[XVII/XVIII] [4] Działo DBA 15mm [Gotowe]

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [XVII/XVIII] [4] Działo DBA 15mm

Post autor: Umpapa »

Bardzo ciekawe. Niesztampowe.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: [XVII/XVIII] [4] Działo DBA 15mm

Post autor: Ogmios »

Trzecim elementem artylerii będzie foglerz dla Anglików, jeśli dobrze zidentyfikowałem te maszynki z Wojny Róż:
Obrazek
Całkiem sprytna konstrukcja, poprzez wymienną komorę prochową można oddać nawet 6 strzałów na minutę, co prawda zasięg cierpi na nieszczelności takiego rozwiązania.
Dla uproszczenia dałem kółka jak z tego zabytku:
Obrazek
Foglerz już wystrugany i sklejony, zasycha końcowy stuff na nim; calkiem fajnie się go robiło. Działko przed sklejeniem ma faktycznie możliwość regulacji wysokości lufy, ale i tak trzeba go kółkami przykleić, wtedy juz nie będzie to działać. Z researchu wyszło, że dział w różnej postaci jest multum, nie wykluczam innych takich elementów w przyszłości. Zapas pałeczek bambusowych mam :lol:
Obrazek
Z pozostałych dwóch Art-ów bombarda jak widać już pomalowana, bedę podstawkował; katapulta nadal w częściach, nie rozkładałem nawet do zdjęcia, trochę jeszcze myślę nad jej elementami (np. sznur wymieniony), ale pewnie jakoś kompromisowo zrobię, strzelać faktycznie z tego się nie będzie, ma tylko wyglądać, a czas nagli.
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: [XVII/XVIII] [4] Działo DBA 15mm

Post autor: Ogmios »

Skończone, na razie zdjęcie zbiorcze.
Obrazek
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: [XVII/XVIII] [4] Działo DBA 15mm

Post autor: Ogmios »

I reszta na spokojnie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
de Morney
Adjudant-Major
Posty: 292
Rejestracja: środa, 26 czerwca 2019, 22:07
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 71 times

Re: [XVII/XVIII] [4] Działo DBA 15mm [Gotowe]

Post autor: de Morney »

Modele są śliczne ale to jak pomalowałeś drewno na katapie to jest po prostu pełen wypas :-)
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: [XVII/XVIII] [4] Działo DBA 15mm [Gotowe]

Post autor: Ogmios »

de Morney pisze: wtorek, 8 września 2020, 23:02 Modele są śliczne ale to jak pomalowałeś drewno na katapie to jest po prostu pełen wypas :-)
Właśnie cały trik w tym, że nie jest malowane, oryginalne drewienko z pałeczki bambusowej. Uznałem, że katapulta jako raczej świeże drewno wygląda jednak lepiej nie malowana. Dolna rama z patyczka po lodzie, oba materiały mają naturalne takie znaczki (słoje?), też lepiej bym tego nie namalował. Jakbym miał próbować, to by było coś w stylu klina dopychającego komorę prochową w foglerzu, może jaśniejsze.

Użyłem tu też piasku akwarystycznego w dwóch kalibrach (8,99zł za 2kg, zapas na całe życie) i też mi się podoba efekt.

Katapulta może trochę za wielka, ale jestem zadowolony jak wszystkie elementy wyszły, pewnie porobię w razie potrzeby więcej. Co prawda w armiach do DBA, to nie wiem czy jakakolwiek ma trzy Arty, o ile pamiętam, to Burgundia ma dwa. Ale do DBM/DBMM się przyda.
Awatar użytkownika
de Morney
Adjudant-Major
Posty: 292
Rejestracja: środa, 26 czerwca 2019, 22:07
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 71 times

Re: [XVII/XVIII] [4] Działo DBA 15mm [Gotowe]

Post autor: de Morney »

Ogmios pisze: środa, 9 września 2020, 11:51 Właśnie cały trik w tym, że nie jest malowane, oryginalne drewienko z pałeczki bambusowej. Uznałem, że katapulta jako raczej świeże drewno wygląda jednak lepiej nie malowana. Dolna rama z patyczka po lodzie, oba materiały mają naturalne takie znaczki (słoje?), też lepiej bym tego nie namalował. Jakbym miał próbować, to by było coś w stylu klina dopychającego komorę prochową w foglerzu, może jaśniejsze.

Użyłem tu też piasku akwarystycznego w dwóch kalibrach (8,99zł za 2kg, zapas na całe życie) i też mi się podoba efekt.

Katapulta może trochę za wielka, ale jestem zadowolony jak wszystkie elementy wyszły, pewnie porobię w razie potrzeby więcej. Co prawda w armiach do DBA, to nie wiem czy jakakolwiek ma trzy Arty, o ile pamiętam, to Burgundia ma dwa. Ale do DBM/DBMM się przyda.
:o cheateeeerr! :D
A na serio, to dopiero jak się przyjrzałam to tam widać, na łączeniu belki pionowej z poziomą, że coś jest na rzeczy. Bardzo ale to bardzo dobra robota. Tym bardziej, w takiej skali, filigranowa wręcz.
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: [XVII/XVIII] [4] Działo DBA 15mm [Gotowe]

Post autor: Ogmios »

de Morney pisze: środa, 9 września 2020, 15:29 Tym bardziej, w takiej skali, filigranowa wręcz.
Nie takie rzeczy się za młodu z plasteliny rzeźbiło 8-) Jak się przestawię na Stuffy (bo na razie wszystko mi wychodzi za grube), to może się pokuszę o własnej roboty ludziki 15-20mm. Może na XX edycję konkursu...
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”