[XVIII] [1] Skutatoi 15mm [GOTOWE]

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

[XVIII] [1] Skutatoi 15mm [GOTOWE]

Post autor: sgr »

Nie będę kończył tych moździerzy w 15mm, zamiast nich wezmę się za nowe metalowe figurki z Forged in Battle przedstawiające bizantyjskich Skutatoi (skala 15mm). Pod spodem modele w podkładzie, gotowe na dalsze etapy. Modele w zamierzeniu mają robić za odział do gry Mortem et Gloriam.
Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela, 6 września 2020, 02:06 przez sgr, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ink
Sergent-Major
Posty: 183
Rejestracja: niedziela, 21 sierpnia 2011, 13:23
Been thanked: 25 times

Re: [XVIII] [1] Skutatoi 15mm

Post autor: ink »

Ok musze przyznac ze ladne te modele :)
"Kto nie potrafi żyć bez honoru, niech umiera z honorem..."
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: [XVIII] [1] Skutatoi 15mm

Post autor: Raleen »

Powodzenia!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: [XVIII] [1] Skutatoi 15mm

Post autor: sgr »

Modele są bardzo ładne - jak się mozna było spodziewać po Forged in Battle. Mam jeszcze Rusinów i Wikingów na Gwardię Wareską. Konnicę zamówię pod koniec miesiąca.
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: [XVIII] [1] Skutatoi 15mm

Post autor: Ogmios »

Też jestem ciekaw jak wyjdą. Niedawno odkryłem FiB jako potencjalne źródło figurek 15mm, ale się nadal zastanawiam. Można je gdzieś w Polsce dostać? W każdym razie powodzenia!
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: [XVIII] [1] Skutatoi 15mm

Post autor: sgr »

Zdaje się, że sklep Warband w Poznaniu zamawia. Mogę też dać namiary na sklep w UK, który ma 10% zniżki (w stosunku do cen na stronie producenta) i pow. 40 funtów wysyła gratis do Polski. Nie wiem tylko czy można już zamawiać sklepowo, bo teoretycznie to wciąż preorder (seria Dark Ages). Poniżej zdjęcia figurek, które zakupiłem (po jednym wzorze z blisterka, w którym jest teoretycznie 24 figurki, a praktycznie było 25, 25, 25, 26 i 26 - więc kilka gratisów):
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak widać Wikingowie maja 13 wzorów, Ruś 11, a Skutatoi 7 (ale znalazłem w innym blisterku jeszcze jeden więcej). Ze swojej strony gorąco polecam, nie zawiodłem się na tej firmie nigdy - mam trochę rzeczy do II wojny. Bardzo czyste odlewy, detali w sam raz bez przeładowania, którego nie lubie w tej skali i zazwyczaj dość dużo póz.
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: [XVIII] [1] Skutatoi 15mm

Post autor: sgr »

Mały update. Testuję kolory, trocghe po bezbarnwym wyszło za płasko - podbije trochę rozjasnienia. Będą kolorowi. Dziwne te nalepki prawdę mówiać, wolałbym zwykłe kalkomanie.

Obrazek
Obrazek
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [XVIII] [1] Skutatoi 15mm

Post autor: Umpapa »

Nieżle!

Proszę pamiętaj o zdjęciach z kartką i napisem.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
ink
Sergent-Major
Posty: 183
Rejestracja: niedziela, 21 sierpnia 2011, 13:23
Been thanked: 25 times

Re: [XVIII] [1] Skutatoi 15mm

Post autor: ink »

Te kolorki to Kimery btw? Niebieski fajnie wyszedł.
"Kto nie potrafi żyć bez honoru, niech umiera z honorem..."
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: [XVIII] [1] Skutatoi 15mm

Post autor: sgr »

Nie Inku, akurat niebieskie to triada GW. Mam 3 kolorki, które ładnie sie komponują to używam. Seledynowy pod spodem, zielony, część czerwonego i różowy to Kimera. Reszta GW, Vallejo i Reaper.

Aktualizacja z kartką pod spodem i lepsze zdjęcia modeli bez kartki. Chyba za ciemne są te "linie podziału" na niebieskim i seledynowym. Rozważam czy ich nie rozjąsnić do takiego kontrastu mniej więcej jaki jest na czerwieni/różu. Nic w tym dziwnego, bo to dla mnie nowa rzecz, coś co nie jest ani w dunkelgelbie ani w olive drabie ;).

Obrazek
Obrazek
Obrazek
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: [XVIII] [1] Skutatoi 15mm

Post autor: sgr »

Przygasiłem trochę kontrast na zielono-niebieskich, domalowałem resztę, nakleiłem wszystkie naklejki na tarcze (ta czerwona ma zostać taka, ersatzowa). Zrobiłem też parę minut temu sztandar (ściąłem stary, bo był za krótki, wkleiłem jakiś mosiężny pręcik i nakleiłem sztnadar na aluminiową folie spożywczą) i - choć nie powinienem tego robić, bo sztandar jeszcze nie wysechł a część tarcz dostała ochronną warswę błyszczącego lakieru przed chwilą - przykleiłem bluetackiem do podstawek, żeby zobaczyć jak się wszystko komponuje. Prawie wszystko będzie jeszcze dopieszczane, dużo drobnych i trochę większych rzeczy do poprawy na zdjęciach wyszło.

Obrazek
Obrazek
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: [XVIII] [1] Skutatoi 15mm

Post autor: sgr »

Kolejny update z karteczką. Model się malują, po kolei, po malutku. Skończyłem tarcze, paski, garderobę, buty - choć wszystko jeszcze dostanie odrobine washa i może jakieś highlighty na końcu, zobacze po washu. Zostały części cieliste, metalowe i drzewce broni. Oraz bezbarwny mat na koniec. Sorry, że każdy stoi w inną strone, ale do malowania zdejmuje ich z tych baz, a potem przyklejam jak leci. Do kolejnych zdjęć postaram się jakoś ustawić ich wszystkich frontem do kamery ;).

Obrazek
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: [XVIII] [1] Skutatoi 15mm

Post autor: sgr »

Modele są gotowe. Bardzo sympatycznie się je malowało, rzeźba bardzo wyraźna, bez przeładowania detalami, itp. Przede mna jeszcze 12 baz oraz kolejne 12 Gwardii Wareskiej. A potem kawaleria :).
Całość malowana głównie Kimerą. Użyłem też farb GW, Vallejo, Reapera, metalików Mig Ammo oraz chromu Molotova (kręci mnie ten chrom, więc sobie umyśliłem, że dowódca ma obsesje na punkcie miecza i poleruje go na lustro ;) ) na mieczu dowódcy. Poza podkładem Vallejo i matowym lakierem Revella, które napryskałem aero, reszta malowana pędzlem (i pisakiem, bo Molotov to pisak). Washa (Agrax Earthshade) użyłem tylko na buty, metaliki i twarze. Reszta bezwashowo cieniowana.
Naklejki na tarcze i sztnadar od Little Big Men Studios.
Podstawki to GW - Armageddon Dunes + drybrush Terminatus Stone + wash Agrax Earthshade. Trawki i krzaczki są od Silflora/Mininatur (ta sama firma, dwie nazwy).

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
de Morney
Adjudant-Major
Posty: 292
Rejestracja: środa, 26 czerwca 2019, 22:07
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 71 times

Re: [XVIII] [1] Skutatoi 15mm [GOTOWE]

Post autor: de Morney »

Są wręcz perfekcyjni! Normalnie aż nie można oczu nasycić, wszędzie te deobne rozjaśnienia, pstrokate barwy. Wyglądają fantastycznie! :-)
miszczu
Adjudant
Posty: 273
Rejestracja: środa, 7 listopada 2018, 15:46
Has thanked: 24 times
Been thanked: 109 times

Re: [XVIII] [1] Skutatoi 15mm [GOTOWE]

Post autor: miszczu »

Super praca, widać że zostało w nią włożone sporo zaangażowania ;)
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”