[XVII] [3] Radziecka kawaleria drugowojenna

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

[XVII] [3] Radziecka kawaleria drugowojenna

Post autor: rilian »

Od razu mam dwie kwestie. Pierwsza to prośba o pomoc. Przeszukałem 3 książki o umundurowaniu radzieckiej armii i nie znalazłem niczego na temat ich kawalerii. W internietach można trafić na kilka zdjęć, ale czarno-białych więc trudno ocenić kolorystykę. Ktoś z Was ma może jakiekolwiek informacje, albo chociaż domysły jakiego koloru powinny być oporządzenie, siodła, czy inne detale uprzęży?

Druga, to już kwestia czysto konkursowa. Trochę się przeliczyłem z tymi wszystkimi figurkami (przez ostatnie 7 tygodni w różnych konfiguracjach, lub wszyscy na raz jesteśmy z rodziną chorzy+_+) i wiem, że się nie wyrobię z tym oddziałem na czas. Czy mogę go sobie dłubać po zakończeniu konkursu i efekt pokazać w następnej edycji? Troszkę jest to dla mnie nie jasne. Mam po zakończeniu konkursu schować to do szuflady i nie tykać i następną edycję rozpocząć od zdjęcia na tym samym etapie prac, ale z nową karteczką, czy mam to dociągnąć do tego zaawansowanego stopnia wymalowania i pokazać w następnej tylko efekt końcowy?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: [XVII][3] Radziecka kawaleria drugowojenna

Post autor: Telamon »

Druga, to już kwestia czysto konkursowa. Trochę się przeliczyłem z tymi wszystkimi figurkami (przez ostatnie 7 tygodni w różnych konfiguracjach, lub wszyscy na raz jesteśmy z rodziną chorzy+_+) i wiem, że się nie wyrobię z tym oddziałem na czas. Czy mogę go sobie dłubać po zakończeniu konkursu i efekt pokazać w następnej edycji? Troszkę jest to dla mnie nie jasne. Mam po zakończeniu konkursu schować to do szuflady i nie tykać i następną edycję rozpocząć od zdjęcia na tym samym etapie prac, ale z nową karteczką, czy mam to dociągnąć do tego zaawansowanego stopnia wymalowania i pokazać w następnej tylko efekt końcowy?
Odnośnie kawalerii to mogę pomóc tylko przy jeźdźcach. Odrobinę. Nie maluję sowieckiej kawalerii (nie ma 100% dobrych figurek więc jej nie będzie) toteż materiałów nie szukałem.
I tak - zaczynasz od etapu udokumentowanego ostatnim zdjęciem. W przerwie pomiędzy konkursami nie pracujesz bo byłoby to zbyt nieuczciwe.
anonim
Sous-lieutenant
Posty: 364
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 40 times

Re: [XVII][3] Radziecka kawaleria drugowojenna

Post autor: anonim »

To że wystawiłeś do konkursu tak dużo kawalerii nie oznacza że wszystkich musisz pomalować, wystarczy że pomalujesz 3.
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XVII][3] Radziecka kawaleria drugowojenna

Post autor: rilian »

Tak, wiem, to miał być mój plan awaryjny. Niestety po pierwsze, jak znam siebie, to potem będę miał pomalowanych trzech, a zabraknie zapału żeby wrócić do reszty, jeśli nie zrobię wszystkich na raz, a po drugie, jak widzę prędkość mojej pracy, to i z trzema mogę się nie wyrobić+_+
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 535 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [XVII][3] Radziecka kawaleria drugowojenna

Post autor: Umpapa »

Telamon pisze: czwartek, 30 stycznia 2020, 23:33
Druga, to już kwestia czysto konkursowa. Trochę się przeliczyłem z tymi wszystkimi figurkami (przez ostatnie 7 tygodni w różnych konfiguracjach, lub wszyscy na raz jesteśmy z rodziną chorzy+_+) i wiem, że się nie wyrobię z tym oddziałem na czas. Czy mogę go sobie dłubać po zakończeniu konkursu i efekt pokazać w następnej edycji? Troszkę jest to dla mnie nie jasne. Mam po zakończeniu konkursu schować to do szuflady i nie tykać i następną edycję rozpocząć od zdjęcia na tym samym etapie prac, ale z nową karteczką, czy mam to dociągnąć do tego zaawansowanego stopnia wymalowania i pokazać w następnej tylko efekt końcowy?
Odnośnie kawalerii to mogę pomóc tylko przy jeźdźcach. Odrobinę. Nie maluję sowieckiej kawalerii (nie ma 100% dobrych figurek więc jej nie będzie) toteż materiałów nie szukałem.
I tak - zaczynasz od etapu udokumentowanego ostatnim zdjęciem. W przerwie pomiędzy konkursami nie pracujesz bo byłoby to zbyt nieuczciwe.
Jako rzecze Telamon. Pauza do następnej edycji.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: [XVII] [3] Radziecka kawaleria drugowojenna

Post autor: Telamon »

Leci fota.

]Obrazek
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XVII] [3] Radziecka kawaleria drugowojenna

Post autor: rilian »

Wielkie dzięki! Rysunek odpowiada na 90% pytań, jakie miałem :)

...ciekawe, jak wyglądało strzelanie z PTRD z konia :D
Yeti

Re: [XVII] [3] Radziecka kawaleria drugowojenna

Post autor: Yeti »

Zapewne tak samo, jak z UR'a.
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”