[XVI] [4] Sdkfz 232 DAK (Wrzesień 1939)

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
fidor111
Sergent
Posty: 105
Rejestracja: poniedziałek, 3 sierpnia 2015, 12:47
Been thanked: 7 times

[XVI] [4] Sdkfz 232 DAK (Wrzesień 1939)

Post autor: fidor111 »

Hej,
po dłuższej przerwie czas wrócić do dłubania tych słodkich maleństw
W tej edycji wystawiam Sdkfz 232 w malowaniu DAK

Zdjęcia systematycznie gromadzone w czasie prac, na początku ramka przed przystąpieniem do działania

Obrazek

Sklejony pojazd psiknięty szarym podkładem, koła nabite na wykałaczki
Niestety, kilka części połamałem wycinając ze z ramek -uchwyty na bokach pancerza, antena, nawet plastikowe lufy (na szczęście do zestawu był też dołączony komplet metalowych), jeśli ktoś chciałby się zaopatrzyć w ten model od firmy Wrzesień 1939 lepiej kupić wersję 232 i nie użyć elementów anteny niż kupować 231
Obrazek

Położona pierwsza warstwa koloru. Odcień strasznie mi nie leżał, dałem za dużo kremowego i jakoś tak... nie wyglądał
Mniej więcej w tym momencie zorientowałem się, że późniejsze wersje Sdkfz 232 miały z przodu dodatkową płytę pancerną, której model z 39 roku nijak nie mógł mieć w pudełku. Przestraszony zacząłem googlać za zdjęciami tych pojazdów z czasu wojny w Afryce. Znalazłem przynajmniej jedno (http://afrikakorps.forumcrea.com/img/av ... 63_dak.jpg) ilustrujące mój pojazd bez dodatkowej osłony z przodu - radośnie wróciłem więc do malowania
Obrazek

Położone cieniowanie, brązowy wash na odstające od pancerza elementy i obicia krawędzi gąbką, fotka przy niewłaściwym świetle
Obrazek

Zorientowałem się, że przybrudziłem tylko dwa z ośmiu kół - wyglądał przez to dość komicznie
Gotowy model, dołożone kalki i dodatkowa warstwa pyłu na dolnej części pojazdu żeby odpowiednio upaciać koła i pancerz

Obrazek
Model zostawiam w takim stanie, jeśli regulamin tego nie zabrania jutro zrobię porządniejsze fotki
W malowaniu modeli na konkurs najgorsze są ostatnie 3 godziny przed dedlajnem i robienie zdjęć gotowym modelom, jakby się człowiek nie starał to nie chce wyglądać
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43397
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: [XVI] [5] Sdkfz 232 DAK (Wrzesień 1939)

Post autor: Raleen »

Jeśli model jest skończony, możesz zrobić jutro porządniejsze fotki. Utarła się taka praktyka w poprzednich edycjach i jesteśmy tutaj liberalni.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: [XVI] [5] Sdkfz 232 DAK (Wrzesień 1939)

Post autor: Telamon »

Kategoria do poprawy - to model w skali 1/72.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43397
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: [XVI] [4] Sdkfz 232 DAK (Wrzesień 1939)

Post autor: Raleen »

Poprawiłem koledze - kategoria 4.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: [XVI] [4] Sdkfz 232 DAK (Wrzesień 1939)

Post autor: Telamon »

Jeszcze trzeba przerzucić wątek do działu konkursowego.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43397
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: [XVI] [4] Sdkfz 232 DAK (Wrzesień 1939)

Post autor: Raleen »

Przerzucone, jutro czekamy na finalne zdjęcia.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
fidor111
Sergent
Posty: 105
Rejestracja: poniedziałek, 3 sierpnia 2015, 12:47
Been thanked: 7 times

Re: [XVI] [4] Sdkfz 232 DAK (Wrzesień 1939)

Post autor: fidor111 »

Finalne fotki, nadal słabo ale lepiej niż wcześniej

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”