[XV] [2] Teutonic Knights [Gotowe]

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

[XV] [2] Teutonic Knights [Gotowe]

Post autor: Ogmios »

Wybrałem jako wprawkę przed malowaniem Krzyżaków w 15mm, celem późniejszego porównania czy wchodzić w tą skalę czy piętnastkę. Zamysł mój był, żeby pomalować 6Kn w 1/72 przed analogicznym elementem w 15mm, i że będzie to szybkie i łatwe, bo właściwie monochromatyczną armię to powinno się łatwo malować? O święta naiwności :roll:

Z boxa Italeri...
Obrazek

...wybrałem docelowo figurki na podwójny element 6Kn (pewnie będzie ostatecznie w formacji klina). Obok rezerwowi, finalnie paru z nich trafiło do składu. Plus tej skali i plastików,że chyba lepiej się je konwertuje - plan był taki, żeby pozamieniać częściami chorążych, tak aby duży sztandar był w drugiej linii u lekkozbrojnego. Też krótko wyglądają te dzidy w pierwszej linii, coś miałem dosztukować lepszego. Plan planem, a życie życiem... W każdym razie nie powinno być z tym problemu. Dla porównania w 15mm metalach (jacyś ołowiani Rzymianie za grosze, na razie 2 elementy princepsów) próbowałem odciąć tarczę, żeby odsłonić model do malowania - na próbach się skończyło, ostatecznie malowałem w zakamarkach (po prawdzie dało się i tak, ale wolniej).
Obrazek

Po oczyszczeniu koni z nadlewek itp (jak się okazało mimo uwagi nie wszędzie :cry: ) podkład na biało. Na tym etapie spostrzeżenie, że plastik słabo się szlifuje, jakieś farfocle zostają.
Obrazek

Z jeźdcami gorzej szło, nie bardzo miałem pomysłu jak ich mocować do malowania, ostatecznie pojedyńczo jakoś dawało radę. Krzyżak z wytrzeszczem :shock: wygląda ok z normalnej perspektywy :? W tej skali oczka raczej trzeba robić (o zgrozo, też u koni), w 15mm Rzymianach nie robiłem i wyglądają w porządku.
Obrazek

Dosmarowuję właśnie jeźdców, jeszcze ich dokleić na konie, na podstawkę, posypka i finito. Powiniem się dziś wyrobić. Najtrudniejszym elementem może być ostre zdjęcie :oops:
Ostatnio zmieniony niedziela, 17 lutego 2019, 23:58 przez Ogmios, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2492 times
Kontakt:

Re: [XV][2]Teutonic Knights

Post autor: Raleen »

No to będzie naprawdę duży rzut na taśmę. Działaj!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: [XV] [2] Teutonic Knights

Post autor: Ogmios »

Prawie gotowe, jeszcze trawka na podstawkę, może kamyki i jak starczy czasu jakieś drobne poprawki.
Obrazek
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: [XV] [2] Teutonic Knights

Post autor: Ogmios »

Ukończony! Z braku kamyków i krzaczków materiał zastępczy :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: [XV] [2] Teutonic Knights

Post autor: Ogmios »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [XV] [2] Teutonic Knights [Gotowe]

Post autor: Umpapa »

Fajne.
Ja oczu nie maluję w 1:72, tylko cienie.

Plastikowe farfocle wygładzam lutownicą.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”