[XVIII/XX] [2] Polska piechota 1920 [poza konkursem]

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Awatar użytkownika
Mordred79
Adjudant
Posty: 229
Rejestracja: sobota, 27 stycznia 2018, 10:14
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 71 times
Been thanked: 52 times
Kontakt:

[XVIII/XX] [2] Polska piechota 1920 [poza konkursem]

Post autor: Mordred79 »

Cześć,

Wiem, że to szalony pomysł, ale nieco zawiedziony obchodami 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej postanowiłem uczcić ją po swojemu. Zamierzam konwertować piechotę włoska z I wojny światowej od "Waterloo 1815" w polską piechotę regularną w hełmach adrian i mundurach wz. 19. Docelowo ma to być 3-plutonowa kompania do "I wojny światowej". Czy uda się zrealizować projekt w tydzień? Zobaczymy :)
Obrazek
Ostatnio zmieniony wtorek, 20 lipca 2021, 12:11 przez Mordred79, łącznie zmieniany 1 raz.
krzy65siek
Adjudant
Posty: 205
Rejestracja: niedziela, 6 kwietnia 2008, 20:32
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 25 times
Been thanked: 74 times

Re: XVIII [2] Polska piechota 1920

Post autor: krzy65siek »

Tyle, że w 1920 roku to mundury wz. 19 miała może armia ochotnicza i to nie na pewno.

Najpopularniejsze były mundury amerykańskie.

Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: XVIII [2] Polska piechota 1920

Post autor: Raleen »

Powodzenia!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Malory
Sous-lieutenant
Posty: 422
Rejestracja: poniedziałek, 19 marca 2018, 22:08
Lokalizacja: Trójmiasto
Has thanked: 141 times
Been thanked: 157 times

Re: XVIII [2] Polska piechota 1920

Post autor: Malory »

Ambitnie. :) Będę trzymał kciuki.
“The saddest thing about any man is that he be ignorant, and the most exciting thing is that he knows.”
― Alfred the Great
Awatar użytkownika
de Morney
Adjudant-Major
Posty: 292
Rejestracja: środa, 26 czerwca 2019, 22:07
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 71 times

Re: [XVIII] [2] Polska piechota 1920

Post autor: de Morney »

Dasz radę! Ja podczas ubiegłej edycji na ostatni moment kończyłam spadochroniarzy, pędzlując ich jak szalona. Teraz tak samo robię z kawalerią bo jakoś się ten czas na konkurs po prostu rozmył (dobra, po prostu cały sierpień robiłam codziennie na dwie zmiany więc było hardcore'owo z wolnym czasem :-D ). Powodzenia! Dasz radę!
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [XVIII] [2] Polska piechota 1920

Post autor: Umpapa »

Bardzo dobry pomysł. Będę obserwował z uwagą. Sam gromadzę figurki na 1920.

Powodzenia! Bolszewików goń!
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
Mordred79
Adjudant
Posty: 229
Rejestracja: sobota, 27 stycznia 2018, 10:14
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 71 times
Been thanked: 52 times
Kontakt:

Re: [XVIII] [2] Polska piechota 1920

Post autor: Mordred79 »

Niestety kto późno przychodzi, sam sobie szkodzi, jak mawia stare porzekadło...
by krzy65siek » Saturday, 29 August 2020, 07:52

Tyle, że w 1920 roku to mundury wz. 19 miała może armia ochotnicza i to nie na pewno.

Najpopularniejsze były mundury amerykańskie.
To poniekąd prawda. Mundurów było bardzo wiele. Podobnie z hełmami, oporządzeniem i bronią. Niektóre kompanie wyglądały jak powstańcy - niemal każdy piechur w innej bluzie, innym nakryciu głowy (przynajmniej broń powinna być ujednolicona). Niektóre pułki miały swoje specyficzne mundury. Np. pułki wielkopolskie i pomorskie paradowały w niemieckich, często tez z takimiż hełmami. Problem w tym, że regulamin umundurowania już był i obowiązywał. Więc poza przypadkami świadomego "kształtowania wizerunku" ogólnie starano się dostosować w miarę możliwości do regulaminu. Stąd pewien problem z amerykańskim mundurem M1912. Faktycznie był on bardzo licznie reprezentowany. Niestety kurtka posiadała kieszenie na piersiach - co było niezgodne z regulaminem. Wielu oficerów kazało je odpruwać. Być może niektórzy żołnierze czynili to z własnej woli. Tak czy owak wybrane figurki w mundurach włoskich nie posiadają kieszeni w tym miejscu. Nie posiadają ich też niestety na połach z przodu. Ale kieszeń ukośną, bez klapy (w przypadku M1912 o charakterystycznym kształcie) łatwiej mi było dorobić z greenstufufu, stąd wybór padł na wz.1919. Dodatkowo później zamarzyło mi się udekorować oficera Krzyżem Walecznych - więc ostatecznie ekipa będzie pasowała bardziej na bitwę niemeńską (pewnie w okolicach 100 rocznicy własnie ich skończę).
Obrazek

No własnie. W tym miejscu zmuszony jestem oficjalnie ogłosić wycofanie się z konkursu. Obecny stan pracy przedstawia się tak:
Obrazek
Wymaga jeszcze sporo pracy. Więcej niż jestem w stanie im poświecić przez najbliższe 24 godziny. I tak jestem zadowolony, ze w krótkim czasie udało się dojść do tego etapu. Odczarowałem pędzel - bo przez ostatnich kilka miesięcy, z różnych powodów, nie malowałem. Dziękuję wszystkim za kibicowanie. Trzymam kciuki za pozostałych, którzy jeszcze walczą z projektami. :D
Awatar użytkownika
de Morney
Adjudant-Major
Posty: 292
Rejestracja: środa, 26 czerwca 2019, 22:07
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 71 times

Re: [XVIII] [2] Polska piechota 1920

Post autor: de Morney »

Szkoda :-( Przenosisz pracę na następną edycję czy dokończysz ich w "międzyczasie"?
Awatar użytkownika
Mordred79
Adjudant
Posty: 229
Rejestracja: sobota, 27 stycznia 2018, 10:14
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 71 times
Been thanked: 52 times
Kontakt:

Re: [XVIII] [2] Polska piechota 1920

Post autor: Mordred79 »

Nie przenoszę. Mam rzeczy "na warsztacie" i tych chłopaków zamierzam dokończyć przy okazji. Najważniejsze, że znów zacząłem malować.
Gdyby to miała być część planowanego batalionu to może bym ich na siłę próbował skończyć. Ale to praca "rocznicowa" i chcę im poświęcić jeszcze trochę wysiłku.
Awatar użytkownika
de Morney
Adjudant-Major
Posty: 292
Rejestracja: środa, 26 czerwca 2019, 22:07
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 71 times

Re: [XVIII] [2] Polska piechota 1920

Post autor: de Morney »

Rozumiem, szczytny cel. Wrzucisz ich później (jak już pomalujesz) na bloga albo tutaj na forum?
Awatar użytkownika
Schtrasny
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 957
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 12:31
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 54 times
Been thanked: 33 times

Re: [XVIII] [2] Polska piechota 1920

Post autor: Schtrasny »

Szkoda.
Wrzuć ich.
"Niech zapłaczą piękne panny z Petersburga!"
https://miniwarsy.blogspot.com/
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [XVIII] [2] Polska piechota 1920

Post autor: Umpapa »

Ta praca była moim faworytem ze względu na tematykę. Żal, ale rozumiem.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: [XVIII] [2] Polska piechota 1920

Post autor: Raleen »

Odblokowane jako praca dodatkowa, ale jeszcze do dyskusji z Umpapą.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Mordred79
Adjudant
Posty: 229
Rejestracja: sobota, 27 stycznia 2018, 10:14
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 71 times
Been thanked: 52 times
Kontakt:

Re: [XVIII] [2] Polska piechota 1920

Post autor: Mordred79 »

Dziękuję za odblokowanie wątku. Figurki dokończę poza konkurencją punktową. Dwie edycje temu zadeklarowałem, że nie będę pracy przenosił do następnej edycji a XIX edycję... przespałem.
Poniżej zdjęcie pokazujące, że z figurkami nic się nie stało od września 2020 r.

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony środa, 21 lipca 2021, 18:48 przez Mordred79, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: [XVIII/XX] [2] Polska piechota 1920 [poza konkursem]

Post autor: Raleen »

Powodzenia!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”