[XVII] [4] Wagony niemieckiego pociągu pancernego [GOTOWE]

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: [XVII] [4] Wagony niemieckiego pociągu pancernego

Post autor: sgr »

Maski na zielony nałożone. Chciałbym to dziś maznąć, ale chyba się nie odważę psikać aero jak dzieci położę spać - za duże ryzyko wybudzenia ;). Muszę poczekać do jutra.

Obrazek
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: [XVII] [4] Wagony niemieckiego pociągu pancernego

Post autor: sgr »

Dodałem datę do kartki, żeby było wiadomo, ze to dziś - wychodzi, że temat kartki w tle mam tym samym zamknięty. Modele już po zdjęciu masek, kamo gotowe i jestem z niego zadowolony, miało to tak mniej więcej wyglądać. Powinno być może tylko ciut gęsciej. Teraz będę kolorował różne duperele na różne dziwne kolory, żeby było różnorodnie. No i kalki, olejne specyfiki i jakies pigmenty - nie malowałem nigdy wagonów kolejowych, będę trochę musiał improwizować weathering.

Obrazek
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: [XVII] [4] Wagony niemieckiego pociągu pancernego [GOTOWE]

Post autor: sgr »

Wagony skończone (chyba ;) ). Podorabiałem im trochę podkładów kolejowych i po fladze zrobionej z batonika snickers (trzeba kupić, i to najlepiej kilka na wszelki wypadek jakby flagi nie wyszły za pierwszym razem, a jak się kupi to i zjeść wypada ;) ). Pomalowałem też bufory na czerwono, bo "Jedzie pociąg z daleka, ma czerwone bufory, wszystko równo wymiecie, co mu wlezie na tory, na tory". Generalnie jestem zadowolony, choć był to dość wymagający model - nierówna podłoga, w dodatku z głeboką kratką sprawiła mi dużo problemów. Wash na niej wyszedł ciut mocniejszy na zdjęciach niż jest w rzeczywistości. Jest to też model starszy, żywiczny i niektóre detale szczególnie na wieżach z PzIV są średniej próby. Żeby całość trochę zróżnicować, jedna wieża nie pasuje kamuflażem do wagonu, ma też świeżą lufę, druga ma świeży kawałek schurzena. Flagi są bez swastyk, bo zabieram czasem modele na turnieje do Niemiec i ostatnia rzecz na jaką mam ochote to dyskusje na lotnisku z pogranicznikami. Znalazłem jednak archiwalne zdjęcie Pantery z flagą z balkenkreuzem, więc podkładka historyczna jest i jest poprawnie politycznie.
Technikalia: podkład Vallejo biały; kolory bazowe MiG Ammo; weathering Mig Ammo + brązowa Tamiya na kurz; detale to Gunze Sangyo, Tamiya, Vallejo i Kimera; lakier na koniec to akrylowy mat Revella.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: [XVII] [4] Wagony niemieckiego pociągu pancernego [GOTOWE]

Post autor: Sarmor »

Świetne modele, tylko co te flagi takie cenzurowane?
TheNode.pl – zapraszam!
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: [XVII] [4] Wagony niemieckiego pociągu pancernego [GOTOWE]

Post autor: sgr »

Sarmor pisze: niedziela, 26 stycznia 2020, 17:59 Świetne modele, tylko co te flagi takie cenzurowane?
Są historycznie poprawne (mam zdjęcie na dowód) a że bywam z modelami w Niemczech to wolę bez swastyk.
Awatar użytkownika
ink
Sergent-Major
Posty: 183
Rejestracja: niedziela, 21 sierpnia 2011, 13:23
Been thanked: 25 times

Re: [XVII] [4] Wagony niemieckiego pociągu pancernego [GOTOWE]

Post autor: ink »

No jak zwykle Twoje 15 mm wyglada lepiej niz moje 28 mm!
"Kto nie potrafi żyć bez honoru, niech umiera z honorem..."
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: [XVII] [4] Wagony niemieckiego pociągu pancernego [GOTOWE]

Post autor: Sarmor »

sgr pisze: niedziela, 26 stycznia 2020, 18:32 Są historycznie poprawne (mam zdjęcie na dowód) a że bywam z modelami w Niemczech to wolę bez swastyk.
Mógłbyś tu wrzucić zdjęcie? To ciekawostka...
Tak coś czułem, że o Niemcy chodzi. :)
TheNode.pl – zapraszam!
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: [XVII] [4] Wagony niemieckiego pociągu pancernego [GOTOWE]

Post autor: sgr »

Sarmor pisze: poniedziałek, 27 stycznia 2020, 07:57 Mógłbyś tu wrzucić zdjęcie? To ciekawostka...
Proszę. Nie ma zbyt wiele zdjęć. Jest za to dość sporo relacji posiadaczy podobnych flag jak to ich dziadek walcząc w Niemczech w 45 zerwał taką i przywiózł, i że na 100% jest prawdziwa. Na co adwersarze odpowiadali, że niemożliwe :), bo to hollywood flag zrobiona współcześnie. Trudno mi orzec która strona ma rację, ale zdjęcie jest, jest precedens więc w to poszedłem (choć swastykową flagę mam w kalkomanii, a tą musiałem sam robić co było ciut kłopotliwe).
Przy okazji, według graczy w Niemczech nie mam się czym martwić, bo to "dzieła sztuki" i swastyka może być, ale trudno się dyskutuje z pogranicznikami, więc nie mam ochoty ryzykować, a w takiej formie swastyka jest dużo lepiej widoczna i wyeksponowana niż w znaczku Africa Korps czy na ogonie samolotu.

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”