Zmiany regulaminowe & XVIII edycja konkursu

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Awatar użytkownika
Asienieboje
Adjudant Commandant
Posty: 1762
Rejestracja: sobota, 26 lutego 2011, 15:03
Lokalizacja: Edynburg/Wielka Brytania
Has thanked: 45 times
Been thanked: 43 times

Re: Zmiany regulaminowe & XVIII edycja konkursu

Post autor: Asienieboje »

Fantazy i sci-fi nie, to nie to forum.
Opisy użytych farb i technik, jak najbardziej. Proszę o to już od dawna.
Oceny, tak jak napisałem wcześniej. Publikować całą punktację z podziałem na sędziów.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3966 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Re: Zmiany regulaminowe & XVIII edycja konkursu

Post autor: Raleen »

Mam już ustalone ze sponsorami wszystkie nagrody. Muszę to rozplanować, rozdzielając między poszczególne kategorie, narada z jury w weekend i zaczynamy (zapewne w niedzielę wieczorem albo w poniedziałek).

Ostatnie chwile na dyskusje o nadchodzącej edycji.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
psborsuk
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 687
Rejestracja: czwartek, 8 września 2011, 22:43
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 49 times
Been thanked: 32 times

Re: Zmiany regulaminowe & XVIII edycja konkursu

Post autor: psborsuk »

Skoro już za pięć dwunasta, to również wrzucę swój kamyczek do ogródka.
Ocena sędziów - jak najbardziej pełna lista, nie tylko top 3. Do tego kilka słów, może na zasadzie listy plusy/minusy pracy? Oczywiście dodatkowy opis również mile widziany, ale wszyscy znamy realia, doba nie jest z gumy (niestety).
Ocena przez uczestników - tu nie mam zdania. Może być, może jej nie być.
Kategoria fantazy/sf - może, jak padła tu propozycja, wrzucić ankietę, i sprawdzić odzew? Zalewu młotkowców bym się nie obawiał raczej, mają swoje fora i tam siedzą. Tym bardziej, jeśli nagrodami byłyby np. książki historyczne, to ograniczyłoby napływ do osób, które chciałyby zakotwiczyć na forum na dłużej. Opcji osobnego konkursu nie proppnuję, bo mógłby być problem z pozyskaniem nagród.
Wartość edukacyjna poruszona przez Torgilla - jestem za. Lista użytych farbek oraz technik ok, ale ich opis to już gorzej. Bo najlepiej byłoby dawać zdjęcia (filmik?) Krok po kroku z malowania poszczególnych warstw. Można, pytanie, ile to potrwa? Za to notka historyczna poparta zdjęciami/rycinami (coś takiego, co np. zrobił Telamon z T-34) byłaby ciekawym dodatkiem. I na koniec wywodu - pomoc innych, bardziej doświadczonych, uczestników. Po skończeniu pracy (a może w trakcie?) Modelarze z tutejszej czołówki mogliby dorzucać swoje uwagi i propozycje, nad czym autor musi popracować, a co idzie mu dobrze. Oczywiście, dobrowolnie.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3966 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Re: Zmiany regulaminowe & XVIII edycja konkursu

Post autor: Raleen »

Odpowiadając i podsumowując niektóre kwestie.

1) Kategorie fantasy i sci-fi
Obecnie jest już zdecydowanie za późno (tzn. także gdy ten pomysł został zgłoszony było zdecydowanie za późno na takie zmiany). To by była rewolucyjna zmiana. Przede wszystkim musiałbym mieć nagrody na dwie dodatkowe kategorie. To wymaga rozmów ze sponsorami, różnych ustaleń z tym związanych. Ja w większości nie znam tych firm ani ludzi, więc to jest inna sytuacja niż w rozmowach ze sponsorami kategorii historycznych. Choćby z tych względów to jest teraz niewykonalne. Żeby to miało sens, musielibyśmy trochę bardziej zacząć się zajmować na forum tymi tematami. Zajmujemy się nimi, bo jest dział systemów fantasy i sci-fi, ale forum jest jednak w większości historyczne. Kolejna sprawa, to obawiam się, że jak już w to wejdziemy, na dwóch kategoriach się nie skończy, bo zaraz pojawi się kwestia skali i skończy się pewnie na sześciu kategoriach. Zainteresowani tymi kategoriami będą chcieli rozbudowywać tą tematykę w ramach konkursu. W przeciwnym razie nie będą usatysfakcjonowani i te kategorie staną się swoistym kwiatkiem do kożucha. Czy byłby zalew graczy Warhammera i innych popularnych systemów - nie wiem. Jeśli tematyka zostanie potraktowana na poważnie i rozwinie się trochę w ramach konkursu, jest to prawdopodobne. Ostatecznie, jeśli ta tematyka rozwinie się w ramach konkursu, to wszystko będzie prowadzić do rozmycia pierwotnej idei konkursu i jego charakteru wypracowanego przez lata. Tak, że jeśli już, ja bym się opowiadał za odrębnym konkursem, który mógłby się odbywać równolegle do dotychczasowego albo częściowo zazębiać się z nim czasowo, co mogłoby sprzyjać zainteresowaniu graczy fantasy i sci-fi konkursem historycznym, który odbywałby się po sąsiedzku. Z mojej perspektywy jest jeszcze jedna sprawa, z której nie wszyscy muszą zdawać sobie sprawę: organizacja tego konkursu to też jest trochę roboty, głównie na początku i na końcu. O ile obecnie daję sobie z tym radę, to dołożenie drugiego konkursu w perspektywie trzeba się z tym liczyć, że co najmniej równie aktywnego (zakładając, że ten konkurs odniesie sukces, a tak musimy zakładać w tym momencie), to jest dołożenie co najmniej drugie tyle roboty. Według mnie to jest temat do dyskusji na przyszłość.

2) Ocena prac przez uczestników konkursu
Propozycja interesująca, ale wady przeważają jednak moim zdaniem nad zaletami, o czym już pisałem. Patrzę też po głosach wszystkich wypowiadających się w temacie i poza Telamonem, który zaproponował to rozwiązanie, a właściwie powrót do systemu, który kiedyś funkcjonował w ramach konkursu, za bardzo entuzjazmu dla tego pomysłu nie widzę. Właściwie nikt go zdecydowanie nie poparł, a większość - jak czytam to co piszecie - chce, żeby było tak jak jest. Natomiast można ten pomysł wykorzystać, o czym w kolejnym punkcie.

3) Liga modelarska
Padła też na samym początku propozycja przekształcenia konkursu w coś dłuższego, bardziej cyklicznego, na kształt ligi. Odniosłem się do tego już na początku i także z wielu względów zastępowanie konkursu ligą czy modyfikowanie go w ten sposób wydaje mi się obecnie nierealne. I tutaj ponownie - z głosów większości z Was wynika, że wolicie system, który był dotychczas. Pomijam już taką kwestię, że chcąc dokonać takiej zmiany, trzeba by ten konkurs całkowicie inaczej ukształtować od strony nagród, oceny prac przez jury i wielu innych. Są to zmiany rewolucyjne, których obecnie nie jesteśmy w stanie przeprowadzić. Z wielu względów, o których już po części pisałem wcześniej, to jest niemożliwe. Natomiast można spróbować wykorzystać ten pomysł i jak się konkurs trochę rozkręci czy będzie bliżej końca, spróbować niezależnie od tego zorganizować taką ligę. Bez nagród, z mniej sformalizowanym systemem oceniania. I tam by można też zastosować pomysł Telamona, oceniania prac przez graczy i zobaczyć jak się to wszystko sprawdza. Uważam, że coś takiego spokojnie można zrobić. Przy okazji zobaczylibyśmy ilu jest chętnych na zabawę w takiej formule. Konkurs Modelarski Forum Strategie nie jest jedynym konkursem modelarskim, jaki był na forum. Kiedyś był konkurs na najlepszą podstawkę DBA. Był też konkurs, a właściwie zabawa modelarska zorganizowana przez Xardasa "Cała Polska buduje czwóreczki" i inne. Można zobaczyć jak to wyglądało i jakoś do tego nawiązać. Na pewno mogę na taką ligę modelarską wydzielić osobny poddział na forum i można spróbować.

To chyba trzy najbardziej rewolucyjne zmiany, jakie proponowano. Co do dwóch ostatnich punktów, niezależnie od tego co sam uważam, idę też za głosem większości.

Co do innych kwestii, w kolejnym wpisie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3966 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Re: Zmiany regulaminowe & XVIII edycja konkursu

Post autor: Raleen »

4) Rozkład głosów jury
Przychylam się do propozycji Asienieboje i począwszy od tej edycji będziemy podawać jak głosowali poszczególni jurorzy.

5) Komentarze jurorów
Padło wiele argumentów i propozycji. Jest to chyba najbardziej angażująca wszystkich kwestia. Myślałem nad tym sporo. Nie będę teraz podejmował w tej chwili decyzji. Do końca tej edycji przemyślimy i przedyskutujemy jeszcze sprawę z jurorami i do końca etapu malowania prac stworzymy jakieś rozwiązanie. Wydaje mi się, że trzeba to zrobić jednak w ograniczonej formie i tak by nie wydłużać zanadto etapu oceny prac. Biorę też nadal poważnie pod uwagę to co pisał Torgill, i co sam kiedyś pisałem, o tym, że zamieszczanie ocen jurorów może sprzyjać podważaniu i kontestowaniu wyników konkursu. Być może zrobimy to w ten sposób, że każdy z jurorów napisze komentarze do 1-2 kategorii i w ten sposób podzielą się pracą. Propozycja, żeby przygotować komentarze do prac zwycięskich, a do dalszych na życzenie zainteresowanych, też wydaje mi się dobra. Podobnie jak propozycja, żeby to były bardziej porady i uwagi co poprawić niż typowe oceny. Ostatecznie to zależeć będzie również od jurorów. Sądzę, że w tym przypadku będziemy stopniowo dochodzić do jakiegoś rozwiązania i za jednym zamachem tego nie rozstrzygniemy. Po tej edycji trzeba spróbować wyciągnąć wnioski na przyszłość.

6) Czarne tło
Przychylam się do propozycji Torgilla:
Malarz sam sobie trochę szkodzi, umieszczając prace na czarnym tle. Poza tym taki zakaz to więcej roboty dla jury i organizatorów - także z ciemnoszarym tłem. Proponuję zapis "wolnościowy", który stwierdzi, że czarne tło jest dopuszczalne, ale z uwagi na to, że wypacza odbiór prac itd., gracz musi mieć świadomość, że jego praca będzie gorzej oceniona". Wilk syty i owca cała.
Nie jestem w stanie ocenić na ile czarne tło przeszkadza w ocenie.

7) Walory edukacyjne prac
Tutaj również przychylam się do propozycji, żeby jurorzy mogli przyznawać za to dodatkowe punkty, a nie był to ścisły wymóg. Ocenę czy i na ile ta wartość edukacyjna powinna mieć wpływ na ocenę prac pozostawiam jurorom. Tak jak pisaliście: krótki opis użytych fabr i technik malowania. Nie chciałbym z drugiej strony, żeby wątki konkursowe i zawartość edukacyjna przytłoczyła same prace. Podejrzewam, że nie wszyscy byliby z tego zadowoleni.

8) Komentarze uczestników konkursu
Bardzo podoba mi się pomysł, żeby użytkownicy komentowali wzajemnie swoje prace, co właściwie niemal zawsze miało miejsce, ale warto pomyśleć jak to lepiej zorganizować. To już zostawiam Wam. Pomogłoby to także trochę "wyręczyć" jurorów w komentowaniu.

Chyba wszystko. Jeśli coś mi umknęło, dajcie znać.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3966 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Re: Zmiany regulaminowe & XVIII edycja konkursu

Post autor: Raleen »

Kończymy narady przed XVIII edycją. Niżej zmiany, więcej co do nich w wątku, gdzie jest regulamin.
Mam nadzieję, że zmiany się sprawdzą. Podyskutujemy o tym jeszcze jak ta edycja się skończy, ale co do komentarzy jurorów, gdyby komuś przyszło coś do głowy, piszcie śmiało.
Regulamin Konkursu Modelarskiego Forum Strategie

1. Konkurs Modelarski Forum Strategie (zwany dalej „konkursem”) organizowany jest przez Forum Strategie (strategie.net.pl), w imieniu którego jako jego organizator występuje Główny Administrator Forum Strategie. Główny Administrator Forum Strategie może powierzyć prowadzenie konkursu i tym samym sprawowanie funkcji organizatora wybranej przez siebie osobie, w szczególnych sytuacjach może również sprawować funkcję organizatora wspólnie z tą osobą.

2. Konkurs ma na celu:
- promocję wargamingu, w szczególności jego aspektu modelarskiego,
- przyczynianie się do podnoszenia umiejętności graczy w zakresie malowania figurek (jako „figurki” niniejszy regulamin rozumie modele postaci oraz modele pojazdów i różnego rodzaju sprzętu, w szczególności wojskowego, wykorzystywane w wargamingu; ponadto jako „figurki” rozumiane są także tereny do gier – w przypadku wyodrębnienia kategorii konkursowej je obejmującej) i stosowania związanych z tym technik modelarskich,
- rozwijanie wymiany doświadczeń między graczami na temat technik modelarskich stosowanych przy malowaniu figurek.

3. a) W konkursie mogą brać udział wszyscy użytkownicy Forum Strategie, posiadający na nim aktywne konta, w tym także osoby, które założą konta po rozpoczęciu konkursu.
b) W konkursie można wziąć udział dołączając najpóźniej 7 dni przed zakończeniem etapu malowania prac.

4. a) Konkurs obejmuje wyłącznie figurki historyczne bądź osadzone w realiach współczesnych konfliktów zbrojnych (wykluczone są figurki osadzone w klimatach fantasy i science fiction oraz inne niemające odniesienia do realnej rzeczywistości) i polega na pomalowaniu określonej figurki bądź figurek zgodnie z realiami historycznymi epoki czy też konfliktu zbrojnego, do którego się odnoszą.
b) Figurki powinny być w skali nadającej się do wykorzystania w wargamingu – w razie wątpliwości należy się skonsultować z organizatorem, którego rozstrzygnięcia w tym zakresie są ostateczne. Zdjęcia swoich figurek uczestnicy zamieszczają na Forum Strategie, w dziale konkursu, tak by były widoczne dla wszystkich.
c) Uczestnik konkursu wykonuje i zamieszcza na Forum Strategie w dziale konkursu:
- co najmniej 1 zdjęcie ukazujące figurki przed rozpoczęciem prac,
- co najmniej 2 zdjęcia ukazujące figurki w trakcie prac, oraz
- co najmniej 1 zdjęcie ukazujące figurki stanowiące ukończoną pracę.
d) W chwili rozpoczęcia konkursu, w ogłoszeniu, o którym mowa w pkt. 5, organizator wskazuje dodatkowy przedmiot (kartkę z określonym hasłem i datą, gazetę z określoną datą bądź inny przedmiot), który powinien znaleźć się na:
- co najmniej 1 zdjęciu ukazującym figurki przed rozpoczęciem prac, oraz
- co najmniej 1 zdjęciu ukazującym figurki w trakcie prac, zrobionym w zaawansowanej fazie malowania.
W przypadku prac, które są kontynuowane z poprzedniej edycji konkursu (pkt 13 lit. c), uczestnik umieszcza wskazany przez organizatora dodatkowy przedmiot przewidziany dla nowej edycji konkursu na pierwszym zdjęciu, jakie zamieszcza w wątku po rozpoczęciu nowej edycji konkursu, i na co najmniej jednym z kolejnych zdjęć ukazujących figurki w trakcie prac, zrobionym w zaawansowanej fazie malowania.
e) Zdjęcie ukazujące figurki stanowiące ukończoną pracę powinno posiadać jednolite tło i przedstawiać całą pracę. Zdjęcie to powinno mieć charakter reprezentacyjny. Na zdjęciu tym nie powinno być dodatkowego przedmiotu, o którym mowa w pkt. 4 lit. d. W razie wątpliwości co do tego co może stanowić jednolite tło albo jak powinno wyglądać takie zdjęcie, należy skonsultować się z organizatorem, którego rozstrzygnięcia w tym zakresie są ostateczne.
f) Czarne tło na zdjęciach jest dopuszczalne, jednak z uwagi na to, że w ocenie niektórych wypacza ono odbiór prac i utrudnia ich ocenę, uczestnik powinien być świadom, że jego praca może być wskutek tego gorzej oceniona. Juror może poprosić uczestnika o przedstawienie zdjęcia pracy z innym tłem, uczestnik nie jest jednak zobowiązany do przedstawiania jurorowi takiego zdjęcia. W przypadku koloru ciemnoszarego i ciemnych odcieni innych kolorów, o barwie zbliżonej do czarnego, wątpliwości w konkretnych sytuacjach, czy kolor taki należy traktować jako czarny, rozstrzyga organizator, którego rozstrzygnięcia w tym zakresie są ostateczne.

5. Dokładne określenie liczby, rodzaju, skali i innych cech malowanych figurek mogących stanowić prace konkursowe następuje na początku konkursu w oddzielnym ogłoszeniu organizatora. Ogłoszenie to może przewidywać wyodrębnienie kategorii (grup), w ramach których oceniane będą figurki, z podziałem w oparciu o ich rodzaj, skalę, okres historyczny bądź inne kryteria. Wspomniane ogłoszenie zawiera też wszelkie niezbędne informacje dotyczące przebiegu danej edycji konkursu, w tym: termin rozpoczęcia i termin do wykonania prac oraz informację o nagrodach.

6. W przypadku wyodrębnienia kategorii (grup), uczestnik może wystawić po jednej pracy w każdej z kategorii (grup), chyba że ogłoszenie organizatora, o którym mowa w pkt. 5, stanowi inaczej. Nie można wystawiać tych samych figurek w różnych kategoriach (grupach).

7. W przypadku wyodrębnienia kategorii (grup), dla zwycięzcy każdej z nich przewidziana będzie oddzielna nagroda.

8. a) Ocena prac dokonywana jest na podstawie ich zdjęć zamieszczonych na Forum Strategie.
b) Uczestnicy mogą zamieszczać w wątkach poświęconych swoim pracom komentarze dotyczące użytych farb i technik modelarskich zastosowanych przy tworzeniu pracy, a także komentarze historyczne dotyczące pracy. Jurorzy mogą wziąć je pod uwagę przy ocenie pracy, jeżeli mają one wartość edukacyjną.

9. W przypadku wyodrębnienia kategorii (grup), o których mowa w pkt. 5, głosowanie jury przeprowadza się odrębnie dla każdej kategorii (grupy).

10. Określenie zwycięzcy (zwycięzców) następuje po upływie terminu do wykonania prac określonego w ogłoszeniu organizatora, o którym mowa w pkt. 5, w ten sposób, że każdy z członków jury przyznaje czterem najlepszym w jego ocenie pracom kolejno 4, 3, 2 i 1 punkt. Praca, która zdobędzie w sumie najwięcej punktów, zwycięża. W przypadku gdy głosy rozłożą się równo, organizator może dokooptować do składu jury dodatkową osobę bądź osoby i poprosić je o ocenę prac, tak by uzyskać rozstrzygnięcie między pracami, które uzyskały taką samą liczbę punktów.

11. Głosowanie jury jest tajne i odbywa się przez zebranie przez organizatora głosów nadesłanych e-mailem bądź przez prywatne wiadomości na Forum Strategie. Po zakończeniu głosowania jego wyniki publikowane są na Forum Strategie w osobnym, nowo założonym temacie (wątku). Wyniki obejmują informację o tym jak głosowali poszczególni jurorzy.

12. Wyłonienie zwycięzcy następuje nie później niż w ciągu dwóch tygodni od upływu terminu do wykonania prac. Wyniki ogłaszane są przez organizatora bądź wskazanego przez niego członka jury niezwłocznie po zakończeniu procedury przedstawionej w pkt. 9-11.

13. a) Prace konkursowe powinny być wykonane od początku do końca wyłącznie przez uczestnika konkursu.
b) Do konkursu nie można zgłaszać figurek, których malowanie uczestnik rozpoczął przed dniem rozpoczęcia konkursu (figurki pomalowane) bądź wystawianych jako prace w innych podobnych konkursach. Od zasady tej ogłoszenie organizatora, o którym mowa w pkt. 5, może przewidywać wyjątki.
c) Jednakże można zgłaszać figurki zgłoszone jako prace w ciągu ostatniej (wyłącznie) edycji niniejszego konkursu, a nieukończone. W takim przypadku uczestnik może kontynuować pracę i zgłosić takie figurki do nowej edycji konkursu.
d) Figurki zapodkładkowane tylko jednym kolorem (dowolnym) nie są uznawane za figurki pomalowane.

14. Obróbka graficzna zdjęć przedstawiających prace konkursowe może obejmować:
- przycinanie zdjęć i ich obracanie,
- opcję automatycznego zwiększenia bądź zmniejszenia kontrastu całego zdjęcia,
- opcję automatycznej korekty kolorów całego zdjęcia,
- wstawienie tła,
- zmniejszenie wielkości pliku.
Zabronione jest ręczne przerabianie zdjęć, zwłaszcza polegające na tym, że dorabia się bądź przerabia wybrane elementy zdjęcia obejmujące pracę konkursową. W razie wątpliwości co do tego czy można zastosować określoną opcję programu graficznego, należy skonsultować się z organizatorem, którego rozstrzygnięcia w tym zakresie są ostateczne. Uczestnicy konkursu powinni zachować pierwotne wersje zdjęć (bez jakichkolwiek przeróbek), by w razie gdy organizator poprosi o ich przedstawienie móc je przedstawić.

15. Zdjęcia prac konkursowych nie powinny przedstawiać dodatkowych elementów wargamingowych niestanowiących pracy, zwłaszcza zabronione jest ukazywanie pracy jako elementu większej dioramy, jeżeli pracą są wyłącznie figurki bądź modele sprzętu wojskowego. W razie wątpliwości co do tych kwestii należy skonsultować się z organizatorem, którego rozstrzygnięcia w tym zakresie są ostateczne.

16. Uczestnicy konkursu zobowiązani są do niezamieszczania zdjęć swoich prac biorących udział w konkursie na innych witrynach internetowych (w tym forach) niż Forum Strategie do czasu zakończenia konkursu, co następuje wraz z ogłoszeniem zwycięzcy (zwycięzców). Zastrzeżenie to nie dotyczy portali przeznaczonych do zamieszczania zdjęć, takich jak Imageshack.us bądź Photobucket.com, oraz indywidualnych blogów uczestników, ich profili na Facebooku i współpracującego z Forum Strategie bloga (dawniej portalu) Bitewny Zgiełk.

17. Uczestnicy konkursu zobowiązani są do nieusuwania z Forum Strategie zdjęć swoich prac biorących udział w konkursie, także po jego zakończeniu.

18. Uczestnicy konkursu, przystępując do niego wyrażają zgodę na to, że zdjęcie (zdjęcia) ich prac biorących udział w konkursie będą mogły zostać opublikowane przez organizatora na Portalu Strategie (portal.strategie.net.pl) oraz być wykorzystywane za zgodą organizatora w inny sposób do promocji konkursu.

19. Zamieszczenie pierwszego zdjęcia swojej pracy w dziale forumowym konkursu bądź postu, z którego treści wynika, że osoba przystępuje do konkursu, oznacza przystąpienie do konkursu. Od tej chwili niniejszy regulamin staje się dla niej wiążący.

20. Członkowie jury nie mogą być uczestnikami konkursu. Organizator nie może być członkiem jury ani uczestnikiem konkursu.

21. W razie rezygnacji bądź niemożności sprawowania funkcji przez któregokolwiek z członków jury, organizator uzupełnia skład jury. W wyjątkowych sytuacjach Główny Administrator Forum Strategie zastrzega sobie możliwość dokonywania zmian w składzie jury, z publicznym podaniem tej informacji do wiadomości wraz z uzasadnieniem, na Forum Strategie w dziale konkursu.

22. Jeżeli przewidziano nagrody również za drugie oraz dalsze miejsca, zasady oceny prac (w tym punktacji) i przyznawania nagród odnoszące się do zwycięzców stosuje się odpowiednio do wyłaniania uczestników konkursu, którzy zajęli drugie oraz dalsze miejsca.

23. Uczestnicy konkursu, którzy wygrali nagrody, wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych (imienia, nazwiska, adresu zamieszkania bądź adresu do odbioru korespondencji oraz adresu e-mail), w zakresie niezbędnym do przekazania im nagród, zarówno przez organizatora konkursu, jak i przez sponsorów nagród.

24. Uczestnicy konkursu wyrażają zgodę na podpisanie ich prac imieniem i nazwiskiem w prezentacjach prac przygotowywanych na potrzeby promocji konkursu, w szczególności w multimedialnej prezentacji prac konkursowych na konwencie „Pola Chwały”.

25. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora.

26. W sprawach nieuregulowanych w regulaminie ostateczne decyzje podejmuje organizator.

27. Organizator zastrzega sobie możliwość rozszerzenia zakresu konkursu bądź zwiększenia puli nagród w trakcie trwania konkursu.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”