[XI/XII] [3] Nikanor i jego ludzie - Victrix Miniatures [G]

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.

[XI/XII] [3] Nikanor i jego ludzie - Victrix Miniatures [G]

Postby Telamon » Thursday, 24 November 2016, 11:14

Last edited by Telamon on Tuesday, 5 September 2017, 13:39, edited 6 times in total.
Telamon
Général de Division Commandant de place

Re: [XI] [3] Nikanor i jego ludzie - Victrix Miniatures

Postby Raleen » Thursday, 24 November 2016, 11:41

Bardzo lubię bitwę pod Kynoskefalaj (jeśli to ten Nikanor...) tak że będę Ci kibicował Telamonie :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Raleen
Colonel Général

Postby Pablo » Thursday, 24 November 2016, 23:54

Telamonie, pięćdziesięciu. :o A ja trzech nie mogę pomalować. Szacun wielki.

Twój styl wcale nie jest taki prosty, chociaż nad podstawkami to mógłbyś jeszcze popracować.

Trzymam kciuki za Helladę.
Pablo
Chef de bataillon

Postby Wolf28 » Friday, 25 November 2016, 00:04

Chciałbym mieć połowę takiego "prostego poziomu" :D
Wolf28
Caporal

Postby Telamon » Friday, 25 November 2016, 00:25

Raleen wrote:Bardzo lubię bitwę pod Kynoskefalaj (jeśli to ten Nikanor...) tak że będę Ci kibicował Telamonie :)

Dziękuję. ;) To Nikanor ps."Słoń", dowódca nieszczęsnego lewego skrzydła armii macedońskiej spod Kynoskefalaj. Będą również Chalkaspides i kreteńscy łucznicy. To taki projekt na uboczu (ważniejsi są grenadierzy), poza tym planuję ich kilka w tej skali oraz pomalować coś honorowo w 15mm (Etrusków?) oraz do OiM (jeżeli zdobędę figurki).

Pablo wrote:Telamonie, pięćdziesięciu. :o A ja trzech nie mogę pomalować. Szacun wielki.

Twój styl wcale nie jest taki prosty, chociaż nad podstawkami to mógłbyś jeszcze popracować.

Trzymam kciuki za Helladę.

Dziękuję. W gruncie rzeczy ta figurka to raczej styl zaawansowany, z wielowarstwowymi rozjaśnieniami krok-po-kroku. Testowałem na nim sprzęt (płaszcz) i farby (kolor skóry, nowa technika, pierwsze zastosowanie i nie jestem zadowolony). Pomalowałem źrenice, błysk w oku, oczywiście też brwi. Przyjemna praca po n-tym mundurze z II wojny choć szkoda, że jej właściciel nie lubi techniki nmm zatem musiałem użyć metalizerów.

Podstawka to też efekt niespodziewanej próby z nową mieszanką trawy 2,5-5mm oraz już standardowy tuft. Co tutaj poprawić?

Dopiero na zdjęciach widzę pewien bałagan, na żywo wygląda to fajnie co potwierdzili mi obserwatorzy i pasuje do zwykłych mat trawiastych jak też "miśków". Lubię prostą ale bujną zieleń. ;) Podstawki bardziej wysublimowane zostawiam dla figurek fantasy (być może pomaluję coś do Malifaux aby się wyżyć rozjaśnieniami i pobudować fajne rzeczy), tam można się rozkosznie bawić, oraz dioram gdzie bawimy się w drugą stronę.

Malowanie proste tzn. kto zagląda na mojego bloga i widział chociażby thorakitai bądź etruskiego hoplitę (albo Polaków) ten ma przedsmak jak to wygląda. Dobre na stół, w masie - a taką będzie blok pikinierów - zyskuje.

Wolf28 wrote:Chciałbym mieć połowę takiego "prostego poziomu"

Im więcej malujesz tym lepiej wychodzi.
Telamon

Postby Jeyo4 » Friday, 25 November 2016, 21:27

50-ciu? Fiu, fiu... Ciekaw jestem efektu i kibicuje. Powodzenia.
Jeyo4
Adjudant-Major

Re: [XI] [3] Nikanor i jego ludzie - Victrix, Aventine Minia

Postby Telamon » Saturday, 3 December 2016, 23:58

Dziękuję. ;)

Więcej Nikanora.

Image

Image

Image

Image

Image
Last edited by Telamon on Saturday, 16 September 2017, 14:59, edited 1 time in total.
Telamon

Postby Raleen » Sunday, 4 December 2016, 08:57

Bardzo ładnie się prezentuje tylko z tymi fioletowymi "skrzydełkami" na hełmie wyglądałby jak bohater z "Asterixa i Obelixa" :)
W realu oni tak naprawdę wyglądali (nie znam się aż tak na antyku, tylko pytam)?
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Raleen
Colonel Général

Postby Telamon » Sunday, 4 December 2016, 18:15

Bardzo dziękuję. ;)

Taka moda wśród elit (zresztą nie jedyna, choćby ten rzadki bo wykonany z żelaza zamiast brązu pancerz). Wzorowałem się na freskach zachowanych w grobie Agios Athanasios jak np. ten:

Image
Telamon

Postby Telamon » Tuesday, 20 December 2016, 12:13

Świeżutka dostawa z poniedziałku, ledwie wypakowani.

Kreteńscy łucznicy i wielki oddział Agemy.

Image

Bonus: Pyrrus i jego świta. Zostaną przerobieni na Filipa V z towarzyszami, wystawieni na podstawce zbiorczej (najpewniej bogatsza dioramka) i pomalowani na poziom zaawansowany czyli w stylu Nikanora.

Image

Po namyśle jednak nie będę chyba kontynuował projektu w konkursie, trzeba się sprężyć w pierwszych dniach stycznia zatem szczegółowa dokumentacja zdjęciowa wymaga masy chęci. Tych mi brak. :P
Telamon

Postby Jeyo4 » Tuesday, 20 December 2016, 19:38

Szkoda. Fajny pomysł. Mam nadzieję, że zobaczymy kiedyś skończoną całość. :)
Jeyo4
Adjudant-Major

Postby Telamon » Tuesday, 20 December 2016, 21:46

Pewnie. Na blogu, różnych forach - w tym systemu (czyli Warlord Games... w Polsce o dziwo jest to Border Princess), fb (chociażby na stronie należącej do miłośników Hail Caesar) itd. Praca zostanie wykonana tylko poza konkursem, ale wszystko znajdzie się w sieci. ;)
Last edited by Telamon on Tuesday, 20 December 2016, 23:38, edited 3 times in total.
Telamon

Postby Telamon » Wednesday, 12 April 2017, 16:49

Telamon

Postby Raleen » Wednesday, 12 April 2017, 18:56

Cieszę się, że domalowujesz i szkoda, że nie w konkursie.
Temat naprawdę mnie interesował.

Raleen
Colonel Général

Postby Telamon » Wednesday, 12 April 2017, 19:00

Nie wyrobiłem się niestety ale wychodzę z założenia, że jak coś zacząć to i skończyć wypada.
Być może odłożę Filipa V na konkurs ale prawdopodobnie w lecie będę miał kolejnych antycznych do pomalowania (brązowe tarcze, miniaturki z Aventine i jakiś oddział jazdy).
Telamon

Next

Return to Konkurs Modelarski Forum Strategie