Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIV edycji

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIV edycji

Post autor: Telamon »

To czas przeszły, czy teraźniejszy? W tej edycji nie było 6 mm pojazdów, więc "już" nie jest adekwatne.
Swoją drogą wygrana Jarka w kategorii do 15 mm była dużym osiągnięciem i brawa mu za to.
To stwierdzenie ogólne na podstawie czternastu edycji aż do pojawienia się Twoich figurek do Lee. Aż do tego momentu figurki pojawiały się one sporadycznie z racji niszowości systemów (jeden o II wojnie i jeden o zimnej wojnie, dominowały wówczas pojazdy). :P
Jak sądzę Kretus obawia się tego aby 6mm figurki nie musiały się bić z 20mm. Dzięki piątej kategorii i małych szans pojawienia się figurek do innych systemów wielbiciele małych skal mogą czuć się bezpiecznie malując najbardziej aktualnie popularne 6mm figurki w Polsce.
Co do pojazdów, to rzeczywiście mam wrażenie, że można pomyśleć nad dwoma kategoriami, dla większych i mniejszych skal. Wtedy w mniejszych skalach będą mogły pojawić się okręty i samoloty, które pojawiały się sporadycznie w poprzednich edycjach (samoloty także w tej) ale trudno im rywalizować z dużymi czołgami. Może nawet pomyśleć o zmianie nazwy kategorii na "technika wojskowa", z uszczegółowieniem o co chodzi.
Co więcej może to być na rękę sponsorom. Wystarczy przenieść sklep Modelmania do IV kategorii, a Tereny do Gier do tej o pojazdach.
Modelmania oferuje modele w skali 20mm-28mm i większej, materiały modelarskie pomocne do malowania czołgów. Figurki i pojazdy do systemu Bolt Action (ale też np. Warhammer i kilku innych systemów niehistorycznych ale wargamingowych). To może przydać się w promocji konkursu.

Tereny do Gier, oprócz 15mm makiet jakie chętnie przyznają w charakterze nagrody, ostatnio próbuje aktywniej wejść w niszę Team Yankee jaką jest ciągle brak modeli dla LWP. Przykład najnowszych starań: http://terrains5u.nazwa.pl/sklep/15-mm- ... luton.html. W ostatnich latach faktycznie najczęściej pojawiały się na podium duże pojazdy zamiast FoWowych / TY mikrusów.

Lepsza promocja i być może również zadowalanie sponsorów.

Zawsze można wykonać jednorazowy eksperyment. W jednej edycji połączyłoby się I kat. z II kat i wyodrębniło małe pojazdy. Jeżeli pojawiłaby się większa ilość 15mm figurek, a w najnowszej kategorii nie dopisałaby ilość pojazdów można by powrócić do starej formuły.
gervaz
Adjudant
Posty: 238
Rejestracja: czwartek, 31 maja 2012, 18:55
Has thanked: 70 times
Been thanked: 84 times

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIV edycji

Post autor: gervaz »

Chwała Zwycięzcom!

Jeszcze tylko podziękuję wszystkim uczestnikom za zabawę, a jurorom za dobrze wykonaną robotę :) Po raz kolejny okazało się, że król Szkocji jest tylko jeden, ale cieszę się ze startu w jednym konkursie z mistrzami.

A nagroda pocieszenia to ukończony oddział. Tu nikt nie przegrywa :)
Awatar użytkownika
Mordred79
Adjudant
Posty: 229
Rejestracja: sobota, 27 stycznia 2018, 10:14
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 71 times
Been thanked: 52 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIV edycji

Post autor: Mordred79 »

I ja serdecznie dziękuję za wspaniały konkurs. To naprawdę świetna zabawa. Cieszę się, że bieg ukończyłem i jeszcze wylosowałem nagrodę. Pochwalę się też, że bardzo miło zaskoczyła mnie reakcja mojej rodzinki, która mi dzielnie kibicowała. I tu chyba mogę wrzucić kamyczek do ogródka dyskusji o kategoriach konkursu. Wraz z synem oglądaliśmy galerie poprzednich edycji (ja już po raz n-ty) i stwierdziliśmy, że fajnie jak kategorie czasem się zmieniają. Mnie na pewno nie odstręczy zmiana kategorii i zamierzam bawić się z Wami nadal. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!
elt
Adjudant
Posty: 241
Rejestracja: czwartek, 9 sierpnia 2018, 20:11
Has thanked: 100 times
Been thanked: 119 times

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIV edycji

Post autor: elt »

Torgill pisze: Elt - za słabe światło. Figurki zbyt ciemne. Warto porównać z fotką dżematu janczarów.

Dziekuje za dobre słowo i za cały KONKURS, do następnego.
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIV edycji

Post autor: Torgill »

elt pisze: Dziekuje za dobre słowo i za cały KONKURS, do następnego.
Twoje malowanie jest naprawdę fantastyczne i warto, aby jak najpiękniej je prezentować!
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIV edycji

Post autor: Jarek »

Działam jak Internet Explorer - gratulacje dla nagrodzonych i wszystkich uczestników, bardzo ładne prace, nie zazdroszczę oceniającym.
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIV edycji

Post autor: Umpapa »

Gratuluję wszystkim Zwycięzcom i Uczestnikom!

Podziękowania Jurorom i Sponsorom.

Sporo nowych uczestników. Poziom wyrównany. Mogłyby być lepsze zdjęcia. Fair play. Nie mieliśmy żadnych problemów w tej edycji. Oby tak dalej.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”