[XIX] [3] Zbieranina II wojennych żołnierzy - Warlord Games & Rubicon Models 28mm [G]

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: [XIX] [3] Zbieranina II wojennych żołnierzy - Warlord Games & Rubicon Models 28mm

Post autor: Telamon »

Obrazek

Rommel na zdjęciu z epoki. ;)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: [XIX] [3] Zbieranina II wojennych żołnierzy - Warlord Games & Rubicon Models 28mm

Post autor: Telamon »

Patton. Poziom najwyższy. Znów Rubicon z detalami, które trzeba często domalowywać. Te które widać z kolei są zbyt płytko wyrzeźbione... :(

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Re: [XIX] [3] Zbieranina II wojennych żołnierzy - Warlord Games & Rubicon Models 28mm

Post autor: Raleen »

Strasznie dziwnie wygląda, zwłaszcza twarz, ale może to przez rzeźbę figurki.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: [XIX] [3] Zbieranina II wojennych żołnierzy - Warlord Games & Rubicon Models 28mm

Post autor: Telamon »

Tak, to zasługa rzeźby. Figurka nie ma np. gałek ocznych. Nie mówiąc już o powiekach.
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XIX] [3] Zbieranina II wojennych żołnierzy - Warlord Games & Rubicon Models 28mm

Post autor: rilian »

Zdecydowanie poziom modelu nie dorównuje poziomowi malowania
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: [XIX] [3] Zbieranina II wojennych żołnierzy - Warlord Games & Rubicon Models 28mm

Post autor: Telamon »

Dziękuję.

https://www.youtube.com/watch?v=h42d0WH ... nnel=Valve

Pewnie rzeźbiarz wzorował się na tym. :)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: [XIX] [3] Zbieranina II wojennych żołnierzy - Warlord Games & Rubicon Models 28mm

Post autor: Telamon »

Obrazek

Zdjęcie zbiorowe.
Awatar użytkownika
szeperd
Adjudant-Major
Posty: 344
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 16:30
Lokalizacja: Bielsko Biała
Been thanked: 8 times

Re: [XIX] [3] Zbieranina II wojennych żołnierzy - Warlord Games & Rubicon Models 28mm

Post autor: szeperd »

Poziom top notch, co tu dużo gadać. Figurka Pattona jest faktycznie nieco osobliwa - Monty wygląda przy nim, jak paralityk. Może rzeźbiarz był świeżo po seansie Kapitana Ameryki...
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: [XIX] [3] Zbieranina II wojennych żołnierzy - Warlord Games & Rubicon Models 28mm

Post autor: Telamon »

Bardzo dziękuję Ci Szepardzie za miłe słowa. ;)
aro275
Adjudant-Major
Posty: 322
Rejestracja: poniedziałek, 2 listopada 2009, 19:55
Lokalizacja: Trzebinia
Been thanked: 1 time

Re: [XIX] [3] Zbieranina II wojennych żołnierzy - Warlord Games & Rubicon Models 28mm

Post autor: aro275 »

Telamon nie powinien brać udziału w tym konkursie. On już tyle zgarnął nagród że powinien se dać na luz. Wyżyłowal na maxa to malowanie (które mnie osobiście nie przypadły do gustu). Ale większość tutaj spuszcza się w zachwytach. Daj szanse innym chłopie bo to jest już narcyzm.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Re: [XIX] [3] Zbieranina II wojennych żołnierzy - Warlord Games & Rubicon Models 28mm

Post autor: Raleen »

aro275 pisze: niedziela, 31 stycznia 2021, 17:37 Telamon nie powinien brać udziału w tym konkursie. On już tyle zgarnął nagród że powinien se dać na luz. Wyżyłowal na maxa to malowanie (które mnie osobiście nie przypadły do gustu). Ale większość tutaj spuszcza się w zachwytach. Daj szanse innym chłopie bo to jest już narcyzm.
E tam, niech pokaże co potrafi do końca, zamiast ciągle gadać, że to tylko poziom średni :)
Konkurencja nie śpi, więc będą emocje do końca 8-)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XIX] [3] Zbieranina II wojennych żołnierzy - Warlord Games & Rubicon Models 28mm

Post autor: rilian »

Ja tam podciągnąłem swoje umiejętności właśnie dlatego, żeby Telamonowi utrudnić życie, także wpłynął pozytywnie na mój rozwój, jako malarza ;) Trzeba gonić, jakby nie było leadera, to wszyscy by biegali powoli. W końcu się kolega zagapi i nasz 'tablebottom' go wyprzedzi ;)
unicorn
Capitaine
Posty: 844
Rejestracja: sobota, 22 lipca 2006, 10:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 307 times
Been thanked: 165 times

Re: [XIX] [3] Zbieranina II wojennych żołnierzy - Warlord Games & Rubicon Models 28mm

Post autor: unicorn »

Oglądanie tak dobrych prac tylko motywuje aby samemu lepiej malowac (w powyższych figurkach jedyne co mi nie pasuje to sama rzeźba ale na to malarz juz dużego wpływu nie ma, no i może odcień skóry nie trafia do końca do mnie - natomiast sama techika to już klasa mistrzowska).
Konkurencja jednak nie śpi - patrząc na aktualny stan pracy Anno 1666 (Milady), to o ile praca zostanie ukończona na czas to coś czuję, że muszkieterowie namieszają w tej kategorii ;)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: [XIX] [3] Zbieranina II wojennych żołnierzy - Warlord Games & Rubicon Models 28mm

Post autor: Telamon »

Pragnę wszystkich zgromadzonych powiadomić o tym, że aro275 jest mi winny małą kwotę pieniędzy za figurki (Polska piechota 1939, dwa zestawy archiwalne - te duże, z 24 figurkami każdy), które sprzedałem mu w 2016. Gdzieś na forum jest nawet mój post poświęcony tej sprawie...

O: viewtopic.php?f=120&t=15459&p=342173#p342173

Po latach zalogował się na forum, w końcu odebrał PW ode mnie... i postanowił mnie tutaj zaatakować. No fajnie. :lol:
aro275 pisze: niedziela, 31 stycznia 2021, 17:37 Telamon nie powinien brać udziału w tym konkursie. On już tyle zgarnął nagród że powinien se dać na luz. Wyżyłowal na maxa to malowanie (które mnie osobiście nie przypadły do gustu). Ale większość tutaj spuszcza się w zachwytach. Daj szanse innym chłopie bo to jest już narcyzm.
Wiesz Aro... mógłbyś mi po prostu zapłacić te 60zł albo zwrócić figurki za które chętnie oddam Ci pieniądze. O ile jeszcze je masz:

Obrazek

To był naprawdę fajny zestaw... :P


Pozostałym dziękuję za miłe i motywujące do malowania słowa. ;)
Ostatnio zmieniony wtorek, 9 lutego 2021, 16:00 przez Telamon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: [XIX] [3] Zbieranina II wojennych żołnierzy - Warlord Games & Rubicon Models 28mm [G]

Post autor: Telamon »

Ps. Praca oczywiście jest gotowa. Jak tylko załatwię kwestię czołgów to połączę poszczególne zdjęcia "zbiorowe" w jedno aby Raleen miał co wsadzić do galerii. Amerykanie, drużyna SS z moździerzem i generałowie.
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”