Zmiany regulaminowe & XVII edycja konkursu

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: Zmiany regulaminowe & XVII edycja konkursu

Post autor: Raleen »

demi_morgana pisze: piątek, 15 listopada 2019, 12:57 Część o zdjęciach była do mnie.

Moja postawa nie wynika to z lenistwa czy olewactwa ale faktu, że zdjęcia na tych podłożonych tłach bezwzględnie zawsze słabiej mi wychodzą.
Ale spoko - zasady to zasady i teraz będę wrzucał tylko prawilne finalne fotki ;)
Myślę, że jeśli już do kogoś, to bardziej do Mateusz TOY SOLDIER, ale zwyczajnie może się trafić jakiś inny nowy uczestnik, który też będzie chciał szybko zaistnieć.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
demi_morgana
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: środa, 21 grudnia 2016, 07:25
Has thanked: 12 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Zmiany regulaminowe & XVII edycja konkursu

Post autor: demi_morgana »

Raleen pisze: piątek, 15 listopada 2019, 13:00(...) ale zwyczajnie może się trafić jakiś inny nowy uczestnik, który też będzie chciał szybko zaistnieć.
Hę?

A co do mnie - spróbuje pobawić się z dodatkowym oświetleniem, może o to chodzi.
(a może nie... :D )
Awatar użytkownika
Mordred79
Adjudant
Posty: 229
Rejestracja: sobota, 27 stycznia 2018, 10:14
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 71 times
Been thanked: 52 times
Kontakt:

Re: Zmiany regulaminowe & XVII edycja konkursu

Post autor: Mordred79 »

Przyznam szczerze, że miałem zamiar wystawić figurki, które kupiłem już wyjęte z ramek. Oczywiście zapas takich w ramkach tez mam, więc nie będę miał problemu ze zmiana projektu (jeśli wystartuję - akurat powiększyła mi się rodzina i nie mam za bardzo czasu). Uważam jednak, że konkurs jest konkursem modelarskim a nie malarskim. Odkąd go obserwuję i uczestniczę można było wystawiać figurki/pojazdy już zapodkładowane i po dodaniu do nich elementów waloryzujących, ale niektórzy uczestnicy woleli zaczynać z projektem od zera i żmudnie szpachlowali, przycinali i rzeźbili niemal na naszych oczach. Nie wiem jak do tego podchodzili jurorzy, ale wydaje mi się, że praca, która obejmuje całość "procesu twórczego" jest ciekawsza i bardziej wartościowa (jako praca konkursowa sensu stricte). Przy obecnym kształcie regulaminu wydaje mi się, że to od uczestnika zależy czy zaserwuje jury i widzom cały swój kunszt czy tylko malarstwo. I wydaje mi się, że jurorzy też tak na to patrzą (choć nie muszą bo to też od ich indywidualnego podejścia zależy).
miszczu
Adjudant
Posty: 273
Rejestracja: środa, 7 listopada 2018, 15:46
Has thanked: 24 times
Been thanked: 109 times

Re: Zmiany regulaminowe & XVII edycja konkursu

Post autor: miszczu »

Dwa slowa z mojej strony;

Co mi nie odpowiadalo w dwoch edycjach konkursu?
A) prace widno. Czyli prace wrzucane na ostatbia chwile z czesto nie kompletna dokumentacja.

Nie wnikam kto kiedy i jak maluje. Ale jesli pojawia sie na raz zrobiona praca w doslownie ostatnim dniu, a nastepnie zdjecie do gallerii sa dodawana juz po dacie konkursu to dla mnie bez ceregieli powinnien byc ban.
A tak ma sie przykładowo przykre odczucie ze prace wrzucił kolega organizatora i sprawa jest naciagana.

B) ewidentna tendencja jury do nagradzania wyzej prac z okresu napoleonskiego. Owszem to moze byc moje subiektywne odczucie, ale dla mnie tak to wyglada.

Co do reszty to bym sie az tak bardzo nie napinal z wszelkimi punktami regulaminu i wytycznymi gazet i innych dowodow dokumentacji.

Moze zle do tego podchodze ale dla mnie jest to niewielki konkurs z szansa wykazania sie modelarsko takich amatorow jak ja. Gdzie liczy sie glownie dobra zabawa z swiadomoscia ze nie gramy o zlote gacie ;)

Co wiecej nawet top poszczegolnych edycji mysle ze ma swiadomosc ze w przypadku zderzenia sie z prawdziwymi juz profesjonalnie wykonywanymi pracami ich dziela byly by na poziomie przecietnym.

I wlasnie dlatego istnieje ten konkurs (i tu chwala i niskie poklony dla Organizatorow) gdzie powalczyc o laury moga hobbisci a nie zawodowcy.
I amatorzy tacy jak ja miec satysfakcje ze cos im tam wyszlo.
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: Zmiany regulaminowe & XVII edycja konkursu

Post autor: sgr »

Myślę, że co do jakości niektórych prac mocno się mylisz. Niektóre są topowe.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Zmiany regulaminowe & XVII edycja konkursu

Post autor: Telamon »

Co wiecej nawet top poszczegolnych edycji mysle ze ma swiadomosc ze w przypadku zderzenia sie z prawdziwymi juz profesjonalnie wykonywanymi pracami ich dziela byly by na poziomie przecietnym.
Mów za siebie. :P

Z drugiej strony... jak już kiedyś pisałem - czołgi, które zazwyczaj wrzucam są wykonane właśnie na poziomie średnim / table topu. Aby nie zabijać rywalizacji. :P

Co do Napoleonki... to chyba dobrze, że mam na stole zapodkładowany sztab Berthiera. :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: Zmiany regulaminowe & XVII edycja konkursu

Post autor: Raleen »

miszczu pisze:A) prace widno. Czyli prace wrzucane na ostatnia chwile z czesto nie kompletna dokumentacja.

Nie wnikam kto kiedy i jak maluje. Ale jesli pojawia sie na raz zrobiona praca w doslownie ostatnim dniu, a nastepnie zdjecie do gallerii sa dodawana juz po dacie konkursu to dla mnie bez ceregieli powinnien byc ban.
A tak ma sie przykładowo przykre odczucie ze prace wrzucił kolega organizatora i sprawa jest naciagana.
Częściowo się zgadzam. Wrzucanie prac w ostatniej chwili powoduje dużo bałaganu i zamieszania. My staraliśmy się jako organizatorzy iść uczestnikom na rękę. Wiemy, że często ludzie robiący te prace mają własne życie, nieraz to się zbiega z pisaniem pracy magisterskiej, egzaminami itp. i wychodzi na to, że robią pewne rzeczy w ostatniej chwili. Z kolei wymogi co do tego jak ma wyglądać zdjęcie końcowe też nie były sprecyzowane w regulaminie konkursu, a mnie zależało na ładnych zdjęciach w galerii. Dlatego często to z mojej inicjatywy niektórzy poprawiali końcowe zdjęcia i patrzyliśmy uważnie, żeby nic nie domalowywali w stosunku do tego co zaprezentowali w czasie konkursu. Jeśli chodzi o ocenę jury, oni i tak przeglądają cały temat i patrzą na wszystko. Galeria konkursowa to tylko podsumowanie.

Na pewno wszyscy byli traktowani równo pod tym względem i nie miało znaczenia czy kogoś znamy czy nie.

Czyli reasumując, zgadzam się, że dołączanie do konkursu w ostatniej chwili musi być trochę ograniczone i wstawianie zdjęć powinno się skończyć wraz z zakończeniem konkursu. Z kolei będą też wpisane do regulaminu ogólne wymogi dotyczące tego jak powinno wyglądać zdjęcie końcowe.
miszczu pisze:B) ewidentna tendencja jury do nagradzania wyzej prac z okresu napoleonskiego. Owszem to moze byc moje subiektywne odczucie, ale dla mnie tak to wyglada.

Co do reszty to bym sie az tak bardzo nie napinal z wszelkimi punktami regulaminu i wytycznymi gazet i innych dowodow dokumentacji.

Moze zle do tego podchodze ale dla mnie jest to niewielki konkurs z szansa wykazania sie modelarsko takich amatorow jak ja. Gdzie liczy sie glownie dobra zabawa z swiadomoscia ze nie gramy o zlote gacie ;)

Co wiecej nawet top poszczegolnych edycji mysle ze ma swiadomosc ze w przypadku zderzenia sie z prawdziwymi juz profesjonalnie wykonywanymi pracami ich dziela byly by na poziomie przecietnym.

I wlasnie dlatego istnieje ten konkurs (i tu chwala i niskie poklony dla Organizatorow) gdzie powalczyc o laury moga hobbisci a nie zawodowcy.
I amatorzy tacy jak ja miec satysfakcje ze cos im tam wyszlo.
Na ile znam jurorów to nie sądzę by obecnie istniała tendencyjność w tym względzie. Jakiś czas temu rzeczywiście była w jury silniejsza reprezentacja epoki napoleońskiej (jeden z byłych jurorów dość mocno się specjalizował, ale także w XVI-XVII wieku, i akurat w jego przypadku najmniej podejrzewam stronniczość).

Co do charakteru konkursu. Jest to konkurs przede wszystkim dla wargamerów, a nie dla modelarzy, którzy zajmują się stricte modelarstwem. Nie ma w tym konkursie tak dużych nagród, jakie bywają w konkursach stricte modelarskich. Do tego jest to konkurs organizowany na forum internetowym, a nie w realu. W związku z tym wszystkim zdaję sobie sprawę, że w odczuciu "prawdziwych" modelarzy konkurs ten jawić się może jako mało profesjonalny. Tyle, że jak wspomniałem, nie jest to inicjatywa adresowana do nich. Oczywiście w konkursie jest dużo rywalizacji, ale przede wszystkim miała to być dobra zabawa, okazja do dyskusji, wymiany doświadczeń i spotkania się choćby w tej wirtualnej rzeczywistości. Wiem, że wiele osób konkurs mobilizuje do pomalowania figurek, których w innym wypadku jak sami mi mówią, by nie pomalowali. Konkurs zachęca też malujących figurki fantasy do spróbowania swoich sił w malowaniu figurek historycznych i w ten sposób stanowi dla nich swego rodzaju bramę do wargamingu historycznego. To, że nagrody nie są tak bogate jak w konkursach profesjonalnych jest wbrew pozorom pewną zaletą, bo pośrednio zniechęca do udziału ludzi nastawionych na "wilczą" rywalizację. Z punktu widzenia takich osób nagrody konkursowe są zapewne mało atrakcyjne. Natomiast dla tych, którzy podchodzą do tego na luzie i nie są nastawieni na walkę o podium "za wszelką cenę", myślę że są satysfakcjonujące. Na takich uczestnikach właśnie nam zależy. Jeśli trafią do nas przy tym jacyś młodzi ludzie, którzy stawiają pierwsze kroki w tym hobby, tym lepiej i ważne, żeby nie czuli się tu źle.

Co do poziomu, zdarza mi się od czasu do czasu widzieć prace na konkursach stricte modelarskich i podobnie jak koledzy wyżej uważam, że w wielu przypadkach uczestnicy konkursu nie mają się czego wstydzić. Najlepszym dowodem może być to, że zdarzyło się już, że firmy produkujące modele brały od niektórych zdjęcia by wykorzystać je do promocji swoich modeli jako wzorcowe. Jak się porównuje z konkursami strice modelarskimi, trzeba brać poprawkę, że to są modele wargamingowe, gdzie wymagania nie są aż tak wyśrubowane i po prostu trochę inne niż w konkursach stricte modelarskich. Choćby dlatego, że maluje się nie pojedyncze modele tylko całe oddziały.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: Zmiany regulaminowe & XVII edycja konkursu

Post autor: Raleen »

Tereny do Gier dołączyły do grona sponsorów. Czekam jeszcze na wieści od jednego sponsora.

Co do dyskusji, zawsze była w tym konkursie dobra atmosfera i tego się trzymajmy bez względu na różnice zdań. To naprawdę bezcenna wartość w dzisiejszym świecie :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
miszczu
Adjudant
Posty: 273
Rejestracja: środa, 7 listopada 2018, 15:46
Has thanked: 24 times
Been thanked: 109 times

Re: Zmiany regulaminowe & XVII edycja konkursu

Post autor: miszczu »

Raleen,

Pełna zgoda.
Nie chciałem nikogo urazić, szczególnie pod katem umiejetnosci modelarskich.

Po prostu zdziwila mnie ta próba walki o pelen profesjonalizm konkursu, ktory w wielu aspektach jest skierowany glownie do hobbistow ;)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: Zmiany regulaminowe & XVII edycja konkursu

Post autor: Raleen »

Nowa wersja regulaminu, póki co jeszcze do konsultacji. Zmiany, głównie dodane elementy, zostały podkreślone. Niekiedy zmiany mają charakter wyłącznie redakcyjny. Usunięto też fragmenty niektórych punktów.

Zmiany obejmują głównie punkty: 3, 4, 13. Punkty te zostały podzielone na części (litery).
Regulamin Konkursu Modelarskiego Forum Strategie

1. Konkurs Modelarski Forum Strategie (zwany dalej „konkursem”) organizowany jest przez Forum Strategie (strategie.net.pl), w imieniu którego jako jego organizator występuje Główny Administrator Forum Strategie. Główny Administrator Forum Strategie może powierzyć prowadzenie konkursu i tym samym sprawowanie funkcji organizatora wybranej przez siebie osobie.

2. Konkurs ma na celu:
- promocję wargamingu, w szczególności jego aspektu modelarskiego,
- przyczynianie się do podnoszenia umiejętności graczy w zakresie malowania figurek (jako „figurki” niniejszy regulamin rozumie modele postaci oraz modele pojazdów i różnego rodzaju sprzętu, w szczególności wojskowego, wykorzystywane w wargamingu; ponadto jako „figurki” rozumiane są także tereny do gier – w przypadku wyodrębnienia kategorii konkursowej je obejmującej) i stosowania związanych z tym technik modelarskich,
- rozwijanie wymiany doświadczeń między graczami na temat technik modelarskich stosowanych przy malowaniu figurek.

3. a) W konkursie mogą brać udział wszyscy użytkownicy Forum Strategie, posiadający na nim aktywne konta, w tym także osoby, które założą konta po rozpoczęciu konkursu.
b) W konkursie można wziąć udział dołączając najpóźniej 7 dni przed zakończeniem etapu malowania prac.

4. a) Konkurs obejmuje wyłącznie figurki historyczne bądź osadzone w realiach współczesnych konfliktów zbrojnych (wykluczone są figurki osadzone w klimatach fantasy i science fiction oraz inne niemające odniesienia do realnej rzeczywistości) i polega na pomalowaniu określonej figurki bądź figurek zgodnie z realiami historycznymi epoki czy też konfliktu zbrojnego, do którego się odnoszą.
b) Figurki powinny być w skali nadającej się do wykorzystania w wargamingu – w razie wątpliwości należy się skonsultować z organizatorem, którego rozstrzygnięcia w tym zakresie są ostateczne. Zdjęcia swoich figurek uczestnicy zamieszczają na Forum Strategie, w dziale konkursu, tak by były widoczne dla wszystkich.
c) Uczestnik konkursu wykonuje i zamieszcza na Forum Strategie w dziale konkursu:
- co najmniej 1 zdjęcie ukazujące figurki przed rozpoczęciem prac,
- co najmniej 2 zdjęcia ukazujące figurki w trakcie prac, oraz
- co najmniej 1 zdjęcie ukazujące figurki stanowiące ukończoną pracę.

d) W chwili rozpoczęcia konkursu, w ogłoszeniu, o którym mowa w pkt. 5, organizator wskazuje dodatkowy przedmiot (kartkę z określonym hasłem i datą, gazetę z określoną datą bądź inny przedmiot), który powinien znaleźć się na:
- co najmniej 1 zdjęciu ukazującym figurki przed rozpoczęciem prac, oraz
- co najmniej 1 zdjęciu ukazującym figurki w trakcie prac, zrobionym w zaawansowanej fazie malowania.

e) Zdjęcie ukazujące figurki stanowiące ukończoną pracę powinno posiadać jednolite tło i przedstawiać całą pracę. Zdjęcie to powinno mieć charakter reprezentacyjny. W razie wątpliwości co do tego co może stanowić jednolite tło albo jak powinno wyglądać takie zdjęcie, należy skonsultować się z organizatorem, którego rozstrzygnięcia w tym zakresie są ostateczne.

5. Dokładne określenie liczby, rodzaju, skali i innych cech malowanych figurek mogących stanowić prace konkursowe następuje na początku konkursu w oddzielnym ogłoszeniu organizatora. Ogłoszenie to może przewidywać wyodrębnienie kategorii (grup), w ramach których oceniane będą figurki, z podziałem w oparciu o ich rodzaj, skalę, okres historyczny bądź inne kryteria. Wspomniane ogłoszenie zawiera też wszelkie niezbędne informacje dotyczące przebiegu danej edycji konkursu, w tym: termin rozpoczęcia i termin do wykonania prac oraz informację o nagrodach.

6. W przypadku wyodrębnienia kategorii (grup), uczestnik może wystawić po jednej pracy w każdej z kategorii (grup), chyba że ogłoszenie organizatora, o którym mowa w pkt. 5, stanowi inaczej. Nie można wystawiać tych samych figurek w różnych kategoriach (grupach).

7. W przypadku wyodrębnienia kategorii (grup), dla zwycięzcy każdej z nich przewidziana będzie oddzielna nagroda.

8. Ocena prac dokonywana jest na podstawie ich zdjęć zamieszczonych na Forum Strategie.

9.W przypadku wyodrębnienia kategorii (grup), o których mowa w pkt. 5, głosowanie jury przeprowadza się odrębnie dla każdej kategorii (grupy).

10. Określenie zwycięzcy (zwycięzców) następuje po upływie terminu do wykonania prac określonego w ogłoszeniu organizatora, o którym mowa w pkt. 5, w ten sposób, że każdy z członków jury przyznaje czterem najlepszym w jego ocenie pracom kolejno 4, 3, 2 i 1 punkt. Praca, która zdobędzie w sumie najwięcej punktów, zwycięża. W przypadku gdy głosy rozłożą się równo, organizator może dokooptować do składu jury dodatkową osobę bądź osoby i poprosić je o ocenę prac, tak by uzyskać rozstrzygnięcie między pracami, które uzyskały taką samą liczbę punktów.

11. Głosowanie jury jest tajne i odbywa się przez zebranie przez organizatora głosów nadesłanych e-mailem bądź przez prywatne wiadomości na Forum Strategie. Po zakończeniu głosowania jego wyniki publikowane są na Forum Strategie w osobnym, nowo założonym temacie (wątku).

12. Wyłonienie zwycięzcy następuje nie później niż w ciągu dwóch tygodni od upływu terminu do wykonania prac. Wyniki ogłaszane są przez organizatora bądź wskazanego przez niego członka jury niezwłocznie po zakończeniu procedury przedstawionej w pkt. 9-11.

13. a) Prace konkursowe powinny być wykonane od początku do końca wyłącznie przez uczestnika konkursu.
b) Do konkursu nie można zgłaszać figurek, których malowanie uczestnik rozpoczął przed dniem rozpoczęcia konkursu (figurki pomalowane) bądź wystawianych jako prace w innych podobnych konkursach. Od zasady tej ogłoszenie organizatora, o którym mowa w pkt. 5, może przewidywać wyjątki.
c) Jednakże można zgłaszać figurki zgłoszone jako prace w ciągu ostatniej (wyłącznie) edycji niniejszego konkursu, a nieukończone. W takim przypadku uczestnik może kontynuować pracę i zgłosić takie figurki do nowej edycji konkursu.
d) Figurki zapodkładkowane tylko jednym kolorem (dowolnym) nie są uznawane za figurki pomalowane.

14. Obróbka graficzna zdjęć przedstawiających prace konkursowe może obejmować:
- przycinanie zdjęć i ich obracanie,
- opcję automatycznego zwiększenia bądź zmniejszenia kontrastu całego zdjęcia (Auto Contrast),
- opcję automatycznej korekty kolorów całego zdjęcia (Autor Color Correction),
- wstawienie tła,
- zmniejszenie wielkości pliku.
Zabronione jest ręczne przerabianie zdjęć, zwłaszcza polegające na tym, że dorabia się bądź przerabia wybrane elementy zdjęcia obejmujące pracę konkursową. W razie wątpliwości co do tego czy można zastosować określoną opcję programu graficznego, należy skonsultować się z organizatorem, którego rozstrzygnięcia w tym zakresie są ostateczne. Uczestnicy konkursu powinni zachować pierwotne wersje zdjęć (bez jakichkolwiek przeróbek), by w razie gdy organizator poprosi o ich przedstawienie móc je przedstawić.

15. Zdjęcia prac konkursowych nie powinny przedstawiać dodatkowych elementów wargamingowych niestanowiących pracy, zwłaszcza zabronione jest ukazywanie pracy jako elementu większej dioramy, jeżeli pracą są wyłącznie figurki bądź modele sprzętu wojskowego. W razie wątpliwości co do tych kwestii należy skonsultować się z organizatorem, którego rozstrzygnięcia w tym zakresie są ostateczne.

16. Uczestnicy konkursu zobowiązani są do niezamieszczania zdjęć swoich prac biorących udział w konkursie na innych witrynach internetowych (w tym forach) niż Forum Strategie do czasu zakończenia konkursu, co następuje wraz z ogłoszeniem zwycięzcy (zwycięzców). Zastrzeżenie to nie dotyczy portali przeznaczonych do zamieszczania zdjęć, takich jak Imageshack.us bądź Photobucket.com, oraz indywidualnych blogów uczestników, ich profili na Facebooku i współpracującego z Forum Strategie bloga (dawniej portalu) Bitewny Zgiełk.

17. Uczestnicy konkursu zobowiązani są do nieusuwania z Forum Strategie zdjęć swoich prac biorących udział w konkursie, także po jego zakończeniu.

18. Uczestnicy konkursu, przystępując do niego wyrażają zgodę na to, że zdjęcie (zdjęcia) ich prac biorących udział w konkursie będą mogły zostać opublikowane przez organizatora na Portalu Strategie (portal.strategie.net.pl) oraz być wykorzystywane za zgodą organizatora w inny sposób do promocji konkursu.

19. Zamieszczenie pierwszego zdjęcia swojej pracy w dziale forumowym konkursu bądź postu, z którego treści wynika, że osoba przystępuje do konkursu, oznacza przystąpienie do konkursu. Od tej chwili niniejszy regulamin staje się dla niej wiążący.

20. Członkowie jury nie mogą być uczestnikami konkursu. Organizator nie może być członkiem jury ani uczestnikiem konkursu.

21. W razie rezygnacji bądź niemożności sprawowania funkcji przez któregokolwiek z członków jury, organizator uzupełnia skład jury. W wyjątkowych sytuacjach Główny Administrator Forum Strategie zastrzega sobie możliwość dokonywania zmian w składzie jury, z publicznym podaniem tej informacji do wiadomości wraz z uzasadnieniem, na Forum Strategie w dziale konkursu.

22. Jeżeli przewidziano nagrody również za drugie oraz dalsze miejsca, zasady oceny prac (w tym punktacji) i przyznawania nagród odnoszące się do zwycięzców stosuje się odpowiednio do wyłaniania uczestników konkursu, którzy zajęli drugie oraz dalsze miejsca.

23. Uczestnicy konkursu, którzy wygrali nagrody, wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych (imienia, nazwiska, adresu zamieszkania bądź adresu do odbioru korespondencji oraz adresu e-mail), w zakresie niezbędnym do przekazania im nagród, zarówno przez organizatora konkursu, jak i przez sponsorów nagród.

24. Uczestnicy konkursu wyrażają zgodę na podpisanie ich prac imieniem i nazwiskiem w prezentacjach prac przygotowywanych na potrzeby promocji konkursu, w szczególności w multimedialnej prezentacji prac konkursowych na konwencie „Pola Chwały”.

25. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora.

26. W sprawach nieuregulowanych w regulaminie ostateczne decyzje podejmuje organizator.

27. Organizator zastrzega sobie możliwość rozszerzenia zakresu konkursu bądź zwiększenia puli nagród w trakcie trwania konkursu.
W skrócie tak jak ustaliliśmy to z Umpapą:
1) Podkład - jest dopuszczalny i może to być dowolny jeden kolor.
2) Będą wymagane dodatkowe elementy na zdjęciach, ale wystarczą dwa takie zdjęcia. Jedno z rozpoczęcia prac i drugie pokazujące pracę w fazie zaawansowanej (najlepiej mniej więcej w połowie). Pozostałe zdjęcia nie muszą mieć dodatkowych elementów.
3) Wprowadzony został wymóg jednolitego tła dla zdjęcia końcowego i zdjęcie to powinno być reprezentacyjne oraz obejmować całą pracę.
4) Dołączyć do konkursu można najpóźniej 7 dni przed końcem malowania.
5) Usunięto w 13 punkcie możliwość kontynuowania prac zgłoszonych więcej niż jedna edycja wstecz, o ile były tylko zapodkładkowane.

Inne sprawy zostaną załatwione poza regulaminem, bo pewne kwestie wynikają bardziej z praktyki niż tego jak został sformułowany regulamin.
1) Kończymy dokładanie i uzupełnianie zdjęć po zakończeniu konkursu. Odtąd zmieni się też dzień zakończenia malowania. Zwykle była to do tej pory niedziela. Teraz będzie to poniedziałek, żeby kończący malować w niedzielę mieli jeszcze jeden dzień na uzupełnienie bądź poprawienie zdjęć (tak to w praktyce zwykle bywało).
2) Kwestie kwalifikowania prac zawierających jednocześnie sprzęt i element "ludzki" załatwimy w ogłoszeniu o danej edycji w konkursu (i sukcesywnie będziemy je zamieszczać w kolejnych ogłoszeniach), a poza tym w drodze praktyki. Generalnie będzie decydował dominujący element. W sytuacjach gdy jest "pół na pół" autor pracy będzie mógł zdecydować i wybrać kategorię, która bardziej mu odpowiada. W przypadku wyboru elementu "ludzkiego" ustaliliśmy, że na zdjęciach powinien być eksponowany właśnie on, a zdjęcie powinno być tak zrobione by sprzęt był na nim częściowo niewidoczny. Tutaj nie ma reguły i Umpapa będzie musiał rozstrzygać każdy przypadek indywidualnie, natomiast nie będzie już zupełnej swobody wyboru, tak jak do tej pory.
3) Co do kategorii generalnie przychylam się do propozycji Umpapy, chociaż postanowiłem ją trochę zmodyfikować. Co istotne, znacznie zwiększona została także maksymalna liczba modeli w kategoriach sprzętowych, bo z tym głównie był problem, że do tej pory powinny być maksymalnie 4, a niektórzy malowali np. 6.
1) Oddział (co najmniej 8 modeli postaci) w skali do 18 mm
2) Oddział (co najmniej 5 modeli postaci) w skali 20 mm (w tym 1:76)
3) Modele (co najmniej 3 modele postaci) w skali 25-28 mm
4) Pojazdy i sprzęt wojskowy (1-12 modeli) w skali do 20 mm (w tym 1:76)
5) Pojazdy i sprzęt wojskowy (1-8 modeli) w skali 25-28 mm
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 536 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Zmiany regulaminowe & XVII edycja konkursu

Post autor: Umpapa »

Popieram.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Re: Zmiany regulaminowe & XVII edycja konkursu

Post autor: Jarek »

Ja również popieram.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Zmiany regulaminowe & XVII edycja konkursu

Post autor: Telamon »

Jestem na tak.
anonim
Sous-lieutenant
Posty: 364
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 40 times

Re: Zmiany regulaminowe & XVII edycja konkursu

Post autor: anonim »

A ja jestem na nie. Wolę by skala 1/72 została w 4 i 2 kategorii i nie podoba mi się te zwiększanie ilości pojazdów. Jak to jest że człowiek jest w stanie pomalować na konkurs 12 modeli a nie potrafi zrobić zdjęcia tylko jednemu, przecież one nie są na tej samej podstawce. Tylu modeli to nawet chyba w systemach 6mm nie ma na jednej podstawce. Nie wierzę by ilość modeli na zdjęciu nie miała żadnego wpływu na ocenę sędziego. Już mamy taką patologie w 1 kategorii gdzie niby wystarczy 8 figurek a co niektórzy wystawiają całe korpusy po kilkadziesiąt figurek. Powinno być tak że skoro w regulaminie jest 8 figurek to wystawiasz 8 figurek, jak w jakimś systemie na podstawkę wypada 5 figurek to wystawiasz dwie podstawki, na te dwie nadmiarowe figurki można przymknąć oko ale nie powinno być tak że przy 8 figurkach ktoś wystawia 30 po 3 na podstawkę bo to nie są wtedy równe szanse. Tak obliczając to maksymalnie w tej kategorii można by wystawić 14 figurek przy założeniu że w jakimś systemie 7 jest na jednej podstawce bo przy ośmiu lub więcej figurkach na jednej podstawce wystawiasz do konkursu tylko jedną podstawkę.

Podsumowując jeśli chodzi o kategorie wolę by zostało po staremu tak jak było w poprzedniej edycji.
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 536 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Zmiany regulaminowe & XVII edycja konkursu

Post autor: Umpapa »

anonim pisze: niedziela, 17 listopada 2019, 18:30 A ja jestem na nie. Wolę by skala 1/72 została w 4 i 2 kategorii (...)
Podsumowując jeśli chodzi o kategorie wolę by zostało po staremu tak jak było w poprzedniej edycji.
To akurat pozostaje jak w poprzednich edycjach.
Skala 20 mm to jest właśnie 1:72 (20 mm od podeszw do oczu).
Możemy to lepiej zwerbalizować:
1) Oddział (co najmniej 8 modeli postaci) w skali do 18 mm (w tym 1:100)
2) Oddział (co najmniej 5 modeli postaci) w skali 20 mm (w tym 1:72 i 1:76)
3) Modele (co najmniej 3 modele postaci) w skali 25-28 mm
4) Pojazdy i sprzęt wojskowy (1-12 modeli) w skali do 20 mm (w tym 1:72, 1:76, 1:100 i mniejsze)
5) Pojazdy i sprzęt wojskowy (1-8 modeli) w skali 25-28 mm (w tym 1:56 i większe)
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”