: wtorek, 16 lutego 2021, 19:25 Dzięki za organizację. Miło mi, że moje prace zostały docenione (choć brak nawet jednego punkciku dla moich zwiadowców zabolał biedaków :P). Moje nagrody przekazuję do dyspozycji organizatorów w poczet nagród specjalnych, lub na kolejną edycję konkursu, czy jak tam uznają, będzie najlepiej dla konkursu.
Szanuję tą deklarację i rozumiem.

Przedyskutujemy jeszcze rzecz z Umpapą. Myślę, że co najmniej część nagród pójdzie na tą edycję, bo jak wszyscy to pisali, było dużo dobrych prac, a nie wszystkich mogliśmy docenić.

W związku z tym informuję, że będą jeszcze dodatkowe nagrody do rozdania, z tego co wygrał rilian.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIX edycji

Post autor: Ogmios »

Gratulacje dla zwycięzców, podziękowania dla organizatorów i sponsorów, a także współuczestników i "last but not least" jurorów, zwłaszcza sgr! Edycja naprawdę wysokiego poziomu, co mnie trochę martwi, bo ja praktycznie osiągam własne wyżyny, a pewnych rzeczy raczej nie przeskoczę np. fotografie to u mnie loteria, ostatnio były uwagi, że za jasne, teraz za ciemne... Trzeba będzie pomyśleć jak inaczej konkurować...

Zdaje się wygrałem model samolotu, po zmaganiach z Uralem jest on mi absolutnie zbędny, bo nie przewiduję malowania dalszych plastików, mooooże jakieś pojazdy do Chain of Command, ale na pewno nie samoloty. Jeszcze do tego kłopot z odbiorem, niech idzie do puli do rozlosowania.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIX edycji

Post autor: Raleen »

Ogmios pisze: środa, 17 lutego 2021, 11:18 Gratulacje dla zwycięzców, podziękowania dla organizatorów i sponsorów, a także współuczestników i "last but not least" jurorów, zwłaszcza sgr! Edycja naprawdę wysokiego poziomu, co mnie trochę martwi, bo ja praktycznie osiągam własne wyżyny, a pewnych rzeczy raczej nie przeskoczę np. fotografie to u mnie loteria, ostatnio były uwagi, że za jasne, teraz za ciemne... Trzeba będzie pomyśleć jak inaczej konkurować...

Zdaje się wygrałem model samolotu, po zmaganiach z Uralem jest on mi absolutnie zbędny, bo nie przewiduję malowania dalszych plastików, mooooże jakieś pojazdy do Chain of Command, ale na pewno nie samoloty. Jeszcze do tego kłopot z odbiorem, niech idzie do puli do rozlosowania.
Nie ma problemu, najwyżej spróbujemy zrobić jakąś roszadę z nagrodami. Mam nadzieję, że sponsor się na nas nie obrazi :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIX edycji

Post autor: sgr »

Ogmios pisze: środa, 17 lutego 2021, 11:18 Gratulacje dla zwycięzców, podziękowania dla organizatorów i sponsorów, a także współuczestników i "last but not least" jurorów, zwłaszcza sgr! Edycja naprawdę wysokiego poziomu, co mnie trochę martwi, bo ja praktycznie osiągam własne wyżyny, a pewnych rzeczy raczej nie przeskoczę np. fotografie to u mnie loteria, ostatnio były uwagi, że za jasne, teraz za ciemne... Trzeba będzie pomyśleć jak inaczej konkurować...

Zdaje się wygrałem model samolotu, po zmaganiach z Uralem jest on mi absolutnie zbędny, bo nie przewiduję malowania dalszych plastików, mooooże jakieś pojazdy do Chain of Command, ale na pewno nie samoloty. Jeszcze do tego kłopot z odbiorem, niech idzie do puli do rozlosowania.
Jeśli to model Arma Hobby to polecam. Udało mi się wygrać kilka w poprzedniej edycji, dokupilem trzy kolejne bo to świetne modeliki. Zupelnie nie planowanie kolekcja samolotow, którymi latali polscy piloci by Arma Hobby rozrosla sie do Fokkera, P7, P11, Jaka 1m i Hurricane'a :).
Fidel01
Chasseur
Posty: 18
Rejestracja: środa, 2 grudnia 2020, 18:33
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIX edycji

Post autor: Fidel01 »

sgr pisze: środa, 17 lutego 2021, 13:46 Jeśli to model Arma Hobby to polecam. Udało mi się wygrać kilka w poprzedniej edycji, dokupilem trzy kolejne bo to świetne modeliki. Zupelnie nie planowanie kolekcja samolotow, którymi latali polscy piloci by Arma Hobby rozrosla sie do Fokkera, P7, P11, Jaka 1m i Hurricane'a :).
To ja napisze tak: do konkursu przystapilem, bo moj feed na facebooku pokazal mi 2 posty: najpierw recenzje Wildcata fm2 od Arma Hobby wlasnie, a pod nim ogloszenie o tym konkursie ze wzmianka o nagrodach od AH wlasnie w ktorejs z grup wargamingowych. Samolotu nie udalo mi sie wylosowac :cry: ale na pewno wystartuje w przyszlej edycji w wiekszej ilosci kategorii. Przy okazji poprawie jakosc zdjec i nie bede ich robil doslownie za pietnascie dwunasta :)

Wypada mi tylko podziekowac organizatorom za inicjatywe, organizacje oraz czas poswiecony, sponsorom za nagrody a zwyciezcom gratulowac wspanialych prac!
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIX edycji

Post autor: Ogmios »

sgr pisze: środa, 17 lutego 2021, 13:46 Jeśli to model Arma Hobby to polecam. Udało mi się wygrać kilka w poprzedniej edycji, dokupilem trzy kolejne bo to świetne modeliki. Zupelnie nie planowanie kolekcja samolotow, którymi latali polscy piloci by Arma Hobby rozrosla sie do Fokkera, P7, P11, Jaka 1m i Hurricane'a :).
Wiem, wiem, patrzyłem na stronę. Nawet P7 czy P11 w 1/72 pasowałoby do mojego Chain Commanda, którego sobie dłubię, ale u mnie to pójdzie na zmarnowanie. Zresztą w tej skali model to ma z 15cm rozpiętości, jak dla mnie za duże, robiłem kiedyś takie kartonowe z kiosku. A na stole metr to 72m, może do wizualizacji ataku koszącego by się przydał, ale to jest moment w bitwie. Decyzja przemyślana, niech się ktoś ucieszy z niego, dla mnie to jak trzecia noga ;)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIX edycji

Post autor: Raleen »

Panowie, sprawy z nagrodami są jeszcze w toku, więc być może uda się wypracować jakieś satysfakcjonujące Was rozwiązanie :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIX edycji

Post autor: Ogmios »

W sumie mogłem sobie darować, bo mi to i tak nic nie zmieni, ale dla przyzwoitości rzuciłem okiem na zliczanie punktów, bo w poprzedniej edycji były problemy z tym. Tu też coś nieteges, kategoria I wg komentarzy przed remisem, jak się okazuje niepotrzebnym. Szczęśliwie nic się nie zmieniło na podium.

Dalsze kategorie w toku.
Obrazek
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIX edycji

Post autor: Raleen »

Ogmios pisze: środa, 17 lutego 2021, 16:56 W sumie mogłem sobie darować, bo mi to i tak nic nie zmieni, ale dla przyzwoitości rzuciłem okiem na zliczanie punktów, bo w poprzedniej edycji były problemy z tym. Tu też coś nieteges, kategoria I wg komentarzy przed remisem, jak się okazuje niepotrzebnym. Szczęśliwie nic się nie zmieniło na podium.

Dalsze kategorie w toku.
Obrazek
Sprawdziłem, błąd był w wykazie ocen Maciejusa zamieszczonych tutaj na forum. Tam była jakaś korekta z jego strony i zamieściłem wersję sprzed. Teraz poprawiłem.
Wynik sumaryczny jest dobry, więc o tyle wszystko się zgadza. Kretus dostał 8 punktów i tam był remis.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIX edycji

Post autor: Ogmios »

Dobra, 1 i 2 Kategorie są teraz ok
Obrazek
W 3 kategorii mi wychodzi remis na podium, a nie ma gwiazdki w końcowych?
Obrazek
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIX edycji

Post autor: Raleen »

Masz niestety rację co do kategorii 3, to doliczane jako ostatnie oceny Inkuba. Umpapa nie miał możliwości zweryfikować mojego liczenia na ostatniej prostej.

Bardzo przepraszam, pierwszy raz nam się zdarza taka sytuacja w historii konkursu.

Nie pozostaje mi nic innego jak poproszenie dodatkowego jurora o rozstrzygnięcie remisu i weryfikacja wyników.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
de Morney
Adjudant-Major
Posty: 292
Rejestracja: środa, 26 czerwca 2019, 22:07
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 71 times

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIX edycji

Post autor: de Morney »

Raleen pisze: środa, 17 lutego 2021, 18:00 Masz niestety rację co do kategorii 3, to doliczane jako ostatnie oceny Inkuba. Umpapa nie miał możliwości zweryfikować mojego liczenia na ostatniej prostej.

Bardzo przepraszam, pierwszy raz nam się zdarza taka sytuacja w historii konkursu.

Nie pozostaje mi nic innego jak poproszenie dodatkowego jurora o rozstrzygnięcie remisu i weryfikacja wyników.

Aby rozładować napięcie napiszę tylko, że to trochę jak z WOŚP - są emocje do końca i jeden dzień dłużej :lol:
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIX edycji

Post autor: Ogmios »

Kategorie 4 i 5 są ok, ba, nawet ja zaliczyłem skuchę, jak się okazało przy porównywaniu z końcowymi wynikami, co znaczy, że to wcale nie jest takie proste ogarnąć to wszystko.
Obrazek
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIX edycji

Post autor: Raleen »

Jutro rano będzie ostateczne rozstrzygnięcie co do remisu w kategorii 3 między de Morney i Telamonem, który pojawił się po weryfikacji wyników.

Jako że zarówno de Morney, jak i Telamon pisali mi, że są zainteresowani dotychczasowymi nagrodami, które otrzymali, nagrody pozostają jak są.

Teraz walczycie oboje o chwałę, czyli kto zajmie 2 a kto 3 miejsce.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Malory
Sous-lieutenant
Posty: 424
Rejestracja: poniedziałek, 19 marca 2018, 22:08
Lokalizacja: Trójmiasto
Has thanked: 145 times
Been thanked: 157 times

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIX edycji

Post autor: Malory »

Gratulacje dla wszystkich, ale największe chyba dla organizatorów, bo mam wrażenie, że z każdą edycją przyciągają coraz więcej uczestników i zapewniają coraz atrakcyjniejsze nagrody. :)

Poziom był super w tym półroczu, nie powiem.
“The saddest thing about any man is that he be ignorant, and the most exciting thing is that he knows.”
― Alfred the Great
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”