Pytania, uwagi techniczne i inne

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Has thanked: 725 times
Been thanked: 407 times
Kontakt:

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: Raleen »

Odblokowane.

Możesz potem zmniejszyć ilość wystawianych figurek, np. jak wszystkich nie zdążysz pomalować albo nie będą Ci się podobać. Byle było minimum przewidziane dla danej kategorii.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Umpapa
Général de Division
Has thanked: 95 times
Been thanked: 51 times
Kontakt:

Post autor: Umpapa »

Figurki Anno 1666 niefantastyczne dopuszczamy, ale to trzeba indywidualnie rozpatrywać.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
plusman
Caporal
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: plusman »

na służbie:
OiM: Królestwo Szwecji (50+ podstawek)
rilian
Sergent-Major
Has thanked: 21 times
Been thanked: 56 times

Post autor: rilian »

Wiem, że po zakończeniu edycji pewnie pojawi się temat z sugestiami zmian regulaminu, ale chodzi to za mną od pewnego czasu i obstawiam, że jak przyjdzie co do czego, to zapomnę, więc jeśli to nie zbrodnia, to napiszę tutaj, ku pamięci i do rozważenia po zakończeniu edycji.

Co Wy na to, żeby przenieść pojazdy w skali 20mm do kategorii 5? W kwestii grywalnych systemów w 5 kategorii poza Boltem sporadycznie pojawiają się jakieś armaty i machiny oblężnicze i to praktycznie wszystko, podczas gdy w mniejszych skalach od malutkich samolocików, przez statki, zdecydowanie więcej armat i machin po, w końcu czołgi w 15mm. Kategoria w porównaniu jest bardzo naładowana.

Technicznie za to pojazdy w skali 20mm bardzo niewiele się różnią od 28mm. W obecnej edycji w 20mm wystawiłem Shermana (wcale nie największy czołg), który stoi na biurku obok mojego kandydata do 28mm i jest praktycznie tej samej wielkości, a w porównaniu z kandydatem sprzed dwóch edycji (FAI) jest nawet sporo większy. W wypadku figurek skale są faktycznie nieporównywalne, bo modele w 20mm maja zdecydowanie mniej detali, ale przy pojazdach może warto przemyśleć taki manewr..?

Mój post to trochę strzał w kolano, bo chętnie wystawiam też rzeczy w 20mm, w 4 kategorii, ale trochę smuci mała liczba zgłoszeń do 5 kategorii...
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Has thanked: 725 times
Been thanked: 407 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Do rozważenia, jak dla mnie, mówiąc zupełnie wstępnie, nie ma problemu z taką "zamianą", ale to jest do dyskusji jeszcze. Pytanie jak liczna będzie kategoria 4 po tym jak zostanie tam tylko sprzęt do 15mm.

Najlepiej byłoby oczywiście, gdyby były trzy osobne kategorie, ale tu decydowały względy pragmatyczne tzn. głównie ilość nagród jakie mieliśmy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
rilian
Sergent-Major
Has thanked: 21 times
Been thanked: 56 times

Post autor: rilian »

W moim wyobrażeniu do przeniesienia były tylko 'czołgi itp.' Te wszystkie armaty i machiny oblężnicze to trochę inna bajka, bo tam są głównie figurki które w skali 20mm są po prostu zdecydowanie mniej dokładne i pozbawione wielu detali występujących w 28mm, ale, jak napisałeś, do przedyskutowania, to tylko propozycja, czy słuszna, też nie wiem, bo nie mam tak pełnego obrazu, widziałem tylko 3 edycje konkursu.
Umpapa
Général de Division
Has thanked: 95 times
Been thanked: 51 times
Kontakt:

Post autor: Umpapa »

Zastanawialiśmy się kiedyś nad tym i stanęło na tym, że gdyby razem w jednej kategorii miały konkurować pojazdy w skali 20 mm i w skali 28 mm to 20 mm zostałyby rozjechane. Podobna szczegółowość modeli.

20 mm pojazdy mogą spokojnie konkurować z 6 mm i 2-3 mm właśnie dlatego, że są odmienne. 6 mm może wygrać z 20 mm konkurując w tej samej kategorii. Odmienne i piękne niczym arbuzy i jabłka.

Mieliśmy dylemat co do 15 mm, bowiem rzeczywiście umieszczenie 15 mm i 20 mm w tej samej kategorii w jakiejś mierze umniejsza szanse 15 mm, ale 15 mm i tak wygrywały (choćby liczbą pojazdów w oddziale - najczęściej malowano cały 15mm pluton do FoW vs jeden 20mm pojazd od BG/CoC). Gdzieś musieliśmy postawić granicę, uważam obecną za dobry kompromis.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”