[XVIII] [1] Gwardia "czarne płaszcze" - Wargamer GOTOWE

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
gervaz
Adjudant
Posty: 238
Rejestracja: czwartek, 31 maja 2012, 18:55
Has thanked: 72 times
Been thanked: 84 times

[XVIII] [1] Gwardia "czarne płaszcze" - Wargamer GOTOWE

Post autor: gervaz »

Czas na zgłoszenie w moim ulubionym konkursie :) Co tu dużo gadać - Szwed jaki na razie jest - każdy widzi.

Obrazek
Ostatnio zmieniony sobota, 29 sierpnia 2020, 17:32 przez gervaz, łącznie zmieniany 1 raz.
miszczu
Adjudant
Posty: 273
Rejestracja: środa, 7 listopada 2018, 15:46
Has thanked: 24 times
Been thanked: 109 times

Re: [XVIII] [1] Gwardia "czarne płaszcze" Wargamer

Post autor: miszczu »

Zapowiada się dobra praca ;)
Trzymam kciuki ;)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: [XVIII] [1] Gwardia "czarne płaszcze" Wargamer

Post autor: Raleen »

Powodzenia!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 536 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [XVIII] [1] Gwardia "czarne płaszcze" - Wargamer

Post autor: Umpapa »

Powodzenia!

Gwoli pedantyczności: podejrzewam, że te plamki farb to niedomyty podkład po kimś. Ponieważ po pierwsze, są jednego koloru, a po drugie na pewno zostaną ponownie powleczone podkładem, wszystko jest OK.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
War Elephant
Sergent
Posty: 133
Rejestracja: sobota, 13 września 2014, 22:54
Lokalizacja: Warszawa - Nowe Włochy
Has thanked: 18 times
Been thanked: 38 times
Kontakt:

Re: [XVIII] [1] Gwardia "czarne płaszcze" - Wargamer

Post autor: War Elephant »

Fajne też zgłosiłem czarne płaszcze. Jak odczucia co do samych figurek? ja dawno nie malowałem ale wydają mi się bardzo fajne i tak jak by rzeźbione przez kogoś innego niż wcześniejsze np rajtarskie. A pytam bo pierwszy raz użyłem szarego podkładu - zawsze używałem czarnego - i nie wiem czy dla tego mi się wydają inne czy rzeczywiście są inne.

W moim odczuciu są tak jak by mniej ostre - i bardziej "ciosane" niż rzeźbione - np na płaszczach cięcia są równe. ale nie oznacza to że pozbawione szczegółów - wręcz przeciwnie - znacznie dokładniejsze - w obróbce były też przyjemne - prawie nie musiałem nic piłować. A może to tylko dla tego że to świeże modele i nowa forma.
gervaz
Adjudant
Posty: 238
Rejestracja: czwartek, 31 maja 2012, 18:55
Has thanked: 72 times
Been thanked: 84 times

Re: [XVIII] [1] Gwardia "czarne płaszcze" - Wargamer

Post autor: gervaz »

Umpapa pisze: czwartek, 11 czerwca 2020, 01:17 Powodzenia!

Gwoli pedantyczności: podejrzewam, że te plamki farb to niedomyty podkład po kimś. Ponieważ po pierwsze, są jednego koloru, a po drugie na pewno zostaną ponownie powleczone podkładem, wszystko jest OK.
Słuszna uwaga i bystry wzrok :) Owe kolory to pozostałości zabaw mojej córki. Gdy zobaczyła małe koniki, od razu skojarzyła je ze słynnymi My Little Pony. No i chciała sobie pomalować. Oczywiście pozwoliłem mojemu słoneczku! A potem zmyłem farbę...
Fajne też zgłosiłem czarne płaszcze. Jak odczucia co do samych figurek? ja dawno nie malowałem ale wydają mi się bardzo fajne i tak jak by rzeźbione przez kogoś innego niż wcześniejsze np rajtarskie. A pytam bo pierwszy raz użyłem szarego podkładu - zawsze używałem czarnego - i nie wiem czy dla tego mi się wydają inne czy rzeczywiście są inne.

W moim odczuciu są tak jak by mniej ostre - i bardziej "ciosane" niż rzeźbione - np na płaszczach cięcia są równe. ale nie oznacza to że pozbawione szczegółów - wręcz przeciwnie - znacznie dokładniejsze - w obróbce były też przyjemne - prawie nie musiałem nic piłować. A może to tylko dla tego że to świeże modele i nowa forma.

Pomalowałem tych rajtarów dziesiątki, więc się wypowiem :) Na pewno są rzeźbione przez kogoś innego. Albo przynajmniej bardziej doświadczonego. Mniej szczegółów, nieco lepsze proporcje. Mi się malowało miło, ale to pewnie dlatego, że w ogóle lubię malować. Szary podkład był pomysłem, który rozważałem - ale do tego trzeba by spróbować farb contrastów albo inków. Więc wybrałem tradycyjną metodę i czarny podkład.

W miniony weekend miałem takie szkolenie online... Nic szczególnie ważnego. Dlatego wyrobiłem się z malowaniem jeźdźców!

Obrazek

Natomiast dwa weekendy temu był tzw. długi weekend. Dla kogo weekend dla tego weekend :( Praca, dzieci itd. W efekcie z koni wyszło wtedy tylko tyle:

Obrazek

Ogólnie - idzie dobrze. Jest szansa, że to niedługo skończę.
gervaz
Adjudant
Posty: 238
Rejestracja: czwartek, 31 maja 2012, 18:55
Has thanked: 72 times
Been thanked: 84 times

Re: [XVIII] [1] Gwardia "czarne płaszcze" - Wargamer

Post autor: gervaz »

Raport z postępu prac:

Na tym zdjęciu pierwsza dokończona podstawka.

Obrazek

A potem miałem kilka godzin wolnego i dokończyłem pozostałe wierzchowce.

Obrazek

Podstawki dorobię wtedy, gdy będę dokańczał modele z drugiej kategorii. Więc całość będzie skończona pewnie w połowie sierpnia.
gervaz
Adjudant
Posty: 238
Rejestracja: czwartek, 31 maja 2012, 18:55
Has thanked: 72 times
Been thanked: 84 times

Re: [XVIII] [1] Gwardia "czarne płaszcze" - Wargamer

Post autor: gervaz »

Stan przedpodstawkow + karteczka.

Obrazek
gervaz
Adjudant
Posty: 238
Rejestracja: czwartek, 31 maja 2012, 18:55
Has thanked: 72 times
Been thanked: 84 times

Re: [XVIII] [1] Gwardia "czarne płaszcze" - GOTOWE

Post autor: gervaz »

No i koniec!

Obrazek
Awatar użytkownika
de Morney
Adjudant-Major
Posty: 292
Rejestracja: środa, 26 czerwca 2019, 22:07
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 71 times

Re: [XVIII] [1] Gwardia "czarne płaszcze" - Wargamer GOTOWE

Post autor: de Morney »

Piękni!
Z przyczyn oczywistych (jak malowanie kawalerii do Blooda) proszę Cię byś w miarę możliwości podrzucił więcej fotek (do inspirowania się!). Ale i tak - bardzo mi się podobają. Fajnie, że są zunifikowani ale mimo tego, lekko się między sobą różnią, dzięki czemu nie masz monotonii. Grałabym takimi figurkami :-)
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”