Szczegółowe zasady XVIII edycji konkursu - ogłoszenie org.

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Re: Szczegółowe zasady XVIII edycji konkursu - ogłoszenie org.

Post autor: Raleen »

plusman pisze: poniedziałek, 14 września 2020, 23:26 Komentarze zawsze są fajne. Ciekawi mnie czy "słabsze" prace też je dostaną.
W założeniu też. Ja się bardziej martwię o możliwą reakcję autorów niektórych prac ;)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Malory
Sous-lieutenant
Posty: 422
Rejestracja: poniedziałek, 19 marca 2018, 22:08
Lokalizacja: Trójmiasto
Has thanked: 143 times
Been thanked: 157 times

Re: Szczegółowe zasady XVIII edycji konkursu - ogłoszenie org.

Post autor: Malory »

Raleen pisze: wtorek, 15 września 2020, 08:11
plusman pisze: poniedziałek, 14 września 2020, 23:26 Komentarze zawsze są fajne. Ciekawi mnie czy "słabsze" prace też je dostaną.
W założeniu też. Ja się bardziej martwię o możliwą reakcję autorów niektórych prac ;)
Regulamin był znany jak przystępowaliśmy, jury też. Weźmiem to na klatę. ;)
“The saddest thing about any man is that he be ignorant, and the most exciting thing is that he knows.”
― Alfred the Great
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Re: Szczegółowe zasady XVIII edycji konkursu - ogłoszenie org.

Post autor: Raleen »

Pewne rzeczy już do mnie docierają, ale mogą być drobne opóźnienia...
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
ink
Sergent-Major
Posty: 183
Rejestracja: niedziela, 21 sierpnia 2011, 13:23
Been thanked: 25 times

Re: Szczegółowe zasady XVIII edycji konkursu - ogłoszenie org.

Post autor: ink »

Raleen pisze: wtorek, 15 września 2020, 08:11
plusman pisze: poniedziałek, 14 września 2020, 23:26 K Ja się bardziej martwię o możliwą reakcję autorów niektórych prac ;)
Damn boje sie ze to chodzi o mnie :P ale tez wezme to na klate ;)
"Kto nie potrafi żyć bez honoru, niech umiera z honorem..."
Awatar użytkownika
de Morney
Adjudant-Major
Posty: 292
Rejestracja: środa, 26 czerwca 2019, 22:07
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 71 times

Re: Szczegółowe zasady XVIII edycji konkursu - ogłoszenie org.

Post autor: de Morney »

Domyślam się, że tak chciałeś to zacytować ;-)
ink pisze: wtorek, 15 września 2020, 17:57
Raleen pisze: wtorek, 15 września 2020, 08:11 Ja się bardziej martwię o możliwą reakcję autorów niektórych prac ;)
Damn boje sie ze to chodzi o mnie :P ale tez wezme to na klate ;)
Bez przesady ink, nie ma co się załamywać. Wiesz jakby na to nie spojrzeć, to te konie mają miejscami dziwne cienie, kary ma jakąś "łezkę" na zadzie, czerwony wyszedł płasko jak fabuła filmu wietnamskiego kina klasy D, a kto mnie podkusił do zrobienia niebieskich mankietów (no ja sama, przyznaję) to był głupi jak lewa łyżwa Czerkawskiego. :lol: Twoi powstańcy są bardzo fajnie zrobieni, chociaż lepsze foto bym im nie zaszkodziło.

Myślę, że nie ma co się martwić na zapas. Jurorzy na pewno nie będą mieli na celu, by ktoś rzucił w kąt pędzle i farby, tylko będą robić wszystko by zachęcić do podciągnięcia swoich umiejętności oraz zmiany perspektywy figurkowej, którą nam (malarzom) może być ciężko obrać. W końcu każdy z nas wiele godzin spędził na przyglądaniu się modelom z każdej strony, "by nic nie umknęło", i wzrok przyzwyczaił się do tego widoku tak bardzo, że dopiero po czasie i na zdjęciach (na nich najłatwiej!) widać wszelkie niedociągnięcia, które z całą pewnością są w zasięgu każdego z nas jeśli chodzi o poprawę :-)

A poza tym, cieszmy się, ile każdemu z nas przybyło pomalowanych modeli! :-)
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: Szczegółowe zasady XVIII edycji konkursu - ogłoszenie org.

Post autor: Ogmios »

de Morney pisze: wtorek, 15 września 2020, 18:15 W końcu każdy z nas wiele godzin spędził na przyglądaniu się modelom z każdej strony, "by nic nie umknęło", i wzrok przyzwyczaił się do tego widoku tak bardzo, że dopiero po czasie i na zdjęciach (na nich najłatwiej!) widać wszelkie niedociągnięcia, które z całą pewnością są w zasięgu każdego z nas jeśli chodzi o poprawę :-)

A poza tym, cieszmy się, ile każdemu z nas przybyło pomalowanych modeli! :-)
Ehhh, moje Art-y kończyłem rzutem na taśmę, zdjęcie końcowe dosłownie 5 minut przed terminem i poszło z zaśnieżonymi klejeniami do podstawki :oops:. Cyjanoakryl chyba wchodzi w reakcję ze świeżym Quickshadem, czy coś. Tak więc nauczka, żeby jednak starać się kończyć projekty wcześniej, aby był czas na dopieszczanie. Z ostatnim zdaniem zgadzam się w 100%, w moich bitwach DBA będzie teraz się DZIAŁO ;) !
Awatar użytkownika
de Morney
Adjudant-Major
Posty: 292
Rejestracja: środa, 26 czerwca 2019, 22:07
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 71 times

Re: Szczegółowe zasady XVIII edycji konkursu - ogłoszenie org.

Post autor: de Morney »

Ogmios pisze: wtorek, 15 września 2020, 21:43
de Morney pisze: wtorek, 15 września 2020, 18:15 W końcu każdy z nas wiele godzin spędził na przyglądaniu się modelom z każdej strony, "by nic nie umknęło", i wzrok przyzwyczaił się do tego widoku tak bardzo, że dopiero po czasie i na zdjęciach (na nich najłatwiej!) widać wszelkie niedociągnięcia, które z całą pewnością są w zasięgu każdego z nas jeśli chodzi o poprawę :-)

A poza tym, cieszmy się, ile każdemu z nas przybyło pomalowanych modeli! :-)
Ehhh, moje Art-y kończyłem rzutem na taśmę, zdjęcie końcowe dosłownie 5 minut przed terminem i poszło z zaśnieżonymi klejeniami do podstawki :oops:. Cyjanoakryl chyba wchodzi w reakcję ze świeżym Quickshadem, czy coś. Tak więc nauczka, żeby jednak starać się kończyć projekty wcześniej, aby był czas na dopieszczanie. Z ostatnim zdaniem zgadzam się w 100%, w moich bitwach DBA będzie teraz się DZIAŁO ;) !
Dwa dni przed końcem konkursu postanowiłam położyć Matt Varnish na koniki. Musiałam je przemalowywać w stosunku do tego co było wcześniej. Więc znam Twój ból :oops:
miszczu
Adjudant
Posty: 273
Rejestracja: środa, 7 listopada 2018, 15:46
Has thanked: 24 times
Been thanked: 109 times

Re: Szczegółowe zasady XVIII edycji konkursu - ogłoszenie org.

Post autor: miszczu »

Myślę że mimo zmian, które wskazują na coraz bardziej profesjonalne podejście do tego konkursu, nie należy zapominać że to tylko dobra zabawa.
I jest to konkurs w głównej mierze dla amatorów którzy będąc przede wszystkim graczami, chcą się pochwalić rozwijającym się warsztatem modelarskim :)
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: Szczegółowe zasady XVIII edycji konkursu - ogłoszenie org.

Post autor: rilian »

...wiecie, że ja kilka razy dziennie wchodzę w ten temat licząc na jakieś "ogłoszenie organizatora", a tutaj już druga strona komentarzy, które są dość dalekie od ogłoszeń. Zabijacie moją nadzieję...:P
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Re: Szczegółowe zasady XVIII edycji konkursu - ogłoszenie org.

Post autor: Raleen »

Nie chcę żebyście wypatrywali nadaremnie cały dzień, więc napiszę, że dziś to na pewno nie będzie. Jutro albo pojutrze, bo jak to nieraz bywa mamy pewne poślizgi, a nowa formuła spowodowała trochę zamieszania, ale część ocen i komentarzy już jest.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
ink
Sergent-Major
Posty: 183
Rejestracja: niedziela, 21 sierpnia 2011, 13:23
Been thanked: 25 times

Re: Szczegółowe zasady XVIII edycji konkursu - ogłoszenie org.

Post autor: ink »

Ale my lubimy wpatrywać się nadaremnie :D
"Kto nie potrafi żyć bez honoru, niech umiera z honorem..."
Awatar użytkownika
de Morney
Adjudant-Major
Posty: 292
Rejestracja: środa, 26 czerwca 2019, 22:07
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 71 times

Re: Szczegółowe zasady XVIII edycji konkursu - ogłoszenie org.

Post autor: de Morney »

ink pisze: środa, 16 września 2020, 14:52 Ale my lubimy wpatrywać się nadaremnie :D
Spoiler
Show
Obrazek
Tak jakoś wydało mi się adekwatne do słów o nadaremnym wpatrywaniu się :D
Ostatnio zmieniony piątek, 18 września 2020, 17:51 przez de Morney, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Re: Szczegółowe zasady XVIII edycji konkursu - ogłoszenie org.

Post autor: Raleen »

Jak można było się spodziewać, trochę chaosu nam się wkradło głównie za sprawą komentarzy. Większą część ocen i komentarzy już mamy, czekam na uzupełnienia i oceny niektórych jurorów.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
de Morney
Adjudant-Major
Posty: 292
Rejestracja: środa, 26 czerwca 2019, 22:07
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 71 times

Re: Szczegółowe zasady XVIII edycji konkursu - ogłoszenie org.

Post autor: de Morney »

Raleen pisze: czwartek, 17 września 2020, 20:27 Jak można było się spodziewać, trochę chaosu nam się wkradło głównie za sprawą komentarzy. Większą część ocen i komentarzy już mamy, czekam na uzupełnienia i oceny niektórych jurorów.
Z ciekawości, w jaki sposób będą opublikowane komentarze? Osobno w każdym wątku czy w poście na portalu (mam na myśli ten post co będą w nim wyniki)?
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: Szczegółowe zasady XVIII edycji konkursu - ogłoszenie org.

Post autor: Ogmios »

No i czy komentarze będą anonimowe, czy nie i będzie wiadomo na kogo się obrazić ;) ?
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”