Strona 1 z 1

[XVII] [2] Los Infernos Picadores [GOTOWE]

: sobota, 1 lutego 2020, 00:38
autor: rafalek91
Czasu mało ale myślę, że podołam. Tym razem tematem będą lansjerzy nadwiślańscy w bitwie pod Albuera. Mundurom chciałem nadać nieco bardziej polowy charakter, stąd pokrowce na czapkach, pewna doza różnorodności w ubiorze u brak "efektów". 9 jeźdźców będących konwersjami z użyciem figurek zvezdy/esci/streltsa/italeri.

Obrazek

Re: XVII [2] Los Infernos Picadores

: sobota, 1 lutego 2020, 09:07
autor: dardzin
A jednak :)

Trzymam kciuki za dokończenie projektu!

Re: XVII [2] Los Infernos Picadores

: sobota, 1 lutego 2020, 16:59
autor: Mordred79
Super :) Trzymam kciuki !

Re: XVII [2] Los Infernos Picadores

: niedziela, 2 lutego 2020, 19:07
autor: Umpapa
Powodzenia!

Re: XVII [2] Los Infernos Picadores

: poniedziałek, 17 lutego 2020, 19:24
autor: rafalek91
Walka z czasem trwa!

Obrazek
Obrazek

Re: XVII [2] Los Infernos Picadores

: poniedziałek, 17 lutego 2020, 19:26
autor: Jeyo4
Dawaj, dawaj! Zapowiadają się ciekawie!

Re: XVII [2] Los Infernos Picadores [GOTOWE]

: poniedziałek, 17 lutego 2020, 22:28
autor: rafalek91
Ot psia jucha chyba zdążyłem. Na wstępniaczka foty gotowego oddziału, postaram się dodać jeszcze kilka poglądowych ale trzeba dopełnić formalności przed północą. Także parafrazując marszałka Soulta honor Cesarstwa uratowany,
Obrazek
Obrazek

Re: XVII [2] Los Infernos Picadores [GOTOWE]

: poniedziałek, 17 lutego 2020, 22:45
autor: Jarek
No! To jest kawaleria! Bardzo ładna kawaleria.

Re: XVII [2] Los Infernos Picadores [GOTOWE]

: poniedziałek, 17 lutego 2020, 23:20
autor: rafalek91
Dzięki Jarku za dobre słowo. Muszę przyznać że mimo płytkiej rzeźby malowało się całkiem przyjemnie.

Re: XVII [2] Los Infernos Picadores [GOTOWE]

: poniedziałek, 17 lutego 2020, 23:23
autor: Mordred79
Ale czad! Super wyglądają :) I super podstawki!

Re: XVII [2] Los Infernos Picadores [GOTOWE]

: wtorek, 18 lutego 2020, 08:25
autor: de Morney
Świetni! Siwy koń z tyłu przyciąga fajnie uwagę. No i podstawki też niczego sobie :-)

Re: [XVII] [2] Los Infernos Picadores [GOTOWE]

: sobota, 22 lutego 2020, 15:38
autor: Raleen
Zdjęcia z przebiegu prac w większym rozmiarze i rozdzielczości, przesłane organizatorowi konkursu przez autora pracy:

Obrazek
Obrazek

Zdjęcia pracy bez czarnego tła zamieszczone wcześniej w tym wątku przez autora pracy:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Re: [XVII] [2] Los Infernos Picadores [GOTOWE]

: sobota, 22 lutego 2020, 16:07
autor: Umpapa
Po uważnym zapoznaniu się z pracą dostrzegam dwa problemy.

1. Figurki znajdujące się na pierwszym zdjęciu i na zdjęciach z przebiegu prac nie odpowiadają w pełni figurkom, które są na zdjęciu końcowym. Jeśli spojrzymy na pierwsze zdjęcie, widać tam 6 kawalerzystów z lancami i 3 innych. Spośród 6 kawalerzystów z lancami na pierwszym zdjęciu i na zdjęciu z przebiegu pracy 3 ma głowy zwrócone w prawo, a 3 w lewo (jeden lekko w lewo, prawie na wprost). Z kolei na zdjęciu końcowym 4 kawalerzystów (z lancami) ma głowy zwrócone w lewo i 2 (z lancami) w prawo. Na pytanie skierowane do Autora czy figurki były modyfikowane modelarsko po nałożeniu podkładu (na etapie zarejestrowanym na pierwszym zdjęciu) Autor pracy odpisał, że nie były modyfikowane po nałożeniu podkładu. Skoro tak, na wszystkich zdjęciach powinno być tyle samo kawalerzystów z głowami zwróconymi w prawo i w lewo. Niestety tak nie jest. Oznacza to, że na zdjęciu końcowym są po części inne figurki niż na zdjęciu początkowym. Po dokładnym przyjrzeniu się figurkom doszliśmy do wniosku, że prawdopodobnie jedna podstawka (czyli 2 figurki) została pomalowana poza konkursem.

Tego typu zabieg może wprowadzać w błąd jury, bo w pracy zostały częściowo (w mniejszej części) wykorzystane figurki pomalowane poza konkursem, a całość przedstawiono jako pomalowaną podczas i w ramach konkursu. Można mieć zastrzeżenia co do tego, czy jest to fair w stosunku do innych uczestników konkursu. Jednak z racji tego, że praca niewątpliwie zawiera 5 figurek pomalowanych podczas i w ramach konkursu, czyli minimum wymagane dla tej kategorii, postanowiliśmy ją dopuścić, a ostateczną ocenę pozostawić jurorom.

2. W wątku pracy jest tylko jedno zdjęcie zawierające kartkę z napisem „KONKURS MODELARSKI FORUM STRATEGIE – XVII edycja”. Zgodnie z regulaminem konkursu i zasadami tej edycji, takie zdjęcia powinny być co najmniej 2, w tym jedno zrobione w trakcie malowania pracy. Mówi o tym wyraźnie pkt 4 lit. d regulaminu konkursu:
„4. (…)
d) W chwili rozpoczęcia konkursu, w ogłoszeniu, o którym mowa w pkt. 5, organizator wskazuje dodatkowy przedmiot (kartkę z określonym hasłem i datą, gazetę z określoną datą bądź inny przedmiot), który powinien znaleźć się na:
- co najmniej 1 zdjęciu ukazującym figurki przed rozpoczęciem prac, oraz
- co najmniej 1 zdjęciu ukazującym figurki w trakcie prac, zrobionym w zaawansowanej fazie malowania.”
w związku ze szczegółowymi zasadami XVII edycji konkursu:
Zgodnie z pkt. 4 lit. d regulaminu konkursu, ustalam przedmiot, który powinien się znaleźć na jednym zdjęciu początkowym pracy i co najmniej jednym zdjęciu przedstawiającym pracę w zaawansowanej fazie malowania. W tej edycji będzie to kartka z napisem: "KONKURS MODELARSKI FORUM STRATEGIE - XVII edycja". Prace niespełniające tego wymogu nie biorą udziału w konkursie.
Powyższe rozwiązanie zostało wprowadzone po długiej dyskusji jaka odbyła się przed rozpoczęciem XVII edycji konkursu i którą można znaleźć pod tym linkiem:
viewtopic.php?f=231&t=18575
Kwestia zapewnienia by w konkursie brały udział tylko prace zawierające figurki pomalowane w czasie konkursu była tam najintensywniej dyskutowana i była jednym z najczęściej podnoszonych postulatów przez uczestników konkursu. Stąd zrodziło się to rozwiązanie, które w stosunku do propozycji jakie padały i tak jest bardzo liberalne, bo łącznie wymagane są tylko 2 zdjęcia z kartką. W samym ogłoszeniu o szczegółowych zasadach tej edycji konkursu ta kwestia jako jedyna jest napisana czerwoną, pogrubioną czcionką (jak w cytacie powyżej), więc nawet przy pobieżnym czytaniu trudno było tego nie zauważyć.

Spośród 43 prac ukończonych w tej edycji konkursu tylko w 2 pracach stwierdziliśmy ten problem, tzn. brakuje co najmniej dwóch zdjęć z napisem „KONKURS MODELARSKI FORUM STRATEGIE – XVII edycja”. Ta praca jest jedną z nich. Trzymając się ściśle regulaminu, te dwie prace powinny zostać zdyskwalifikowane. Bierzemy jednak pod uwagę, że jest to pierwsza edycja konkursu od kiedy ten wymóg funkcjonuje i dlatego wyjątkowo postanowiliśmy dopuścić te prace, tym bardziej, że całokształt zdjęć wskazuje na to, że rzeczywiście malowane były (przynajmniej w większości) w czasie trwania konkursu. Również w tym przypadku postanowiliśmy ograniczyć się do zwrócenia uwagi na te wątpliwości, a ostateczną decyzję jak ocenić te prace pozostawiamy jurorom.


Dziękuję Autorowi, w imieniu jury i swoim, za spełnienie (pozaregulaminowej) prośby jednego z jurorów o umieszczenie dodatkowych zdjęć na innym tle niż czarne.
Dziękuję Autorowi za błyskawiczny kontakt oraz za przesłanie dodatkowych zdjęć z robót, życzyłbym sobie takiej postawy od wszystkich uczestników Konkursu.

Re: [XVII] [2] Los Infernos Picadores [GOTOWE]

: sobota, 22 lutego 2020, 16:17
autor: Raleen
Co do kwestii spornych między autorem pracy a jednym z jurorów i innych, nie będziemy tego tu rozstrzygać ani o tym pisać. Są to sprawy do załatwienia prywatnymi kanałami.
Próbowaliśmy pomóc umożliwiając dyskusję na forum, licząc, że ułatwi to zamknąć pewne rzeczy polubownie i przyniosło to efekt odwrotny od zamierzonego, stąd taka decyzja.