DODATKOWE NAGRODY

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

DODATKOWE NAGRODY

Post autor: Raleen »

Drodzy Uczestnicy Konkursu!

Zgodnie z zapowiedziami, które padły kiedy konkurs się rozpoczynał, informuję, że mamy jeszcze dwie nagrody specjalne po 150 zł do wydania na figurki i dowolne akcesoria wargamingowe w dowolnym polskim sklepie wargamingowym, sponsorowane przez Anonimowego Sponsora.

Pewnie niektórzy z Was zastanawiali się za co będą te tajemnicze nagrody. Umówiliśmy się, że przyznaje je ich sponsor, którym jest jeden z wieloletnich użytkowników naszego forum. Nagrody są przyznawane w oparciu o jego subiektywną ocenę i siłą rzeczy uznaniowy wybór osoby, która urzekła go jakością swojej pracy i/lub prac, zaangażowaniem modelarskim, podejściem historycznym, zdjęciami, szeroko pojętym klimatem i pasją widoczną w artystycznych poczynaniach tejże osoby. Takie są kryteria oceny. Wybór nagrodzonych zostanie uzasadniony przez sponsora.

Są to nagrody dodatkowe, przyznawane poza konkursem.

Jako że znam sponsora, który od lat jest naszym zaangażowanym forumowiczem, zgodziliśmy się obaj na taką formułę, tym bardziej, że jednocześnie zdecydował się on zasponsorować jedną z nagród w konkursie w wysokości 200 zł (do wydania na figurki i akcesoria wargamingowe) przypadającą za 1 miejsce w kategorii 2.

To komu przypadną nagrody, wraz z uzasadnieniem, i kto jest Anonimowym Sponsorem ogłoszę w następnym dniu po ogłoszeniu wyników konkursu. Śledźcie więc nasze forum, bowiem niewykluczone, że to właśnie Wam przypadnie jedna z tych nagród!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: DODATKOWE NAGRODY

Post autor: Raleen »

Zgodnie z zapowiedziami zostały nam do rozstrzygnięcia jeszcze te dwie nagrody. To już jutro, raczej wcześniej niż później.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: DODATKOWE NAGRODY

Post autor: Raleen »

Moi Drodzy!

Miło mi ogłosić, że tajemniczym Anonimowym Sponsorem jest Biały Vilk. Umówiliśmy się, że ujawnimy to dopiero wraz z ogłoszeniem komu przypadły nagrody.

Decyzje co do przyznania nagród wraz z ich uzasadnieniem podejmował Biały Vilk jako sponsor i zapadły one nieco ponad tydzień temu, w każdym razie na długo zanim pojawiły się wyniki konkursu.

Nagrody wędrują do następujących osób (uzasadnienia sponsora):

miszczu
Autor kupił mnie i zastrzelił bardzo niszowym tematem o XVII-wiecznych, nieregularnych oddziałach miejskich do "Ogniem i Mieczem". Po czym przeładował i strzelał dalej. Uchylam czapki przed spójną koncepcją projektu, podpartą bogatym, historycznym "wywiadem środowiskowym", co zaowocowało świetną pracą, wykonaną z rozmachem, na wielu podstawkach pełnych niełatwych do czytelnego pomalowania, 15 mm miniaturek z Wargamera. Personalizacja modeli, nawet z ich atrybutami zawodowymi, brody, stroje, orkiestra... Czuję się, jak na okazowaniu, kiedy dowódca przedstawia zebranym osobistościom zalety i przywiązanie do kierowanej przez siebie formacji. Do tego mnóstwo szczegółowych zdjęć ukazujących systematyczne postępy prac. No, i te pieczołowicie poukładane w rządkach figurki na kartce, oczekujące na podkładowanie. Ten człowiek musi mieć to w duszy... Fantastycznie!

Aaoth
Zaczęło się od 15 mm rajtarów w czarnych płaszczach, zakończyło na 28 mm francuskich muszkieterach, towarzyszących Milady de Winter w oszałamiającej sukni. Jestem urzeczony niezwykle plastycznym wyglądem modeli w wykonaniu laureatki. Staranne odcięcia płaszczyzn, miłe, nienachalne kontrasty, próby zabawy światłem, a także coś, co sam dopiero niedawno poznałem: że kolorów na ludzkiej twarzy jest bardzo wiele. Nie tylko odcieni beżu, brązu czy żółci, ale nawet fioletu i zieleni. I ja to tu widzę — na figurkach, których wielkość nie pozwala za bardzo poszaleć. Doceniam również fakt przekraczania barier przez autorkę na drodze artystycznego rozwoju. Próbowanie nowych skal (15 mm) oraz tworzyw (metal). Konkursowe zdjęcia, w dużym powiększeniu, ukazują wszystkie szczegóły pomalowanych 28 mm modeli. Odważnie i z pewnością siebie, bo zarazem łatwiej też jury dostrzec ewentualne niedoskonałości. Mnie trudno takowe wychwycić. Brawo!

W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować Białemu Vilkowi za zasponsorowanie tych nagród, a także nagrody za 1 miejsce w kategorii 2.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Aaoth
Chasseur
Posty: 13
Rejestracja: środa, 13 stycznia 2021, 22:31
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: DODATKOWE NAGRODY

Post autor: Aaoth »

Jak milo sie to czyta :) Maluje modele/figurki od troszke ponad roku i tak duzo pozytywnych opinii jeszcze bardziej zacheca do dzialania. Bardzo lubie wyzwania, metal i konkurs stanowily dla mnie wyzwaniowe combo :), ktore przeszlo bardzo gladko i przyjmnie. Staralam sie zeby bylo widac dynamike mimiki, zeby twarze byly jak najbardziej zywe. Ciesze sie Bialy Vilku ze zwrociles na to uwage.
Serdecznie dziekuje za uznanie ;)
miszczu
Adjudant
Posty: 273
Rejestracja: środa, 7 listopada 2018, 15:46
Has thanked: 24 times
Been thanked: 109 times

Re: DODATKOWE NAGRODY

Post autor: miszczu »

Kłaniam się w pas Waćpanu i omiatam czaplim piórem podłogę!
Iście ułańska fantazja w Panu drzemie, by nas pospolitych szaraczków takimi nagrodami obsypać!

Słowem wielkie podziękowania dla Białego Vilka za docenienie i tak miła nagrodę, gdzie poza aspektem ekonomicznym sprawił mi znacznie większą frajdę miłym komentarzem. Te klika słów były warte wyszelkich wysiłków :)

Podziwiam że w dobie ogólnego hamulca, znajdują się jeszcze osoby z taka fantazja, które nie tylko doceniają prace modelarzy, ale tez postanowiły wesprzeć sklepy wargamingowe!

Brawo i jeszcze raz wiwat Biały Vilk!
Awatar użytkownika
Biały Vilk
Sous-lieutenant
Posty: 444
Rejestracja: poniedziałek, 23 marca 2009, 22:28
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 36 times
Been thanked: 59 times

Re: DODATKOWE NAGRODY

Post autor: Biały Vilk »

Moi drodzy, ja Wam po prostu zazdroszczę talentu, kreatywności, dobrych chęci i mam nadzieję podkupić od Was jakieś modelarskie tajemnice :D ;)
"Zjeżdżaj z drogi, ty gnojku!" - adm. Andrew B. Cunningham z pokładu "Warspite" do dowódcy HMS "Griffin", będącego na linii strzału
Awatar użytkownika
Aaoth
Chasseur
Posty: 13
Rejestracja: środa, 13 stycznia 2021, 22:31
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: DODATKOWE NAGRODY

Post autor: Aaoth »

Jakby co wal smialo Vilku :) jezeli bede mogla sie jakos przydac.
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”