Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIV edycji

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIV edycji

Post autor: Raleen »

To głównie kwestia ile nagród mamy, bo nowe kategorie oznaczają, że trzeba więcej nagród. Dalsza sprawa to ile osób wystawi w tych kategoriach prace. W przypadku kategorii IV, gdzie jest wrzucony cały sprzęt dominacja skali 28 mm może wynikać z tego co piszesz - że modele te są większe i pojedyncze sztuki są ładniejsze, bo można zobaczyć więcej szczegółów (o ile są ładnie pomalowane, ale na poziomie konkursu raczej tak). Natomiast jak spojrzysz na pierwsze trzy kategorie, gdzie skale są wyraźnie rozdzielone i osobno masz do 15 mm, 20 mm i 28 mm - to tam mimo rozdzielenia modeli postaci według skal jakoś ostatnio ci co malują modele w skalach 15 mm i mniejszych się aż tak nie garną. A przecież nie mają w kategorii I konkurencji modeli w większych skalach.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIV edycji

Post autor: Telamon »

Ja jeszcze dopowiem, że gdybym nie rozgłaszał o konkursie na FB to w 15mm nie zebrałoby się dość ludzi aby zapełnić podium. :P
Nie rozumiem też dlaczego żaden FoWowiec / TY nie wystawił w tej edycji żadnej pracy. Obecnie to jeden z dwóch systemów 15mm jaki jeszcze żyje w Polsce.
Natomiast gdy mowa o malowaniu... nie miałem nigdy 1/100 w ręku choć wiele z nich w Vanaheimie widziałem. Oczywiście 6mm ma ciężko jednak tam można nadrobić brak w detalu pracą z podstawką (kiedyś widziałem ładnie wykonanego Tygrysa, na Bitewnym Zgiełku chyba). Wracając do 15mm pojazdów - są one dość zróżnicowane gdy mowa o wielkości i ilości szczegółów. Abramsy, T-72, Tygrysy Bengalskie wielkością dorównują 28mm Universal Carrierowi. Widziałem dobrze i bardzo dobrze wykonane modele w tej skali. Da się z nią pracować i nawet wystawiać do konkursu - w 2016-stym czołg Cruiser zajął bodajże drugie miejsce (malował chyba ICMG). Wyżej niż mój żywiczny Type 97 do Bolt Action. :P
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIV edycji

Post autor: Raleen »

Raleen pisze:Żeby nie było - dokończenie punktacji w kategorii 3:
Schtrasny - 4
Gervaz - 3
Kretus - 3
Sebaar - 3
Dodam jeszcze, żeby Wam poprawić humor (mam nadzieję), że z wyjątkiem oceny Sebaara (który dostał jedną 2 i jedną 1 - razem 3) te pozostałe oceny to są pojedyncze trójki i czwórka. Czyli dla jednego z jurorów praca Schtrasnego była najlepsza, a dla dwóch kolejnych prace Kretusa i Gervaza powinny być na 2 miejscu. To pokazuje pewne rozstrzelenie opinii jurorów.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
twhistoria
Capitaine
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 6 października 2014, 13:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 233 times
Been thanked: 138 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIV edycji

Post autor: twhistoria »

Telamon pisze: Nie rozumiem też dlaczego żaden FoWowiec / TY nie wystawił w tej edycji żadnej pracy. Obecnie to jeden z dwóch systemów 15mm jaki jeszcze żyje w Polsce.
Bo FoWowiec wystawil się z modelami do Tanks!, ale to ta sama skala i te same modele. W czasie trwania konkursu wykonałem jeszcze pluton Pz. III z Afryki ale nie udekumentowałem zdjeciowo etapu rozpoczęcia prac.
Efekt końcowy można zobaczyć na moim blogu.
http://twhistoria.blogspot.com/2018/08/ ... w.html?m=1
Zapraszam do zapoznania się z moim blogiem http://twhistoria.blogspot.com
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIV edycji

Post autor: Telamon »

Bo FoWowiec wystawil się z modelami do Tanks!, ale to ta sama skala i te same modele. W czasie trwania konkursu wykonałem jeszcze pluton Pz. III z Afryki ale nie udekumentowałem zdjeciowo etapu rozpoczęcia prac.
Źle to ująłem. Chodzi mi o kategorię I czyli 15mm figurki. :)
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIV edycji

Post autor: Torgill »

Kto wie, może jest sens połączenia 15 z 20 mm, a zarazem wydzielenia mniejszej skali dla pojazdów (15 i mniej).
Mieliśmy w tej kategorii piękne samoloty, można też wystawić okręty w 1:1200 czy 1:2400 ale one zawsze przegrają z dużymi pojazdami.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIV edycji

Post autor: Telamon »

Podoba mi się taka koncepcja zważywszy na faktyczny ruch w obrębie warlordowych systemów "lotniczych". :)
Awatar użytkownika
Kretus
Baron
Posty: 1192
Rejestracja: niedziela, 31 grudnia 2006, 19:14
Lokalizacja: Lublin/Biłgoraj
Has thanked: 135 times
Been thanked: 73 times

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIV edycji

Post autor: Kretus »

Kategoria I to nie tylko 15mm, także 6 i 10.
Z czasem nowa z nas powstanie wodzów rota
Uzbrojona w historyczne argumenty...
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIV edycji

Post autor: Telamon »

Wiem. Obydwie te skale występują sporadycznie. 6mm otrzymała nawet własną kategorię - są małe szanse, że ktoś pomaluje coś innego niż figurki do systemu Torgilla. To nisza w niszy. Już częściej pojawiają się 6mm pojazdy. ;)

P.S. Nikt nie chcę kupić mojego magicznego aparatu? :P
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIV edycji

Post autor: Raleen »

Telamon pisze:Wiem. Obydwie te skale występują sporadycznie. 6mm otrzymała nawet własną kategorię - są małe szanse, że ktoś pomaluje coś innego niż figurki do systemu Torgilla. To nisza w niszy. Już częściej pojawiają się 6mm pojazdy. ;)

P.S. Nikt nie chcę kupić mojego magicznego aparatu? :P
Znów wygrałeś, w dwóch kategoriach, i potem dziwisz się, że mało kto Cię lubi ;)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIV edycji

Post autor: Torgill »

Telamon pisze:To nisza w niszy. Już częściej pojawiają się 6mm pojazdy. ;)
Jak zwykle tylko beznadziejne prowokacje...
Awatar użytkownika
Kretus
Baron
Posty: 1192
Rejestracja: niedziela, 31 grudnia 2006, 19:14
Lokalizacja: Lublin/Biłgoraj
Has thanked: 135 times
Been thanked: 73 times

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIV edycji

Post autor: Kretus »

Może i nisza, ale czasem wygrywa (Jarek, Denton).
Z czasem nowa z nas powstanie wodzów rota
Uzbrojona w historyczne argumenty...
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIV edycji

Post autor: Raleen »

Mody się zmieniają, jeszcze nie tak dawno temu nasłuchałem się jaką to beznadziejną skalą jest 20 mm i kto w to wchodzi, że albo 15 mm albo 28 mm. Pewnie i tutaj będzie się zmieniać, stąd byłbym spokojny.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIV edycji

Post autor: Telamon »

Jak zwykle tylko beznadziejne prowokacje...
Sam jesteś prowokacja. :P Do momentu pojawienia się Twojego systemu sporadycznie w konkursie brały udział 6mm pojazdy. Przodował chyba tutaj Xardas. Potem oczywiście to się zmieniło... ale skoro 6mm ludziki mają już swoją kategorię (nawet jeżeli tylko w obrębie jednego systemu) to nie jest źle. Ludzie mogą gdzieś się wyszaleć.

Fakt, zapomniałem o 10mm Dentona.
Znów wygrałeś, w dwóch kategoriach, i potem dziwisz się, że mało kto Cię lubi ;)
Kiedyś chciałbym przejść do jury... :P Ale póki co staram się balansować z poziomem (najczęściej Table Top w pojazdach, czasowe odpuszczanie w niektórych kategoriach itp zabiegi). :P
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIV edycji

Post autor: Torgill »

To nisza w niszy. Już częściej pojawiają się 6mm pojazdy.
Do momentu pojawienia się Twojego systemu sporadycznie w konkursie brały udział 6mm pojazdy. Przodował chyba tutaj Xardas. Potem oczywiście to się zmieniło...
To czas przeszły, czy teraźniejszy? W tej edycji nie było 6 mm pojazdów, więc "już" nie jest adekwatne.
Swoją drogą wygrana Jarka w kategorii do 15 mm była dużym osiągnięciem i brawa mu za to.

Co do pojazdów, to rzeczywiście mam wrażenie, że można pomyśleć nad dwoma kategoriami, dla większych i mniejszych skal. Wtedy w mniejszych skalach będą mogły pojawić się okręty i samoloty, które pojawiały się sporadycznie w poprzednich edycjach (samoloty także w tej) ale trudno im rywalizować z dużymi czołgami. Może nawet pomyśleć o zmianie nazwy kategorii na "technika wojskowa", z uszczegółowieniem o co chodzi.

Co do figurek to myślę, że 6 mm może konkurować z 15 mm - przykład Jarka to pokazał. Sama figurka nie będzie oczywiście tak ładna, ale cały oddział może być równie ładny, a nawet ładniejszy.

Generalnie natomiast bardzo dobrze, że konkurs cieszy się powodzeniem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”