[XVIII] [3] Kawaleria do Blood and Plunder [GOTOWE]

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Awatar użytkownika
de Morney
Adjudant-Major
Posty: 292
Rejestracja: środa, 26 czerwca 2019, 22:07
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 71 times

[XVIII] [3] Kawaleria do Blood and Plunder [GOTOWE]

Post autor: de Morney »

Witam wszystkich!
No to zaczynamy udział w konkursie! :-)

Informacje o modelach
Modele: 8 kawalerzystów, 1 dowódca.
Producent: Firelock Games.
Skala: 28 mm.
Gra: Blood and Plunder.

Obrazek

Obrazek

15 wieczorów poświęciłam na to, by ich oskrobać (linie podziału uwielbiały biegnąć w miejscach, gdzie nie dało się ich podejść w jakikolwiek sposób). Wczoraj siadał podkład (chyba przesadziłam bo psikałam ich 3 razy z czego dwa poprawkowe i chyba zalałam lekko szczegóły na grzywach :oops: Znając siebie pewnie nie wyrobię pełnej dziewiątki do czasu deadline'u ale będę walczyć niczym Anglik o paczkę herbaty! :twisted: Tak jak napisałam na swoim blogu, uważam ich za najładniejszą kawalerię w skali 28 mm. Piękne, wyraźne detale, anatomiczne kształty, uwypuklone mięśnie. Te konie są po prostu piękne ;)
Jeźdźcy siedzą na koniach "na słowo honoru", umieszczeni tylko do zdjęcia. Przykleję ich dopiero po skończeniu prac malarskich.
Ostatnio zmieniony wtorek, 8 września 2020, 12:55 przez de Morney, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43385
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3946 times
Been thanked: 2512 times
Kontakt:

Re: [XVIII][3] Kawaleria do Blood and Plunder

Post autor: Raleen »

Powodzenia!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
ink
Sergent-Major
Posty: 183
Rejestracja: niedziela, 21 sierpnia 2011, 13:23
Been thanked: 25 times

Re: [XVIII] [3] Kawaleria do Blood and Plunder

Post autor: ink »

O!
Powodzenia!
"Kto nie potrafi żyć bez honoru, niech umiera z honorem..."
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 535 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [XVIII] [3] Kawaleria do Blood and Plunder

Post autor: Umpapa »

Powodzenia!
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
Witold Janik
Namiestnik
Posty: 333
Rejestracja: środa, 27 grudnia 2006, 17:21
Lokalizacja: Raszyn 1809
Has thanked: 305 times
Been thanked: 12 times
Kontakt:

Re: [XVIII] [3] Kawaleria do Blood and Plunder

Post autor: Witold Janik »

de Morney pisze: sobota, 18 lipca 2020, 15:2015 wieczorów poświęciłam na to, by ich oskrobać (linie podziału uwielbiały biegnąć w miejscach, gdzie nie dało się ich podejść w jakikolwiek sposób).
O rany... 15 wieczorów na 9 figurek?! WTF... :shock: Ale po ile minut średnio taki wieczór liczony?

Powodzenia!
Awatar użytkownika
de Morney
Adjudant-Major
Posty: 292
Rejestracja: środa, 26 czerwca 2019, 22:07
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 71 times

Re: [XVIII] [3] Kawaleria do Blood and Plunder

Post autor: de Morney »

Rety, jak zaczęłam walkę z remontem w lipcu, tak przeszłam do niespotykanego awansu w pracy, na początku sierpnia (obowiązki x4). Nigdy nie sądziłam, że mogę tak nie mieć czasu na malowanie ;-)

W każdym razie tyle udało mi się przez ten czas zrobić. Już wiem, że wszystkich koników nie pomaluję ale co zawalczę to moje! Ha! Dalej nie umiem się zdecydować jakie szaty kawalerii uczynić. Teoretycznie milicja to zbieranina, często nie mieli swoich zunifikowanych mundurów. Wszystko zależało od hojności lokalnego władyki. Ponieważ gramy z mężem Anglikami, Holendrami i Hiszpanami to nie sposób zrobić ich tak, by do każdej frakcji pasowali po swojemu. Coś muszę wykombinować. Jeszcze nie wiem co ale coś muszę ;-)

Instrukcje malarskie jak i co było malowane wrzucę jak już będą modele pomalowane w całości. Będzie mi tak łatwiej zebrać wszystko w jednego posta. Na razie - leci galeria zdjęć!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

EDIT:
Witold Janik pisze: niedziela, 26 lipca 2020, 15:58
de Morney pisze: sobota, 18 lipca 2020, 15:2015 wieczorów poświęciłam na to, by ich oskrobać (linie podziału uwielbiały biegnąć w miejscach, gdzie nie dało się ich podejść w jakikolwiek sposób).
O rany... 15 wieczorów na 9 figurek?! WTF... :shock: Ale po ile minut średnio taki wieczór liczony?

Powodzenia!
Po pierwsze: dzięki!
Po drugie: różnie, od 30 minut do dwóch godzin. Raczej tak "bez napinki".
Ostatnio zmieniony środa, 2 września 2020, 19:28 przez de Morney, łącznie zmieniany 1 raz.
gervaz
Adjudant
Posty: 238
Rejestracja: czwartek, 31 maja 2012, 18:55
Has thanked: 70 times
Been thanked: 84 times

Re: [XVIII] [3] Kawaleria do Blood and Plunder

Post autor: gervaz »

Nawet nie wiedziałem, że w tym systemie jest jakaś kawaleria... Ale figurki wykonane znakomicie, dużo bardziej dokładne i dynamiczne niż inne produkcje. Czekam na całość. Różnorodność kolorystyczna w granicach realizmu też się świetnie sprawdzi.
Awatar użytkownika
de Morney
Adjudant-Major
Posty: 292
Rejestracja: środa, 26 czerwca 2019, 22:07
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 71 times

Re: [XVIII] [3] Kawaleria do Blood and Plunder

Post autor: de Morney »

gervaz pisze: sobota, 29 sierpnia 2020, 20:45 Nawet nie wiedziałem, że w tym systemie jest jakaś kawaleria... Ale figurki wykonane znakomicie, dużo bardziej dokładne i dynamiczne niż inne produkcje. Czekam na całość. Różnorodność kolorystyczna w granicach realizmu też się świetnie sprawdzi.
Osobiście uważam, że to jedna z najładniejszych kawalerii na rynku (jeśli idzie o koniki, jeźdźców można by jeszcze trochę "podciągnąć").

Myślę nad tym aby spodnie robić w odcieniach beżu, brązu, żółci natomiast kapotki byłyby czerwone, musztardowe, brązowe. Dowódcę chcę zrobić z jakimś przytupem więc pewnie dodam mu np.: soczyście pomarańczową szarfę plus niebieski kubrak i obowiązkowo siwą perukę. Jak mnie pamięć nie myli to pomarańczowy barwnik w tamtych czasach uzyskiwano gotując skórkę z granatu (owoc).
Awatar użytkownika
de Morney
Adjudant-Major
Posty: 292
Rejestracja: środa, 26 czerwca 2019, 22:07
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 71 times

Re: [XVIII] [3] Kawaleria do Blood and Plunder

Post autor: de Morney »

Prace trwają! Na razie zdjęcia tylko z trójką, nad siwym wciąż pracuję plus chcę jeszcze jednego bułanego dołączyć do finałowej pracy.

Tego pana na zdjęciu poniżej osa użądliła w twarz ;-) poprawiłam mu po tym jak zrobiłam zdjęcia. Ogólnie nad nimi wszystkimi jeszcze będę pracować.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Asienieboje
Adjudant Commandant
Posty: 1762
Rejestracja: sobota, 26 lutego 2011, 15:03
Lokalizacja: Edynburg/Wielka Brytania
Has thanked: 45 times
Been thanked: 43 times

Re: [XVIII] [3] Kawaleria do Blood and Plunder

Post autor: Asienieboje »

Podoba mi się ich sposób na osadzenie jeźdźca na koniu, korpus i nogi osobno. Chyba najlepszy jaki do tej pory widziałem. Coraz bardziej podobają mi się te ich figurki. Twoje malowanie jeszcze bardziej zachęca do zakupu...
Awatar użytkownika
de Morney
Adjudant-Major
Posty: 292
Rejestracja: środa, 26 czerwca 2019, 22:07
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 71 times

Re: [XVIII] [3] Kawaleria do Blood and Plunder

Post autor: de Morney »

Asienieboje pisze: piątek, 4 września 2020, 11:55 Podoba mi się ich sposób na osadzenie jeźdźca na koniu, korpus i nogi osobno. Chyba najlepszy jaki do tej pory widziałem. Coraz bardziej podobają mi się te ich figurki. Twoje malowanie jeszcze bardziej zachęca do zakupu...
Dziękuję za dobre słowo! Takie komplementy zawsze napędzają do dalszego malowania.
Rozwiązanie korpus i nogi osobno jest w mojej ocenie świetne z kilku powodów. Po pierwsze to jest to łatwiejsze w transporcie (chociaż przy obecnych piankach to przestaje być aż takim problemem jak niegdyś) a po drugie to zdecydowanie łatwiej się to maluje. Dodatkowo sposób połączenia góry z dołem jest tak rozwiązany, że nie widać linii tego łączenia, ponieważ jest to ukryte pod połami szat.
Awatar użytkownika
Malory
Sous-lieutenant
Posty: 422
Rejestracja: poniedziałek, 19 marca 2018, 22:08
Lokalizacja: Trójmiasto
Has thanked: 143 times
Been thanked: 157 times

Re: [XVIII] [3] Kawaleria do Blood and Plunder

Post autor: Malory »

Zapowiadają się świetnie. :)
“The saddest thing about any man is that he be ignorant, and the most exciting thing is that he knows.”
― Alfred the Great
Awatar użytkownika
de Morney
Adjudant-Major
Posty: 292
Rejestracja: środa, 26 czerwca 2019, 22:07
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 71 times

Re: [XVIII] [3] Kawaleria do Blood and Plunder

Post autor: de Morney »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wczoraj stała mi się mała drama na warsztacie. Z obawy przed obiciem się koni i ergo ryzykiem odpryśnięcia farby, postanowiłam je zalakierować. Zawsze do tego celu używam Matt Varnisha od Army Paintera. Działa i nie spłaszcza kolorów (jak się go naprawdę dobrze wytrzepie). Nie wiem co z nim się stało nie tak (podejrzewam, że to wiek... jest u mnie 4 lata na czynnej służbie ale możliwe, że ma około pięciu). W każdym razie pomimo wytrzepania etc., taki mi zaśnieżył konia, że w akcie desperacji przemalowywałam go od A do Z (galopujący gniadosz). Siedziałam nad łachudrą do 4:30 rano... Nigdy więcej nie będę wpadać na takie durne pomysły na "za pięć piąta" do końca konkursu. No ale cóż, to się chyba powoli staje moją tradycją. Na poprzednią edycję zdechł mi aparat (całe szczęście pucha pożyczona od brata działa i ma się nieźle), a podczas tej mam durne pomysły w stylu "to ja go poprawię" :-D a tak, właśnie - lecę poprawić karego konia, coby jako takowy wyglądał i jeszcze muszę dokończyć jeźdźców. Plus koniecznie chcę dołączyć tego siwka co to ciągle jest na szarym końcu w kolejce :oops:
Awatar użytkownika
Malory
Sous-lieutenant
Posty: 422
Rejestracja: poniedziałek, 19 marca 2018, 22:08
Lokalizacja: Trójmiasto
Has thanked: 143 times
Been thanked: 157 times

Re: [XVIII] [3] Kawaleria do Blood and Plunder

Post autor: Malory »

Przepięknie Ci konie wychodzą. :D

Teraz jeszcze tylko czekać na jeźdźców wszystkich.
“The saddest thing about any man is that he be ignorant, and the most exciting thing is that he knows.”
― Alfred the Great
Awatar użytkownika
de Morney
Adjudant-Major
Posty: 292
Rejestracja: środa, 26 czerwca 2019, 22:07
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 71 times

Re: [XVIII] [3] Kawaleria do Blood and Plunder

Post autor: de Morney »

Malory pisze: niedziela, 6 września 2020, 21:39 Przepięknie Ci konie wychodzą. :D

Teraz jeszcze tylko czekać na jeźdźców wszystkich.
Dzięki! <3 po wczorajszej nocnej wtopie miałam już ochotę rzucić nimi w stronę zmywacza :lol:
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”